ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από D.Y.K »

φιλε μανο μπορεις να κανεις τα χαρτια σου οσο εισαι φανταρος και στα 3 οπλα κανονικα... Θα κανει μια εισηγηση ο ΔΥκας σου για την συμπεριφορα σου ως φανταρος επισης, εχε το υποψην,
Καλη τυχη και καλη συνεχεια,
Φιλικα
Anonymous

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Anonymous »

ΔΙΟΠΑΚΟΣ έγραψε:Εκατσα και διαβασα όλα τα post σας... Ολοι καλα τα λετε... Αλλα το καλυτερο που εχετε να κανετε ειναι να ακουσετε το παληκαρι που ηταν στο ναυτικο και την εκανε... Αν μπηκες μαγκα το "05 ησουν 5η σειρα, ετσι; Σκεψου οτι ειμαι 4η, εχω 5 χρονια στο ναυτικο και κανω οτι εκανα απο την πρωτη μερα... Μεχρι τωρα εχω υπηρετησει σε μοναδες κρουσεως (Αντιτορπιλικα, φρεγατες)... Μεσος ορος ταξιδιων το χρονο 240 μερες... Αν προσθεσεις και τις βαρδιες που αυτη την στιγμη ειναι 9 με 11 τον μηνα, στο σπιτι μου πηγαινω μονο για να μαζεψω τους λογαριασμους...
Η εκπαιδευση στα συγχρονα οπλικα συστηματα που μας εταζαν κτλ κτλ, στην ουσια εννοουσαν διαφορα καινουργια καθαριστικα για τις φασινες...
Για οσους σκεφτονται να μπουν ναυτικο πρεπει να τους πουμε οτι για τον πρωτο χρονο θα παιζουν βαρδιες 1 μεσα-1 εξω (δηλαδη 15 υπηρεσιες τον μηνα)... Και τα επομενα 3 χρονια 2 εξω-1 μεσα (δηλαδη 10 υπηρεσιες το μηνα)... Τα 3 πρωτα χρονια τα ποινολογια που θα πεφτουν θα τα εκτιουν εντος του πλοιου τους... Οπως οι ναυτες... Για τα λεφτα δεν θα πω πολλα... Η πλευσιμη εσωτερικου ανερχεται στο συναρπαστικο ποσο των 17,60...
Αρκετα αρνητικα ειπα ομως...
στα θετικα; Καμια αποστολη για παραλαβη νεων μοναδων στο εξωτερικο, αποστολη στον Λιβανο... Εκει εχει καλα λεφτα... Μονο αυτο...
ε μετα ειναι το κλασσικο... Η σιγουρη δουλεια...
Με το Post μου απλα ηθελα να πω μερικα πραγματα που πολλα απο τα παιδια που σκεφτονται για ναυτικο δεν ξερουν και πιθανον να μην μαθουν οσο ειναι νωρις (οπως την πατησαμε κι εμεις)...
Με λιγα λογια, κυνηγηστε την κατασταση εξω... Αφηστε το ναυτικο ως τελευταια επιλογη... Αν παρ'ολα αυτα το επιχειρησετε, δωστε μεγαλη προσοχη στην επιλογη ειδικοτητας... Υπαρχουν ειδικοτητες με 6 μηνες καραβι μονο και αλλες με 25 χρονια... Και ακουστηκε οτι θα παρει αρκετους με ειδικοτητα στεριας...
Αν εχετε καμια απορια μην διστασετε να ρωτησετε...

Υ. Γ. Οτι προαναφερθηκε για την ΜΥΚ και τους ΟΥΚαδες δεν ισχυει... Και καλα θα ηταν αν δεν γνωριζει καποιος κατι, να το αφηνει ετσι... Το να εχεις ακουσει απο φιλους φιλων του ξαδερφου σου που του τα ειπε ο μπατζανακης της ελενιτσας δεν σημαινει οτι γνωριζεις... Το τυπακι με το ονειρο ζωης ας μου στειλει το mail του να του τα πω πιο αναλυτικα αν θελει...


Γεια χαρα ρε φιλε ειμαι αποφοιτος της Α. Ε. Ν. Κρητης Μηχανικος και θελω να παω στα ΟΥΚ τωρα που θα παω φανταρος γινεται να με παρουν; (ξερω οτι πρεπει να περασω την εκπαιδευση). Αν μπορουσες να επικοινωνουσες μαζι μ Να μιλουσαμε αν θελεις για το θεμα. Ευχαριστω
diomidis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 12:55 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από diomidis »

Ποια είναι; Και ας μην μεινουμε μονο εκει... Ας πουμε και και τα αλλα σωματα. Στρατο αεροπορια... Εγω βεβαια ενδιαφερομαι για το ναυτικο.ΕικόναΕικόνα
Anonymous

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Anonymous »

1) Συνοδος σκυλων 2) Οδηγος

3) Νταντα

diomidis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 12:55 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από diomidis »

Οδηγός; Στο ναυτικό είναι καλά;
Anonymous

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Anonymous »

Φιλε μου kalio-G- εσυ οταν θα παρουσιαστεις θα πας για ΥΕΑ. Εφεδρος αξιωματικος... Δεν υπαρχει προβλημα στο να πας σε σχολειο ΜΥΚ. Εχεις το δικαιωμα, απλα πρεπει να δηλωσεις οταν περασει το σημα για το σχολειο. Γινονται 2 καθε χρονο. Το δυσκολο τουλαχιστον οσον αφορα ναυτες, εποπ και γενικα χαμηλοβαθμους ειναι οτι τις περισσοτερες φορες δεν τους αφηνουν να πανε, επικαλουμενοι αναγκες υπηρεσιας... Για ΥΕΑ παντως δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα. Τουλαχιστον απο αυτα που βλεπω οτι ισχυουν στους αξιωματικους.
Anonymous

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Anonymous »

Τα χουμε ξαναπει αυτα χιλιαδες φορες στη δυκ δεν μπορουνε να πανε φανταροι παρα μονο μονιμα στελεχη. Οσο για εποπ στο ναυτικο οσοι μπουνε καλα να παθουνε
Anonymous

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Anonymous »

Βλεπουν καλα τα ματακια μου; Υπαρχουνε ανθρωποι που θελουν να μπουν εποπ ναυτικο; Τα χω ξαναπει αυτα, μακρια απ το ναυτικο. Ακομα βαραω το κεφαλι μου που χαραμισα τα χρονια μου σε καραβι και δεν εκανα κατι εξω. Οσοι μπηκαμε εποπ ναυτικο την καναμε ολοι. Οσο για αυτους που θελουνε στερια εαν δεν εχουν το λιγοτερο 600 μορια και βυσμα μαη ελπιζουν καθολου. Φιλικα ενας πρωην εποπ

Ε.Π.Σ.
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 24, 2009 4:30 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Ε.Π.Σ. »

Φιλε μου εγω γιατι παλι ακουω συνεχεια οτι οι επ-οπ στο ναυτικο κανουν την καλυτερη δουλεια;
Anonymous

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδεια καλησπερα δεν θα διαφωνεισω με κανεναν για το ναυτικο πιστευω οτι ειναι αναλογα με τον χαρακτηρα του καθενος και την ειδικοτητα. καποιος φιλος μεσα στο φορουμ αναφερε κατι περι ευκολιας εισαγωγεις στις στρατιωτικες το εχω ακουσει αλλα κατι εγκυρο οχι. αυτα που γνωριζεις ειναι εγκυρα και αν ναι με κατατακτιρειες γινετε; Με ενδιαφερει για σνδ παρακαλω περιμενω απαντισεις ευχαριστω

Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Marina2 »

Να κάνω μια ερωτηση που μπορεί να ειναι σαχλαμάρα αλλα τωρα το σκέφτηκα! Αν κανω τα χαρτιά για ναυτικό και με πάρουν, εχω εναλλακτικές επιλογές σε μετάθεση ή παραμένω για πάντα αθηνα. Μπορώ δηλαδή να πάω σε κάποια άλλη πόλη ή μονο εκει μένεις. Σορρυ αν ειπα κοτσάνα.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από D.Y.K »

Φυσιολογικοτατη η ερωτηση σου αλλα να ξερεις οτι εχει να κανει καθαρα με την ειδικοτητα που θα παρεις και οχι δεν παιζει μονο η αθηνα αλλα και αλλα μερη της ελλαδος
Φιλικα
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Marina2 »

Μήπως γνωριζεις κάτι παραπάνω να μου πεις πχ. Για Αχαια;
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Marina2 »

Δ. Υ. Κ έγραψε:Φυσιολογικοτατη η ερωτηση σου αλλα να ξερεις οτι εχει να κανει καθαρα με την ειδικοτητα που θα παρεις και οχι δεν παιζει μονο η αθηνα αλλα και αλλα μερη της ελλαδος
Φιλικα
Ευτυχώς που τη βρισκεις φυσιολογική γιατι, δεν ηξερα καν αν υφίσταται τετοια απορία.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ολες οι αποριες υφιστανται απλα το θεμα ειναι να μην μενουν αναπαντητες
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης