ΕΠΟΠ και πρακτικη

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
maritinaliarou2

ΕΠΟΠ και πρακτικη

Δημοσίευση από maritinaliarou2 »

Καλησπερα, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος υπεύθυνα να μου πει…
Σκοπεύω να βάλω προκυρηξη ΕΠΟΠ στρατο ξηράς και αεροπορίας και σπουδάζω νοσηλευτικη. Να σημειωθεί ότι η ειδικότητα ποτ επέλεξα είναι ασχετη με το επάγγελμα μου καθώς με συμβούλεψαν να πάρω μετάταξη όταν τελειώσω τη σχολή επειδή είμαι από ιδιωτική και οχι από πανεπιστήμιο.(δεν έχω πιθανότητες να μπω σε προκυρηξη με χαρτι ιδιωτικής σχολής)
Η πρακτική μου ώστε να πάρω το πτυχίο μου δεν έχει γινει ακόμη, προβλέπεται να γινει σε 2 εξάμηνα. Αν μπω στην προκυρηξη γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να καταθέσω αίτημα πρακτικής ; Και αν ναι γίνεται σε στρατιωτικό νοσκομειο η μπορούν να με στείλουν και σε ένα αλλο απλο δημόσιο/ιδιωτικό;
Ευχαριστώ πολυ
edwww

Re: ΕΠΟΠ & ΠΡΑΚΤΙΚΗ

Δημοσίευση από edwww »

maritinaliarou2 έγραψε: Παρ Αύγ 25, 2023 4:12 pm Καλησπερα, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος υπεύθυνα να μου πει…
Σκοπεύω να βάλω προκυρηξη ΕΠΟΠ στρατο ξηράς και αεροπορίας και σπουδάζω νοσηλευτικη. Να σημειωθεί ότι η ειδικότητα ποτ επέλεξα είναι ασχετη με το επάγγελμα μου καθώς με συμβούλεψαν να πάρω μετάταξη όταν τελειώσω τη σχολή επειδή είμαι από ιδιωτική και οχι από πανεπιστήμιο.(δεν έχω πιθανότητες να μπω σε προκυρηξη με χαρτι ιδιωτικής σχολής)
Η πρακτική μου ώστε να πάρω το πτυχίο μου δεν έχει γινει ακόμη, προβλέπεται να γινει σε 2 εξάμηνα. Αν μπω στην προκυρηξη γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να καταθέσω αίτημα πρακτικής ; Και αν ναι γίνεται σε στρατιωτικό νοσκομειο η μπορούν να με στείλουν και σε ένα αλλο απλο δημόσιο/ιδιωτικό;
Ευχαριστώ πολυ
Ούτε καν.

Και ούτε μετάταξη προβλέπεται να πάρεις τουλάχιστον μέχρι να μονιμοποιηθείς (δηλαδή μετά τα 8 έτη) και δεν είναι σίγουρο ότι θα την πάρεις κιόλας.

Οπότε αν σκέφτεσαι να δηλώσεις ΕΠΟΠ θα πρέπει να παρατήσεις την σχολή σου.
maritinaliarou1
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Αύγ 25, 2023 4:00 pm
Τοποθεσία: Κερατσινι
Ενδιαφέροντα: Γυμναστικη ζωγραφική φωτογραφία
Επάγγελμα: Νοσηλευτικη
Επικοινωνία:

Re: ΕΠΟΠ & ΠΡΑΚΤΙΚΗ

Δημοσίευση από maritinaliarou1 »

Καλησπέρα, σε ευχαριστώ για την απαντηση. Είναι σίγουρο αυτο που λες; Γιατί άκουσα διαφορετικά λεγόμενα από το δικό σας, απλά να ξέρω ότι είναι έγκυρο.
maritinaliarou1
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Αύγ 25, 2023 4:00 pm
Τοποθεσία: Κερατσινι
Ενδιαφέροντα: Γυμναστικη ζωγραφική φωτογραφία
Επάγγελμα: Νοσηλευτικη
Επικοινωνία:

Re: ΕΠΟΠ & ΠΡΑΚΤΙΚΗ

Δημοσίευση από maritinaliarou1 »

Καλησπέρα, σε ευχαριστώ για την απαντηση. Είναι σίγουρο αυτο που λες; Γιατί άκουσα διαφορετικά λεγόμενα από το δικό σας, απλά να ξέρω ότι είναι έγκυρο.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης