Μυωπία, υπερμετρωπία και αστιγματισμός

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Aggelos

Μυωπία, υπερμετρωπία και αστιγματισμός

Δημοσίευση από Aggelos »

Ο φίλος μου ο ταγματάρχης ρώτησε ενα φίλο του στρατολόγο και είπε πως μέχρι 4,5 βαθμους όλα ΟΚ (μυωπία, υπερμετρωπία, κτλ). Απο κει και πέρα υπάρχει πρόβλημα διότι λαμβάνεις Ι2 και εξάρταται πλέον απο τις δηλώσεις που έχουν γίνει για το εαν θα παραμείνεις (ποσους θα πάρουνε κτλ).
Εγώ έχω οπτική οξύτητα 10/10 στο έναν οφθαλμό και 7/10 στο άλλο με τη χρήση οπτικών βοηθημάτων (γυαλιά). Οπότε μάλλον θα με κόψουνε...
ΣΔΡ

Μυωπία, υπερμετρωπία και αστιγματισμός

Δημοσίευση από ΣΔΡ »

ΜΕ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΑΡΚΕΤΗΣ ΜΥΩΠΙΑΣ ΑΠΟ Ι2 ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟΥΣ Ι1;

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μυωπία, υπερμετρωπία και αστιγματισμός

Δημοσίευση από yandr »

Πας, αρκεί να μην ενδιαφέρεσαι για σκοπευτής.
ΣΔΡ

Μυωπία, υπερμετρωπία και αστιγματισμός

Δημοσίευση από ΣΔΡ »

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ YANDR . ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΣΩΜΑΤΑ ΕΙΔΙΚΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΝΑΥΤΙΚΟ ΣΤΙΣ ΣΝΔ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΚΟΒΟΥΝ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ 10/10. ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΚΟΒΟΥΝ ΚΑΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΜΥΚ. ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΖΙΚΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ.
HeliasTheGreek
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 11, 2007 5:39 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μυωπία, υπερμετρωπία και αστιγματισμός

Δημοσίευση από HeliasTheGreek »

'Εχω μυωπία και θέλω να πάω ειδικές δυνάμεις... θα με δεχτούνε; δεν έχω πολύ... γύρω στο 3...
Guests

Μυωπία, υπερμετρωπία και αστιγματισμός

Δημοσίευση από Guests »

Οπως εγραψαν παραπάνω, πρεπει να εχεις κατω απο 4.5 και 10/10 οπτικη οξυτητα (ειτε με ή χωρις γυαλιά). Για καλο και για κακο ρωτα στο στρατολογικό σου γραφείο.

HeliasTheGreek
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 11, 2007 5:39 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μυωπία, υπερμετρωπία και αστιγματισμός

Δημοσίευση από HeliasTheGreek »

Guests έγραψε:Οπως εγραψαν παραπάνω, πρεπει να εχεις κατω απο 4.5 και 10/10 οπτικη οξυτητα (ειτε με ή χωρις γυαλιά). Για καλο και για κακο ρωτα στο στρατολογικό σου γραφείο.

τί εννοείται όταν λέτε 10/10; εγώ ξέρω μόνο ότι έχω 3 βάθμους μυωπία...

Anonymous

Μυωπία, υπερμετρωπία και αστιγματισμός

Δημοσίευση από Anonymous »

Είναι όρος που χρησιμοποιουν οι οφθαλμίατροι οποτε δεν ξερω ακριβως να σου εξηγησω. Πανε σε οφθαλμίατρο και ρωτα. Παντως δεν πρεπει να ανησυχεις αφου επιτρέπονται γυαλια (και νομιζω και διορθωση με λειζερ).

Επισης να προσθεσω οτι παιδια με προβλημα στα ματια μου ειχαν πει οτι επιτρέπονται γυαλια αλλα οχι φακοι επαφης (χωρις να ειμαι σίγουρος ομως).

Επισκέπτης

Μυωπία στις ΕΔ

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Έχω 1.5 βαθμό μυωπίας στο ένα μάτι και 1.75 στο άλλο αυτό δεν θα με εμποδίσει να πάει Λ. Ο. Κ σωστά. Γίνονται κανονικά να φοράω γυαλιά και δεν θα μου πούνε κάτι. Επίσης στην εκπαίδευση θα να τα φοράω ή θα με δυσκολεύουν;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες