Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
GiorgosM

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από GiorgosM »

Ξέρουμε αν η προκήρυξη που θα βγει είναι για το ΓΕΣ η κανονικά όπως τα προηγούμενα χρόνια;
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1011
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από niasimas »

Η προκήρυξη θα αφορά και τα τρία σώματα, όπως όλες οι προηγούμενες.
EricHalland

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από EricHalland »

Μάγκες η προκήρυξη θα είναι 1700 κάτι άτομα θα είναι ακριβώς ίδια με τίς προηγούμενες απλώς θα πάρει λίγους παραπάνω στο πολεμικό ναυτικό 100 άτομα δηλαδή γιατί έχει ελλείψεις μπας και κλείσει κάποιες τρύπες. Μέχρι τον Μάϊο το πολύ θα έχει βγεί ίσως και λίγο πιο νωρίς τέλη Μαρτίου όπως και οι προηγούμενες. Αναμένουμε σε λίγους μήνες δηλαδή.
Grer

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Grer »

Έβλεπα τα μόρια για το 2021 και κάποιοι είχαν περάσει με 400-500 ενώ κάποιοι είχαν κοπεί με περισσότερα πως γίνεται αυτό;
EricHalland

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από EricHalland »

Γιατί δεν είναι όλες οι ειδικότητες ίδιες. Τα μόρια και οι βάσεις κυμαίνονται ανάλογα με την ειδικότητα και φυσικά την ζήτηση αλλά και ποιους κατέχουν πτυχίο δηλαδή σε μία ειδικότητα που ζητάει ένα πτυχίο η βάση μπορεί να εκναι χαμηλή γιατί δεν το έχουν πολλοί αλλά σε μία πού ζητάει μόνο απολυτήριο η βάση να είναι πολύ υψηλή γιατί είναι ανοιχτή για όλους και έχει περισσότερη ζήτηση.
Giart

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Giart »

Καλησπέρα παιδιά ξέρετε αν με κάτω από 350 μόρια υπάρχει καμία ελπίδα;
EricHalland

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από EricHalland »

Είναι σχετικό αυτό όπως έγραψα και πιο πάνω. Είναι ανάλογα τι ειδικότητα θα δηλώσεις και αν θέλει κάποιο πτυχίο ή απολυτήριο λυκείου συνήθως αυτές που θέλουν απολυτήριο λυκείου είναι λίγο πιο υψηλά γιατί γίνονται και οι περισσότερες αιτήσεις εκεί. Ενώ σε αυτές του πτυχίου είναι μικρότερες οι βάσεις γιατί δεν το διαθέτουν τόσα πολλά άτομα αν με καταλάβαινες.
Greyshield

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Greyshield »

Καλησπέρα σε όλους. Βλέπω πως λέτε ότι οι προκηρύξεις θα συνεχιστούν μέχρι το 2025. Δηλαδή το 2025 θα βγεί μιά τελευταία και μετά το επόμενο κύμα προκηρύξεων θα εμφανιστεί κάποια στιγμή στο μέλλον (π. Χ. Σε 5 ή 10 χρόνια) ;
Ξέρω πως είναι δύσκολο να γνωρίζουμε την απάντηση σε αυτήν την ερώτηση αλλα είπα μήπως γνωρίζει κάποιος.
EricHalland

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από EricHalland »

Κοίταξε να δεις η κυβέρνηση έχει εξαγγείλει προκηρύξεις ΕΠΟΠ μέχρι το 2025. Φέτος έχει επιβεβαιωθεί ας πούμε ότι πριν τον πρώτο μήνα τού καλοκαιριού θα
EricHalland

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από EricHalland »

Θα πάρει πάλι άτομα. Από εκεί και ύστερα κάνεις δεν μπορεί να γνωρίζει τι θα γίνει μετά το 2025 και πότε θα ξαναπάρει.
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1011
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από niasimas »

Με τον ρυθμό παραιτήσεων και δεδομένου, ότι δεν υπάρχει πρόθεση να αλλάξει κάτι, ως προς την διαβίωση του ΕΠΟΠ, θα υπάρξουν και προσλήψεις και μετά το 25, αλλά άγνωστο με πιο ρυθμό, δηλ. Αν θα είναι καθε χρόνο ή μετά από ένα ή δυο χρόνια. Σίγουρα μέχρι το 25, γιατί έιναι προυπολογισμένο.
BilK05

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από BilK05 »

Καλησπέρα παιδιά έχω κάποιες ερωτήσεις να κάνω και όποιος θέλει και ξέρει να μου πει.
Ειμαι 18 χρονών στα 19 δεν έχω παει στρατο και θέλω να πάω εποπ τώρα που θα βγει έχω 361 μορια αν δεν κάνω κάποιο λάθος θέλω να δηλώσω στατο ξηράς η ερωτήσεις μου ειναι η εξής
1. Πόσες ειδικότητες μπορώ να δηλώσω
2. Τα μορια που έχω είναι αρκετά για να είμαι επιτυχών θέλω Πλήρωμα Ερπυστριοφόρων ΠΖ και ότι έχει να κάνει με πληρωμα στα άρματα γενικά
3. Υπάρχουν ειδικότητες που αναφέρονται υπηρετης πχ πυροβολου αλλά και άλλες αυτές τι ακριβώς είναι
4. Τελος πιστεύεται στα άρματα που θέλω να πάω με αυτά τα μορια θα είμαι επιτυχών ευχαριστώ
BilK05

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από BilK05 »

Κυρίως αυτή η ειδικότητα με ενδιαφέρει Πλήρωμα αρμάτων (LEO2HEL-
LEO2A4) TΘ τι πιστεύετε σε αυτή θα είμαι επιτυχών με 361 μορια
Adonis

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Adonis »

Δες τους πίνακες επιτυχόντων της τελευταία προκήρυξης στην ειδικότητα που ζητάς.
Guess1234

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Guess1234 »

Εγώ είμαι εποπ στο πολεμικό ναυτικό.
Αυτά που έχουμε ακούσει εδώ είναι ότι θα βγει προκήρυξη τον Μάρτιο αλλά μάλλον μόνο για 1100 θέσεις μόνο ναυτικό.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες