Επιλαχόντες ΕΠΟΠ ΣΞ (2023)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Episkeptis

Re: Επιλαχόντες ΕΠΟΠ ΣΞ (2023)

Δημοσίευση από Episkeptis »

Eleonora έγραψε: Κυρ Δεκ 10, 2023 12:17 pm
Episkeptis έγραψε: Σάβ Δεκ 09, 2023 2:33 am Καλησπέρα σας, να κάνω μια ερώτηση... Είμαι επιλαχών στη ξηρα και επιτυχών στο ναυτικό... Αν πάω Σκαραμαγκά για αρχή θα με καλέσουν για κατάταξη στη ξηρά στη περίπτωση που φύγουν άτομα; Επίσης πως θα με ενημερώσουν από την στιγμή που απαιτούν να έχουμε κινητό χωρίς ίντερνετ;

Ευχαριστώ πολύ
Στην περίπτωσή σου, παίζουν ρόλο η ειδικότητα, πόσα άτομα παίρνουν, τι σειρά είσαι επιλαχών, για να δεις τι ελπίδες έχεις να σε καλέσουν. Υπάρχουν άτομα π. Χ. Που στη συγκεκριμένη ειδικότητα έχουν περάσει Αεροπορία, ή Ναυτικό, ώστε να διαλέξουν τον άλλο Κλάδο αντί του Στρατού Ξηράς; Όλα έχουν τη σημασία τους. Επίσης, αν υπάρξουν οι συγκυρίες που σου ανέφερα, μπορεί να σε καλέσουν από Σ. Ξ. Πριν μπεις Σκαραμαγκά για κατάταξη, ωστόσο, αν παρουσιασθείς Σκαραμαγκά, δεν ξέρω αν σε καλέσουν Σ. Ξ., αλλά, αν σε καλέσουν, ο τρόπος επικοινωνίας σας, θα είναι μέσω της μονάδας. Πάντως, δεν θα σε συμβούλευα να μην παρουσιασθείς Σκαραμαγκά, θεωρώ ότι είναι μεγάλο το ρίσκο να μείνεις εκτός.
Σε ευχαριστώ πολύ, είμαι 2ος επιλαχών τώρα ποιος θα φύγει ποιος θα μείνει δεν ξέρω ... Πήρα τηλ και ρώτησα μου είπαν να δώσω το μέιλ μου σε κάποιον γονιό να το κοιτάει. Παρόλα αυτά είχα αυτή την απορία. Δηλαδή αν παρουσιαστώ Σκαραμαγκά και όντως φύγουν 2 άτομα αν θα με καλέσουν ή θα με προσπεράσουν ... Κάτι που θεωρώ άδικο από την στιγμή που δεν έχω ορκιστεί. Θεωρώ πως οφείλουν να με ειδοποιήσουν αν συμβεί αυτό γτ προσωπικά παρόλο που μαρεσει η θέση μου στο ναυτικό θα προτιμούσα της ξηράς αν είμαι επιτυχών. Αλλά άλλο τι θεωρώ άλλο τι πραγματικά θα συμβεί γι'αυτό ρώτησα μήπως έχει τύχει σε κάποιον από εδώ κάτι αντίστοιχο
Επισκέπτης

Re: Επιλαχόντες ΕΠΟΠ ΣΞ (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Έχουμε κανένα νέο από κανένα επιτυχόν τι γίνεται μέσα ; Ποτέ σκοπεύουν να φωνάξουν τους πρώτους επιλαχόντες και πως θα συμπληρώσουν τις ελλειπής ειδικότητες;
Επισκέπτης

Re: Επιλαχόντες ΕΠΟΠ ΣΞ (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Τι θα γίνει δεν θα πει κανείς ότι φωνάζουν επιλαχόν σαν τρελοί κρίμα και νόμιζα ότι είχαμε να κάνουμε με ανθρώπους αλλά τελικά είχα λάθος γνώμη
678

Re: Επιλαχόντες ΕΠΟΠ ΣΞ (2023)

Δημοσίευση από 678 »

Επισκέπτης έγραψε: Τρί Δεκ 19, 2023 3:24 pm Τι θα γίνει δεν θα πει κανείς ότι φωνάζουν επιλαχόν σαν τρελοί κρίμα και νόμιζα ότι είχαμε να κάνουμε με ανθρώπους αλλά τελικά είχα λάθος γνώμη
;
TomahawkofConnor

Re: Επιλαχόντες ΕΠΟΠ ΣΞ (2023)

Δημοσίευση από TomahawkofConnor »

Έχεις και λίγο μετά την ορκωμοσία να σε καλέσουν αν είσαι επιλαχών πρώτον. Και δεύτερον ακόμα και αν έχεις δηλώσει ότι θες να πας πχ στρατό ξηράς αν είσαι επιλαχών αεροπορία ή ναυτικό ή και τα δύο μαζί είναι υποχρεωμένοι να σε καλέσουν σε περίπτωση που κοπούν τα ανάλογα άτομα.
Επισκέπτης

Re: Επιλαχόντες ΕΠΟΠ ΣΞ (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπέρα υπάρχει κάποιο τηλέφωνο που να το σηκώνουν ;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες