Ένσταση σε προκήρυξη της Δικαστικής Αστυνομίας

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Akiss84848

Re: Ένσταση σε προκήρυξη της Δικαστικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Akiss84848 »

Και να δικαιωθεί δεν είναι σίγουρο ότι θα είναι στους πρώτους 400. Ο πίνακας μετά τις ενστάσεις μικρές διαφορές θα έχει οι ποιο πολλές θα βγουν ακυρες τώρα στις 900 να δικαιωθούν καμία 20 30 που πάλι πολλές λέω που δεν νομίζω να επηρεάσουν τον προσωρινό πίνακα διοριστεων
Άβαταρ μέλους
Pyr
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2020 11:01 am
Επικοινωνία:

Re: Ένσταση σε προκήρυξη της Δικαστικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Pyr »

Akiss84848 έγραψε: Δευ Δεκ 18, 2023 2:58 pm Και να δικαιωθεί δεν είναι σίγουρο ότι θα είναι στους πρώτους 400. Ο πίνακας μετά τις ενστάσεις μικρές διαφορές θα έχει οι ποιο πολλές θα βγουν ακυρες τώρα στις 900 να δικαιωθούν καμία 20 30 που πάλι πολλές λέω που δεν νομίζω να επηρεάσουν τον προσωρινό πίνακα διοριστεων
απο την στιγμή που δεν γνωρίζεις τι ενστάσεις έγιναν πώς βγάζεις το νούμερο 20 30;
Akiss84848

Re: Ένσταση σε προκήρυξη της Δικαστικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Akiss84848 »

Νομίζεις ένας φορέας σαν τον ΑΣΕΠ έχει κάνει τόσα λάθη στην μοριοδοτηση; Δεν υπάρχει περίπτωση και επειδή έχω συμμετάσχει και σε άλλες προκυρηξεις ο προσωρινός με τον οριστικό πίνακα δεν έχει πολλές αλλαγές.
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Ένσταση σε προκήρυξη της Δικαστικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Akiss84848 έγραψε: Δευ Δεκ 18, 2023 3:05 pm Νομίζεις ένας φορέας σαν τον ΑΣΕΠ έχει κάνει τόσα λάθη στην μοριοδοτηση; Δεν υπάρχει περίπτωση και επειδή έχω συμμετάσχει και σε άλλες προκυρηξεις ο προσωρινός με τον οριστικό πίνακα δεν έχει πολλές αλλαγές.
Ο πίνακας των μορίων έχει βγει απ το υπουργείο αποκλειστικά, ο άσεπ δεν έχει εμπλακεί πουθενά.
Τώρα θα ελέγξει φακέλους μορίων πρώτη φορά στις ενστάσεις.
Επισκέπτης

Re: Ένσταση σε προκήρυξη της Δικαστικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Diasostis31 έγραψε: Δευ Δεκ 18, 2023 3:12 pm
Akiss84848 έγραψε: Δευ Δεκ 18, 2023 3:05 pm Νομίζεις ένας φορέας σαν τον ΑΣΕΠ έχει κάνει τόσα λάθη στην μοριοδοτηση; Δεν υπάρχει περίπτωση και επειδή έχω συμμετάσχει και σε άλλες προκυρηξεις ο προσωρινός με τον οριστικό πίνακα δεν έχει πολλές αλλαγές.
Ο πίνακας των μορίων έχει βγει απ το υπουργείο αποκλειστικά, ο άσεπ δεν έχει εμπλακεί πουθενά.
Τώρα θα ελέγξει φακέλους μορίων πρώτη φορά στις ενστάσεις.
Εγω περιμενω και πολλες παραιτησεις διασωστη... Δεν εχουν καταλαβει πολλοι για ποσο λιγα χρηματα μιλαμε...
unknown23
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 06, 2023 9:02 pm
Τοποθεσία: ΤΡΙΚΑΛΑ
Επικοινωνία:

Re: Ένσταση σε προκήρυξη της Δικαστικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από unknown23 »

Pyr έγραψε: Δευ Δεκ 18, 2023 2:54 pm
Επισκέπτης έγραψε: Δευ Δεκ 18, 2023 1:45 pm Όσοι κάνατε ενστάσεις μην περιμένετε πολλά. Κουβά θα πάνε σχεδόν όλες.
που το βασίζεις; Θα ήταν χρήσιμο να το αναλύσεις αυτο που λες αλλιώς δε νομίζω να το πάρει κάποιος στα σοβαρά... Οπότε ας το αναλύσεις για να μπορούμε να κάνουμε διάλογο, προσωπικά όποτε έκανα ένσταση στο ΑΣΕΠ δεν είχα παράπονο δικαιώθηκα αρκεί να είχα δίκαιο... Όπως και είχα την τελευταία φορά...
Τα ειπες ολα σε ενα σχολιο. Ευχαριστω.
Επισκέπτης

Re: Ένσταση σε προκήρυξη της Δικαστικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Χωρίς να προδικάζω τίποτα σε κάθε συγκεκριμένη περίπτωση, στατιστικά, το 99% των ενστάσεων απορρίπτονται. Στα δικαστήρια είναι περισσότερες οι πιθανότητες, αλλά η αναμονή είναι πρόβλημα. Το λέω για να ξέρουν οι περισσότεροι τι να αναμένουν.
Άβαταρ μέλους
Pyr
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2020 11:01 am
Επικοινωνία:

Re: Ένσταση σε προκήρυξη της Δικαστικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Pyr »

Επισκέπτης έγραψε: Τρί Δεκ 19, 2023 12:07 am Χωρίς να προδικάζω τίποτα σε κάθε συγκεκριμένη περίπτωση, στατιστικά, το 99% των ενστάσεων απορρίπτονται. Στα δικαστήρια είναι περισσότερες οι πιθανότητες, αλλά η αναμονή είναι πρόβλημα. Το λέω για να ξέρουν οι περισσότεροι τι να αναμένουν.
Πάμε παλι απο την αρχή... Μιλάμε για μια προκήρυξη που δεν εχει προηγούμενο, οι αιτήσεις συμμετοχής υπεβλήθησαν στο ΥΠΟΥΡΓΕΊΟ και οι ενστάσεις θα γίνουν και θα ελεγχθούν απο το ΑΣΕΠ άρα τα στατιστικά σου αφορούν προηγούμενους διαγωνισμούς που οι αιτήσεις συμμετοχής είχαν υποβληθεί στο ΑΣΕΠ και οι ενστάσεις ΈΓΙΝΑΝ επίσης απο το ΑΣΕΠ (ΚΑΘΑΡΑ ΑΣΕΠ διαγωνισμοί)

Βλέπεις υπάρχει το κάτι διαφορετικό εδώ για λόγους ταχύτητας έκδοσης αποτελεσμάτων και κατα συνέπεια διορισμών ανάμεσα σε προκηρύξεις του παρελθόντος που μας αναφέρεις στα στατιστικά σου... Δηλαδή προκηρύξεων καθαρά ΑΣΕΠ και προκηρύξεων με ελεγχο φακέλου στο υπουργείο και ελεγχο ενστάσεων στο ΑΣΕΠ... (ΜΙΞ) οπότε αναμένουμε τα νέα στατιστικά, πόσες έγιναν αποδεκτές και πόσες απορρίφθηκαν απο τον ΜΙΞ διαγωνισμό και οχι καθαρά διαγωνισμό ΑΣΕΠ απο όπου πηγάζουν κ τα στατικά σου και θεωρώ οτι δεν εχουν βάση σε σχέση με αυτο τον διαγωνισμό, κοντή γιορτή όμως θα φανεί εκ του επίσημου αποτελέσματος.
Επισκέπτης

Re: Ένσταση σε προκήρυξη της Δικαστικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Την εχω πατήσει εγώ ! Στα προσωρινά ήμουν διοριστεος και στα οριστικά δεύτερος με πέρασε κάποιο παιδί σε άλλη προκυριξη. Πόνεσε πολύ αλλά αυτή είναι η ζωή. Είχαν κάνει λάθος και το διόρθωσαν. Όποτε μη θεωρείτε τιποτα σίγουρα και ειδικά αυτοί που είστε διοριστέοι προς τ τέλος τ κατάταξης με τ ελάχιστα μόρια εισαγωγής.
Επισκέπτης

Re: Ένσταση σε προκήρυξη της Δικαστικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Την εχω πατήσει εγώ ! Στα προσωρινά ήμουν διοριστεος και στα οριστικά δεύτερος με πέρασε κάποιο παιδί σε άλλη προκυριξη. Πόνεσε πολύ αλλά αυτή είναι η ζωή. Είχαν κάνει λάθος και το διόρθωσαν. Όποτε μη θεωρείτε τιποτα σίγουρα και ειδικά αυτοί που είστε διοριστέοι προς τ τέλος τ κατάταξης με τ ελάχιστα μόρια εισαγωγής.
Επισκέπτης

Re: Ένσταση σε προκήρυξη της Δικαστικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Την εχω πατήσει εγώ ! Στα προσωρινά ήμουν διοριστεος και στα οριστικά δεύτερος με πέρασε κάποιο παιδί σε άλλη προκυριξη. Πόνεσε πολύ αλλά αυτή είναι η ζωή. Είχαν κάνει λάθος και το διόρθωσαν. Όποτε μη θεωρείτε τιποτα σίγουρα και ειδικά αυτοί που είστε διοριστέοι προς τ τέλος τ κατάταξης με τ ελάχιστα μόρια εισαγωγής.
Επισκέπτης

Re: Ένσταση σε προκήρυξη της Δικαστικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Γράψτο άλλη μια φορά μπας και το πιστέψεις. Ε, ρε κάτι πονεμένοι εδώ μέσα.
Επισκέπτης

Re: Ένσταση σε προκήρυξη της Δικαστικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Δεν ξερω αν εισαι επιτυχόντες αλλά αν εισαι λυπάμαι πολύ που θα εχω ένα αμόρφωτο άνθρωπο και ασεβή σαν κ εσένα για συνάδελφο. Αν δεν πιστευεις το παιδί δικαίωμα σου αλλά ο τρόπος που απαντας δείχνει πολλά. ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ κρίμα η δικαστική που δημιουργείτε τωρα ΝΑ ΤΗΝ απαρτιζουν άτομα σαν εσένα από τ ίδρυση της… Είναι πλήγμα! Μακάρι να σε καταλάβουν στα ψυχολογικα να σ στείλουν σπιτι σου όπως κάνανε και στ προηγούμενες προκυριξεις που έλαβες μέρος…
Επισκέπτης

Re: Ένσταση σε προκήρυξη της Δικαστικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αν είναι κάποιο λάθος που οφείλεται σε παραδρομή, ναι, το διορθώνουν. Πχ ενώ πήγες 2ο μεταπτυχιακό, ξέχασαν να το μοριοδοτήσουν. Πχ, ενώ είχες πάει χαρτί εντοπιότητας, ξέχασαν να στο περάσουν. Αλλά ενστάσεις ουσίας πχ δεν έπρεπε να ζητάτε επικυρωμένους ξενόγλωσσους τίτλους γλωσσομάθειας, δεν αιτιολογείται επαρκώς η απόρριψη κλπ, σχεδόν ποτέ δε γίνονται δεκτές. Εκτός αν κερδίσεις αργότερα το δικαστήριο. Βέβαια, κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, δε σημαίνει κάτι η στατιστική.
Επισκέπτης

Re: Ένσταση σε προκήρυξη της Δικαστικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Τελικά για να μην σχολιάζει κανείς στο νήμα, μάλλον δεν έχουν γίνει και πολλές ενστάσεις δεκτές... Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που να έκανε ένσταση και βρίσκεται στα οριστικά;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 32 επισκέπτες