ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Ιφικράτης
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Τετ Μάιος 14, 2008 1:13 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Ιφικράτης »

Βατράχι, θες να πας ΟΥΚ;
batraxi27
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 19, 2008 10:17 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από batraxi27 »

ονειρο ζωης...

Ιφικράτης
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Τετ Μάιος 14, 2008 1:13 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Ιφικράτης »

Έχεις υπηρετήσει; Γιατί αν δεν έχεις υπηρετήσει, σου συνιστώ να κάνεις τη θητεία σου πρώτα, έστω και στις Ειδικές Δυνάμεις, ώστε να καταλάβεις. Πριν, δοκιμάσεις κάτι, δεν μπορείς να σιγουρευτείς αν θα σου αρέσει. Ειδικά αν πρόκειται για επαγγελματική καριέρα. Πάντως αν θες, να κοιτάζεις και την Ιστοσελίδα του ΓΕΝ, που και που στο ---> http://www.hellenicnavy.gr

να ενημερωθείς πιο έγκαιρα.

ΥΓ. Οι προκηρύξεις θα αργήσουν φέτος να εκδοθούν για κάποιο διάστημα.

batraxi27
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 19, 2008 10:17 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από batraxi27 »

ΑΣΕ ΤΟ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΑΠΈΞΩ ΤΟ SITE ΤΟΥ Π. Ν... ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΚΕΙ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΚΥΡΗΞΕΙΣ. ΦΑΝΤΑΡΑΚΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΑΛΛΙΩΣ... ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΛΠΙΖΩ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ; ΕΧΕΙ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ.

Ιφικράτης
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Τετ Μάιος 14, 2008 1:13 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Ιφικράτης »

Κοίτα, εν σχέσει με άλλες χρονιές οι προκηρύξεις για ΕΠΟΠ έχουν αργήσει εξαιρετικά.

Πιστεύω πως θα βγούν μέχρι τέλος του Καλοκαιριού, αν μη τι άλλο.

Αν είχε καταργηθεί ο θεσμός θα το ξέραμε.

Πάντως, αφού είναι απόφαση ζωής, για μένα καλό θα ήταν να το δοκίμαζες πρώτα να υπηρετήσεις.

Οι Έλληνες αμφίβιοι καταδρομείς είναι οι καλύτεροι στον Κόσμο!

Άρα είναι πολύ δύσκολα, και απαιτεί εξαίρετες ψυχικές αντοχές όσο πουθενά αλλού στον Ε. Σ.

Αλλά αν θες τόσο πολύ, τότε καλό κουράγιο και με πίστη θα τα καταφέρεις.

ΥΓ. Πόσο είσαι αν επιτρέπεται;

batraxi27
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 19, 2008 10:17 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από batraxi27 »

ΑΝΤΙΣΘΕΝΗ, Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ FORUM ΕΧΘΕΣ Κ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ... ΕΙΜΑΙ 21 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΟΜΕΝΟ ΟΡΙΟ ΠΟΥ ΖΗΤΑΝΕ...

Anonymous

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Anonymous »

ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΜΦΙΒΙΟΙ ΑΠΕΧΟΥΝ ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ ΑΠ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ, ΜΕΓΑΛΕ ΜΗΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΒΑΤΡΑΧΟΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΝ ΕΦΕΥΓΑΝ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΙ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΑΥΤΙΚΟ ΣΑΝ ΠΡΩΗΝ ΕΠΟΠ ΤΑ ΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ. ΠΑΤΕ ΦΥΡΙ ΦΥΡΙ ΝΑΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΤΕ ΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ. ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΣ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΣ ΜΥΚ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟ ΕΠΟΠ ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ
Ιφικράτης
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Τετ Μάιος 14, 2008 1:13 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Ιφικράτης »

batraxi27 έγραψε:ΑΝΤΙΣΘΕΝΗ, Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ FORUM ΕΧΘΕΣ Κ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ... ΕΙΜΑΙ 21 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΟΜΕΝΟ ΟΡΙΟ ΠΟΥ ΖΗΤΑΝΕ...
Νομίζω αν δεν κάνω λάθος μέχρι τα 28 είναι το όριο.

Λόγω της ηλικίας σου θα σου πρότεινα, να δώσεις εξετάσεις να μπεις σε κάποια Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών.

-

288 ΜΑRINE έγραψε:ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΜΦΙΒΙΟΙ ΑΠΕΧΟΥΝ ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ ΑΠ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ


Φίλε 288MARINE, έχεις υπόψιν σου για τις επιχειρήσεις στην Κύπρο το 1974;

Green Berets
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 2:17 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Green Berets »



Αντισθενη, τωρα ειμαστε ομως στο 2008.Εικόνα
Ασε που ειμαστε και απο τις λιγες χωρες που εχουμε ξεχωρα τους αμφιβιους
απο τους πεζοναυτες και στον Σ. Ξ και κατα συνεπεια ειναι και υποβαθμισμενοι. Αλλα αυτα θα τα ξερουν απο πρωτο χερι
τα παιδια που ηταν αμφιβιοι, περα απο τις οποιες θεωρητικες γνωσεις εχει και ο καθενας μας...
Ελληνες ειμαστε ναι, περηφανοι και κομμανταραιοι, ικανοι για το καλυτερο και το χειροτερο αλλα η επαρση δεν βοηθα πουθενα. Καλυτερα να ταπεινωθουν μερικοι-μερικοι(δεν μιλαω για καποιον εδω περα εννοειται) και να βαλουν τα πραγματα σε μια πορεια αναδιορθωσης παρα να τρεφουμε αυταπατες ψευδους ανωτεροτητας.

Ιφικράτης
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Τετ Μάιος 14, 2008 1:13 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Ιφικράτης »

Φυσικά, πρώτα απ' όλα τα έργα, ώστε να επιβεβαιώνουν τα λόγια Εικόνα
batraxi27
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 19, 2008 10:17 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από batraxi27 »

ΦΙΛΑΡΑΚΟ 288marine ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ... ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΧΩ ΠΕΙ ΓΙΑ ΟΝΕΙΡΟ ΖΩΗΣ... ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΑΓΑΠΑΩ... Κ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΑΩ.. ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗ Μ. Υ. Κ ΑΠΟ Ε. Δ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΞΑΝΑ ΓΥΡΝΑΣ ΠΙΣΩ ΣΤΗ ΜΟΝΑΔΑ ΣΟΥ ΣΤΟ Σ. Ξ Κ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗ Μ. Υ. Κ
DM90
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 23, 2008 1:01 am
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από DM90 »

αμα είναι να πας στην ΜΥΚ και το λέει η καρδούλα σου και ΕΔ να μην πάς πάλι μπορείς να τα καταφέρεις παλιότερα δηλαδή πως πηγαίναν ; ο πατέρας μου στα 18 του ήταν στην ΜΥΚ.. και έκανε και επειχηρήσεις στην κύπρο μιας και υπηρέτησε τότε 72-75 από τα 36 άτομα που ήταν η μονάδα του γύρισαν οι 12 πίσω..
batraxi27
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 19, 2008 10:17 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από batraxi27 »

ΔΜ90 ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΣΤΑΘΗΚΕ ΤΟΣΟ ΑΞΙΟΣ... ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟΙ ΠΕΡΙΦΑΝΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΑΓΑΠΑΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ Κ ΝΑ ΤΟ ΛΕΕΙ Κ ΜΕΝΑ Η ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ... ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΟ...

288 ΜΑRINE

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από 288 ΜΑRINE »

ΠΩΣ ΤΟΝ ΛΕΝΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ ΔΜ90; Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝΕ ΣΤΗΝ ΕΛΔΥΚ ΤΟ 74. ΔΗΜΗΤΡΙΟ ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΤΟΝ ΛΕΝΕ. ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΠΟΛΕΜΙΣΤΩΝ ΚΥΠΡΟΥ ΕΛΔΥΚ 74. ΟΣΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΒΑΤΡΑΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΥΧΑΙΝΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΗ ΔΥΚ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ, ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΒΑΤΡΑΧΟΣ ΜΕΣΩ ΣΤΡΑΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΝΑΥΤΙΚΟ ΦΕΥΓΟΥΝ ΟΛΑ. Η ΔΥΚ ΠΛΕΟΝ ΣΑΝ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΣΤΟΛΟΥ ΤΡΕΧΕΙ ΣΤΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΣΚΗΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΝΑΥΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΕΛΕΧΗ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΥΤΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ, ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΟΙ. ΕΠΙΣΗΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΑΝΤΑΡΟΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΑΜΑΞΗΣ. ΔΗΛΑΔΗ; ΣΚΟΥΠΑ ΜΑΠΑ ΚΑΙ ΑΓΙΟΣ Ο ΘΕΟΣ.
Anonymous

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σε ολουσ ειμαι καινουργιοσ στο φορουμ και με προβλιματιζουν αυτα που λετε για το Πολεμικο Ναυτικο γιατι σκεφτομουν να διλωσω εκει οταν βγει η προκιριξη και κιριωσ ηθελα να παω στον Ναυσταθμο στην Σαλαμινα αλλα δεν ξερω αν γινετε να διλωσω εγω που θελω να παω η αν με στελνουν αφτοι οπου τουσ καπνισει παρακαλω διαφωτιστε με.Εικόνα

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες