Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Odyseas
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 05, 2023 4:29 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Odyseas »

Panagiotisvrg έγραψε: Δευ Αύγ 07, 2023 9:48 pm
Panagiotisvrg έγραψε: Δευ Αύγ 07, 2023 9:47 pm
Odyseas έγραψε: Δευ Αύγ 07, 2023 5:55 pm Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω και εδω μιας και στο αντίστοιχο θέμα δεν υπάρχει κινητικότητα και εδω και μια βδομάδα δεν έχει απαντήσει κανείς 😇.
Ξέρει κάποιος αν μπορεί να κάποιος να κάτσει κάπου "αμεταθετα" ή τέλος πάντων πολύ καιρό αν είναι ακριτική περιοχή;
Έχω δηλώσει πλήρωμα σκάφους οπότε 99.9% μιλάμε για νησί. Υπάρχει όμως τρόπος να κάτσω σε εκείνο το νησί; Ας είναι η Σάμος ή Κως (δεν ξέρω ποιο θεωρείτε λιγότερο επιθυμητό από τους περισσότερους)
Κοίτα εγω καθώς είχα υπηρεσία Κω στο Ετεθ θα σου έλεγα να πας εκει. Το προσωπικό και οι εγκαταστάσεις πολύ καλές. Φαγητό επίσης. Μισή ωρα απο την πόλη της Κω είναι. Δίπλα απο την Αντιμάχεια και κάνα τέταρτο απο Καρδαμενα. Περιττό να πω πως το καλοκαίρι γίνεται χαμός. Τώρα για το ερώτημα σου. Όταν σου βγει η πρώτη τοποθέτηση κατα πασα πιθανότητα τα πρώτα 7 χρόνια θα είσαι εκει που θα σε στείλουν με δυνατότητα να φύγεις αν έχεις καλο βύσμα. Περα από αυτό ομως μετά όταν θα έχεις τη δυνατότητα να πάρεις μετάθεση εσυ απλά μπορείς να δηλώσεις επιθυμία παραμένων. Τις περισσότερες φορές και εφόσον είσαι σε μονάδα πρώτης γραμμής αν το δηλώσεις αυτό τότε δεν σε κουνάνε απο εκει.
Υπηρετήσει*
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.
Las9

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Las9 »

Έκανες κανένας τα χαρτιά αυτές τις μέρες, να μας πει πόσες αιτήσεις έχουν γίνει έως τώρα;. Για στρατό ξηράς μιλάω πάντα...
IoannisGR

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από IoannisGR »

Οι περισσότεροι περιμένουν την δημοτική αστυνομία κι πυροσβεστική και ειδικούς φρουρούς που σαφώς είναι καλύτερο από ΕΠΟΠ χωρίς μεταθέσεις φυσικά!;)
Leon12

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Leon12 »

Εγώ υπηρέτησα ως δόκιμος υλικού πολέμου... Αν κάνω για τεθωρακισμένα τα 200 μόρια της προϋπηρεσίας τα χάνω;
sadman
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Δευ Μαρ 28, 2022 9:49 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από sadman »

Γεια σας παιδιά. Σε ειδικότητα που αρχικά ζητάει χαρτί από σχολή και μετά δίνει την δυνατότητα και με απολυτήριο λυκείου, ήθελα να ρωτήσω, αν εγώ έχω μόνο απολυτήριο λυκείου και έχω παραπάνω μόρια από καποιον με χαρτί σχολής,(λόγω παραμεθορίου, λόγω του ότι είμαι οβα κ. Α) περνάω κανονικά από πάνω του στα μόρια και στην επιλογή στους τελικούς πίνακες; Ή λόγο πτυχίου προηγείται αυτός;
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Σε περίπτωση ισοβαθμίας προηγείται αυτός. Αν είσαι παραπάνω στα μόρια περνάς εσύ.
Konn11

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Konn11 »

Καλησπέρα. Οταν πάω να κάνω προεπισκόπηση στο πτυχίο αγγλικών και στο πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης δείχνει λευκή σελίδα μόνο σε αυτά τα δύο. Το έχει παθει και κάποιος άλλος;
Ευχαριστώ
Las9

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Las9 »

Χειριστής οργάνων ελέγχου πυρός στο ΠΒ, γνωρίζει κανένας αυτή την ειδικότητα εκ των έσω; Η αν υπηρέτησε με αυτή την ειδικότητα;.
Odyseas
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 05, 2023 4:29 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Odyseas »

Konn11 έγραψε: Πέμ Αύγ 10, 2023 11:58 pm Καλησπέρα. Οταν πάω να κάνω προεπισκόπηση στο πτυχίο αγγλικών και στο πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης δείχνει λευκή σελίδα μόνο σε αυτά τα δύο. Το έχει παθει και κάποιος άλλος;
Ευχαριστώ
Καλημέρα. Είχα το ίδιο θέμα μόνο με το πιστοποιητικό αγγλικών. Είχε θέμα το αρχείο σε μένα. Η λύση που βρήκα ήταν με ένα online πρόγραμμα pdf-converter να το κάνω κονβερτ σε κάτι άλλο από pdf και ξανά πίσω. Σε μένα δούλεψε με το δεύτερο διαφορετικο τέτοιο αντίστοιχο πρόγραμμα.
Δεν το είχα σημειώσει αλλά νομίζω με αυτό το έκανα:https://www.ilovepdf.com/

Δεν είχα πληρώσει κάτι αν σου ζητάει κάτι δεν θυμάμαι καλά και σου έστειλα λάθος σάιτ, ψαξτο λίγο.
Konn11

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Konn11 »

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου.
Καλή επιτυχία
Spyridoula98

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Spyridoula98 »

Τι ειδικοτητες δηλωσατε παιδες
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1009
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από niasimas »

Έχουμε καμία εικόνα για τον αριθμό αιτήσεων;
Άβαταρ μέλους
filipposgou1997
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2022 9:56 am
Επάγγελμα: Γεωπονος
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από filipposgou1997 »

Καλησπερα, ποτε περιπου λέτε να βγουν αποτελέσματα και να πραγματοποιησθουν πκε; Ευχαριστώ!
1997
Vasilis777
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Τετ Αύγ 02, 2023 3:57 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Vasilis777 »

filipposgou1997 έγραψε: Σάβ Αύγ 12, 2023 8:04 pm Καλησπερα, ποτε περιπου λέτε να βγουν αποτελέσματα και να πραγματοποιησθουν πκε; Ευχαριστώ!
Με βάση το πώς κύλισαν πέρσι οι διαδικασίες... Εγώ πιστεύω μέσα στον Οκτώβρη θα ξεκινήσουν οι ΠΚΕ. Μακάρι να γίνουν νωρίτερα.
Pal

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Pal »

Καλησπέρα ανέβασα την αίτηση και παρόλο που τσέκαρα ότι έχω δίπλωμα αυτοκινήτου στα δικαιολογητικά δεν ανέβασα το αρχείο
Χάνω τα μόρια η θα με ειδοποιήσουν στα ελλιπείς δικαιολογητικά για να το στείλω;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες