Θητεία στο Σώμα Έρευνας - Πληροφορικής

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Dim96

Θητεία στο Σώμα Έρευνας - Πληροφορικής

Δημοσίευση από Dim96 »

Εχω ακουσει ότι περνουν άτομα και χωρίς πτυχιο, αλλά το θέμα είναι να μας κρατήσουν στο Σώμα. Όπου έχει ανάγκη θα μας στείλουν.
Aziz
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 20, 2020 11:14 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στο Σώμα Έρευνας - Πληροφορικής

Δημοσίευση από Aziz »

Καλησπέρα στο χαρτί κατάταξης για την Ε ΕΣΣΟ έχω την ένδειξη Πεζικό, παρόλα αυτά έχω πτυχίο ΤΕΙ Πειραια και εκκρεμεί η εξεταστική ενός μαθήματος για την λήψη του Μεταπτυχιακού από το Πανεπιστήμιο Πειραιά με βαθμό γύρω στο 9.5/10, επίσης έχω και 2,5 χρόνια προυπηρεσία, όλα τα παραπάνω στο αντικείμενο του προγραμματισμού.

Η ερώτηση μου είναι η εξής, μπορώ να αιτηθώ όταν παρουσιαστώ στο στρατόπαιδο έχοντας μαζί μου όλα τα παραπάνω δικαιολογητικά να μπω στο σώμα Ε. Π. Η πρέπει να τα στείλω κάπου άλλου πρώτα;

Τέλος, τα παραπάνω αντίγραφα πρέπει να είναι επικυρωμένα από ΚΕΠ; Γιατί ρώτησα και μου είπαν πως επειδή είναι απο δημόσιο δεν χρείαζεται επικύρωση.

Panagiotis

Θητεία στο Σώμα Έρευνας - Πληροφορικής

Δημοσίευση από Panagiotis »

Καλησπέρα, ξερει κανείς αν είμαι σώμα Ερευνας και Πληροφορικής αν πηγαίνω ΣΠΕΝ μετα την βασική εκπαιδευση και αν ναι σε ποια μέρη μπορει να με στείλουν; Την βασική θα την κάνω Έβρο.
Κωστας

Θητεία στο Σώμα Έρευνας - Πληροφορικής

Δημοσίευση από Κωστας »

Καλησπερα σε ολους. Σημερα μαθαμε τις μεταθεσεις και δεν συγκρατησα την μοναδα στη κομοτηνη παρα μου ειπανε οτι θα παω στο ΓΙΕΠ.

Μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει ποια ειναι η κατασταση εκει; Αυτο τι ειναι; Οι υπηρεσιες πως πανε; Θα ειμαι τελικα με ειδικοτητα ερευνας πληροφορικης.

Ευχαριστω για οποιον με διαφωτησει.

A ESSO

Θητεία στο Σώμα Έρευνας - Πληροφορικής

Δημοσίευση από A ESSO »

Καλησπέρα παιδιά! Παρουσιάζομαι στο 595 Αερομεταφερόμενο Τάγμα πεζικού κιλκις. Το σώμα μου είναι ΕΠ. Έχουμε καμία ιδεα σε ποια μονάδα θα με πανε;
Μάνος

Θητεία στο Σώμα Έρευνας - Πληροφορικής

Δημοσίευση από Μάνος »

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.Στο χαρτί κατάταξης γράφει ότι είμαι σώμα έρευνας και πληροφορικής. Έχω μεταπτυχιακό στην Γεωπληροφορική Όμως το πτυχίο είναι τελείως άσχετο, γι αυτό δεν συμπλήρωσα στα στοιχεία της στρατολογίας το ειδικό έντυπο.

Θα πρέπει να το συμπληρώσω και να το έχω μαζί μου μαζί μετά πτυχία όταν μπω, εφόσον με έβαλαν σε αυτό το σώμα;

panospod
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Αύγ 31, 2021 3:08 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στο Σώμα Έρευνας - Πληροφορικής

Δημοσίευση από panospod »

Καλησπέρα παρουσιαζομαι στο 565 ΤΠ/ΕΟΔ (ΛΑΓΟΣ) ερευνα πληροφορικης, καποια γνωμη;
Stickarios
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Τετ Φεβ 03, 2021 1:16 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στο Σώμα Έρευνας - Πληροφορικής

Δημοσίευση από Stickarios »

Δεν σε κρατανε εκει. Ημουν εκει. Η θα σε στειλουν σε μοναδα Διαβιβασεων η πεζικο. Αμα πας στο πεζικο δεν θα περασεις καλα. Αλλιως θα εισαι χαλαρα
panospod
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Αύγ 31, 2021 3:08 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στο Σώμα Έρευνας - Πληροφορικής

Δημοσίευση από panospod »

Γνωριζεις αν παιζει να με στειλουνε και σε αλλο μέρος ή μονο Εβρο;
cosleg94
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Σεπ 03, 2021 2:34 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στο Σώμα Έρευνας - Πληροφορικής

Δημοσίευση από cosleg94 »

Έχω επιλέγει στο Σώμα Έρευνας Πληροφορικής και παράλληλα δικαιούμαι 6μηνη θητεία. Αλλά στο site katataxi.army.gr λέει ότι υπηρετούν στο ΕΠ όσοι κάνουν 9μηνη ή 8μηνη θητεία. Ξέρεις κάνεις αν ισχύει αυτό; Δηλαδή αν κάνω αίτηση για 6μηνη θητεία υπάρχει περίπτωση να μη με πάρουν στο ΕΠ;
ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ

Θητεία στο Σώμα Έρευνας - Πληροφορικής

Δημοσίευση από ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ »

Γεια σας,Είμαι απόφοιτος μηχανολόγος μηχανικός με μάστερ σε ρομποτική και κάνω δεύτερο πτυχίο ηλεκτρολόγων ΕΜΠ. Έχω πιθανότητες για σώμα πληροφορικής;(αν και από αυτά που διαβάζω δεν το βλέπω)

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στο Σώμα Έρευνας - Πληροφορικής

Δημοσίευση από D.Y.K »

Περισσότερες πιθανότητες συγκεντρώνεις για το μηχανικό με το πρώτο σου πτυχίο. Εάν ήταν αντίστροφα τα πράγματα, θα είχες πιθανότητες για το ΕΠ.

Ποτέ δεν ξέρεις βέβαια.

Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στο Σώμα Έρευνας - Πληροφορικής

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Όντως για το Μηχανικό σε προορίζουν παρότι το αντικείμενο του Μηχανικού, εάν και εφόσον μπεις σε γραφείο, δεν έχει σχέση με το αντικείμενο του Μηχανολόγου Μηχανικού αλλά με το αντικείμενο του Πολιτικού Μηχανικού. Αλλά στο στρατό τα πράγματα είναι τουρλού τουρλού...
Geo7
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Οκτ 29, 2021 1:50 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Σώμα Έρευνας - Πληροφορικής

Δημοσίευση από Geo7 »

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω τελειώσει Μηχανικών Πληροφορικής και έχω 2 χρόνια προϋπηρεσία σαν προγραμματιστής. Στο χαρτί της κατάξης έχω σαν όπλο το Πυροβολικό, υπάρχει πιθανότητα να με αλλάξουν σε Έρευνας Πληροφορικής ;

mastoras47
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Οκτ 21, 2020 11:53 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Σώμα Έρευνας - Πληροφορικής

Δημοσίευση από mastoras47 »

Geo7 έγραψε:Καλησπέρα παιδιά,

Έχω τελειώσει Μηχανικών Πληροφορικής και έχω 2 χρόνια προϋπηρεσία σαν προγραμματιστής. Στο χαρτί της κατάξης έχω σαν όπλο το Πυροβολικό, υπάρχει πιθανότητα να με αλλάξουν σε Έρευνας Πληροφορικής ;



Και εμένα να φανταστείς με βάλανε τώρα ΕΠ χωρίς να έχω πτυχίο και χωρίς να θέλω.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες