ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Anonymous »

Δεν είναι απαραίτητο να έχεις τελειώσει κάποια ειδικότητα πουν να έχει σχέση με το υγειονομικό . περά από τους γιατρούς και τους νοσοκόμους χρειάζονται και οδηγούς (ασθενοφόρων , οχήματα χημικού πολέμου πχ).

Πάντως η εκπαιδεύσει στο κέντρο είναι ιδία με του πεζικού (εξαρτάται πάντα από τον λοχαγό ). Μετά στις μονάδες είναι πολύ χύμα και αυτό γιατί το υγειονομικό θεωρείται το σώμα εκείνο με την υψηλότερη μόρφωση (έχεις να κανείς με φαντάρους και αξιωματικούς με ειδικότητα γιατρού , ακτινολόγου) φαντάροι μεγάλης ηλικίας με οικογενειακό. Πιο αμόρφωτος εκεί μέσα θεωρείται κάποιος που έχει τελείωση γενικό λύκειο !!! Άρα τρέξιμο πολύ σπάνιο. Πάντως δεν παίζει ρόλο εάν έχεις κάποιο βύσμα για να πας εκεί είναι και η τύχη.

Εάν βεβαία έχει κάποιος βύσμα και πάει στον σώμα αυτό τότε καλώ θα είναι να το χρησιμοποιήσει στην μετάθεση να πάει σε κάποιο νησί Δωδεκάνησα (καλοκαίρι )ή ακόμα καλυτέρα να πάει στην σ. ν (σχόλη αδέρφωνε νοσοκόμων) θα περάσει πολύ καλά καταλαβαίνετε το γιατί.

Πάντως σε όποιο σώμα και να πάτε υπάρχει ένας κανόνας που θα πρέπει να το έχετε πάντα στο μυαλό σας << πάνω από όλα είστε άνθρωποι >>

Καλή θητεία παιδιά.

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από yandr »

Αν και σε γενικές γραμμές συμφωνώ, οφείλω να συμπληρώσω ότι ως προς το επίπεδο δεν είναι πάντα έτσι.

Στο 299 ΚΙΧΝΕ (κοντά στο οποίο υπηρέτησα) υπήρχαν αρκετοί μουσουλμάνοι φαντάροι γιατί ακόμη ο ελληνικός στρατός προτιμά να μην τους δίνει μάχιμες ειδικότητες, ενώ ένας από αυτούς είχε σπουδάσει γιατρός στην Κωνσταντινούπολη αλλά τον είχαν νοσηλευτή - τραυματιοφορέα γιατί δεν τον εμπιστεύονταν (λόγω πανεπιστημίου).

XAMPOS

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από XAMPOS »

Παρουσιάζομαι στις 11/8 στο ΚΕΥΓ στην Άρτα. Υπάρχουν τίποτε πληροφορίες για το κέντρο και το Υγειονομικό Σώμα; ποσο θα παρει μεχρι την ορκωμοσια
Anonymous

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπέρα. Παρουσιάζομαι στις 11/11 στο ΚΕΥΓ στην Άρτα. Υπάρχουν τίποτε πληροφορίες για το κέντρο και το Υγειονομικό Σώμα; Από ειδικότητες τι παίζει; Να αναφέρω οτι δεν έχω καμμία απολύτως σχέση με οποιονδήποτε υγειονομικό κλάδο (γιατρους, νοσηλευτές κτλ).
ydroxoos2
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 10:56 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από ydroxoos2 »

ειναι ο κολιτος μου αρτα στο ΚΕΥΓ, ειναι ολο λουφα μια χαρα στρατοπεδο !!! Ισχο στρατοπεδο, και ειναι μεσα στην αρτα !! Αν μεπεις θα σου πουν τα παιδια !!! ειναι δυδυμα και θα τα καταλαβεις !! Απο ειδηκοτητες θα ρωτησο και θα σου πω !

( κανω μερικα ορθογραφικα λαθακια δεν σας πιραζει! )
Anonymous

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια εμενα σημερα μου ηρθε το χαρτι και παρουσιαζομαι 10/11 στο κευγ στην αρτα. Ειχα δηλωσει βιολογος οταν εκοψα την αναβολη (ετσι μου ειπε ο αξιωματικος στη στρατολογια να κανω), αλλα τελικα απο βλακεια δεν πηρα ακομα το πτυχιο μου. Παιζει προβλημα οταν θα παρουσιαστω που δεν εχω το πτυχιο;
Agnantitis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 12, 2008 11:44 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Agnantitis »

Δεν υπαρχει προβλημα αρκει να εχεις καταθεσει την βεβαιωση σπουδων της σχολης. Επειδη ειμαι απο Αρτα θα σου πω τα εξης. Τα πραγματα ειναι πολυ χαλαρα. Οταν ηρθε ο νεος διοικητης υπηρχαν καποια προβληματακια αλλα τωρα ειναι ολα καλα. Το στρατοπεδο ειναι 10 λεπτα το πολυ απο την κεντρικη πλατεια της Αρτας στον Αγιο Δημητριο με τα ποδια. Μια χαρα θα περασεις μην αγχωνεσαι
Agnantitis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 12, 2008 11:44 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Agnantitis »

Αδερφε και καμια σχεση να μην εχεις με ιατρικη νοσηλευτικη απο την στιγμη που σου ηρθε υγειονομικο κατα πασα πιθανοτητα θα παρεις ειδικοτητα τραυματιοφορεα η οδηγου
Anonymous

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Anonymous »

ε, ενταξει τοτε μια χαρα!! με βολευει κιολας, γιατι ειναι η καταγωγη μου απο φιλιππιαδα, οποτε και την αρτα ξερω και εχω και σπιτι κοντα!!! κανεις αλλος νοεμβρη στο κευγ στην αρτα; ! !
Anonymous

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλές ειναι αυτές οι ειδικότητες (τραυματιοφορέας, οδηγός); Ελπίζω να είναι χαλαρά να περάσουμε ωραία τουλάχιστον! Κανείς από Θεσσαλονίκη που να παρουσιάζεται και αυτός Άρτα τον Νοέμβριο;
ydroxoos2
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 10:56 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από ydroxoos2 »

κωστας έγραψε:ε, ενταξει τοτε μια χαρα! με βολευει κιολας, γιατι ειναι η καταγωγη μου απο φιλιππιαδα, οποτε και την αρτα ξερω και εχω και σπιτι κοντα! κανεις αλλος νοεμβρη στο κευγ στην αρτα; ! !


κωστα πως λεγεσε; ; εγω ειμαι απο καμπη διπλα απο φιλιππιαδα! !
giobele86
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 9:31 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από giobele86 »

Γεια χαρα παιδες, κι εγω σημερα πηρα το χαρτι και παρουσιαζομαι ΚΕΥΓ Αρτα στις 10/11 και ειπα να ψαχτω να δω τι παιζει. Ελπιζω να ειναι οκ τα πραγματα εκει οπως τα λενε και οι παλιοι... Εγω ηθελα να ρωτησω αφου πας Αρτα μετα ειναι σιγουρο οτι σε πανε 1 μηνα 401 για εκπαιδευση; Για την ειδικοτητα σε επιλεγουν η πρεπει να το δηλωσεις; Και αν πας οδηγος χανεις τα ''προνομια'' που θα ειχες ως Ν-Τ; Ενα τελευταιο (και συγνωμη αν σας κουρασα με τις ερωτησεις)υπαρχει η πιθανοτητα να πας Αθηνα το τελευταιο 5-6μηνο ή σε μεταθετουν σε περιοχες που δε σου δινουν αρκετα μορια για να πας Αθηνα μετα;
giobele86
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 9:31 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από giobele86 »

νικος έγραψε:γεια σας παιδια!!! απο αθηνα ειμαι κ μπαινω κ γω 10/10 αρτα! μια χαρα θα ειναι απ'ο, τι λενε ολοι!!!
Aπο που αθηνα ρε συ Νικο; Κι εγω Αθηνα ειμαι. Αντε να μαζευομαστε σιγα σιγα...

Anonymous

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Anonymous »

Ν. Σμυρνη φιλε!!! εσυ; να δουμε πως θα παμε ομως γιατι απ'οτ, ι ειδα καταργησανε το δρομολογιο στις 6 το πρωι. μετα εχει 7μισι αλλα απο φιλους μου ξερω οτι οσο νωριτερα μπεις τοσο το καλυτερο...
giobele86
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 9:31 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από giobele86 »

νικος έγραψε:Ν. Σμυρνη φιλε! εσυ; να δουμε πως θα παμε ομως γιατι απ'οτ, ι ειδα καταργησανε το δρομολογιο στις 6 το πρωι. μετα εχει 7μισι αλλα απο φιλους μου ξερω οτι οσο νωριτερα μπεις τοσο το καλυτερο...
Νεα Ιωνια εγω. Κατα τις 11 καλα ειναι λενε αλλα αμα το καταργησανε των 6 με την καμια δεν θα ειμαστε τοτε εκει. Ποσες ωρες κανει το λεωφορειο; κανα 5ωρο-6ωρο;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες