Δικαστική Αστυνομία: Κριτήρια μοριοδότησης - Πόσα μόρια έχουμε;

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Επισκέπτης

Re: Δικαστική Αστυνομία: Κριτήρια μοριοδότησης - Πόσα μόρια έχουμε;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

observ3r έγραψε: Τετ Σεπ 20, 2023 11:39 pm
Επισκέπτης έγραψε: Τετ Σεπ 20, 2023 11:32 pm Σύμφωνα με ασεπ ναι ισχύουν, όσοι έχουν μεταπτυχιακό ετήσιο τουλάχιστον παίρνουν 180 μόρια, απλά οι θέσεις είναι ελάχιστες, από τις 30 πε αστυνομικού αφαίρεσαι καμία 15αρια, έχω προβληματιστει ανάμεσα σε πε και δε, εσύ τι λες;
Σε ευχαριστώ. Για σένα σκέφτομαι ότι ίσως είναι ασφαλέστερο να κάνεις ΔΕ, λόγω του αριθμού των θέσεων. Για ΠΕ προφανώς δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί η κατάσταση, πάντως δεν υπολογίζω να υπάρχουν πολλοί ΠΕ με MSc που να έχουν και εμπειρία ως security κλπ. Άρα απίθανο να υπάρχουν πολλοί από πάνω σου, και πάλι όμως ΔΕ μου φαίνεται ασφαλέστερο.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Είμαι σε αρκετή σκέψη! Τα καλύτερα σου εύχομαι ??
observ3r

Re: Δικαστική Αστυνομία: Κριτήρια μοριοδότησης - Πόσα μόρια έχουμε;

Δημοσίευση από observ3r »

Επισκέπτης έγραψε: Τετ Σεπ 20, 2023 11:52 pm
observ3r έγραψε: Τετ Σεπ 20, 2023 11:39 pm
Επισκέπτης έγραψε: Τετ Σεπ 20, 2023 11:32 pm Σύμφωνα με ασεπ ναι ισχύουν, όσοι έχουν μεταπτυχιακό ετήσιο τουλάχιστον παίρνουν 180 μόρια, απλά οι θέσεις είναι ελάχιστες, από τις 30 πε αστυνομικού αφαίρεσαι καμία 15αρια, έχω προβληματιστει ανάμεσα σε πε και δε, εσύ τι λες;
Σε ευχαριστώ. Για σένα σκέφτομαι ότι ίσως είναι ασφαλέστερο να κάνεις ΔΕ, λόγω του αριθμού των θέσεων. Για ΠΕ προφανώς δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί η κατάσταση, πάντως δεν υπολογίζω να υπάρχουν πολλοί ΠΕ με MSc που να έχουν και εμπειρία ως security κλπ. Άρα απίθανο να υπάρχουν πολλοί από πάνω σου, και πάλι όμως ΔΕ μου φαίνεται ασφαλέστερο.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Είμαι σε αρκετή σκέψη! Τα καλύτερα σου εύχομαι ;
Και σε σένα! 🍀
Επισκέπτης

Re: Δικαστική Αστυνομία: Κριτήρια μοριοδότησης - Πόσα μόρια έχουμε;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Τετ Σεπ 20, 2023 11:52 pm
observ3r έγραψε: Τετ Σεπ 20, 2023 11:39 pm
Επισκέπτης έγραψε: Τετ Σεπ 20, 2023 11:32 pm Σύμφωνα με ασεπ ναι ισχύουν, όσοι έχουν μεταπτυχιακό ετήσιο τουλάχιστον παίρνουν 180 μόρια, απλά οι θέσεις είναι ελάχιστες, από τις 30 πε αστυνομικού αφαίρεσαι καμία 15αρια, έχω προβληματιστει ανάμεσα σε πε και δε, εσύ τι λες;
Σε ευχαριστώ. Για σένα σκέφτομαι ότι ίσως είναι ασφαλέστερο να κάνεις ΔΕ, λόγω του αριθμού των θέσεων. Για ΠΕ προφανώς δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί η κατάσταση, πάντως δεν υπολογίζω να υπάρχουν πολλοί ΠΕ με MSc που να έχουν και εμπειρία ως security κλπ. Άρα απίθανο να υπάρχουν πολλοί από πάνω σου, και πάλι όμως ΔΕ μου φαίνεται ασφαλέστερο.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Είμαι σε αρκετή σκέψη! Τα καλύτερα σου εύχομαι ;
Α, όσοι είναι με εμπειρία διαγωνιζονται αυτούς με εμπειρία, όσοι δεν έχουμε θα διαγωνιστούμε αυτούς χωρίς εμπειρία, έτσι πάει το ΑΣΕΠ
Dhmos33

Re: Δικαστική Αστυνομία: Κριτήρια μοριοδότησης - Πόσα μόρια έχουμε;

Δημοσίευση από Dhmos33 »

Πως λειτουργεί ο ασεπ: Δεν ακουμπάει ανθρώπινο χέρι τις αιτήσεις γίνεται αυτόματα. Πρώτα καλύπτονται οι θέσεις χωρίς εμπειρία και μετά οι θέσεις με εμπειρία αν σε περίπτωση δεν πιασει θεσει με εμπ παραπέμπει στις θέσεις με εμπ. Για τις θέσεις με εμπειρία και χώρις δεν είναι απαραίτητο να διαγωνιστούν ξεχωριστά τι εννοώ: Ένας χωρίς εμπειρία έχει 700 μόρια λόγο υψηλού απολυτήριου και προφισενσι και ΕΔ. Κ ένας με εμπ με χαμηλό απολυτήριο και εμπειρία δεν ξεπερνά τα 700 μόρια, αυτός με χωρίς εμπειρία του τρώει την θέση. Η εμπειρία απλά λαμβάνετε υπόψιν κριτήριο μοριοδότησεις.
Pouk

Re: Δικαστική Αστυνομία: Κριτήρια μοριοδότησης - Πόσα μόρια έχουμε;

Δημοσίευση από Pouk »

Οι θέσεις οι οποίες είναι χωρίς εμπειρία μπορούν να δηλωθούν και από άτομα με εμπειρία απλα δεν θα προσμετράται η προϋπηρεσία στις συγκεκριμένες θέσεις σωστά;
Venom94
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 402
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 10:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Δικαστική Αστυνομία: Κριτήρια μοριοδότησης - Πόσα μόρια έχουμε;

Δημοσίευση από Venom94 »

Δεν φτιάχνουμε μια δημοσκόπηση εδώ ή κάποια ομαδική στο μεσεντζερ να λύνουμε απορίες για να βοηθηθούμε, να δούμε μόρια πάνω κάτω όλοι που παίζουμε κτλ;
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1006
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Δικαστική Αστυνομία: Κριτήρια μοριοδότησης - Πόσα μόρια έχουμε;

Δημοσίευση από niasimas »

Pouk έγραψε: Πέμ Σεπ 21, 2023 12:54 am Οι θέσεις οι οποίες είναι χωρίς εμπειρία μπορούν να δηλωθούν και από άτομα με εμπειρία απλα δεν θα προσμετράται η προϋπηρεσία στις συγκεκριμένες θέσεις σωστά;
Μπορείς να τις δηλώσεις, αλλά δεν θα πάρεις τα μόρια της προυπηρεσίας. Θα είναι σαν να μην έχεις προυπηρεσία.
Dhmos33

Re: Δικαστική Αστυνομία: Κριτήρια μοριοδότησης - Πόσα μόρια έχουμε;

Δημοσίευση από Dhmos33 »

niasimas έγραψε: Πέμ Σεπ 21, 2023 1:27 am
Pouk έγραψε: Πέμ Σεπ 21, 2023 12:54 am Οι θέσεις οι οποίες είναι χωρίς εμπειρία μπορούν να δηλωθούν και από άτομα με εμπειρία απλα δεν θα προσμετράται η προϋπηρεσία στις συγκεκριμένες θέσεις σωστά;
Μπορείς να τις δηλώσεις, αλλά δεν θα πάρεις τα μόρια της προυπηρεσίας. Θα είναι σαν να μην έχεις προυπηρεσία.
Σωστά!
Dhmos33

Re: Δικαστική Αστυνομία: Κριτήρια μοριοδότησης - Πόσα μόρια έχουμε;

Δημοσίευση από Dhmos33 »

Venom94 έγραψε: Πέμ Σεπ 21, 2023 1:07 am Δεν φτιάχνουμε μια δημοσκόπηση εδώ ή κάποια ομαδική στο μεσεντζερ να λύνουμε απορίες για να βοηθηθούμε, να δούμε μόρια πάνω κάτω όλοι που παίζουμε κτλ;
Φτιαχτε ένα poll
Επισκέπτης

Re: Δικαστική Αστυνομία: Κριτήρια μοριοδότησης - Πόσα μόρια έχουμε;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Dhmos33 έγραψε: Πέμ Σεπ 21, 2023 1:44 am
Venom94 έγραψε: Πέμ Σεπ 21, 2023 1:07 am Δεν φτιάχνουμε μια δημοσκόπηση εδώ ή κάποια ομαδική στο μεσεντζερ να λύνουμε απορίες για να βοηθηθούμε, να δούμε μόρια πάνω κάτω όλοι που παίζουμε κτλ;
Φτιαχτε ένα poll
Ρε παιδιά ποιος ξέρει να φτιάξει ένα poll να έχουμε μια καλύτερη εικόνα; Θα το έκανα εγώ απλά δεν έχω ιδέα πώς γίνεται!
Venom94
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 402
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 10:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Δικαστική Αστυνομία: Κριτήρια μοριοδότησης - Πόσα μόρια έχουμε;

Δημοσίευση από Venom94 »

Επισκέπτης έγραψε: Πέμ Σεπ 21, 2023 8:56 am
Dhmos33 έγραψε: Πέμ Σεπ 21, 2023 1:44 am
Venom94 έγραψε: Πέμ Σεπ 21, 2023 1:07 am Δεν φτιάχνουμε μια δημοσκόπηση εδώ ή κάποια ομαδική στο μεσεντζερ να λύνουμε απορίες για να βοηθηθούμε, να δούμε μόρια πάνω κάτω όλοι που παίζουμε κτλ;
Φτιαχτε ένα poll
Ρε παιδιά ποιος ξέρει να φτιάξει ένα poll να έχουμε μια καλύτερη εικόνα; Θα το έκανα εγώ απλά δεν έχω ιδέα πώς γίνεται!

Μια απ'τα ιδια!
XristRot

Re: Δικαστική Αστυνομία: Κριτήρια μοριοδότησης - Πόσα μόρια έχουμε;

Δημοσίευση από XristRot »

Απολυτήριο 15.3
Ιεκ (άσχετος τίτλος διοίκηση στον τουρισμό θα μετρήσει σαν δεύτερος τίτλος;)
Αγγλικά Β2
Η/Υ
Δίπλωμα οδήγησης
Έχω καμία ελπίδα;
34 χρόνων μάλλον τελευταία μου ελπίδα
PSILODEMEK

Re: Δικαστική Αστυνομία: Κριτήρια μοριοδότησης - Πόσα μόρια έχουμε;

Δημοσίευση από PSILODEMEK »

Εγω δεν εχω καταλάβει κάτι παιδιά αν μπορεί κάποιος να απαντήσει... ΠΕ εννούμε οποιοδήποτε πτυχίο ΑΕΙ η μόνο συγκεκριμμένα και για συγκεκριμένες πόλεις; Επίσης ο βαθμος απο πτυχιό παει χ 60 ενω απο λύκειο χ 30;
Επισκέπτης

Re: Δικαστική Αστυνομία: Κριτήρια μοριοδότησης - Πόσα μόρια έχουμε;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Το διπλωμα οδήγησης τα αγγλικα κ τους υπολογιστές γιατί τα αναφέρετε ; Για να φαίνονται πιο πολλά; Είναι απαιτούμενα δεν έχει έξτρα μόρια σε αυτά. Απολυτήριο λυκειου χ30
vaglok
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 17, 2023 9:03 pm
Επικοινωνία:

Re: Δικαστική Αστυνομία: Κριτήρια μοριοδότησης - Πόσα μόρια έχουμε;

Δημοσίευση από vaglok »

XristRot έγραψε: Πέμ Σεπ 21, 2023 11:05 am Απολυτήριο 15.3
Ιεκ (άσχετος τίτλος διοίκηση στον τουρισμό θα μετρήσει σαν δεύτερος τίτλος;)
Αγγλικά Β2
Η/Υ
Δίπλωμα οδήγησης
Έχω καμία ελπίδα;
34 χρόνων μάλλον τελευταία μου ελπίδα
Στον επικουρικό πίνακα είσαι δηλαδή με απολυτήριο λυκείου. Κοίτα αν δεν έχεις στρατό και κυρίως προϋπηρεσία εφόσον μετρήσει δύσκολα τότε. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Καλή τύχη σου εύχομαι.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες