ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Οι εμπειρίες που μεταφέρω δεν είναι δικές μου, αλλλά ενός στενού φίλου μου που υπηρετεί σήμερα τη θητεία του στο Κέντρο Εκπαιδεύσεως Πυροβολικού, στη Θήβα. Για το λόγο αυτό δεν θα μεταφέρω σχόλια, αλλά παραγγελίες. Στο 2ο επισκεπτήριό του (δεν έχει ορκιστεί ακόμη), ζήτησε:

  • Από εμένα να του αγοράσω ένα TV tuner για να δει Ολυμπιακός - ΑΕΚ (όπου και έχασε καθότι γαύρος)
  • Από την κοπέλα του ταινίες DVD (ή DivX για την ακρίβεια) και τα ηχεία του υπολογιστή του
Επίσης απαντά από την πρώτη ημέρα όλες τις κλήσεις στο κινητό του τηλέφωνο! Θα σας μεταφέρω και άλλες εντυπώσεις πολύ σύνοτμα, όταν πάρει την άδεια ορκομωσίας

Anonymous

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από Anonymous »

paidakia!to provlima den einai toso sta kentra ekpedeusis oso stis monades pou oloi pernoun metathesi!giauto prosoxi ligo...
Anonymous

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από Anonymous »

ΕικόναΕικόναεχω την ιδεα οτι θα ειναι χαλια να εισαι με τοσα ατομα
γιωργος

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από γιωργος »

μου ηρθε το χαρτι να παρουσιστω στο κεπβ. στο πυρολοβολικο τι ειδικοτητες υπαρχουν; και ποιες ειναι οι διαφορες αν υπαρχουν με το πεζικο;
σταλοου

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από σταλοου »

Εικόναδεν πατε καθολου καλα ποντικια
pantierakos
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 10, 2006 7:58 am
Επικοινωνία:

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από pantierakos »

Guests έγραψε: Οι εμπειρίες που μεταφέρω δεν είναι δικές μου, αλλλά ενός στενού φίλου μου που υπηρετεί σήμερα τη θητεία του στο Κέντρο Εκπαιδεύσεως Πυροβολικού, στη Θήβα. Για το λόγο αυτό δεν θα μεταφέρω σχόλια, αλλά παραγγελίες. Στο 2ο επισκεπτήριό του (δεν έχει ορκιστεί ακόμη), ζήτησε:

Από εμένα να του αγοράσω ένα TV tuner για να δει Ολυμπιακός - ΑΕΚ (όπου και έχασε καθότι γαύρος)
Από την κοπέλα του ταινίες DVD (ή DivX για την ακρίβεια) και τα ηχεία του υπολογιστή του Επίσης απαντά από την πρώτη ημέρα όλες τις κλήσεις στο κινητό του τηλέφωνο! Θα σας μεταφέρω και άλλες εντυπώσεις πολύ σύνοτμα, όταν πάρει την άδεια ορκομωσίας



και εγώ στη θήβα πήγα και πας είπαν κινητά απο την 1 μέρα... συγκεκριμένα, ανοίξτε ρε τα κινητά και το πρωί βάλτε και αφύπνιση! εμείς άλλα ψάχνουμε! (Ναρκωτικά βέβαια)

πήρα αναβολή εγώ και έφυγα την 2 μέρα! σήμερα το έχω μετανιώσει! είναι να πάω 31/12/2008. ας τελειώσω το λύκειο και θα πάω βουρ!!!

Neopas

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από Neopas »

Καλησπέρα,
Ήρθε και εμένα ο καιρός μου, μετά από πτυχία, μεταπτυχιακά και ένα διδακτορικό στη μέση, να πάω στρατό.
Παρουσιάζομαι Θήβα στο Κ. Ε. ΠΒ.
Θα ήθελα μερικές βασικές πληροφορίες για εκεί.
Πχ πως είναι τα πράγματα εκεί μέσα, αν η εκπαίδευση είναι νορμάλ, σκληρή, χαλαρή κλπ.
Επίσης αν γίνεται μερικές πληροφορίες για ειδικότητες. Έχω πτυχίο μαθηματικών, μεταπτυχιακό απο πολυτεχνείο και το διδακτορικό μου το κάνω επίσης σε πολυτεχνείο. Τι ειδικότητα θα μπορούσα να πάρω;
Ευχαριστώ
Anonymous

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Αν δεν γίνεις αρχηγος στοιχείου Πυροβόλου μάλλον θα σε κάνουν Τεχνικό βοηθό Παρατηρητή. Η κακή ειδικότητα είναι Σκοπευτής γιατί βγαίνεις όλη την ώρα σε ασκήσεις ειδικά στον Έβρο.
SotosLg
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Ιαν 29, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από SotosLg »

Παιδες εγω μπαινω 14/2 πυροβολικο θηβας για ΥΕΑ!! Υπαρχει καμια περιπτωση να μπω στα computer; γιατι εχω τελειωσει πληροφορικη...

Πως ειναι εκει το στρατοπεδο ; Εχει παει κανεις; θα παει κανεις την ιδια ημερομηνια;
Anonymous

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Kalispera filaraki. Gia thiba de xerw,alla to kentro ekpaideyshs sou gia YEA einai h SPB sth nea peramo. (Sxolh Pyrobolikou).

Einai terastio meros,ek tou opoiou to miso to ka8arizeis esy monima ;).Klassika 8a se trexoune ligo oi palioi,alla an den exeis kyprious palious tote ola 8a einai genika kalytera.Poly ka8ariothta,kai poly ekpaideysh.Ligos ypnos,dynates filies kai poly ypomonh.

Einai wraia,giati einai kai konta sto metro opote mporeis na petagesai Athina ka8e 3mero pou sou dinetai ka8e 3 sabbatokyriaka.

Filika,

Vagelis 2005 D' ESO

psari

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από psari »

Geia sas.Parousiazomai sto Pirovoliko,thiva.Tha mporousate osoi kseret na mou proteinete kapoies kales eidikotites pou tha mporousan na me feroun stin Thessaloniki amesos meta to kentro k na einai kapos...loufatzidikes;
ggggggg

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από ggggggg »

geia sas...tha mporouse kaneis na mou pei pou yparxoun monades pyrobolikou pou mporei na pas meta to kentro;
Mag

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από Mag »

Καλημερα.
Η κατασταση εχει ως εξης:
η αδερφη μου βρισκεται στο κεντρο εκπαιδευσης πυροβολικου στη Θηβα και μετα κανει παραμεθοριο. Ισως παει Ροδο. Ειναι εκει καποια μοναδα που πρεπει να αποφυγει αν μπορεσει; Ξερω οτι ειναι σχετικα ολα καθως δεν ξερεις σε ποιον και τι θα πεσεις. Εχω ακουσει ομως για το στρατοπεδο της Αφαντου οτι ειναι απο τα χειροτερα. Υπαρχουν και αλλα σαν και αυτο; Σε ποιο ειναι πιο καλα να παει;
Ευχαριστω εκ των προτερων.
skopeutis
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Ιαν 15, 2008 11:29 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από skopeutis »

file egw mpainw stis 12 fevrouariou 2008,einai ontos xalara ta pragmata; _kai kata tin diarkeia fan6tazomai ton dio minwn sto kentro poses meres exw gia exodo; _telos an tha mporouses na mou peis pragmatika poia einai i kaliteri idikotita.

euxaristw.

ΙΣΧΥΣ ΔΙΑ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες