Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Γιατί γράφετε ότι υποτίθεται θα ήταν μέσω ΑΣΕΠ; Μέσω ΑΣΕΠ δεν θα βγει; Η δικαστική ήταν άλλο πράγμα κ έγινε τελειως αλλιως η διαδικασία
Markus

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Markus »

Επισκέπτης έγραψε: Τετ Δεκ 27, 2023 10:49 am Γιατί γράφετε ότι υποτίθεται θα ήταν μέσω ΑΣΕΠ; Μέσω ΑΣΕΠ δεν θα βγει; Η δικαστική ήταν άλλο πράγμα κ έγινε τελειως αλλιως η διαδικασία
Κ εγώ έτσι ξέρω για εξετάσεις ΑΣΕΠ, κάποιοι λένε όμως όχι εδώ στο φόρουμ. Αν πάει όπως η δικαστική, θα πάει ακλαφτη και αυτή. Είναι τόσοι που θα κάνουν αιτήσεις κ οι θέσεις ούτε για ζητω. Επίσης ξερει κανείς αν θα μετρήσει εμπειρία; Γιατί από παλιές προκηρύξεις που είδα δεν έχει εμπειρία η δημοτική κι όμως αν δεν κάνω λάθος, εδώ μέσα είδα αναφορά σε εμπειρία
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Παιδιά με μοριοδότηση θα είναι μέσω ΑΣΕΠ! Ανέβασμα δικαιολογητικών κ τα σχετικά. Όπως γίνεται στα καταστήματα κράτησης αν δεν κάνω λάθος. Δεν θα υπάρχουν εξετάσεις. Μόρια. Απολυτήριο υπολογιστές ξένη γλώσσα και αυτοκίνητο είναι τα απαραίτητα! Και από εκεί κ έπειτα θα δουμε τι εμπειρία θα ζητάει αν ζητάει. Γιατί ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ για να ζητάει ΙΕΚ φύλαξης κλπ
Markus

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Markus »

Εμπειρία λογικά δεν θα ζητάει γιατί δεν παίρνει το ΙΕΚ σαν κύριο προσόν. Τώρα αν σκεφτείτε ότι στην δικαστική υπήρχαν χιλιάδες άτομα με τα ίδια μόρια, φαντάσου που θα πάει η βάση. Βάλε ένα γραπτό διαγωνισμό να είναι πιο δίκαιο αλλά που
pannnos92
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Δεκ 19, 2023 5:36 pm
Τοποθεσία: Nikaia
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από pannnos92 »

Παιδιά το προσωρινό δίπλωμα οδήγησης με καλύπτει επείδη ακόμα δεν έχω πάρει στα χέρια μου το κανονικό;
kreator999

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από kreator999 »

pannnos92 έγραψε: Τετ Δεκ 27, 2023 3:14 pm Παιδιά το προσωρινό δίπλωμα οδήγησης με καλύπτει επείδη ακόμα δεν έχω πάρει στα χέρια μου το κανονικό;
Μην αγχώνεσαι μεχρι να βγει η προκήρυξη θα στο έχουνε πάρει κιόλας λόγο γηρατιάς
Venom94
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 402
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 10:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Venom94 »

Δεν θα υπάρχει επικουρικός και κύριος πίνακας, η βάση θα είναι πιο χαμηλή από την δικαστική με βάση τη λογική πάντα. Καλές γιορτές σε όλους με υγεία και όλα τα άλλα έρχονται!
Markus

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Markus »

Δεν νομίζω ότι θα ειναι πιο χαμηλή η βάση γιατί κ στον πίνακα με χωρίς εμπειρία ήταν στα 650-700 η βάση. Στα 60 μόρια που είχα διαφορά με τους υπόλοιπους, σκεψου ήταν 2000+ άτομα. Δηλ όλοι αυτοί είχαν μέχρι 60 μόρια διαφορά από εμένα κ ήταν 2000. Τι να λέμε τώρα. Μεγάλος ο ανταγωνισμός. Είναι κ η ηλικία μέχρι 35
Venom94
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 402
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 10:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Venom94 »

Θα πέσει κατακόρυφα μετά τα αθλήματα και την αποχή γενικά θα το δεις και στην δικαστική. Αλλά στην δημοτική δεν έχει ΙΕΚ κύριο προσόν παίζει και αυτό ρόλο... Τελοσπαντων, όταν με το καλό βγει το ξανασυζηταμε να δούμε και τι συμμετοχή θα έχει.
Markus

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Markus »

Μακάρι φίλε μου για να μπορέσουμε να μπούμε κ εμείς που το θέλουμε!
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Venom94 έγραψε: Πέμ Δεκ 28, 2023 12:02 am Θα πέσει κατακόρυφα μετά τα αθλήματα και την αποχή γενικά θα το δεις και στην δικαστική. Αλλά στην δημοτική δεν έχει ΙΕΚ κύριο προσόν παίζει και αυτό ρόλο... Τελοσπαντων, όταν με το καλό βγει το ξανασυζηταμε να δούμε και τι συμμετοχή θα έχει.
Πιστεύεις θα έχει μεγάλη αποχή; Στο δημόσιο έχει 50% γενικά δηλαδή οι μισοί παραιτούνται του διορισμού φοβερό νούμερο...
Markus

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Markus »

Δεν νομίζω να έχει αποχή. Ειδικά όταν είναι 30+. Είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα εκεί έξω για να μην δεχτούν μια νόμιμη θέση, ακόμα κ αν τα χρήματα είναι λίγα
Venom94
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 402
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 10:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Venom94 »

Επισκέπτης έγραψε: Πέμ Δεκ 28, 2023 1:14 pm
Venom94 έγραψε: Πέμ Δεκ 28, 2023 12:02 am Θα πέσει κατακόρυφα μετά τα αθλήματα και την αποχή γενικά θα το δεις και στην δικαστική. Αλλά στην δημοτική δεν έχει ΙΕΚ κύριο προσόν παίζει και αυτό ρόλο... Τελοσπαντων, όταν με το καλό βγει το ξανασυζηταμε να δούμε και τι συμμετοχή θα έχει.
Πιστεύεις θα έχει μεγάλη αποχή; Στο δημόσιο έχει 50% γενικά δηλαδή οι μισοί παραιτούνται του διορισμού φοβερό νούμερο...
Θα έχει αποχη γιατί τα λεφτά είναι λίγα αν είναι να μείνεις μόνος σου εκτός της πόλης σου και τα κουκιά δεν βγαίνουν ο άλλος θα το σκεφτεί δύο και τρεις φορές. Πιστευω όσοι είναι άνω των 30 έχουν λίγο πολύ σταθεροποιηθεί επαγγελματικά δεν θα ρισκάρουν να τα γυρίσουν όλα Τούμπα για μια θέση στο δημόσιο εκτός του τόπου τους. Ανταγωνισμό θα έχει σίγουρα δεν λέω το αντίθετο αλλά σε νορμάλ πλαίσια πιστεύω. Έχουν πολλοί δικαστικοί με ψηλά απολυτήρια, τώρα πυροσβεστική όποτε... Ας ελπίσουμε για το καλύτερο!
kreator999

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από kreator999 »

Markus έγραψε: Πέμ Δεκ 28, 2023 2:13 pm Δεν νομίζω να έχει αποχή. Ειδικά όταν είναι 30+. Είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα εκεί έξω για να μην δεχτούν μια νόμιμη θέση, ακόμα κ αν τα χρήματα είναι λίγα
Η αποχή συνήθως είναι απο τα λίγα χρήματα που παίρνουν στον δημοσιο τομέα γιατι αμα ζεις μόνος σου με οικογένεια και με ενοίκια σίγουρα δεν σε φτάνουν τα χρήματα του δημοσίου, οπότε οι ελεύθεροι ή οι παντρεμένοι που είναι σχετικά ευκατάστατοι θα προτιμήσουν να μπουν στην δημοτική αστυνομία γιατι γυρω στα 850 ευρω να παρουν αυτοι που θα ξεκινήσουν τώρα και πολλά λεω χωρις δώρα και να δουλεύεις κάποια ΣΚ και νύχτες και αργίες και δεν μπορείς να κάνεις δεύτερη δουλειά νόμιμα τουλάχιστον νομίζω πως δεν σου το επιτρέπουν. Είναι πολλοί που απλά την κάνουν την αίτηση απλα να τα την κάνουν ακόμα και τα αθλήματα να περάσουν, μόλις μάθουν αυτά που σου είπα θα το σκεφτούν δίπλα πριν παρατήσουν στις δουλειές τους για να μπούνε στην δημοτική. Αν τώρα παίρνουν σίγουρα τον μισθο τους 900 ευρώ θα σου πω εγω μαζι με τα δωρα τους μέσα πανε τον μήνα γυρω στα 1000. Αυτα τα χρήματα στην δ. Αατυνομια θα τα παρεις μετα απο 15 χρόνια ως ΔΕ και χωρίς προοπτική εξέλιξης
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες