Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Turbo96

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Turbo96 »

Κοίτα πόσα κενά υπάρχουν ακόμα καί αν αποδεσμευτούν κάποιοι τα κενά δεν καλύπτονται με αυτούς από τις σχολές. Το 24 θα έχουμε νέα σίγουρα
Edwwww

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Edwwww »

Turbo96 έγραψε: Πέμ Σεπ 28, 2023 12:45 am Κοίτα πόσα κενά υπάρχουν ακόμα καί αν αποδεσμευτούν κάποιοι τα κενά δεν καλύπτονται με αυτούς από τις σχολές. Το 24 θα έχουμε νέα σίγουρα
Κενά υπάρχουν παντού σε σημαντικούς τομείς, δεν ξέρω από πού προκύπτει η σιγουριά σου, ο θεσμός των ΕΠΟΠ είχε να βγάλει προκήρυξη πάνω από μια δεκαετία, δεν μπορείς λοιπόν ποτέ να είσαι σίγουρος.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Edwwww έγραψε: Πέμ Σεπ 28, 2023 5:16 am
Turbo96 έγραψε: Πέμ Σεπ 28, 2023 12:45 am Κοίτα πόσα κενά υπάρχουν ακόμα καί αν αποδεσμευτούν κάποιοι τα κενά δεν καλύπτονται με αυτούς από τις σχολές. Το 24 θα έχουμε νέα σίγουρα
Κενά υπάρχουν παντού σε σημαντικούς τομείς, δεν ξέρω από πού προκύπτει η σιγουριά σου, ο θεσμός των ΕΠΟΠ είχε να βγάλει προκήρυξη πάνω από μια δεκαετία, δεν μπορείς λοιπόν ποτέ να είσαι σίγουρος.
Το 2022 είχαν ξανά βγάλει για 1.630 άτομα
Edwwww

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Edwwww »

Επισκέπτης έγραψε: Πέμ Σεπ 28, 2023 8:35 am
Edwwww έγραψε: Πέμ Σεπ 28, 2023 5:16 am
Turbo96 έγραψε: Πέμ Σεπ 28, 2023 12:45 am Κοίτα πόσα κενά υπάρχουν ακόμα καί αν αποδεσμευτούν κάποιοι τα κενά δεν καλύπτονται με αυτούς από τις σχολές. Το 24 θα έχουμε νέα σίγουρα
Κενά υπάρχουν παντού σε σημαντικούς τομείς, δεν ξέρω από πού προκύπτει η σιγουριά σου, ο θεσμός των ΕΠΟΠ είχε να βγάλει προκήρυξη πάνω από μια δεκαετία, δεν μπορείς λοιπόν ποτέ να είσαι σίγουρος.
Το 2022 είχαν ξανά βγάλει για 1.630 άτομα
ΕΠΟΠ είχε να πάρει από το 2009 όμως!
Ppp

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Ppp »

;)
Λοιπον θα βγάλει για ειδικούς φρουρούς ή να διαβάσουμε για παννεληνιες ;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Εξαντλείς τις πιθανότητες μέσω πανελληνίων ασυζητητί.
Annita

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Annita »

Turbo96 έγραψε: Πέμ Σεπ 28, 2023 12:45 am Κοίτα πόσα κενά υπάρχουν ακόμα καί αν αποδεσμευτούν κάποιοι τα κενά δεν καλύπτονται με αυτούς από τις σχολές. Το 24 θα έχουμε νέα σίγουρα
Χαίρεται. Θα εει ομως οειο ηλικίας ε; Εγω το 24 θα είμαι 32
Annita

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Annita »

GreenDragon99 έγραψε: Κυρ Απρ 30, 2023 5:18 am Έχει πολλές ελλείψεις και θα τού φύγει πολύς κόσμος τώρα από τους ποππι που από τι μαθαίνω παραιτούνται σιγά σιγά αρκετοί ιδίως από επαρχία. Η λογική λέει ότι θα τον αλλάξει γιατί τρώει πολύ κράξιμο και ίσως να βάλει κάναν πασοκο όπως είπε ο διασώστης. Πάντως το κλασικό της ΝΔ είναι ότι παίρνει ειδικόφρουρια ανά δύο χρόνια οπότε αν όχι φέτος τού χρόνου 100% θα πάρει μια σειρά απλά το θέμα είναι ότι θα πετάξει το πουλάκι και για τους 95 δυστυχώς...
Καλησπέρα. Εγω αρχικα σορρυ που απανταω παρεξ του χρονικου πλαισιου, απλα ψαχνομουν γι δικαστική αστυνομία. Μεσω ασεπ απλα φρικαρα γιατί ζητάει της Παναγίας τα μάτια μεχρι που πελαγωσα και μαλλον θα τα παρατήσω γιατι δεν εχω καποια χαρτια και δεν προλαβαίνω να βγάλω. Επίσης πάντα είχα καψα με τους ΕΦ. Έχεις απόλυτο δίκιο πηξαμε στους φορτιγατζηδες και στους στρατοκαυλους. Αν δεις τι γίνεται εκει μεσα ολοι οι στρατιωτικοί. Δλδ μια ζωη τα ίδια η μπατσαρια θα παίρνει δικους της σεκιουριταδες στρατοκαυλους φορτιγατζηδες και θα του ανανεώνει αλλα παντα αναμεταξύ τους! Σόρρυ που γραφω και τέτοια ωρα απλα στεναχωρήθηκα γιατί μαλλον έχασα κι αυτή την προκήρυξη. Έχεις δίκιο θα επρευνα δίνει μορια σε κοινωνικά κριτήρια. Πχ εγω είμαι μονογονεϊκή γιατι να μην παρω μια θεση; Πως αυριο θα θρεψω το παιδί μου; Δλδ τι μα κάνουμε τοσους συρατιωτικουιπου στην τελική μπαίνουν όπου γουστάρουν. Μια ζωη αστυνομία στρατός το ίδιο μαγαζί. Εμείς δεν έχουμε μια θέση στον ηλιο; Ηρθαν ολοι οι μοναχοφαηδες στρατοκαυλοι να φανε κι απο κει. Και για οποιον αναρωτιέται ειμαι επι πτυχιω κοιταζω μα δωσω για το ιεκ πιστοποίηση και μιλαω τέσσερις γλώσσες οι τρεις με ανώτατα πτυχια. Σλλα δεν βλεπω φως στην μπανανία που παλι θα πάρει δικους της!
Edwwww

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Edwwww »

Ο θεσμός ιδρύθηκε το 1999, τα κριτήρια τόσα χρόνια δεν έχουν αλλάξει και ιδιαίτερα. Και εσύ κατηγορείς το σύστημα... Που έχεις πτυχίο λες, τώρα πας και ΙΕΚ και μιλάς και τέσσερις γλώσσες! Γιατί δεν έδωσες δεύτερη φορά πανελλήνιες; Το να ρίχνεις ευθύνες δεξιά και αριστερά και να σχολιάζεις με τέτοιες εκφράσεις όσους υπηρετούν το σώμα σε κάνει να φαίνεσαι άτομο με κόμπλεξ και όχι με κίνητρο... Άσε τα κόμπλεξ σου λοιπόν στην άκρη και αντιμετώπισε την πραγματικότητα.
Edwwww

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Edwwww »

Και αφού σου αρέσει και ήθελες να μπεις. Έπρεπε να σκεφτείς όλες τις εναλλακτικές. Για παράδειγμα πολλά παιδιά πήγαν ξανά λύκειο. Πήγανε σε ΕΠΑΛ για καλύτερο βαθμό απολυτηρίου. Λύσεις υπήρχαν.
Edwwww

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Edwwww »

Εσύ είσαι που έγραφες στην δικαστική αστυνομία ότι δεν έχεις ecdl ε; Η προκήρυξη ακούγεται ότι θα βγει εδώ και 1 χρόνο και εσύ δεν πρόλαβες να το βγάλεις.
Άσε μας που θα μας κουνήσεις και το δάκτυλο :lol:
Annita

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Annita »

Edwwww έγραψε: Πέμ Οκτ 05, 2023 5:23 am Εσύ είσαι που έγραφες στην δικαστική αστυνομία ότι δεν έχεις ecdl ε; Η προκήρυξη ακούγεται ότι θα βγει εδώ και 1 χρόνο και εσύ δεν πρόλαβες να το βγάλεις.
Άσε μας που θα μας κουνήσεις και το δάκτυλο :lol:
Ο καθε ανθρωπος δεν ξέρεις αν εχει οικονομικά προβλήματα και πως το αντιμετωπίζει. Που εχεις μιαν απαντηση κι δυο μετρα και δυο σταθμά για ολα. Αντε κι εσυ στην ουρα να φας. Κι ειπα οτι είμαι επι πτυχιο επισης εκκρεμεί να δωσω πιστοποίηση και οντως μιλαω τρεις γλώσσες τωρα ξεκινησα τα βασικά τεταρτη. Δεν τα ανεφερα τα υπόλοιπα γιατι δεν με νοιαζει να κανω λογο γι αυτα που δεν μου λειπουν αλλα γι αυτά που μου λείπουν! Ακριβως ο θεσμός πρέπει ν αλλαξει απο τοσα χρόνια που τρωνε κατι παιδια παιδιων καραβαναδων. Λες κι ολες αυτες οι αηδιες που ζητάνε χρειάστηκαν ποτε. Ειδικές δυνάμεις πεντε χιλ μορια και με ρωταγαν σε δημοσιο εγγραφο στην πυροσβεστική στο βιβλίο συμβάντων οταν ημουν εθελόντρια που εχουν κανει λαθος ορθογραφικα! Αλλα τέτοιοι ησασταν. Μια ζωη. Ακριβως μεγαλωσα πριν λιγα χρόνια βγηκα στην κοινωνία και ειδα τι βρωμιά και σαπιλα πεφτει απο το 1999! Θα μιλήσεις κι εσυ για δήθεν αξιες! Μερος του ιδιου συστήματος εισαι που σε ταιζει!
Annita

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Annita »

Annita έγραψε: Πέμ Οκτ 05, 2023 8:11 am
Edwwww έγραψε: Πέμ Οκτ 05, 2023 5:23 am Εσύ είσαι που έγραφες στην δικαστική αστυνομία ότι δεν έχεις ecdl ε; Η προκήρυξη ακούγεται ότι θα βγει εδώ και 1 χρόνο και εσύ δεν πρόλαβες να το βγάλεις.
Άσε μας που θα μας κουνήσεις και το δάκτυλο :lol:
Ο καθε ανθρωπος δεν ξέρεις αν εχει οικονομικά προβλήματα και πως το αντιμετωπίζει. Που εχεις μιαν απαντηση κι δυο μετρα και δυο σταθμά για ολα. Αντε κι εσυ στην ουρα να φας. Κι ειπα οτι είμαι επι πτυχιο επισης εκκρεμεί να δωσω πιστοποίηση και οντως μιλαω τρεις γλώσσες τωρα ξεκινησα τα βασικά τεταρτη. Δεν τα ανεφερα τα υπόλοιπα γιατι δεν με νοιαζει να κανω λογο γι αυτα που δεν μου λειπουν αλλα γι αυτά που μου λείπουν! Ακριβως ο θεσμός πρέπει ν αλλαξει απο τοσα χρόνια που τρωνε κατι παιδια παιδιων καραβαναδων. Λες κι ολες αυτες οι αηδιες που ζητάνε χρειάστηκαν ποτε. Ειδικές δυνάμεις πεντε χιλ μορια και με ρωταγαν σε δημοσιο εγγραφο στην πυροσβεστική στο βιβλίο συμβάντων οταν ημουν εθελόντρια που εχουν κανει λαθος ορθογραφικα! Αλλα τέτοιοι ησασταν. Μια ζωη. Ακριβως μεγαλωσα πριν λιγα χρόνια βγηκα στην κοινωνία και ειδα τι βρωμιά και σαπιλα πεφτει απο το 1999! Θα μιλήσεις κι εσυ για δήθεν αξιες! Μερος του ιδιου συστήματος εισαι που σε ταιζει! Επισης το 2003 σε πυροσβεστική επαιρναν ατομα μονο τελειόφοιτους γυμνασιου. Γτ απο τοτε ηταν γνωστο το σύστημα. Επειδη εχω γνωστο που σχετιζομουν απο εκει μεσα αυτος επαιρνε ουσίες. Γιατί απο τοτε ηταν γνωστο το σύστημα! Δεν του ρκαναν τιποτα και πηγε για αξιωματικός! Η αλλη που πιάστηκε με κοκκαινη στην κινα το μοντέλο τωρα είναι συνοριοφυλακας! Γιατι απο τότε ηταν τέτοιο το σύστημα! Ναο έχεις δίκιο απο το 1999 δεν αλλαξε τίποτα οι βοσκοι που σαλαγουσαν προβατα ειχαν προτάσεις στο στρατο να κατσουν μονιμοι χωρις κανενα προσον και αργότερα να μπαινουν όπου γουστάρουν αυτο γίνονταν απο το 70 που ο θειος μου τους εκπαιδευε! Τελικα μαλλον δεν δικαιουσαι να κουνάς εσυ το δάχτυλο τρομαρα σου βολεψακια!
Edwwww

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Edwwww »

Το ποιος είναι βολεψακιας φαίνεται. Εσύ ρωτάς για προκηρύξεις όχι εγώ. Το αν κάποιος πληρεί τα κριτήρια και διορίζεται είναι άλλο από το αν εκτελεί σωστά τα καθήκοντα του...

Δεν με πήρανε στη δουλειά για να γράφω σωστά στην έκθεση πάντως... Αν θέλεις γίνε φιλόλογος... :lol:

Στην τελική εσύ βγάζεις κόμπλεξ επειδή δεν έχεις καταφέρει να διοριστείς κάπου. Στο στρατό στις ειδικές Δυνάμεις στους Δόκιμους Αξιωματικούς και στην Προεδρική Φρουρά δεν σε επιλέγουν για την ορθογραφία. Στην 50αρα πορεία με 25 κιλά σάκο δεν σου δίνουν να διαβάζεις γραμματική. Γράψε όσες αερολογίες θέλεις το αποτέλεσμα δεν αλλάζει.

Άλλαξε μυαλά πάντως γιατί και να μπεις κάπου με αυτή την νοοτροπία δεν θα αντέξεις για μεγάλο διάστημα.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες