Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1809
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Politis1994 »

niasimas έγραψε: Πέμ Μαρ 07, 2024 7:27 pm Μην το πολυκουράζουμε. Θα βγαίνει το υπουργείο, τώρα και θα λέει δεν εννούσαμε αυτό και δεν θα χαθούν οι εποχικοί και θα ξεκινήσει το γαιτανάκι της ηλικίας, όπως με εμοδε! Στο ίδιο έργο θεατές! Κοροιδία στο μεγαλείο της! Κρίμα για μας, πολύ περισσότερο για τους ήδη εποχικούς, που θα χάσουν τις δουλειές τους. Ή κάποιοι θα τις χάσουν, μάλλον οι μεγαλύτεροι. Αυτός ήταν ο στόχος, από την αρχή. Τα υπόλοιπα, είναι αέρας! Φίλε Eric, έχω κάνει δύο φορές για ΕΠΟΠ και δεν έχει κάτσει. Πλέον δεν με παίρνει ηλικιακά. Άλλη ιστορία εκεί! Αν είσαι 27, καλός, αν είσαι 28, γέρος! Απλά, μπουρδέλο!
Πολύ σωστά Κ γω. Το 2022 μπορούσα ως 28 να δηλώνω πχ αστυνομία λιμενικο κλπ όχι όμως ξηρά αεροπορία Ναυτικό γιατί στις ενοπλες το 28 σημαίνει 27 ενώ στα σώματα ασφαλείας 28 =28 είναι για τρέλα.
Παραταύτα στον σταθμό μου μου είχαν πει ότι σε πανελλαδική πρόσκληση θα μπορούσα αν δεν έβρισκαν γνκ άτομα αφού είχα δηλώσει έστω το 2019 βέβαια ίσως με γέλασαν.
Δεν ξέρω
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εστω ότι γίνεται αυτό που πιστεύουμε. Αν βγάλει του χρόνου προκήρυξη για εποχικούς ποιός θα δηλώσει αφού θα ξέρει ήδη ότι σε 5 χρόνια θα πεταχτεί έξω ; Αν πετάξουν μία φορά εποχικούς έξω για όλους θα έρθει η σειρά τους.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αν δν έχεις κάνει χαρτιά το 20 στην πανελλαδική πρόσκληση δν μπορείς να κανεις αίτηση! Το λέει ξεκάθαρα στα μικρά γράμματα κάτω απο την διαταγή… όσες φορές έχει κάνει το έχω διαβάσει μάλιστα 2 φορές παρόλο που δν ήμουν στην κατηγορία που ζητούσε επειδή είχα κάνει χαρτιά το 20 σαν μάχιμος δν με πήραν … θέλει να έχεις κάνει στη συγκεκριμένη προκήρυξη στη συγκεκριμένη ειδικότητα
Myk
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 29, 2024 12:36 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Myk »

Μάγκες μην τα βάφεται μαύρα. Θα βγάλουν προκυριξη κάντε λίγο υπομονή και θα το δείτε. Δεν μπορούν να καλύψουν τα κενά με επιλαχοντες του 2020.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Βάλτε πλάτη μας είπαν. Δεν θα βγει κάτι φέτος. Του χρόνου μια ενιαία για 2500 άτομα και χάνεται η εποχικότητα για όσους είναι ήδη εποχικοί.
EricHalland

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από EricHalland »

Μα δεν υπάρχουν επιλαχόντες βρε παιδιά... Εγώ πιστεύω θα πάρει κάτι δεν έχει άλλη επιλογή.
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1011
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από niasimas »

Παιδιά, η ελπίδα πάντα πεθαίνει τελευταία, αλλά εδώ έχει βρωμίσει! Γι'αυτό υπάρχει βουβαμάρα. Τους πιάσανε στον ύπνο! Καλά για εμάς, το πρόβλημα είναι οι άνθρωποι, που θα χάσουν την δουλειά τους. Όσοι την χάσουν, γιατί ξεκάθαρα θέλουν να πετάξουν έξω τους'μεγάλους'. Οι μικρότεροι, θα τους δωθεί μοριοδότηση, για να συμμετέχουν στον διαγωνισμό. Αυτό ήθελαν εξαρχής, το πέτυχαν. Και πάντα θα το πετυχαίνουν, γιατί αυτοί κυβερνάνε και βάζουν τους κανόνες, όπως τους συμφέρει.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Τίποτα παιδιά πλέον έχουμε ξεπεράσει το κρίσιμο σημείο για το σώμα. Θεωρούν ότι με 650 ΕΜΟΔΕ (με μεταφορά εποχικών άρα στην ουσία τα ίδια άτομα) και εθελοντές θα καταφέρουν να βγάλουν την αντιπυρικη περίοδο. Ενημερωτικά η σειρά του 94 που φεύγει τώρα είναι 720 άτομα πανελλαδικά ενώ και αρκετοί ππυ πλέον δεν ανανεώνουν γτ είναι υπερήλικες (όλοι οι ππυ είναι άνω των 50 ενώ υπάρχουν ως και 70+) . Το υπουργείο απαντά με περικοπή οργανικών θέσεων (πάγια τακτική) που πλέον δεν ανταποκρίνονται ούτε στη χειμερινή περίοδο (με το ζόρι βγαίνουν οι υπηρεσίες τον χειμώνα και με χρήση εθελοντών παντού πλέον) πόσο μάλλον το καλοκαίρι. Δεν μιλάμε πλέον απλά για υποβάθμιση του σώματος αλλά για διάλυση του. Ας διώξει και τους εποχικούς αφού του περισσεύουν και είναι μεγάλοι και ας τρέχουν οι πυραρχοι και οι στρατηγοί του αρχηγείου να κουβαλάνε εγκατάσταση.
Merc
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ Μαρ 01, 2024 4:36 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Merc »

Παιδιά όσο ποίο γρήγορα το καταλάβετε τόσο ποίο καλό για εσάς είναι δεν αξίζουν τον κόπο ούτε εθελοντές που πάνε και γίνονται έτσι χωρίς τίποτα ούτε να περιμένεις για μια θέση εποχικού πού αύριο μεθαύριο θα σου πούνε ότι την χάνεις και αυτή καλημέρα
Dmk24

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Dmk24 »

Παιδιά καλησπέρα σε όλους! Ας μου πει κάποιος παλιός εποχικός που να ξέρει όσον αφορά τα ιατρικά έχω ένα θέμα γτ έχω χειρουργηθεί παλιότερα στο πόδι λόγω σπασίματος έχει χρόνια το τραύμα έχει επουλωθεί σε βαθμό 90 % και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα σε οποιοδήποτε κινητικό θέμα ώστε να μην μου επιτρέπει στα υπηρεσιακά καθήκοντα ! Η επιτροπή θα με κόψει αν τους το αναφέρω η να μην αναφέρω κάτι; Και αν στην πορεία το μάθουν; Θα έχω κάποιο ποινικό θέμα?
Merc
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ Μαρ 01, 2024 4:36 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Merc »

Dmk24 έγραψε: Κυρ Μαρ 10, 2024 10:38 am Παιδιά καλησπέρα σε όλους! Ας μου πει κάποιος παλιός εποχικός που να ξέρει όσον αφορά τα ιατρικά έχω ένα θέμα γτ έχω χειρουργηθεί παλιότερα στο πόδι λόγω σπασίματος έχει χρόνια το τραύμα έχει επουλωθεί σε βαθμό 90 % και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα σε οποιοδήποτε κινητικό θέμα ώστε να μην μου επιτρέπει στα υπηρεσιακά καθήκοντα ! Η επιτροπή θα με κόψει αν τους το αναφέρω η να μην αναφέρω κάτι; Και αν στην πορεία το μάθουν; Θα έχω κάποιο ποινικό θέμα;
Αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα όπως λες δεν χρειάζεται να αναφέρεις τίποτα, απλά να γνωρίζεις ότι σε κάποια μεγάλη φωτιά καταπονεις παρά πολύ τα πόδια σου και γενικά όλο το σώμα σου
Merc
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ Μαρ 01, 2024 4:36 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Merc »

Myk έγραψε: Σάβ Μαρ 09, 2024 9:15 pm Μάγκες μην τα βάφεται μαύρα. Θα βγάλουν προκυριξη κάντε λίγο υπομονή και θα το δείτε. Δεν μπορούν να καλύψουν τα κενά με επιλαχοντες του 2020.
Τελικά από όσο φαίνεται δεν θα βγάλει φέτος αφού βγήκε και ανακοίνωσε ότι του χρόνου που λήγει η σύμβαση των 20ριδων και 19ριδων (με παράταση ένα χρόνο πού έδωσε) θα μας δώσει πόδι και θα βγάλει προκήρυξη για 2500 εποχικούς που είναι ο αριθμός που έχουμε ανάγκη πανελλαδικά θα μπουν όλοι μαζί πολίτες και εποχικοί που θέλουν να ξαναμπούν σε αυτήν την διαδικασία - κοροϊδία και πληρούν και τα νέα ηλικιακά κρητιρια που θα είναι πολύ ποίο χαμηλά. Οπότε φέτος θα πάρει κόσμο άντε άντε από τίς λίστες που έχει όπου έχει και άσε την Ελλαδιτσα να καίγεται
powersource
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 22, 2022 11:26 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από powersource »

Καλημερα παιδια


εσεις τι καταλαβατε;
περα γιαυτα της εμοδε, για εποχικους λεει οτι αν δεν καλυφτουν απτην λιστα με προσκληση ενδιαφεροντος θα βγαλει μια μικρη γιατι εχει χρονο.
Μετα στο κομματι με το επιχειρισιακο σχεδιασμο για πυροσβεστες γενικων καθηκοντων, εκει τωρα τι μπορει να κρυβει; Θα αρχισουν παλι τα ορια ηλικιας; Εμας τους 35+ εποχικους θα μας δωσει το δικαιωμα να κανουμε τα χαρτια; Βεβαια καποιο σωματειο ακομη να βγει να μας πει τι ακριβως σκεφτονται. Το κακο σεναριο για μενα ειναι απλα μηπως ταζουν για να βγαλουν την αντιπυρικη φετος και μετα μολις ληξη η συμβαση μας αντε γεια σας βγαζουμε μια νεα οπως ειχε πει με 2500 και με μικρες ηλικιες. Οταν εβγαζαν ομως προκυρηξη το 2019 και 2020 με ορια ηλικιας 35-40 δεν τα χαν σκεφτει αυτα; Μακαρι να υπαρξει μεγαλη αντιδραση γιατι δεν ειμαστε 100-150 ατομα μιλαμε για 1800+ που τους πετας στο δρομο
EricHalland

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από EricHalland »

Άρα θα βγάλει σίγουρα κάτι γιατί πολύ απλά δεν έχει άτομα. Το θέμα είναι να πάρει έστω και μία 500αρα αλλά σίγουρα θα πάρει περισσότερους
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Παίζουν με την αγωνία μας. Μας πετάνε κατάμουτρα ότι δεν θα πάρουν εποχικούς φέτος.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες