Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε παιδια ξερει κανεις τι παιζει με τις αδειες; Εχω μαθει οτι υπαρχει η ειδικη αδεια στην οποια συγκαταλεγεται η φοιτητικη, η αγροτικη και η αναρρωτικη. Αληθευει; Αλλοι παλι λενε οτι η αναρρωτικη ειναι ξεχωριστη αδεια... Επειδη επικρατει παραπληροφορηση, μπορει καποιος ν μου πει αν ξερει στανταρ τιπαιζει με τις αδεις αναλυτικα; Ευχαριστω...
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Rafale »

FOE έγραψε:Ρε παιδια ξερει κανεις τι παιζει με τις αδειες; Εχω μαθει οτι υπαρχει η ειδικη αδεια στην οποια συγκαταλεγεται η φοιτητικη, η αγροτικη και η αναρρωτικη. Αληθευει; Αλλοι παλι λενε οτι η αναρρωτικη ειναι ξεχωριστη αδεια... Επειδη επικρατει παραπληροφορηση, μπορει καποιος ν μου πει αν ξερει στανταρ τιπαιζει με τις αδεις αναλυτικα; Ευχαριστω...
Δες εδω
Anonymous

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Anonymous »

1.9 μηνο = 12 μέρες κανονική άδεια + 3-4 άδεια ορκωμοσίας + χ*2 μέρες τιμητική άδεια παραμεθορίου (όπου θα κάτσω χ πλήρεις μήνες).
Σωστή εξίσωση;(θεωρώ τις φοιτητικες/ αγροτικες κτλ ως μηδέν, δλδ οτι δεν ειμα ιφοιτητης, αγροτης κτλ).

2. Αξιζει ο εβρος για τις 2 μερες αδειας που σου δινει το μηνα ;

3. Μπορεις ολες τις φοιτητικες αδειες να τις κανεις μαζι λιγο πριν απολυθεις ωστε να απολυθεις 15 μερες νωριτερα;
Vaggos
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 22, 2009 11:21 pm
Επικοινωνία:

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Vaggos »

Λοιπόν παιδιά σε λιγες μερες παρουσιαζομαι το θέμα ειναι ότι τελη φεβρουαρίου δίνω εξετάσεις για πτυχίο 1) θα μου δώσουνε άδεια ωστε να μπορέσω να δωσω εξετάσεις;2) αν πέσουν οι εξετασεις πριν την ορκωμωσία γίνεται να μου δώσουν άδεια; Εικόνα
Vaggos
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 22, 2009 11:21 pm
Επικοινωνία:

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Vaggos »

ΓΜΑΚ έγραψε:Πριν την ορκομωσία δεν γίνεται.
ΓΜΑΚ είδα σε ένα άλλο άρθρο να λες εξαρτάται το κέντρο αν θα παρεις άδεια... Στο κεεδ δίνουνε; Συγκεκριμένα το άθρο που απάντησες είναι.(1) Που παρουσιάζεσαι; Για να σου πω αν θα έχεις χρόνο για διάβασμα. Όσο για το μάθημα είναι θέμα του διοικητή σου αν μπορεί να σε αφήσει. Είναι πολύ δύσκολο πριν την ορκομωσία να πάρεις άδεια- 2) Θα έχεις τότε. Είναι χαλαρό κέντρο μην αγχώνεσαιΕικόνα) άρα να υποθέσω παίζει ρόλο και το κέντρο σωτά;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ναι ακριβώς γι'αυτό τον ρώτησα στο ΚΕΕΔ δεν νομίζω να έχεις χρόνο για διάβασμα. Όσο για την άδεια πάλι εξαρτάται από τον διοικητή.
Vaggos
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 22, 2009 11:21 pm
Επικοινωνία:

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Vaggos »

Δεν είναι το διάβασμα το θέμα... Το θέμα είναι να πάω να δώσω της εξετάσεις. Έστω για 2 μερες άδεια το πολύ
Σωτηρης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Τρί Φεβ 09, 2010 7:51 pm
Επικοινωνία:

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Σωτηρης »

Καλησπερα μαγκες. Προσφατα εκοψα την αναβολη μου και προκειται να παρουσιαστω το πρωτο 10ημερο του μαιου. Εχω δηλωσει ειδικες δυναμεις και φανταζομαι θα παρουσιαστω στο μεγαλο πευκο, θα ηθελα να με πει καποιος αν γνωριζει αν δικαιουμαι καποια επιπλεον αδεια για να γραψω στις σχολικες εξετασεις ωστε να παρω το απολυτηριο λυκειου. Παρακαλω απαντηστε μου. Ευχαριστω
suker
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Απρ 26, 2010 10:33 pm
Επικοινωνία:

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από suker »

Καλησπερα μαγκες κ καλη θητεια. Μπαινω 10 μαιου θηβα κ 3 ιουνιου ορκιζομαι για πτυχιο στο πανεπιστημιο. Υπαρχει περιπτωση να μ δωσουν αδεια ως μη ορκωτος για να παραυρωθω στην ορκομωσια μου του πανεπιστημιου;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Φίλε μου σε 10 μέρες ορκίζεσαι στον στρατό.
suker
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Απρ 26, 2010 10:33 pm
Επικοινωνία:

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από suker »

Αυτο σημαινει οτι μαλλον ακυρο θα φαω δηλαδη;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Θα είσαι ορκισμένος. Οπότε λογικά θα σου δώσεις ο διοικητής μία μέρα άδεια για να πας να ορκιστείς. Βέβαια είναι και σε τι άνθρωπο θα πέσεις
suker
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Απρ 26, 2010 10:33 pm
Επικοινωνία:

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από suker »

Καλα το σε τι ανθρωπο θα πεσω καθοριζει τα παντα. Αυτο που δεν ξερω ειναι αν εχω οντως προλαβει να ορκιστω στο στρατο μεχρι τις 3 ιουνιου που ορκιζομαι στο πανεπιστημιο. Ευχαριστω για το ενδιαφερον
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες