Λεγεώνα των ξένων

Συζήτηση για θέματα που σχετίζονται με το στρατό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Jrhellas
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 12, 2008 2:49 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από Jrhellas »

tigionapas έγραψε:Ok! Αν και τα χρηματα δεν διδωντε παντα στο χερι και φυσικα δεν ειναι παντα μετροιτα! Μπορεις να πληρωθεις πχ κανοντας πιατσικο σε ενα σπιτι που μολις εκαψαν οι συντροφοι σου! Καταλαβαινεις τι θελω να πω ετσι;
Φυσικα!

Δεν θα αρνηθω οτι μπορει και το πλιατσικο να το εκλαβουμε ως "αμοιβη"

Ομως ρε φιλε πραγματικα, εχεις κανενα στοιχειο οτι οι Ελληνες που εδρασαν εκει πανω ηταν πλιατσικολογοι;

Εχεις; Γιατι εγω προσωπικα εχω πολλες ενστασεις για αυτο και θα περιοριστω σε αυτο χωρις αλλα λογια.

Εσυ εχεις καποιο στοιχειο; Βρεθηκες εκει μηπως; Βρεθηκε καποιος δικος σου ; Η απλα ακουσες καποιον κακοπροαιρετο και απλα αναπαραγεις τα λογια του.

Ειναι ασχημο και αδικο φιλε μου να ισοπεδωνεις ετσι απλα τον αγωνα καποιων... Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Snakeshit
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 749
Εγγραφή: Τετ Δεκ 03, 2008 11:32 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από Snakeshit »

Παιδια τι ακριβώς είναι η λεγεώνα των ξένων;
tigionapas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 10, 2009 11:55 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από tigionapas »

Θα σου πω! Γενικα δε πιστευω οτι ηταν πλιατσικολογοι! Αυτο το ανεφερα για να σου πω οτι πολλες φορες και το πλιατσικο ειναι σαν αμοιβη! Νομιζω οτι πληρωθηκαν! Γιατι το πιστευω; Γιατι ετσι συμβαινει συνηθως. Τωρα εαν ηταν κανονικη πληρωμη ή καποια δωρα δε ξερω! Σου λεω τι πιστευω και μονο. Αυτο που ξερω ειναι οτι οι ελληνες που πηγαν εκει μετα την καταληψη και την σφαγη της σερμπρενιτσα φωτογραφηθηκαν με τις ελληνικες σημαιες πραγμα που μου δινει να καταλαβω οτι πηραν μερος στην επιθεση στην πολη γιαυτο και οι φοτος (δεν φωτογραφιζεσαι με την ελλ. Σημαια πανηγυριζοντας Για κατι που δεν εκανες! )και μονο αυτο οτι ελληνες ηταν εκει σε ενα εγκλημα , για να τους καταδικασω μεσα, μου μου φτανει. Και κατι τελευταιο για τους μισθοφορους γενικα! Γνωμη μου ειναι οτι προκειται για χαμηλου επιπεδου και ηθικων αρχων ατομα που χεροντε στην αναμπουμπουλα!

Συνηθως , και μιλαω γενικα , μισθοφοροι γινονται ατομα του κοινοι ή οχι πινικου Δικαιου! Και φερνω σαν παραδειγμα τα πρωην ες ες στην αφρικη και αμερικανους μετα το βιετναμ που πηραν μερος στις χουντες της λατινικης αμερικη! Το ιδιο γινεται τωρα με ρωσους και γιουκοσλαβους οπως και πρωην λευκους νοτιοαφτικανους! Σημερα αυτο που γινεται στο ιρακ με τις ετερειες ασφαλειας και το προσωπικο τους ειναι νομιζω γνωστο!

Τελος αυτο που νομιζω ειναι οτι οποιος ειναι ετοιμος να σκοτωση για τα χρηματα σαν μισθοφορος , δεν διαφερει απο τον φονια εγγληματια που μπαινει σε ενα μαγαζι να σε κλεψει και σε σκοτωνει επιδη αντιστεκεσαι!

Jrhellas
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 12, 2008 2:49 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από Jrhellas »

Φιλε Tigionapas δεν αντιλεγω στο οτι οι μισθοφοροι ειναι (συνηθως) οτι χειροτερο υπαρχει στο ανθρωπινο γενος. Αν μπεις στον κοπο να διαβασεις τι εγραφα και εγω σε προηγουμενες δημοσοευσεις μου θα δεις οτι τους χαρακτηριζω εγκληματιες, ανθρωπους αμφιβολου, και γιατι οχι ενοχου, παρελθονος και γενικα μαλλον παρασιτικου χαρακτηρα

Τους μισθοφορους ομως. Και τους μισθοφορους του χαρακτηριζει η λεξη μισθος. ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕς ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΠΕΡΝΑΝ ΚΑΝΕΝΑ ΜΙΣΘΟ. ΚΑ-ΝΕ-ΝΑ.

Ουτε πηραν καμμια αμοιβη.

Οποιος στα ειπε αυτα ψευδεται.

Και εσυ απλα αναπαραγεις αγογγυστα και χωρις κανενα λογο ενα ΨΕΜΑ.

Δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο το να σπηλωνεις συνειδησεις και συμπεριφορες και καλα ειναι να το σκεφτεσαι δευτερη , τριτη και εκατοστη τριτη φορα πριν το κανεις.

Ολα αυτα στα λεω για τι κατι ΞΕΡΩ. Κατι περισσοτερο απο εσενα και πολλους εδω μεσα πιστεψε με. (Και χαρακτηρισε το αυτο εγωϊστικο, υπεροπτικο η οτι αλλο θες)

Οι Ελληνες εκει πηγαν γιατι απλα θεωρησαν οτι αν καιγεται το σπιτι του γειτονα σου τρεξε... Τρεξε και βαλε ενα χερακι πριν η φωτια φτασει και στο δικο σου.

Τωρα αν θες να συζητησεις η και να κρινεις την αποφαση τους αυτη πασο!

Αυτο εχεις καθε δικαιωμα να το κανεις φυσικα.

Απο το να κρινεις ομως αν επραξαν καλως η οχι μεχρι να Λες οτι εκει πηγαν και πηραν αμοιβη και μισθο υπαρχει τεραστια διαφορα.

Εκει ειναι οι ενστασεις μου και επετρεψε μου να της εκφραζω.

Ευχαριστω που με ακουσες και εσυ και οσοι αλλοι εκαναν τον κοπο.

αβτζ
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Δευ Δεκ 29, 2008 12:23 am
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από αβτζ »

Στην λεγεωνα απο οτι ξερω παντως οι μισθοι δεν ειναι και οι καλυτεροι του κοσμου περισσοτερο πανε για την υπηκοοτητα περισσοτερα δινουν οι εταιριες στο ιρακ.
tigionapas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 10, 2009 11:55 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από tigionapas »

Φιλε jrhellas δεν αναπαραγω φημες ! Απλα λεω την γνωμη μου! Αναπαραγω , εαν κσταλαβαινω , παει να πει ακουω μια φημη και την επαναλαμβανω! Εγω απλα λεω την γνωμη μου! Απλα αυτο για να το ξεκαθαρισω απο την αρχη. Χερομαι που εχουμε την ιδια γνωμη για τους μισθοφορους! Πώς θα μπορουσαμε αλλωστε να εχουμε διαφορετικη(λογικα σκεπτομενοι ανθρωποι ειμαστε! )

Απο εκει και περα διαβαζω με προσοχη και σεβασμο την αποψη σου και δεχομαι τις διαβεβαιωσεις σου περι των αγαθων προθεσεων των ελληνων στην βοσνια!

Επιτρεψε Μου ομως να διατηρω τις επιφυλαξεις μου, οχι για τα λεγομενα σου ή την αληθεια τους, αλλα κυριως γαι την ψυχη και το χαρακτηρα των πολεμηστων αυτων , για τις προθεσεις και τα χαρακτηρηστικα των πραξεων τους!

Εγω απο την πλευρα μου μπορω να δεχτω οτι καποιοι πηγαν εκει ορμομενοι απο φιλοσερβικα , φιλοορθοδοξα αισθηματα , στο ονομα μιας προ αιωνιας φιλιας!

Εσυ μπορεις να δεχτεις οτι δεν ηταν ετσι ολοι; Ή εστω οτι δε μπορεις να εγκιηθεις για ολους οσους πηγαν εκει;

Και δεν το λεω στηριζομενος στην λογικη του 50-50 ή του μια σου και μια μου, αλλα στην λογικη του οτι η αληθεια βρισκεται πολλες φορες στην μεση !

Jrhellas
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 12, 2008 2:49 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από Jrhellas »

Σαφεστατα δεχομαι πως ΙΣΩς δεν ειχαν ολοι τα ιδια κινητρα και ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ δεχομαι οτι καποιοι αφου βρεθηκαν μεσα στο "μακελειο" , γιατι ΠΑΝΤΑ ενας πολεμος ειναι μακελειο απο καθε αποψη, ΙΣΩς εκανα πραξεις που δεν αρμοζουν. Ουδεποτε σε οσα εγραψα δεν ισχυριστικα κατι διαφορετικο. Αυτο που ειπα και ΕΠΙΜΕΝΩ ειναι οτι κανενας τους δεν πηγε εκει για μισθο η για πλιατσικο.

Το αν καποιοι ενω πηγαν (επιμενω) με καθαρες προθεσεις , στην δυνη του πολεμου εχασαν ενα μερος απο την ανθρωπια τους αυτο ειναι κατι αλλο.

Αλλωστε ποιος ειναι τοσο αφελης να πιστεψει οτι σε ενα πολεμο ο ανθρωπος αποκτηνωνεται και ενεργει πολλες φορες παραλογα;

Αλλο λοιπον μισθοφορος (που αυτο ειναι και το αντικειμενο του θεματος) και αλλο ακραιος , σκληρος, απανθρωπος , και οτι αλλο θες να τους καταλογισεις.

Και επιμενω οτι απλα αναπαραγεις φημες! Φημες που καπου ακουσες, καπου διαβασες αλλα που ΔΕΝ εζησες. Κανω λαθος;

Οταν "σε διορθωσα" το εκανα απλα προσπαθωντας να προστατεψω καποιους απο το να χαρακτηριστουν συληβδην μισθοφοροι που για εμενα σημαινει ανευ λογου φονιαδες.

Jrhellas
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 12, 2008 2:49 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από Jrhellas »

Διορθωση Σαφεστατα δεχομαι πως ΙΣΩς δεν ειχαν ολοι τα ιδια κινητρα και ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ δεχομαι οτι καποιοι αφου βρεθηκαν μεσα στο "μακελειο" , γιατι ΠΑΝΤΑ ενας πολεμος ειναι μακελειο απο καθε αποψη, ΙΣΩς εκανα πραξεις που δεν αρμοζουν. Ουδεποτε σε οσα εγραψα δεν ισχυριστικα κατι διαφορετικο. Αυτο που ειπα και ΕΠΙΜΕΝΩ ειναι οτι κανενας τους δεν πηγε εκει για μισθο η για πλιατσικο.

Το αν καποιοι ενω πηγαν (επιμενω) με καθαρες προθεσεις , στην δυνη του πολεμου εχασαν ενα μερος απο την ανθρωπια τους αυτο ειναι κατι αλλο.

Αλλωστε ποιος ειναι τοσο αφελης να πιστεψει οτι σε ενα πολεμο ο ανθρωπος Δεν αποκτηνωνεται και Δεν ενεργει πολλες φορες παραλογα;

Αλλο λοιπον μισθοφορος (που αυτο ειναι και το αντικειμενο του θεματος) και αλλο ακραιος , σκληρος, απανθρωπος , και οτι αλλο θες να τους καταλογισεις.

Και επιμενω οτι απλα αναπαραγεις φημες! Φημες που καπου ακουσες, καπου διαβασες αλλα που ΔΕΝ εζησες. Κανω λαθος;

Οταν "σε διορθωσα" το εκανα απλα προσπαθωντας να προστατεψω καποιους απο το να χαρακτηριστουν συληβδην μισθοφοροι που για εμενα σημαινει ανευ λογου φονιαδες.

tigionapas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 10, 2009 11:55 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από tigionapas »

Οκ συμφωνουμε σε ολα εκτως στο εξεις φιλοσοφικο-φιλολογικο ζητημα! Και εξηγω! Τι ειναι φημη και τι προσωπικη αποψη λοιπον; Αυτο ειναι το ερωτημα μου! Εσυ υποστηριζεις οτι οταν λες την αποψη σου για κατι που δεν εζησες εισαι κατακριτεος. Τωρα εαν αυτο συμπιπτει με μια φημη, τοτε συμφωνα με εσενα την αναπαραγης!

Εγω λοιπον λεω οτι μπορω να εχω φυσικα την ελευθερια να λεω αβιαστα την γνωμη μου, ακομα και για κατι που δεν εχω ζησει, στηριζομενος στην λογικη μου, και επισης Εαν αυτο που λεω συμπιπτει με μια φημη-φημολογια, δεν εχω ευθηνη γιαυτο!

Η αποψη μου ειναι δικια μου, δεν με απασχολη η φημη Γιατι δε ξερω τι φημολογιτε, αρα δεν αναπαραγω καμια φημη, εγω απλα εχω , πιστευω την γνωμη μου, την λεω χωρις να επιδιωκω την χειραγωγιση κανενος, χωρις να θελω να παρουσιαστω σαν παντογνωστης και χωρις να πιστευω στο αλαθητο μου, γιαυτο και συνομιλω μαζι σου!

Δεν θα κατσω ομως σε αδρανια , να μην μιλαω για το πως σκεφτομαι και νιωθω μονο και μονο για να μην χρεωθω παπαγαλακι! Ειναι αδικο για μενα να χρεωθω λογια και σκεψεις αλλων!

Εαν θες να σηζητισουμε επι των σκεψεων μου το δεχομαι και ειμαι προθυμος στο να ανερεσω και καταστασεις σε αυτο το τομεα , εαν πιστω! Αλλα εως εκει!

Το διακαιομα του να σκεφτομαι και να μιλαω δεν το παραχορω σε κανεναν, με το φοβο μην χρεωθω παπαγαλος!

Φιλικα

Jrhellas
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 12, 2008 2:49 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από Jrhellas »

Οκ... Ακου λοιπον γιατι προφανως η εσυ δεν θες να καταλαβεις τι λεω, η εγω δεν εκφραζομαι σωστα (και για να μην προχωρησουμε κι'αλλο και κουρασουμε και τους υπολοιπους ειμαι προθυμος να δεχτω το δευτερο αν αυτο σε ικανοποιει).

Εγω με τιποτα δεν σε θεωρω κατακριτεο ΟΥΤΕ σε χαρακτηρισα ετσι επειδη ειπες την αποψη σου.

Αυτο που ειπα εγω ειναι οτι: επειδη το θεμα για το οποιο συζηταμε ειναι λεπτο και επειδη και οι δυο συμφωνουμε στο οτι οι μισθοφοροι δεν ειναι οτι καλυτερο και επειδη ειναι τουλαχιστον αδικο να κολλας την ρετσινια σε ανθρωπους που συνεχιζουν να ζουν αναμεσα μας χωρις να τους ξερεις , τοτε καλυτερα να Μην τους αποκαλεις αμεσα η εμεσα πλιατσικολογους .

Η αποψη σου ειναι απολυτα σεβαστη και εχεις καθε δικαιωμα να την λες... ομως οταν προσβαλει με βαναυσο τροπο καποιους ειναι καλα να την σκεφτεις πριν την εκφρασεις δημοσια.

Αυτο μονο σου ειπα και δεν σε αποκαλεσα παπαγαλακι.

Και δεν προσπαθησα ουτε ηταν στις προθεσεις μου να σου στερησω το δικαιωμα σκεψηςΕικόνα .

Συνεχισε να σκεφτεσαι και να εισαι καλαΕικόνα

"... του Ξέρξου γράψαντος πέμψων τα όπλα, αντέγραψε μολών λαβέ".
tigionapas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 10, 2009 11:55 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από tigionapas »

Συμφωνω δεν ειναι αναγκη να κουραζουμε κανεναν και το κλεινω εδω! Δεν αποκαλεσα κανεναν ελληνα ετσι στην βοσνια! Εαν δεις καλα το ξεκαθαρισα πως ΔΕΝ τους θεωρω ετσι! Απλα ειπα πως γενικα το πλιατσικο ειναι ενας γενικα συνηθησμενως τροπος! Ποσο πιο ξεκαθαρα να το πω; Εικόνα

Απλα επιτρεψε μου να μην πιστευω οτι ολοι τους ειχαν αγνα αισθηματα και προθεσεις. Υπαρχουν εξερεσεις φυσικα!

Για το μονο που ικανοποιουμαι δεν ειναι για το εαν σε επεισα ή οχι(εξαλου δεν το ειχα σκοπο), αλλα για την ελευθερια μου να μιλαω δημοσια για αυτα που σκεφτομαι οσο ενοχλητικο και εαν ειναι αυτο για πολλους που διαφωνουν μαζι μου!

Καλη σου νυχτα και Ο θεος του κοσμου να σε εχει Καλα Εικόνα

Jrhellas
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 12, 2008 2:49 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από Jrhellas »

Εξεφρασα πριν την επιθυμια να το κλεισω εδω ΟΜΩς δεν μπορω να αφησω αναπαντητα καποια πραγματα. "Απλα επιτρεψε μου να μην πιστευω οτι ολοι τους ειχαν αγνα αισθηματα και προθεσεις. Υπαρχουν εξερεσεις φυσικα! "

ΕΧΕΙς ΔΙΚΙΟ ουτε εγω εγραψα πουθενα οτι ΟΛΟΙ ειχαν καλες προθεσεις. Αυτο που ειπα ηταν πως δεν πηγαν εκει για μισθο.

"Δεν αποκαλεσα κανεναν ελληνα ετσι στην βοσνια! Εαν δεις καλα το ξεκαθαρισα πως ΔΕΝ τους θεωρω ετσι! "

ΚΑΙ ΟΜΩς ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩς ΕΚΑΝΕΣ. Οταν σε μια συζητηση που αναφερεται σε μισθοφορους χρησιμοποιεις ως παραδειγμα καποιους τοτε δεν κανεις τιποτα αλλο με το να τους εξισωνεις με αυτους.

Αν το παραδειγμα σου ηταν ατυχες πασο... αν οχι τοτε εκανες ακριβως αυτο: Αποκαλεσες Ετσι τους Ελληνες στην Βοσνια.

Και παλι να εισαι καλα! Εικόνα

Anonymous

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από Anonymous »

Τι πρεπει να κανω για να καταταχθω στη λεγεωνα;
Antonis21
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 294
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 12:49 am
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από Antonis21 »

Να πει και ο Αντωνης τη γνωμη του...
Καταρχην, η Λεγεωνα, ειναι η Λεγεωνα. Μπορει να υπηρετει την Γαλλια, αλλα ειναι η Λεγεωνα. Για οσους γνωριζουν, καποια στιγμη νομιζω κοντα στο τελος του Β'ΠΠ, ηθελαν να την κλεισουν και οι λεγεωναριοι στασιασαν, παρατησαν το στρατοπεδο, παρακουσαν τις διαταγες και σηκωθηκαν να φυγουν μονοι τους. Κατι εγινε στο τελος και το σωσανε... Θελω να καταληξω οτι ο λεγεωναριος πιο ψηλα εχει την Λεγεωνα, παρα την Γαλλια, παρα την μανα του, παρα τον εαυτο του.

Μπορει να παει ο οποιοσδηποτε. Πας στα γραφεια με μια τσαντα με τα απαραιτητα και ενα διαβατηριο. Αν σε παρουν, σε πηραν. Δινεις το διαβατηριο και μπενεις μεσα. Δε χρειαζεται να ξερεις γαλλικα, σου τα μαθαινουν. Δε χρειαζεται να εισαι ΤΟ κορμι, σε φτιαχνουν. Το μονο που χρειαζεται νομιζω ειναι να εισαι αρκετα αδιστακτος η αρκετα απελπισμενος. Γενικοτερα για να πας, πιστευω πρεπει να εισαι σκυλι του πολεμου,soldier of fortune, να μην εχεις τιποτε. Θα σας πω καποιες παραπανω πληροφοριες απο αυτα που εχω διαβασει, οσα θυμαμαι βεβαια. Οταν μπεις και υπογραψεις το συμβολαιο, το οποιο ειναι η 3ετες η 5ετες δε θυμαμαι, υποχρεουσαι να φορας παντου και παντα την στολη σου ολα αυτα τα χρονια. Σου απαγορευεται να αγορασεις αυτοκινητο η σπιτι. Με το που τελειωνουν αυτα τα χρονια, σου βγαζουν Γαλλικο διαβατηριο, γινεσαι Γαλλος πολιτης και εχεις το δικαωμα εαν θελεις να αλλαξεις το ονομα σου. Απο οτι θυμαμαι, τα λεφτα δεν ειναι τιποτε φοβερο, νορμαλ μισθους παιρνουν σχετικα. Αυτα τα ολιγα θυμαμαι...
Jrhellas
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 12, 2008 2:49 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από Jrhellas »

Σε γενικες γραμμες τα λες σωστα ΑντωνηΕικόνα Με καποιος διευκρινησεις αν μου επιτρεπεις. Το συμβολαιο ειναι πενταετες και την γαλλικη υπηκοοτητα δεν την παιρνεις οταν ληξει η πρωτη πενταετια αλλα μονο αν υπογραψεις για δευτερη. Με την υπογραφη σου για την δευτερη αυτοματως γινεσαι γαλλος πολιτης.

Ετυχε να γνωριζω 2 διαφορετικους ανθρωπους που ειναι χρονια εκει, τον εναν ειδικα πολυ καλα, και η πληροφορια ειναι απο αυτους. (Σε προηγουμενο post μου κανω αναφορα σε αυτους)

Συγκεκριμενα υπαρχει μια "αιωρουμενη" υποσχεση οτι μετα την πενταετια και Μονο με τιν συμφωνη Γνωμη των ηγετων σου "δικαιουσαι" της υπηκοοτητας, ομως στην πραξη δεν γινεται ποτε αυτο και στην παραχωρουν ΜΟΝΟ αν υπογραψεις εκ νεου.

ΤΟΝΙΖΩ οτι τουλαχιστον αυτο με την υπηκοοτητα ισχυε σιγουρα εως το 1994 και αν κατι εχει αλλαξει απο τοτε δεν το γνωριζω ουτε το αρνουμαι.

"... του Ξέρξου γράψαντος πέμψων τα όπλα, αντέγραψε μολών λαβέ".
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες