Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
user384849

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από user384849 »

Παιδιά η προκυρηξη θα βγει αρχές Μαρτίου ξερει κανεις από μεσα;
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

EleniM έγραψε: Πέμ Φεβ 29, 2024 9:02 pm Το γνωρίζω αυτό που λέτε απλα θα με διευκόλυνε πολύ να ξέρω τι στρατόπεδα υπάρχουν κοντά στην Θεσσαλονίκη έτσι ώστε να διαλέξω κάποια ειδικότητα στην οποία έχω πιθανότητες να καταλήξω σε ένα από αυτά τα στρατόπεδα.
Δεν υπάρχει αυτό που ψάχνεις. Προσανατολίσου προς άλλες επαγγελματικές κατευθύνσεις. Στις ΕΔ θα ταλαιπωρηθείς, με τέτοιο σκεπτικό.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ναι λένε για αρχές Μαρτίου αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο
Chem1caL1

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Chem1caL1 »

Καλησπέρα σε όλους, στο epop.army.gr έχουν αναβαθμίσει ήδη την σελίδα και έχουν αντικαταστήσει το 2023 με το 2024 οπότε μπορούμε να υποθέσουμε ότι ετοιμάζουν την πλατφόρμα με σκοπό να την ανοίξουν σύντομα.
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, κυρίως σε όσους βρίσκονται ήδη μέσα στο στράτευμα. Είμαι Ι2 οπότε δεν μπορώ να δηλώσω ΕΔ και προσπαθώ να αποφασίσω αν θα επιλέξω Πεζικό, Πυροβολικό ή Τεθωρακισμένα. Όσοι έχετε επίγνωση περί στρατού μπορείτε να μας δώσετε συμβουλές σχετικά με την επιλογή όπλου; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
EricHalland

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από EricHalland »

Αν πατήσεις στο Google ΕΠΟΠ 2024 σού λέει ότι θα εκδοθεί τον Μάρτιο το ΦΕΚ και ότι πέρσι εκδόθηκε τον Ιούλιο λόγω εκλογών. Ενώ στην ουσία εκδόθηκε τον Αύγουστο αχαχαχαχα
liadjfjfj11

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από liadjfjfj11 »

Εγώ σπουδάζω νοσηλευτικη. Έχω περασει το πρψτο εξάμηνο είμαι στο τελευταίο. Είδα σε ένα σαιτ ότι στην μοριοδότηση μετρούσαν την βεβαίωση σπουδών με 250 μορια αν έχεις περασει το πρώτο εξάμηνο. Ισχύει αυτο; Και πόσες πιθανότητες έχει κανεις αν συγκεντρώνω 750 μορια περίπου με 800 αλλά χωρίς να χω τελειωσει ;
Sot1r1sD

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Sot1r1sD »

Παιδιά από μεσα λέγεται ότι σε πέντε μέρες θα έχει βγει το ΦΕΚ για την προκήρυξη. Υπεύθυνα σας το λέω
Ελπίζω όντως να είναι αλήθεια αλλα χαμηλά η μπάλα. Οι θέσεις λέγεται ότι θα ξεπεράσουν τις 4.000
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αποκλείεται να συμβεί αυτό. Εδώ τις προηγούμενες χρονιές που θεωρητικά είχαν οικονομικό περιθώριο οι προσλήψεις ήταν γύρω στα 1700 άτομα. Τώρα που σφίγγουν τα πράγματα και έχει πάρει ήδη δημοτική και δικαστική αστυνομία γιατρούς κτλ δεν έχει τα χρήματα για κάτι τέτοιο. Άντε τους 1700 να τους κάνει 2000 αλλά μέχρι εκεί.
EricHalland

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από EricHalland »

Και εγώ αυτό πιστεύω σε καμία περίπτωση 4000, Μαξ 2000 οι ίδιες ειδικότητες και θέσεις σε κάθε όπλο και 300 άτομα παραπάνω στο ναυτικό ξέρω εγώ γιατί παρακαλάνε να πάει κόσμος επειδή είναι άθλιο...
maritina7383838

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από maritina7383838 »

Sot1r1sD έγραψε: Τρί Μαρ 05, 2024 3:25 am Παιδιά από μεσα λέγεται ότι σε πέντε μέρες θα έχει βγει το ΦΕΚ για την προκήρυξη. Υπεύθυνα σας το λέω
Ελπίζω όντως να είναι αλήθεια αλλα χαμηλά η μπάλα. Οι θέσεις λέγεται ότι θα ξεπεράσουν τις 4.000
Καλησπέρα, ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Ποσο έγκυρο είναι αυτο που λέτε; Φανταζομαι από γραφεία το ακούσατε ; Γτ το περιμένουμε και μακαρι να ισχυει.
mairitjauriro

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από mairitjauriro »

Sot1r1sD έγραψε: Τρί Μαρ 05, 2024 3:25 am Παιδιά από μεσα λέγεται ότι σε πέντε μέρες θα έχει βγει το ΦΕΚ για την προκήρυξη. Υπεύθυνα σας το λέω
Ελπίζω όντως να είναι αλήθεια αλλα χαμηλά η μπάλα. Οι θέσεις λέγεται ότι θα ξεπεράσουν τις 4.000
Καλησπέρα, ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Ποσο έγκυρο είναι αυτο που λέτε; Φανταζομαι από γραφεία το ακούσατε ; Γτ το περιμένουμε και μακαρι να ισχυει.
User1234

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από User1234 »

Καλησπέρα παιδιά.
Αρχικά να απαντήσω στο φιλαράκι παραπάνω που λέει ότι το ναυτικό είναι άθλιο. Εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα, εξαρτάται βέβαια και την οπτική του καθένα.
Αυτό που ακούσαμε εμείς από μέσα είναι ότι θα βγει το ΦΕΚ γύρω στις 10-15 Μαρτίου. Οι θέσεις θα είναι γύρω στις 2000 με τις 1100 περίπου να ανήκουν στο ναυτικό και οι υπολειπόμενες στα αλλά δυο σωματα.
EricHalland

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από EricHalland »

Αποκλείεται να αφήσει μόνο 900 θέσεις για σξ και π. Α μαζί. Πέρσι πήρε 964 για σξ και 298 για πα. Και για ΠΝ 438 αν δεν κάνω λάθος καί κάλεσε άλλους 100 επιλαχών γιατί δεν πάει ο κόσμος. Δεν υπάρχει περίπτωση να καλυφθούν οι θέσεις απλά δεν πάει ο κόσμος παιδιά. Βλακείες λένε μέσα στο ΠΝ απλά ονειρεύονται μπας και έρθει κόσμος γιατί είναι μαζικές οι παραιτήσεις. Πρέπει να στελεχώσει τον σξ και την πα επομένως οι θέσεις θα είναι ίδιες εκεί πάλι και απλά θα βγάλει + Πλας για ΠΝ καί άντε να καλέσει καμιά 100ρια άτομα μέσω επιλαχόντων αυτά...
Anonymous2

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Anonymous2 »

Καλησπέρα σας,
Στην προκήρυξη μετράει ξεχωριστά το απολυτήριο λυκείου και ξεχωριστά το πτυχίο ή πιάνετε το ανώτατο;
Εγώ π. Χ έχω τελειώσει ΕΠΑΛ οπότε έχω από εκεί απολυτήριο λυκείου και πτυχίο πληροφορικής (η ειδικότητα που είχα στο ΕΠΑΛ) και τελειώνω και ΤΕΙ διοίκησης επιχειρήσεων. Όλα αυτά μετράνε ξεχωριστά;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή επιτυχία σε όλους.
User1234

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από User1234 »

Anonymous2 έγραψε: Πέμ Μαρ 07, 2024 9:28 am Καλησπέρα σας,
Στην προκήρυξη μετράει ξεχωριστά το απολυτήριο λυκείου και ξεχωριστά το πτυχίο ή πιάνετε το ανώτατο;
Εγώ π. Χ έχω τελειώσει ΕΠΑΛ οπότε έχω από εκεί απολυτήριο λυκείου και πτυχίο πληροφορικής (η ειδικότητα που είχα στο ΕΠΑΛ) και τελειώνω και ΤΕΙ διοίκησης επιχειρήσεων. Όλα αυτά μετράνε ξεχωριστά;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή επιτυχία σε όλους.

Θα εξαρτηθεί από την ειδικότητα το τι θα μετρήσουν. Πχ αν η ειδικότητα που δηλώσεις στην προκήρυξη δεν έχει να κανει με το πτυχίο σου τότε θα μετρηθεί μόνο το απολυτήριο λυκείου.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες