Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
eleni sti
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2007 1:53 am
Επάγγελμα: ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από eleni sti »

288 ΜΑRINE έγραψε: ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΗ. ΑΥΤΕΣ ΝΟΜΙΖΟΥΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΥΝΕ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΑΡΑ ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΑΙ ΑΓΙΟΣ Ο ΘΕΟΣ. ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝΕ ΣΤΟΝ ΟΡΧΟ ΝΑ ΒΑΖΟΥΝΕ ΓΡΑΣΟ ΣΤΑ ΣΤΑΓΕΡ ΚΑΙ ΘΑ ΚΛΑΙΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΣΑΝ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΣΤΗ ΡΟΔΟ ΘΑ ΕΚΤΙΜΗΣΟΥΝΕ ΠΟΛΥ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ

Πιστεψε με αυτες που θελουν να μπουν πραγματικα και οχι για τη μονιμοτητα ξερουν τι σημαινει στρατος και ειναι προετοιμασμενες για αυτα που θα αντιμετωπισουν
ΙΩΑΝΝΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Παρ Ιουν 13, 2008 2:22 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Pannagiota έγραψε: Δεν ξέρω αν κάποια από εσάς που έχει απαντήσει έχει ήδη περάσει αλλά ξέρετε τι είναι να λέει ο ίδιος ο Ταξίαρχος οτι αν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις πρέπει να φύγεις; Μου έχουν πει κι άλλα, που όμως δεν μπορώ να τα πω. Γνωρίζετε οτι δεν τους συμφέρει να παραιτείται κόσμος; Έμεινα μέχρι και τον Ιανουάριο, δεν τα παράτησα γιατί δεν άντεχα. Κανένας δεν θα αναγνωρίσει τίποτα απ'οσα θα κάνεις. Ένιωσα ικανοποίηση που όταν χαιρέτησα κάποιους από τος ανωτέρους μου, μου είπαν οτι είμαι από τις καλύτερες &κρίμα που φεύγω. Δεν το λένε εύκολα. Όλη σου η ζωή περιστρέφεται γύρω από αυτό. Αν κάποιος νομίζει οτι θα περάσει καλά, συγγνώμη αλλά έχει αυταπάτες. Σίγουρα δεν θα είναι παντού άσχημα. Έφυγα γιατί η ζωή μου έξω είναι σε πολύ καλύτερο επίπεδο και δεν το έχω μετανιώσει ούτε μια στιγμή. Εκεί που είμαι τώρα (σε δημόσια υπηρεσία &5 λεπτά από το σπίτι μου), παίρνω πολλά περισσότερα χρήματα και έχω το δικαίωμα να λέω την άποψή μου.
Δε σου ζήτησε κανείς να απολογηθείς γιατί έφυγες. Ούτε το κατηγόρησε κανείς αυτό. Αντιθέτως εσύ είπες πάρα πολύ άσχημα λόγια... αν δεν τα θυμάσαι ξαναδιάβασε τα μηνύματα σου. Πάνω σε αυτά σου τα μηνύματα ήταν η διαφωνία μας. Α! Και κάτι άλλο! Οι περισσότεροι έχουμε δουλειές γλυκιά μου... δεν είμαστε απελπισμένοι για δουλειά! Κράτα το γραφειάκι σου κοριτσάκι μου και μην απολογείσαι για τίποτα... Μάρθα Βούρτση!
Pannagiota
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 04, 2008 8:30 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από Pannagiota »

Άσχημα λόγια; Δυστυχώς, δεν ξέρω να χαϊδεύω τα αυτάκια κάποιων. Δεν μπορώ να ασχολούμαι με αυτούς που δεν αξίζουν. Δεν έχω απολογηθεί ποτέ και ούτε τώρα το κάνω. Αν εσύ το νομίζεις, τι να πω. Είναι δικαίωμά σου. Και κάτι τελευταίο, δεν είμαι γλυκιά σου.
rena
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Ιουν 27, 2008 4:42 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από rena »

Pannagiota έγραψε:Άσχημα λόγια; Δυστυχώς, δεν ξέρω να χαϊδεύω τα αυτάκια κάποιων. Δεν μπορώ να ασχολούμαι με αυτούς που δεν αξίζουν. Δεν έχω απολογηθεί ποτέ και ούτε τώρα το κάνω. Αν εσύ το νομίζεις, τι να πω. Είναι δικαίωμά σου. Και κάτι τελευταίο, δεν είμαι γλυκιά σου.
Κοπέλα... μου φαινεται οτι θες... καρβουνο για να ξεκινησεις! Λες πως δεν απολογήσε, αλλά... αυτό κανεις! Τα άσχημα λόγια προφανώς είναι αυτά που αναφέρεις στον λόγο που θα ξαναέδινες... και επειδή δεν παίρνεις μπροστά, να στο θυμήσω: Θα ξαναδώσω μόνο και μόνο για να πάρω την θάση κάποιου άλλου... κτλ. κτλ... Περαστικά σου!
rena
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Ιουν 27, 2008 4:42 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από rena »

Για την ακρίβεια είπες: για να στερήσω την θέση απο κάποιον άλλο!Εικόνα

Anonymous

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από Anonymous »

ΡΕ ΚΑΤΣΙΚΟΠΟΔΑΡΕΣ ΠΑΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Η ΚΟΠΕΛΛΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΒΑΛΕΤΕ ΣΤΟ ΞΕΡΟ ΣΑΣ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ; ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΤΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΟ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΤΥΡΟΠΙΤΕΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΕΞΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΤΥΡΟΓΑΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΡΙΑΣ ΑΞΙΟ
policeman

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από policeman »

Mάλλον φίλε μου δεν ξέρεις τι εστι δημόσιος υπάλληλος και ακόμη περισσότερο τι εστι γυναίκα σε σώμα ασφαλείας. Μόνιμος σταθερός μισθός,8ωρο, αδεια εγκυμοσύνης 14 μήνες, μειωμένο ωράριο ανατροφής παιδιού και πολλά αλλα που αγνοει ο ιδιώτης...
Anonymous

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από Anonymous »

Αυτά που λες ισχύουν και για τους δημόσιους υπαλλήλους όχι μόνο για το στρατό. Και αυτός δεν έχει καμία σχέση με την αστυνομία. Ο πατέρας μου είναι στρατιωτικός και δεν θέλει με τίποτα να κάνω έστω και αίτηση. Κάτι δεν ξέρει; Ο θεσμός αυτός είναι μια αποτυχία. Έχετε σκεφτεί ποτέ γιατί συνέχεια φεύγουν; Σιγουρα ο λόγος δεν είναι οτι δεν αντέχουν. Πολλοί ΕΠ. ΟΠ. κάνουν μέχρι και 10 υπηρεσίες τον μήνα. Και κάτι τελευταίο, κανένας δεν θα σου εγγυηθεί οτι θα μείνεις μετά την 7ετία. Μου το έχει πει κάποιος που είναι από τους "ιδρυτές" του θεσμού.

Pannagiota
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 04, 2008 8:30 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από Pannagiota »

Κοπέλα μου, αν έκαιγα κάρβουνο, θα έμενα στο στρατό γιατί δεν θα είχα πρόβλημα να είμαι η τελευταία. Ευτυχώς για μένα, ξέρω ποιά είναι η αξία μου.
policeman

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από policeman »

Kαλησπέρα. Μπορεί καποιος να μου πει υπευθυνα καποια καλή ειδικότητα για τη γυναικα μου που θα κανει τα χαρτια της για ΕΠ. ΟΠ. και παράλληλα να εχει ελπίδες επιτυχίας. Εχει 14 απολυτηριο, πτυχίο ΤΕΙ ,Lower,ECDL δεν ξέρω τι άλλο μπορει να μοριοδοτειται. Ενδιαφερόμαστε και για αεροπορια και για πεζικό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Siegfried
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 19, 2008 3:08 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: Ελληνική Άμυνα και Ασφάλεια
Επάγγελμα: Διαχειριστής αποθήκης
Επικοινωνία:

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από Siegfried »

Pannagiota έγραψε:ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ. ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ, ΟΤΑΝ ΜΑΘΑΜΕ ΝΑ ΛΥΝΟΥΜΕ &ΝΑ ΔΕΝΟΥΜΕ ΤΟ ΟΠΛΟ, ΜΑΣ ΕΒΑΛΑΝ ΝΑ ΦΟΡΕΣΟΥΜΕ ΜΑΞΙΛΑΡΟΘΗΚΗ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ,
Ε, και τι έγινε; Εμένα όλη η σειρά μου μπορούσε να το κάνει στα τυφλά (χωρίς μαξιλαροθήκες και τέτοια) και χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια, απλώς είχαμε ένα λοχία που είχε την υπομονή να μας το δείξει, ακόμα και τις λεπτομέρειες όπως πως να μη χάνουμε τους πείρους. Και δεν ήμουν στις Ειδικές Δυνάμεις! Ενας-δυο μάλιστα έκαναν παπάδες στη λύση-αρμολόγηση - σκέτοι ζογκλέρ.
ΡΑΝΙΑ!!

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από ΡΑΝΙΑ!! »

Εγω λέω ότι ο στρατός είναι μανίκι κυρίως για τις γυναίκες. τόσα επαγγέλματα υπάρχουν ρε κορίτσια πιο θηλυκά. οι μισοί που είναι στο στρατό θέλουν να φύγουν. κάτι ξέρω..

Anonymous

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από Anonymous »

καλυτερα να παει καποιος για ειδικος φρουρος, συνοριοφυλακας, αγροφυλακας, λιμενοφυλακας παρα για ΕΠ. ΟΠ!!!

ειδικα για γυναικα ειναι οτι χειροτερο...

αλλα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα που λενε...

xristinakate
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Σεπ 04, 2007 4:50 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από xristinakate »

Εχετε παρει ολοι πολλη φορα εναντια στις γυναικες εποπ και θα σας ερθει στο κεφαλι...
Δεν ειναι ολες αχρηστες... δε λεω, υπαρχουν και τα κοριτσακια που φοβουνται μη σπασουν κανα νυχι αλλα υπαρχουν και εποπινες που ειναι καλιτερες και απο τους αντρες! Εγω ειμαι εποπ 6η σειρα... Μπορει να μη πηγα φανταρος αλλα στα κεντρα που παρουσιαστηκα περασα χειροτερα απο φανταρος...
Το να λες οτι ολες ειναι αχρηστες δε σε τημαει καθολου!
Μπηκα ως επιλαχουσσα, εφαγα γερο παλουκι και παρ'ολα αυτα καταφερα να παρω και το μαχητοσημο. Στη μοναδα μου υπαρχουν αντρες ΕΠΟΠ που ειναι οχι απλα αχρηστοι...100% ΓΙΩΤΑΔΕΣ. Παντου υπαρχουν αυτες οι περιπτωσεις. Μη καμαρωνετε οτι ειστε καλητεροι... Στην προχθεσινη πορεια, για να σου δοσω παραδειγμα, ολες οι ΕΠΟΠινες μια χαρα βγαλαμε την πορεια... ακομα κ οι φανταροι τη βγαλανε, ενω υπηρξαν αντρες ΕΠΟΠ που τα φτησανε κ τους μαζεωε το φορειοφορο... Τις γυναικες λετε... Δε κοιτατε τα χαλια σας...
Anonymous

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από Anonymous »

Σωστα τα λέει η κοπέλα. Υπάρχουν γυναικες που τα καταφέρνουν μια χαρα. Που το πρόβλημα να πιάσουν κι αυτές μια θέση. Ισα ίσα ανεβαίνει το επίπεδο των ΕΠ. ΟΠ. Μην ξεχνάτε ότι πολλές γυναικες ΕΠ. ΟΠ. έχουν πτυχία. Καλύτερα γυναικα μορφωμένη παρά ενας αγράμματος άντρας. Το βλέπω καθημερινα στο ΑΤ που υπηρετώ. Η γυναικα μου θα κάνει τα χαρτια της και η κοπέλ εχει τελειωσει ΤΕΙ μιλαει 2 γλώσσες αλλα λόγω ιδιωτικού τομέα προτιμούμε ΕΠ. ΟΠ. + την συνυπηρετηση. Καλή επιτυχία σε όλους.

Υ. Γ. Έχω υπηρετησει πριν μπω στη σχολή.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες