Υγειονομικές εξετάσεις Δικαστικής Αστυνομίας ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Επισκέπτης

Υγειονομικές εξετάσεις Δικαστικής Αστυνομίας ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπέρα, κοιτάζοντας το δελτίο εξετάσεων κατω κατω έχει θέση για υπογραφή απο γραματέα ότι βεβαιώνει οτι οι υπογραφες των ιατρων ειναι οι σωστες. Αυτο το έχει κάνει κανείς;
Επισης ποιος ιατρός σφραγίζει στο σημειο "Τμήμα Χειρουργικο" (υπαρχουν δεκαδες ειδικοτητες χειρουργών)
Στο τμήμα ακτινολογικό ο ακτινολόγος θα σφραγίσει; Συνήθως πας την ακτινογραφία σε αντίστοιχο ιατρο για να δωσει διαγνωση (παθολογο-πνευμονολογο κτλπ) .
Η ακριβως επανω απορία μου, είναι και για το Μικροβιολογικό, συνήθως της εξετάσεις αιματος-ουρων τις πας στο ιατρό που σε έστειλε για να βγαλει διαγνωση.
Επισκέπτης

Re: Υγειονομικές εξετάσεις Δικαστικής Αστυνομίας ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Τετ Φεβ 07, 2024 11:06 am Καλησπέρα, κοιτάζοντας το δελτίο εξετάσεων κατω κατω έχει θέση για υπογραφή απο γραματέα ότι βεβαιώνει οτι οι υπογραφες των ιατρων ειναι οι σωστες. Αυτο το έχει κάνει κανείς;
Επισης ποιος ιατρός σφραγίζει στο σημειο "Τμήμα Χειρουργικο" (υπαρχουν δεκαδες ειδικοτητες χειρουργών)
Στο τμήμα ακτινολογικό ο ακτινολόγος θα σφραγίσει; Συνήθως πας την ακτινογραφία σε αντίστοιχο ιατρο για να δωσει διαγνωση (παθολογο-πνευμονολογο κτλπ) .
Η ακριβως επανω απορία μου, είναι και για το Μικροβιολογικό, συνήθως της εξετάσεις αιματος-ουρων τις πας στο ιατρό που σε έστειλε για να βγαλει διαγνωση.
Αν πας σε δημοσιο νοσοκομειο, θα γινουν ολα στον αυτοματο μη σε αγχωνει κατι. Σαν και εσενα εχουν εξετασει εκατονταδες. Γνωριζουν την διαδικασια. Οποτε πηγαινε και ενας ενας θα φευγει. Επισης σ δημοσιο μη σ αγχωνει αν φαινονται οι σφαγιδες γιατι προφανως στο τελος θα γινει απλ μια τεραστια μουτζουρα.
Επισκέπτης

Re: Υγειονομικές εξετάσεις Δικαστικής Αστυνομίας ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Παιδιά καλησπέρα. Γνωρίζει κάποιος αν το χαρτί για τα υγειονομικά το θέλει σε δύο σελίδες ή εμπρός πίσω;
Tsanspyr

Re: Υγειονομικές εξετάσεις Δικαστικής Αστυνομίας ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ

Δημοσίευση από Tsanspyr »

Αν πας σε δημόσιο νοσοκομείο σε δέχονται η σε διώχνουν; Θα φτιάξουν το χαρτί?
Stratos01

Re: Υγειονομικές εξετάσεις Δικαστικής Αστυνομίας ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ

Δημοσίευση από Stratos01 »

Έναν φίλο μου στη Θεσσαλονίκη του είπαν να κλείσει ραντεβού για γιατρούς στο νοσοκομείο
Στην Αθήνα όσοι πήγατε νοσοκομείο σας δέχονται χωρίς ραντεβού; Χρειάζεται να έχουμε κάποιο παραπεμπτικό εμείς η όλα εκεί τα κάνουν;
Επισκέπτης

Re: Υγειονομικές εξετάσεις Δικαστικής Αστυνομίας ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπέρα παιδιά έχει όριο μυωπίας;
Εγώ που έχω 2.25 στο ένα μάτι και 1.75 θα εδώ θέμα γιατί μέσα δεν γράφει κάτι;
Επισκέπτης

Re: Υγειονομικές εξετάσεις Δικαστικής Αστυνομίας ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εκεί που λέει "αριθμός και ημερομηνία εξέτασης" στο αριθμός βάζουμε κάτι εμείς; Τι μπαίνει εκεί;
Επισκέπτης

Re: Υγειονομικές εξετάσεις Δικαστικής Αστυνομίας ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εγω ενα εχω να πω το κρατος ειναι ενα μπ@υρδελο υπο διαλυση... Πηγα στο νοσοκομειο και μου λενε αυτους τους 2 γιατρους εχουμε ολα τα αλλα δεν εχουμε πηγαινετε στο ΙΚΑ... Παω στο ΙΚΑ μου λενε πρεπει να παρετε τηλεφωνο να κλεισετε ραντεβου... Μου λενε για τους περισσοτερους γιατρους ραντεβου σε 1 μηνα... Θα καταληξω τελικα σε ιδιωτες!200 ευρω στο νερο παιδια... Και βαλε και ταξιδι και διαμονη και σεα και μεα 600 ευρω απλα με την ελπιδα οτι θα κοπουν πολλοι και ισως σαν επιλαχον εγω καταφερω και περασω το χιλιαρι... Για αυτο εχει τοσο αποχη!
Επισκέπτης

Re: Υγειονομικές εξετάσεις Δικαστικής Αστυνομίας ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εμενα αυτο που με βασανιζει ακομα ειναι πιο αραγε θα ειναι το μελλον αυτης της υπηρεσιας! Νομιζω οτι η θα διαλυθει η θα αναβαθμιστει χοντρα στο μελλον... Δεν νομιζω να μεινει ως εχει να μην κανει τιποτα στην ουσια... Οι αρμοδιωτητες μου φαινονται ξυσημο τελειως!
Lagospop

Re: Υγειονομικές εξετάσεις Δικαστικής Αστυνομίας ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ

Δημοσίευση από Lagospop »

Επισκέπτης έγραψε: Πέμ Φεβ 08, 2024 6:15 pm Εμενα αυτο που με βασανιζει ακομα ειναι πιο αραγε θα ειναι το μελλον αυτης της υπηρεσιας! Νομιζω οτι η θα διαλυθει η θα αναβαθμιστει χοντρα στο μελλον... Δεν νομιζω να μεινει ως εχει να μην κανει τιποτα στην ουσια... Οι αρμοδιωτητες μου φαινονται ξυσημο τελειως!
Μακάρι να γίνει σα τη US Marshall του Department of Justice της Αμερικής.
Διαβάστε να δείτε τι καθήκοντα έχουν εκεί.
Βέβαια για να πάρει τέτοια καθήκοντα εδώ η Δικαστική, πρέπει να προσλάβει σίγουρα 1000 άτομα ακόμα σε όλη την Ελλάδα και κυρίως την Αθήνα.
Zigolo44

Re: Υγειονομικές εξετάσεις Δικαστικής Αστυνομίας ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ

Δημοσίευση από Zigolo44 »

Επισκέπτης έγραψε: Πέμ Φεβ 08, 2024 6:14 pm Εγω ενα εχω να πω το κρατος ειναι ενα μπ@υρδελο υπο διαλυση... Πηγα στο νοσοκομειο και μου λενε αυτους τους 2 γιατρους εχουμε ολα τα αλλα δεν εχουμε πηγαινετε στο ΙΚΑ... Παω στο ΙΚΑ μου λενε πρεπει να παρετε τηλεφωνο να κλεισετε ραντεβου... Μου λενε για τους περισσοτερους γιατρους ραντεβου σε 1 μηνα... Θα καταληξω τελικα σε ιδιωτες!200 ευρω στο νερο παιδια... Και βαλε και ταξιδι και διαμονη και σεα και μεα 600 ευρω απλα με την ελπιδα οτι θα κοπουν πολλοι και ισως σαν επιλαχον εγω καταφερω και περασω το χιλιαρι... Για αυτο εχει τοσο αποχη!
Έκανα όλες τις εξετάσεις σε ιδιώτες, μου κόστισαν συνολικά 160ε και λίγο ήταν, διότι ο ψυχίατρος δε μου πήρε λεφτά ήταν γνωστός.
Takitsan

Re: Υγειονομικές εξετάσεις Δικαστικής Αστυνομίας ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ

Δημοσίευση από Takitsan »

Επισκέπτης έγραψε: Πέμ Φεβ 08, 2024 6:14 pm Εγω ενα εχω να πω το κρατος ειναι ενα μπ@υρδελο υπο διαλυση... Πηγα στο νοσοκομειο και μου λενε αυτους τους 2 γιατρους εχουμε ολα τα αλλα δεν εχουμε πηγαινετε στο ΙΚΑ... Παω στο ΙΚΑ μου λενε πρεπει να παρετε τηλεφωνο να κλεισετε ραντεβου... Μου λενε για τους περισσοτερους γιατρους ραντεβου σε 1 μηνα... Θα καταληξω τελικα σε ιδιωτες!200 ευρω στο νερο παιδια... Και βαλε και ταξιδι και διαμονη και σεα και μεα 600 ευρω απλα με την ελπιδα οτι θα κοπουν πολλοι και ισως σαν επιλαχον εγω καταφερω και περασω το χιλιαρι... Για αυτο εχει τοσο αποχη!
Έκανα όλες τις εξετάσεις σε ιδιώτες, μου κόστισαν συνολικά 160ε και λίγο ήταν, διότι ο ψυχίατρος δε μου πήρε λεφτά ήταν γνωστός.
Επισκέπτης

Re: Υγειονομικές εξετάσεις Δικαστικής Αστυνομίας ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Lagospop έγραψε: Πέμ Φεβ 08, 2024 8:38 pm
Επισκέπτης έγραψε: Πέμ Φεβ 08, 2024 6:15 pm Εμενα αυτο που με βασανιζει ακομα ειναι πιο αραγε θα ειναι το μελλον αυτης της υπηρεσιας! Νομιζω οτι η θα διαλυθει η θα αναβαθμιστει χοντρα στο μελλον... Δεν νομιζω να μεινει ως εχει να μην κανει τιποτα στην ουσια... Οι αρμοδιωτητες μου φαινονται ξυσημο τελειως!
Μακάρι να γίνει σα τη US Marshall του Department of Justice της Αμερικής.
Διαβάστε να δείτε τι καθήκοντα έχουν εκεί.
Βέβαια για να πάρει τέτοια καθήκοντα εδώ η Δικαστική, πρέπει να προσλάβει σίγουρα 1000 άτομα ακόμα σε όλη την Ελλάδα και κυρίως την Αθήνα.
αυτο αποκλειεται! Να παει σε αμερικανικα προτυπα δηλαδη! Τις ευρωπαικες αντιστοιχες ισως να παει να αντιγραψει αλλα τοτε ειναι που μιλαμε για πολυ χοντρο παιχνιδι... Γιατι η ΕΛ. ΑΣ. Θα χασει τεραστιες εξουσιες... Δε θα τους αρεσει καθολου! Ομως μπορει να γινει γιατι θα το στηριξουν οι δικαστες και οι εισαγγελεις γιατι αυτο θα φερει περισσοτερη αμεση εξουσια στα χερια τους!
Coco2k
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Παρ Σεπ 15, 2023 10:55 pm
Επικοινωνία:

Re: Υγειονομικές εξετάσεις Δικαστικής Αστυνομίας ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ

Δημοσίευση από Coco2k »

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζετε στην κατέλα της υγειονομικής εξέτασης εάν της μισές εξετάσεις της κάνω σε ιδιώτη γιατρό και τις άλλες σε δημόσιο νοσοκομείο βάζος φραγίδες και από τα δύο νοσοκομεία?
Επισκέπτης

Re: Υγειονομικές εξετάσεις Δικαστικής Αστυνομίας ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Στις αθλητικές δοκιμασίες υπάρχει κάποια σειρά που δίνουμε τα αθλήματα η όπως κάτσει; Επίσης στο 1000αρι πόσα άτομα τρέχουμε ταυτόχρονα;(εύχομαι όχι 20 μαζί γιατί θα πέφτει ο ένας πάνω στον άλλο μέχρι να ανοίξει η διαφορά)
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 26 επισκέπτες