Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
GEORGETS21
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 22, 2023 4:06 am
Επικοινωνία:

Re: ΕΠΟΠ - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από GEORGETS21 »

Καλησπέρα σας εάν κάποιος έχει πάρει αναβολή απο 424 χωρίς κάποια σημαντική πάθηση μπορεί να κάνει τα χαρτιά του για ΕΠΟΠ?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Η συζήτηση των υποψηφίων ΕΠΟΠ για τον στρατό ξηράς συνεχίζεται εδώ.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Τι σκέφτεστε να δηλώσετε?
Mixalhs23

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Mixalhs23 »

Καλησπέρα στην υπεύθυνη δήλωση που λέει ΠΡΟΣ τι βάζουμε
Eleonora
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2022 8:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Eleonora »

Mixalhs23 έγραψε: Τρί Αύγ 01, 2023 1:08 am Καλησπέρα στην υπεύθυνη δήλωση που λέει ΠΡΟΣ τι βάζουμε
Πού λέει ΠΡΟΣ; Απευθύνεται Γενικό Επιτελείο Στρατού, όπως αναγράφει πάνω δεξιά στο έντυπο, δεν χρειάζεται εσύ να γράψεις κάτι, εσύ θα συμπληρώσεις τα στοιχεία σου με προσοχή.
Styga
Panagiotisvrg

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Panagiotisvrg »

Να ρωτήσω κατι; Στις απαιτούμενες γραμματικές γνώσεις για ΔΒ ειδικών δυνάμεων λεει πως θέλει και χαρτί απο ΙΕΚ. Εγω έχω μόνο απολυτήριο λυκείου (19,2) και υπηρετώ ως ΟΒΑ διαβιβαστης ειδικών δυνάμεων σχεδόν 1 χρόνο αρα εχω αρκετά μόρια. Η ερώτηση μου είναι μπορώ να δηλώσω την ειδικότητα χωρίς να εχω χαρτί απο ΙΕΚ ή θα με αποκλείσει; Έχω κοιτάξει την προκήρυξη και πιθανόν να δίνει απάντηση στο ερώτημα μου αλλα ρωτάω εδω μήπως μου έχει ξεφύγει κατι.
Eleonora
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2022 8:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Eleonora »

Panagiotisvrg έγραψε: Τρί Αύγ 01, 2023 4:43 pm Να ρωτήσω κατι; Στις απαιτούμενες γραμματικές γνώσεις για ΔΒ ειδικών δυνάμεων λεει πως θέλει και χαρτί απο ΙΕΚ. Εγω έχω μόνο απολυτήριο λυκείου (19,2) και υπηρετώ ως ΟΒΑ διαβιβαστης ειδικών δυνάμεων σχεδόν 1 χρόνο αρα εχω αρκετά μόρια. Η ερώτηση μου είναι μπορώ να δηλώσω την ειδικότητα χωρίς να εχω χαρτί απο ΙΕΚ ή θα με αποκλείσει; Έχω κοιτάξει την προκήρυξη και πιθανόν να δίνει απάντηση στο ερώτημα μου αλλα ρωτάω εδω μήπως μου έχει ξεφύγει κατι.
Έτσι όπως διατυπώνεις το ερώτημά σου, δίνεις ελλιπείς πληροφορίες. Λέει μόνο από ΙΕΚ, χωρίς κάτι άλλο, ή έχει σαν πρώτο κριτήριο επιλογής το ΙΕΚ και δεύτερη επιλογή απολυτήριο Λυκείου; Εάν έχει αποκλειστικά τίτλο ΙΕΚ, θα αποκλειστείς, γιατί δεν έχεις τα τυπικά προσόντα.
Styga
Panagiotisvrg

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Panagiotisvrg »

Eleonora έγραψε: Τρί Αύγ 01, 2023 5:07 pm
Panagiotisvrg έγραψε: Τρί Αύγ 01, 2023 4:43 pm Να ρωτήσω κατι; Στις απαιτούμενες γραμματικές γνώσεις για ΔΒ ειδικών δυνάμεων λεει πως θέλει και χαρτί απο ΙΕΚ. Εγω έχω μόνο απολυτήριο λυκείου (19,2) και υπηρετώ ως ΟΒΑ διαβιβαστης ειδικών δυνάμεων σχεδόν 1 χρόνο αρα εχω αρκετά μόρια. Η ερώτηση μου είναι μπορώ να δηλώσω την ειδικότητα χωρίς να εχω χαρτί απο ΙΕΚ ή θα με αποκλείσει; Έχω κοιτάξει την προκήρυξη και πιθανόν να δίνει απάντηση στο ερώτημα μου αλλα ρωτάω εδω μήπως μου έχει ξεφύγει κατι.
Έτσι όπως διατυπώνεις το ερώτημά σου, δίνεις ελλιπείς πληροφορίες. Λέει μόνο από ΙΕΚ, χωρίς κάτι άλλο, ή έχει σαν πρώτο κριτήριο επιλογής το ΙΕΚ και δεύτερη επιλογή απολυτήριο Λυκείου; Εάν έχει αποκλειστικά τίτλο ΙΕΚ, θα αποκλειστείς, γιατί δεν έχεις τα τυπικά προσόντα.
Ναι συγγνώμη, έχει ως α κριτήριο τίτλο ΙΕΚ και β κριτήριο απολυτήριο λυκείου
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Panagiotisvrg έγραψε: Τρί Αύγ 01, 2023 4:43 pm Να ρωτήσω κατι; Στις απαιτούμενες γραμματικές γνώσεις για ΔΒ ειδικών δυνάμεων λεει πως θέλει και χαρτί απο ΙΕΚ. Εγω έχω μόνο απολυτήριο λυκείου (19,2) και υπηρετώ ως ΟΒΑ διαβιβαστης ειδικών δυνάμεων σχεδόν 1 χρόνο αρα εχω αρκετά μόρια. Η ερώτηση μου είναι μπορώ να δηλώσω την ειδικότητα χωρίς να εχω χαρτί απο ΙΕΚ ή θα με αποκλείσει; Έχω κοιτάξει την προκήρυξη και πιθανόν να δίνει απάντηση στο ερώτημα μου αλλα ρωτάω εδω μήπως μου έχει ξεφύγει κατι.
Μπορείς κανονικά.


ΓΝΩΣΕΙΣ
9068 Διαβιβαστής ΕΔ (Ι1) 25
α. Δίπλωμα επαγγελματικής εκπαίδευσης και κατάρτισης ΙΕΚ, επιπέδου
5 ή βεβαίωση επαγγελματικής κατάρτισης, «Τεχνικός Συστημάτων
Τηλεπικοινωνιών και μετάδοσης πληροφορίας» ή «Τεχνικός κινητής
τηλεφωνίας και τηλεπικοινωνιών».

β. Απολυτήριο Γενικού Λυκείου ή πτυχίο επαγγελματικής ειδικότητας,
εκπαίδευσης και κατάρτισης Επαγγελματικού Λυκείου (ΕΠΑ. Λ.) είτε άλλος
ισότιμος και αντίστοιχος τίτλος σχολικής μονάδας Δευτεροβάθμιας
Εκπαίδευσης, της ημεδαπής ή αλλοδαπής
.
Panagiotisvrg

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Panagiotisvrg »

D.Y.K έγραψε: Τρί Αύγ 01, 2023 5:17 pm
Panagiotisvrg έγραψε: Τρί Αύγ 01, 2023 4:43 pm Να ρωτήσω κατι; Στις απαιτούμενες γραμματικές γνώσεις για ΔΒ ειδικών δυνάμεων λεει πως θέλει και χαρτί απο ΙΕΚ. Εγω έχω μόνο απολυτήριο λυκείου (19,2) και υπηρετώ ως ΟΒΑ διαβιβαστης ειδικών δυνάμεων σχεδόν 1 χρόνο αρα εχω αρκετά μόρια. Η ερώτηση μου είναι μπορώ να δηλώσω την ειδικότητα χωρίς να εχω χαρτί απο ΙΕΚ ή θα με αποκλείσει; Έχω κοιτάξει την προκήρυξη και πιθανόν να δίνει απάντηση στο ερώτημα μου αλλα ρωτάω εδω μήπως μου έχει ξεφύγει κατι.
Μπορείς κανονικά.


ΓΝΩΣΕΙΣ
9068 Διαβιβαστής ΕΔ (Ι1) 25
α. Δίπλωμα επαγγελματικής εκπαίδευσης και κατάρτισης ΙΕΚ, επιπέδου
5 ή βεβαίωση επαγγελματικής κατάρτισης, «Τεχνικός Συστημάτων
Τηλεπικοινωνιών και μετάδοσης πληροφορίας» ή «Τεχνικός κινητής
τηλεφωνίας και τηλεπικοινωνιών».

β. Απολυτήριο Γενικού Λυκείου ή πτυχίο επαγγελματικής ειδικότητας,
εκπαίδευσης και κατάρτισης Επαγγελματικού Λυκείου (ΕΠΑ. Λ.) είτε άλλος
ισότιμος και αντίστοιχος τίτλος σχολικής μονάδας Δευτεροβάθμιας
Εκπαίδευσης, της ημεδαπής ή αλλοδαπής
.
Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη και λεπτομερή απάντηση ΔΥΚ, να είσαι καλα!
Eleonora
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2022 8:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Eleonora »

Panagiotisvrg έγραψε: Τρί Αύγ 01, 2023 5:15 pm
Eleonora έγραψε: Τρί Αύγ 01, 2023 5:07 pm
Panagiotisvrg έγραψε: Τρί Αύγ 01, 2023 4:43 pm Να ρωτήσω κατι; Στις απαιτούμενες γραμματικές γνώσεις για ΔΒ ειδικών δυνάμεων λεει πως θέλει και χαρτί απο ΙΕΚ. Εγω έχω μόνο απολυτήριο λυκείου (19,2) και υπηρετώ ως ΟΒΑ διαβιβαστης ειδικών δυνάμεων σχεδόν 1 χρόνο αρα εχω αρκετά μόρια. Η ερώτηση μου είναι μπορώ να δηλώσω την ειδικότητα χωρίς να εχω χαρτί απο ΙΕΚ ή θα με αποκλείσει; Έχω κοιτάξει την προκήρυξη και πιθανόν να δίνει απάντηση στο ερώτημα μου αλλα ρωτάω εδω μήπως μου έχει ξεφύγει κατι.
Έτσι όπως διατυπώνεις το ερώτημά σου, δίνεις ελλιπείς πληροφορίες. Λέει μόνο από ΙΕΚ, χωρίς κάτι άλλο, ή έχει σαν πρώτο κριτήριο επιλογής το ΙΕΚ και δεύτερη επιλογή απολυτήριο Λυκείου; Εάν έχει αποκλειστικά τίτλο ΙΕΚ, θα αποκλειστείς, γιατί δεν έχεις τα τυπικά προσόντα.
Ναι συγγνώμη, έχει ως α κριτήριο τίτλο ΙΕΚ και β κριτήριο απολυτήριο λυκείου
Επομένως, δεν αποκλείεσαι, κάνεις κανονικά την αίτησή σου, θα μοριοδοτηθείς σύμφωνα με τον υψηλό βαθμό του απολυτηρίου σου, συν τη μοριοδότησή σου ως ΟΒΑ, και δεν ξέρω τι άλλο έχεις, και καλή επιτυχία.
Styga
Leon12

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Leon12 »

Ρε παιδιά τι χαζές ειδικότητες στο υλικού πολέμου... Μόνο 5 θέσεις αποθηκαριοι... Και βγάλανε την ειδικότητα υλικού γραφέας... Έχω 830 μόρια στα 5 άτομα αποθηκαριοι ποιος θα πρωτοπαει
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ψυχραιμία.

Πέρυσι ο 5ος επιτυχών στην ειδικότητα που σε ενδιαφέρει είχε 584 μόρια.
RangerTony

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από RangerTony »

Καλησπέρα σας. Το πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης συνήθως σε πόσες είναι έτοιμο συνήθως; Έκανα αίτηση στο σάιτ της στρατολογίας από την Κυριακή βράδυ και ακόμα να μου σταλεί.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από D.Y.K »

1 έως 2 εργάσιμες ημέρες, το πολύ.

Εάν δεν έχει σταλεί μέχρι την Παρασκευή στο email σου, επικοινώνησε μαζί τους.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες