Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Ηλίας

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ηλίας »

Καλησπέρα ,22 του μαι παρουσιαζομαι στη Χίο. Είχα δηλώσει στο περιοδεύον ειδικές δυνάμεις αλλά δυστυχώς κατατακθηκα στο πυροβολικό . Γνωρίζω ότι περνάω από τεστ τώρα και δεν πάω αμέσως , γνωρίζω ότι έχουν αλλάξει τα πράγματα. Εγώ θέλω να πάω στην ΜΑΚ και θα απογοητευτω εάν για το χ-ψ λόγο δεν καταφέρω να μπω οπότε μαζεύω πληροφορίες να είμαι προετοιμασμένος. Το ερώτημα μου είναι θα έρθουν σίγουρα εκεί να με ρωτήσουν και μετά από πόσο καιρό αφού παρουσιαστώ ; Και επειδή είμαι από Αθήνα. Έχω δυνατότητα να ζητήσω να πάω στην Γ ΜΑΚ της Χίου ;
Άβαταρ μέλους
xrhstosneg
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Ιουν 08, 2018 10:49 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από xrhstosneg »

Καλησπέρα! Ποιες είναι οι δοκιμασίες-αθλήματα για να μπεις ειδικές δυνάμεις ; Παίζει ρόλο εάν θα τα βγαλεις πιο γρήγορα;
Xaris

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Xaris »

ExΩ κλαψει με το σχολιο σου.4.20 :D

Ντινος

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ντινος »

Γρήγορη ερώτηση παιδιά, οι κάμψεις γίνονται αυστηρά με τον σωστό τρόπο (στήθος μέχρι κάτω λίγο πριν ακουμπήσει το έδαφος) ή είναι πιο ελαστικοί και επιτρέπουν πιο χαλαρές κάμψεις;

Γιατί αν κάποιος δεν είναι ο ορισμός του Fit δεν νομίζω ότι είναι σε θέση να κάνει 30 ολόκληρες κάμψεις σωστά και σίγουρα ξέρω κόσμο στις ΕΔ που μπήκανε χωρίς κάποιον τρελό σωματότυπο.

Επίσης αν τα κάνεις όλα τα άλλα αθλήματα σωστά και κάνεις μόνο 20 κάμψεις ας πούμε είναι Insta Fail και κόβεσαι ή μπορεί να περάσεις και πάλι;

KOSTAS

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από KOSTAS »

Καποιος απο τις εσσο που κληθηκαν απο την δημιουργια των ΣΥΠΟ και επειτα μπορει να μας πει τι αθληματα εδωσε για να καταταγει στις ειδικες δυναμεις;(ενδιαφερομαι για 35ΜΚ)
DOUMS

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από DOUMS »

Θέλω να πάω στου αμφιβιους καταδρομεις. Μπορώ να πάω από θητεία ή πρέπει να είμαι μόνιμος, τι αθλήματα πρέπει να περασω;
agnostos

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από agnostos »

Γεια σας και απο εμενα και συγχαρητηρια για το φορουμ. Τον νοεμβρη θα μπω φανταρος και θελω να παω ειδικες δυναμεις. Το θεμα μου ειναι οτι δεν μπορω να κανω ουτε μια κανονικη ελξη (pull-up). Έχει κανεις καμια χρησιμη συμβουλη για το πως μπορω να βελτιωθω στο κομματι των ελξεων; Εχω μπροστα μου για να προετοιαμστω περιπου 3 μηνες
vasilis-drama

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από vasilis-drama »



Παιδιά θα ήθελα την βοήθειά σας. Ειμαι 1.75 79 κιλα και τον Νοέμβρη θα μπω φαντάρος. Θα ήθελα να κάνω μια προσπάθεια στους περίπου 3 μήνες που απομένουν για να προσπαθήσω να μπω στις ειδικές δυνάμεις. Βγάζω 10 κάμψεις και δυστηχώς καμία έλξη. Έχετε να προτείνετε κάποιες συμβουλές έτσι ώστε να μπορέσω να τα αυξήσω; Θεωρείται εφικτό σε 3 μήνες να μπορώ να κάνω 25-30 κάμψεις και 4-5 έλξεις; Οσο αναφορά το θέμα του τρεξίματος εκεί τα κουτσοκαταφέρνω. Από ότι έχω διαβάσει θέλει 1 χιλιομετρο σε κατω απο 5 λεπτα. Αν έχετε να προτείνετε κάτι και για αυτό, δεκτά όλα.

xristos

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από xristos »

Σε μια συζητηση που ειχα σημερα μου ειπανε πως στο ΚΕΕΔ δεν περνας αθληματα αν θες να καταταγεις ως ΛΟΚ/ΜΑΚ. Περνας λεει αθληματα μονο αν θες να καταταγεις ως αλεξιπτωτιστης ή πεζοναυτης. Γνωριζετε αν κατι τετοιο ειναι αληθες;
Οςς

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Οςς »

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση κάνω... Παρουσιάζονται μεγάλο πεύκο και είχα δήλωση μέσα ίντερνετ στην ιστοσελίδα του στρατου για πεζοναύτης. Μου ήρθε τ χαρτί για το στρατό.. Απλά λέει ότι παρουσιάζονται μεγάλο πεύκο... Όταν θα μπω θ δηλώσω πάλι για πεζοναύτης η είμαι ήδη δηλωμένος?;
Ντινος

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ντινος »

Παιδιά θα ξαναρωτήσω και συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικος αλλά πλησιάζει σιγά σιγά ο καιρός που θα πρέπει να καταταγώ και έχω ένα άγχος,

Στις κάμψεις είναι πολύ αυστηροί να γίνονται εντελώς σωστά; Δηλαδή στήθος μέχρι κάτω κάτω ή τους φτάνει ακόμα και αν κατεβαίνεις ελάχιστα (σαν να λέμε να κάνεις μισή κάμψη) ;

Επίσης λόγο του ότι έχω χάσει πολύ βάρος τα τελευταία χρόνια έχω αρκετά παχάκια που περισεύουν κυρίως στα πλάγια της κοιλιάς, όχι ότι κάνει μπαμ από χιλιόμετρα αλλά δεν περνάνε και απαρατήρητα, λέτε να είναι λόγος να με κόψουν; Είμαι ελάχιστα πάνω από τα κανονικά μου κιλά (βάση ΔΜς, είμαι 7 κιλά πάνω από το κανονικό μου), θα βοηθήσει αυτό καθόλου στο να μην με κόψουν;

Neos99
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 16, 2018 12:17 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Neos99 »

Γεια σας παρουσιαζομαι σε 3 μέρες ως οπλίτης καταδρομεας στο Μεγάλο Πεύκο θέλω να δηλώσω ότι θέλω να πάω στα αλεξίπτωτα μολις ερωτηθω1. Ξερετε ποτέ περνάνε τα κλιμάκια;

2. Θα κανω γυμναστική μεχρι να περαπερά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Κώστας

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Κώστας »

Είμαι 16 χρόνων και είμαι γεννημένος για τα δύσκολα, προσπαθώ μέσα από ιστοσελίδες να καταλάβω που να πάω. Λοκ, ουκ κτλ. Και αν χρειάζεται κάτι που θέλουν για να περάσω σε αυτές τις μονάδες;
Ανώνυμη

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ανώνυμη »

Καλησπέρα σας! Θα ήθελα να σας ρωτήσω τι ασκησεις γυμναστικης χρειάζεται να κανω για προετιμασια στις ειδικές δυνάμεις παρακαλω;
Κωνσταντίνος Τσαλίκη

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Κωνσταντίνος Τσαλίκη »

Κάνε απλές ασκήσεις όπως μονόζυγο,push ups, δυζυγο και κοιλιακούς αυτές είναι οι κύριες ασκήσεις
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες