Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Epop202333

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Epop202333 »

Καλησπερα και καλη επιτυχια σε ολους! Τι ειδικοτητα δηλωσατε;
Odyseas
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 05, 2023 4:29 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Odyseas »

Καλησπέρα. Εγώ πλήρωμα σκάφους
Leon12

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Leon12 »

Odyseas έγραψε: Σάβ Αύγ 05, 2023 6:36 pm Καλησπέρα. Εγώ πλήρωμα σκάφους
Αν επιτρεπεται με ποσα μορια. Που στο πεζικο η στα τεθωρακισμενα
Panagiotisvrg

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Panagiotisvrg »

Epop202333 έγραψε: Σάβ Αύγ 05, 2023 2:57 pm Καλησπερα και καλη επιτυχια σε ολους! Τι ειδικοτητα δηλωσατε;
ΔΒ ειδικών δυνάμεων
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αφού κλείσουν οι αιτήσεις περιμένουμε 1 μήνα για αποτελέσματα οριστικούς πίνακες δλδ και μετά ξεκινάμε αθλήματα;
Odyseas
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 05, 2023 4:29 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Odyseas »

Leon12 έγραψε: Σάβ Αύγ 05, 2023 7:16 pm
Odyseas έγραψε: Σάβ Αύγ 05, 2023 6:36 pm Καλησπέρα. Εγώ πλήρωμα σκάφους
Αν επιτρεπεται με ποσα μορια. Που στο πεζικο η στα τεθωρακισμενα
Ειδικές δυνάμεις έβαλα. Αν υπολογίζονται όπως στην προηγούμενη προκήρυξη 446
gepapage
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Τετ Σεπ 21, 2022 11:41 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από gepapage »

Καλησπέρα σας, να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα μόρια:
στ) Υπηρετούντες ή υπηρέτησαντες ως ΟΒΑ 100 μόρια κλπ
Εγώ ήμουν ΟΒΑ και παρετηθηκα στους 5 μήνες παίρνω τα 100 μόρια ή όχι και ανά όχι γιατί λέει υπηρέτησαντες ; Ευχαριστώ.
gepapage
Panagiotisvrg

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Panagiotisvrg »

gepapage έγραψε: Σάβ Αύγ 05, 2023 11:12 pm Καλησπέρα σας, να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα μόρια:
στ) Υπηρετούντες ή υπηρέτησαντες ως ΟΒΑ 100 μόρια κλπ
Εγώ ήμουν ΟΒΑ και παρετηθηκα στους 5 μήνες παίρνω τα 100 μόρια ή όχι και ανά όχι γιατί λέει υπηρέτησαντες ; Ευχαριστώ.
Νομίζω πως ναι, η προκήρυξη λέει υπηρετούντες ή υπηρετήσαντες σαν ΟΒΑ και 100 μόρια ΜΕΧΡΙ την συμπλήρωση του 1ου έτους (δηλαδή δεν χρειάζεται να το έχεις συμπληρώσει) και μετά 50 μόρια ΜΕ την συμπλήρωση κάθε επόμενου.
Raptopoulaki
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 29, 2023 4:34 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Raptopoulaki »

Παιδιά επειδή δεν έχω καταλάβει το apostille χρειαζεται και για τα πτυχια προφισενσι η οχι; Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων
Las9

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Las9 »

ΔΒ ειδικών δυνάμεων με 800 μόρια, πιστεύω ειμαι μέσα
Las9

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Las9 »

Νόμιζα μετράει το πτυχίο, τελικά δε το ζητάει η ειδικότητα ΔΒ ειδικών δυνάμεων. Με τα νέα δεδομένα είμαι γύρω στα 500 μόρια για ΔΒ ειδικών δυνάμεων
Stasio
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 28, 2022 4:45 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Stasio »

Καλησπέρα, θα ήθελα αν είναι εύκολο αν κάποιος γνωρίζει λεπτομέρειες για την ειδικότητα του μηχανοσυνθετη στην αεροπορία στρατού να γράψει μερικές γιατί δεν βρήκα πουθενά πληροφορίες (ποσο καιρό κρατάει η εκπαίδευση, αν είναι όλα τα γραπτά και τα προφορικά στα αγγλικά και γενικά ότι θα μπορούσε να είναι χρήσιμο)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Odyseas
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 05, 2023 4:29 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Odyseas »

Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω και εδω μιας και στο αντίστοιχο θέμα δεν υπάρχει κινητικότητα και εδω και μια βδομάδα δεν έχει απαντήσει κανείς 😇.
Ξέρει κάποιος αν μπορεί να κάποιος να κάτσει κάπου "αμεταθετα" ή τέλος πάντων πολύ καιρό αν είναι ακριτική περιοχή;
Έχω δηλώσει πλήρωμα σκάφους οπότε 99.9% μιλάμε για νησί. Υπάρχει όμως τρόπος να κάτσω σε εκείνο το νησί; Ας είναι η Σάμος ή Κως (δεν ξέρω ποιο θεωρείτε λιγότερο επιθυμητό από τους περισσότερους)
Panagiotisvrg

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Panagiotisvrg »

Odyseas έγραψε: Δευ Αύγ 07, 2023 5:55 pm Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω και εδω μιας και στο αντίστοιχο θέμα δεν υπάρχει κινητικότητα και εδω και μια βδομάδα δεν έχει απαντήσει κανείς 😇.
Ξέρει κάποιος αν μπορεί να κάποιος να κάτσει κάπου "αμεταθετα" ή τέλος πάντων πολύ καιρό αν είναι ακριτική περιοχή;
Έχω δηλώσει πλήρωμα σκάφους οπότε 99.9% μιλάμε για νησί. Υπάρχει όμως τρόπος να κάτσω σε εκείνο το νησί; Ας είναι η Σάμος ή Κως (δεν ξέρω ποιο θεωρείτε λιγότερο επιθυμητό από τους περισσότερους)
Κοίτα εγω καθώς είχα υπηρεσία Κω στο Ετεθ θα σου έλεγα να πας εκει. Το προσωπικό και οι εγκαταστάσεις πολύ καλές. Φαγητό επίσης. Μισή ωρα απο την πόλη της Κω είναι. Δίπλα απο την Αντιμάχεια και κάνα τέταρτο απο Καρδαμενα. Περιττό να πω πως το καλοκαίρι γίνεται χαμός. Τώρα για το ερώτημα σου. Όταν σου βγει η πρώτη τοποθέτηση κατα πασα πιθανότητα τα πρώτα 7 χρόνια θα είσαι εκει που θα σε στείλουν με δυνατότητα να φύγεις αν έχεις καλο βύσμα. Περα από αυτό ομως μετά όταν θα έχεις τη δυνατότητα να πάρεις μετάθεση εσυ απλά μπορείς να δηλώσεις επιθυμία παραμένων. Τις περισσότερες φορές και εφόσον είσαι σε μονάδα πρώτης γραμμής αν το δηλώσεις αυτό τότε δεν σε κουνάνε απο εκει.
Panagiotisvrg

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Panagiotisvrg »

Panagiotisvrg έγραψε: Δευ Αύγ 07, 2023 9:47 pm
Odyseas έγραψε: Δευ Αύγ 07, 2023 5:55 pm Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω και εδω μιας και στο αντίστοιχο θέμα δεν υπάρχει κινητικότητα και εδω και μια βδομάδα δεν έχει απαντήσει κανείς 😇.
Ξέρει κάποιος αν μπορεί να κάποιος να κάτσει κάπου "αμεταθετα" ή τέλος πάντων πολύ καιρό αν είναι ακριτική περιοχή;
Έχω δηλώσει πλήρωμα σκάφους οπότε 99.9% μιλάμε για νησί. Υπάρχει όμως τρόπος να κάτσω σε εκείνο το νησί; Ας είναι η Σάμος ή Κως (δεν ξέρω ποιο θεωρείτε λιγότερο επιθυμητό από τους περισσότερους)
Κοίτα εγω καθώς είχα υπηρεσία Κω στο Ετεθ θα σου έλεγα να πας εκει. Το προσωπικό και οι εγκαταστάσεις πολύ καλές. Φαγητό επίσης. Μισή ωρα απο την πόλη της Κω είναι. Δίπλα απο την Αντιμάχεια και κάνα τέταρτο απο Καρδαμενα. Περιττό να πω πως το καλοκαίρι γίνεται χαμός. Τώρα για το ερώτημα σου. Όταν σου βγει η πρώτη τοποθέτηση κατα πασα πιθανότητα τα πρώτα 7 χρόνια θα είσαι εκει που θα σε στείλουν με δυνατότητα να φύγεις αν έχεις καλο βύσμα. Περα από αυτό ομως μετά όταν θα έχεις τη δυνατότητα να πάρεις μετάθεση εσυ απλά μπορείς να δηλώσεις επιθυμία παραμένων. Τις περισσότερες φορές και εφόσον είσαι σε μονάδα πρώτης γραμμής αν το δηλώσεις αυτό τότε δεν σε κουνάνε απο εκει.
Υπηρετήσει*
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης