Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
panagiotis37181
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Σεπ 19, 2023 3:16 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από panagiotis37181 »

Καλησπέρα Μακάρι να βγει σύντομα η προκυρηξη Βρίσκομαι σε δίλημμα Έχω αυτή την στιγμή 2690 μόρια όπου με ένα πτυχιο Γαλλικών πάνε στα 2790 και κλείνω εγώ Θεωρείτε ότι είναι αρκετα τα 2690; Να παω για το πτυχιο; Με 2790 θα είμαι κομπλέ;
panagiotis37181
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Σεπ 19, 2023 3:16 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από panagiotis37181 »

Καλησπέρα Μακάρι να βγει σύντομα η προκυρηξη Βρίσκομαι σε δίλημμα Έχω αυτή την στιγμή 2690 μόρια όπου με ένα πτυχιο Γαλλικών πάνε στα 2790 και κλείνω εγώ Θεωρείτε ότι είναι αρκετα τα 2690; Να παω για το πτυχιο; Με 2790 θα είμαι κομπλέ;
Edwwww

Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Edwwww »

panagiotis37181 έγραψε: Τρί Σεπ 19, 2023 3:23 am Καλησπέρα Μακάρι να βγει σύντομα η προκυρηξη Βρίσκομαι σε δίλημμα Έχω αυτή την στιγμή 2690 μόρια όπου με ένα πτυχιο Γαλλικών πάνε στα 2790 και κλείνω εγώ Θεωρείτε ότι είναι αρκετα τα 2690; Να παω για το πτυχιο; Με 2790 θα είμαι κομπλέ;
Δεν πρόκειται να βγει σύντομα, αν είσαι σε ηλικία που μπορείς να δώσεις πανελλήνιες προσπάθησε από εκεί, αν παλι δεν σε παίρνει ηλικιακά βγάλε κάποιο χαρτί που να θέλεις έτσι και αλλιώς να το αξιοποιήσεις.

Έχουν δώσει προτεραιότητα σε άλλους τομείς, δικαστική και δημοτική αστυνομία, ΕΠΟΠ και υγεία, χτες ο Χρυσοχοΐδης στο Σκάι είπε ότι θα μονιμοποίηση όλο το επικουρικό στην υγεία.
Kwlotoumpas

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Kwlotoumpas »

Μακάρι να βγει κάτι πάντως, είτε για συνοριοφύλακες είτε για ειδικούς φρουρούς αλλά μέχρι τώρα εκτός από τους 150 που λένε και ξαναλένε δεν έχει ακουστεί τίποτα άλλο.
EricHalland

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από EricHalland »

Υπό κανονικές συνθήκες παίρνει ανά δύο χρόνια. Αλλά τώρα που θα πάρει τόσο πολύ κόσμο σε δημοτική και δικαστική δεν ξέρω αν τους παίρνει οικονομικά κιόλας να βγάλουν το καλοκαίρι τού 24. Λογικά ίσως να βγάλει αυτές τις 500 οργανικές θέσεις τών ΣΦ που έπρεπε να πάρει αρχές τού 22. Πάντως έχει ανάγκη για ειδικούς φρουρούς ακόμη καί αν αποδεσμευτούν πολλοί αστυνομικοί από τα δικαστήρια μόλις βγεί η δικαστική.
Thk35mklok
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2023 10:14 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Ενδιαφέροντα: Αστυνομία
Επάγγελμα: Δελτα
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Thk35mklok »

Η δικαστική αστυνομία ειναι σωμα του υπουργείου προστασίας του Πολίτη;
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Όχι διοικητικό προσωπικό του υπουργείο δικαιοσύνης είναι
giannis29
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 21, 2023 12:16 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από giannis29 »

Καλησπέρα παιδιά
Μήπως έχεις κάποιος εικόνα για το ποτε θα ξαναβγεί προκήρυξη χωρίς διαδικασίες ΑΣΕΠ ; Η έστω με ΑΣΕΠ
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από niasimas »

giannis29 έγραψε: Πέμ Σεπ 21, 2023 12:19 pm Καλησπέρα παιδιά
Μήπως έχεις κάποιος εικόνα για το ποτε θα ξαναβγεί προκήρυξη χωρίς διαδικασίες ΑΣΕΠ ; Η έστω με ΑΣΕΠ
Εχεί παρθεί η απόφαση του υπουργείου, από την αρχή της νέας τετραετίας της ΝΔ, ότι δεν θα ξαναπάρει απο προκήρυξη, μόνο μέσω πανελληνίων.
StrawDHat

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από StrawDHat »

Μη το δένεις κόμπο. Μη ξεχνάμε ότι αυτά τα έλεγε ο Μηταρακης και πήρε πουλο, ο Μητσοτάκης είπε ότι θα προσλάβουμε συνοριοφυλακες στην βουλή και δεν νομίζω να εννοούσε μόνο τους 150 για Καβάλα ροδοπη που έχουν πει. Μακάρι να έχουμε νέα το συντομότερο.
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από niasimas »

Συνοριοφύλακες θα πάρει. Ειδικούς, με την έννοια ΔΙΑΣ και λοιπά, δεν νομίζω, μετά και την απόφαση για να βγάλει 2500 στον δρόμο, από φύλαξη vip.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Παιδιά ισχύει μόνο από πανελληνιες πλέον. Για συνοριακούς ίσως παίρνει κατα καιρούς 200-300 άτομα. Αυτά ξέρω εγώ καλη συνέχεια
Vgalteprokhruksh

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Vgalteprokhruksh »

Έχουμε και τον Οικονόμου τον φλούφλη όλο για αναδιάταξη δυναμικού μιλάει μας έπρηξε τα αρχιμήδεια. Νόμιζα πως ο Μηταράκης ήταν άσχετος αλλά μάλλον έχουμε χειρότερο.
Τέλος πάντων ας ελπίσουμε ΜΗΠΩΣ το 2024 βγει κάτι για Ε. Φ ή έστω να βγουν συνοριοφύλακες όχι μόνο Ροδόπη όμως. Τόσες ροές έχει σε διάφορα νησιά δηλαδή έλεος.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Δεν νομίζω να μην ξαναβγεί προκήρυξη τα επόμενα χρόνια
Από πανελλήνιες πλέον δεν μπαίνουν πολλοί
Δεν γίνεται να έχουν έκλειψη και να μην παρουν άτομα
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από niasimas »

Οι κινήσεις, να αποδεσμευτούν 2500 από την φρουρά των vip, η ίδρυση της δικαστικής, που θα ελευθερώσει κάποιους αστυνομικούς, ώστε να βγουν στον δρόμο, οι ΔΙΑς, που θα κόβουν και κλήσεις, όλα αυτά δείχνουν ότι προσπαθούν να καλύψουν τα κενά, εσωτερικά, γιατί δεν έχουν σκοπό να πάρουν άτομα. Τουλάχιστον, για το 24. Μετά από εκεί, βλέπουμε, αλλά και πάλι δύσκολο, γιατί δεν φαίνεται να έχουν πρόθεση, να ενισχύσουν την ασφάλεια.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες