ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
stavrosit
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 28, 2007 6:02 pm
Τοποθεσία: Italy
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από stavrosit »

εχω τελειωσει την ιατρικη εδω και 3 χρονια. Ημουν στην Γερμανια και εκανα την ειδικοτητα μου στην Καρδιολογια. Αλλα αποφασησα να κατεβω στην ελλαδα. Ετσι σκεφτηκα μηπως γινεται, αμα παω φανταρος να συνεχεισω στην θητεια μου σε καποιο νοσοκομειο η μοναδα, ετσι ωστε να συνεχισω με αυτο που ασχολιομουν και να μην κατσω απραγος 1 χρονο.

Και το αλλο μου ερωτημα ειναί, αμα καποιος γιατρος που δεν εχει τελειωσει την Σχολη της Στρατιωτικη Ιατρικη, μπορει να δουλεψει σε ενα στρατιωτικο Νοσοκομειο;

PREZIOSO
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Οκτ 31, 2007 10:17 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από PREZIOSO »

Καλησπέρα. Παρουσιάζομαι στις 5 Νοέμβρη στο ΚΕΥΓ ΑΡΤΑΣ. Μόλις τελείωσα το Μαστερ εδω στην Ελλάδα. Είμαι Επόπτης Υγείας κοινώς Υγειονομικό και ίσως γι'αυτό επιλέχτηκα στο ΚΕΥΓ. Πόσο καιρό διαρκεί η βασική εκπαίδευση; σε γενικές γραμμές ακούω καλά λόγια για το στρατόπεδο. Πάντως μετά από 2 χρόνια δουλειάς και σπουδών ήρθε η ώρα να ''ξεκουραστώ''!!! καιρός είναι πλεόν στα 28 μου! παιδιά έτσι το βλέπω εγώ... τι να σας πω. επιπλέον κάνω 9 μήνες θητεία γιατί είμαι προστάτης.

'' ... και αυτό μια εμπειρία ζωής είναι''!
Anonymous

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Anonymous »

κευγ κεντρο εξυπηρετησης υψηλων γνωριμιων
το κευγ ειναι ζωαρα σε σχεση με αλλα ΚΕΝ
η βασικη ειναι 45 μερες οπως σε ολα τα ΚΕΝ , η εκπαιδευση γιατρων , Ν/Τ ειναι αλλες 2 εβδομαδες.. ενω οι οδοντιατροι και οι βοηθοι φευγουν στις 45 μερες.
επειτα αναλογα την μεταθεση σας πηγαινετε ολοι 424 Η' 401. Εκει καθεστε 1 μηνα οι Ν/Τ και 3 βδομαδες οι γιατροι για εκπαιδευση. Μετα φυλλο πορειας για τη μοναδα σας.
Οσοι ειστε για καποιο ΣΤΕΠ και δεν ειστε γιατροι να ξερετε οτι ειναι ΒΥΣΜΑΤΟΠΑΓΙΔΑ και θα τρωτε καλες εμπλοκες ενω η υπηρεσιες σας δεν θα σας πηγαινουν καλα τις εξοδους.
dennis

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από dennis »

Γεία σου φίλε εμένα μου ήρθε χαρτί για υγειονομικο Αρτα αλλα δεν εχω καμια σχεση με το αθλημα (γιατρός) ειμαι τελειοφοιτος πληροφορικής. Τι γινεται ξέρεις να μου πείς τίποτα; πόσο καιρό ειμαστε μέσα και μετα τι γινεται που μπορει να πάμε; Το σώμα ειναι μέσα στην Άρτα ή έξω. Η εκπαίδευση ειναι όπως τα άλλα τα σώματα;
Anonymous

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλημέρα, εμένα ήρθε σήμερα το χαρτί για το υγειονομικό στην Άρτα. Απ΄τη μια χάρηκα (λένε καλοπερνάνε εκεί), αλλά απ'την άλλη ήθελα αεροπορία. Ποίο είναι το καλύτερο; Το ρωτάω επειδή δεν θα ήθελα να έχω μια μετάθεση στο Διδυμότειχο ή σε κάποιο απόμερο μέρος...
Τι ακριβώς θα μας εκπαιδεύσουν εκεί; Πώς είναι η ζωή εκέι;

Ευχαριστώ

P.S.:
Μ΄άρεσε το ΚΕΥΓ= Κεντρο Εξυπηρετησης Υψηλων Γνωριμιων Εικόνα
Anonymous

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Anonymous »

... Α ξέχασα ακόμα να ρωτήσω κάτι στο προηγούμενο post.
Στο χαρτί μου λεεί: Έχει επιλεγεί για Υγειονομικό ΥΕΑ και μετά με το στιλό απο πάνω σβήνουν το ΥΕΑ και γράφουν ΟΠΛ.
Τι είναι το ΟΠΛ; Είναι καλύτερο απ΄το ΥΕΑ;

Ευχαριστώ και πάλι
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από yandr »

Μάλλον ΟΠΛίτης εννοούν.

Για τους ΥΕΑ μπορείς να διαβάσεις πολλά στο site. και στο forum

Ρίξε μια ματιά...
Anonymous

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Anonymous »

Το ΚΕΥΓ Άρτας από δορυφόρο,
Ωραίο φαίνεται από ψηλά...
μέσα να δουμε τωρα... τι θα δούμε...
Anonymous

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Anonymous »

Παρουσιάζομαι Αρτα υγειονομικό, τι ειδικότητες μπορώ να πάρω; είμαι σε ερευνητική ομάδα για τρισδιάστατη αποκόνηση mri΄και εκπαιδευτής πρώτων βοηθειών. Υπάρχει κανείς που να ξέρει;

Anonymous

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα! υγειονομικαριος και εγω οπως πολλοι απ οτι βλεπω. Εχω ακουσει τα καλυτερα μεσα σ'ακρες. Ελπιζω να αληθευουν παλλα απο αυτα. Ειμαι τελειοφοιτος ψυχολογος και μονιμος κατοικος εξωτερικου. Η θητεια μου διαρκει 3 μηνες. Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω αν εχει κανεις υποψην του πως διαδραματιζονται τα πραγματα για τη συγκεκριμενη κατηγωρια στρατιωτων; Ευχαριστω πολυ!
Anonymous

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Anonymous »

θοδωρης έγραψε:Καλησπερα! υγειονομικαριος και εγω οπως πολλοι απ οτι βλεπω. Εχω ακουσει τα καλυτερα μεσα σ'ακρες. Ελπιζω να αληθευουν παλλα απο αυτα. Ειμαι τελειοφοιτος ψυχολογος και μονιμος κατοικος εξωτερικου. Η θητεια μου διαρκει 3 μηνες. Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω αν εχει κανεις υποψην του πως διαδραματιζονται τα πραγματα για τη συγκεκριμενη κατηγωρια στρατιωτων; Ευχαριστω πολυ!


3 μήνες Θοδωρή; Εικόνα
Δεν πρεπει να μιλας εσυ, κανονικα! Τι να πούμε εμείς με 12 μήνες;
Και για λοκατζη να σε έστελναν ουτε που θα το καταλάβαινες Εικόνα
Πάντως 1,5 μήνα θα κάνουμε στην Άρτα, μετά 1 μήνα στην Αθήνα στο 401, και μετα εσύ θα απολυθείςΕικόνα και εμείς θα παμε παραμεθόριο... Εικόνα
quest

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από quest »

να ρωτησω κατι, εμενα μου ειχε ερθει το για ναυτικο και φυσικα μετα ηρθε και η αναβολη επειδη σπουδαζω.(ιατρικη) τελειωνω τωρα που θα παρουσιαστω; το ναυτικο εχει υγειονομικο; το μονο που ξερω ειναι στην αρτα(πεζικο)
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από yandr »

Anonymous έγραψε:
θοδωρης έγραψε:Η θητεια μου διαρκει 3 μηνες


Δεν πρεπει να μιλας εσυ, κανονικα! Τι να πούμε εμείς με 12 μήνες;


Τι να πω και εγώ με 23 μήνες στρατό; Εικόνα
Α' ΕΣΣΟ 2008

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Α' ΕΣΣΟ 2008 »

Επιτέλους ορκιστίκαμε και πήραμε την πρώτη μας άδεια!!
3+2 ημέρες...
Θα κολοβαρέσουμε καλά μέχρι την Πέμπτη...Εικόνα
08 A 2os λοχος

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από 08 A 2os λοχος »

παιδες θα περασετε καλα στην αρτα και ιδιαιτερα αυτοι που θα πανε στον 2ο λοχο, οπου ειμαι εγω τωρα, που τα πραγματα ειναι πολυ χαλαραΕικόνα σε σχεση με τον 1ο που τρωνε πακετοΕικόνα.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες