Μετάβαση από ΣΜΥ Σώματα σε ΣΜΥ Όπλα

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Mitsos582
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Δεκ 27, 2023 9:11 pm
Επικοινωνία:

Μετάβαση από ΣΜΥ Σώματα σε ΣΜΥ Όπλα

Δημοσίευση από Mitsos582 »

Καλησπέρα, εδω και αρκετό καιρό περίπου 5 χρόνια έχω φάει κόλλημα με στρατιωτικές σχολές συγκεκριμένα στρατο ξηράς, αποφοίτησα πέρυσι απο το σχολείο από θετική κατεύθυνση (2ο πεδίο) αλλα δεν διαβαζα καθόλου, για διάφορους λόγους. Είχα βάλει σαν στόχο ΣΣΕ οπλα η ΣΜΥ οπλα, αλλα δεν έπιασα βαθμό γιατί έγραψα 7,3. Φέτος ξαναδίνω απο οικονομική κατεύθυνση (4ο Πεδίο) για ΑΕΝ η οποία όμως δεν με κεντρίζει τόσο οσο ο στρατός. Υπόψιν το μηχανογραφικό μου δελτίο ως οικονομικάριος (παλιός τεταρτοδεσμίτης) δεν περιέχει ΣΣΕ οπλα-σωματα αλλα κι ούτε ΣΜΥ οπλα, περιέχει μονο ΣΜΥ σώματα η οποία εχει 15.830 μορια. Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω (για να ξέρω αν αξίζει να κάτσω να διαβάσω τοσο) το εξής: Υποθετικά περνάω ΣΜΥ σωματα. Γίνεται αφου περάσω και εισαχθώ στη σχολή με κάποιο τρόπο να μεταβιβαστώ ή εστω με κάποια άλλη διαδικασία να αλλάξω απο σώματα σε όπλα; Διότι μου αρέσει πολύ ο στρατός σαν επάγγελμα, σαν τρόπος ζωής και δεν θα ήθελα να είμαι σε μια μη μάχιμη ειδικότητα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Edwwww

Re: Μετάβαση από ΣΜΥ Σώματα σε ΣΜΥ Όπλα

Δημοσίευση από Edwwww »

Η απάντηση είναι όχι και έχει απαντηθεί στο τελευταίο μήνυμα στο αντίστοιχο θέμα.

Μερικοί δεν έχετε καταλάβει το νόημα της ύπαρξης ενός φόρουμ.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης