Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Venom94
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 10:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Venom94 »

kreator999 έγραψε: Πέμ Δεκ 28, 2023 5:57 pm
Markus έγραψε: Πέμ Δεκ 28, 2023 2:13 pm Δεν νομίζω να έχει αποχή. Ειδικά όταν είναι 30+. Είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα εκεί έξω για να μην δεχτούν μια νόμιμη θέση, ακόμα κ αν τα χρήματα είναι λίγα
Η αποχή συνήθως είναι απο τα λίγα χρήματα που παίρνουν στον δημοσιο τομέα γιατι αμα ζεις μόνος σου με οικογένεια και με ενοίκια σίγουρα δεν σε φτάνουν τα χρήματα του δημοσίου, οπότε οι ελεύθεροι ή οι παντρεμένοι που είναι σχετικά ευκατάστατοι θα προτιμήσουν να μπουν στην δημοτική αστυνομία γιατι γυρω στα 850 ευρω να παρουν αυτοι που θα ξεκινήσουν τώρα και πολλά λεω χωρις δώρα και να δουλεύεις κάποια ΣΚ και νύχτες και αργίες και δεν μπορείς να κάνεις δεύτερη δουλειά νόμιμα τουλάχιστον νομίζω πως δεν σου το επιτρέπουν. Είναι πολλοί που απλά την κάνουν την αίτηση απλα να τα την κάνουν ακόμα και τα αθλήματα να περάσουν, μόλις μάθουν αυτά που σου είπα θα το σκεφτούν δίπλα πριν παρατήσουν στις δουλειές τους για να μπούνε στην δημοτική. Αν τώρα παίρνουν σίγουρα τον μισθο τους 900 ευρώ θα σου πω εγω μαζι με τα δωρα τους μέσα πανε τον μήνα γυρω στα 1000. Αυτα τα χρήματα στην δ. Αατυνομια θα τα παρεις μετα απο 15 χρόνια ως ΔΕ και χωρίς προοπτική εξέλιξης
Το πιο σωστό και βάσιμο που είπες είναι ότι πολλοί κάνουν αίτηση απλά για να την κάνουν χωρίς να έχουν σκεφτεί το μετά και στο τέλος δεν πάνε καν.
Markus

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Markus »

Το θέμα είναι αν αυτοί οι άνθρωποι είναι στους επιτυχόντες τι γίνεται. Όσο για την πυροσβεστική, όσοι δεν ήταν εθελοντές ή εποχικοί που δίνει μόρια, δεν νομίζω να έχει μέλλον κανένας άλλος σε αυτή την προκήρυξη.
kreator999

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από kreator999 »

Markus έγραψε: Πέμ Δεκ 28, 2023 11:14 pm Το θέμα είναι αν αυτοί οι άνθρωποι είναι στους επιτυχόντες τι γίνεται. Όσο για την πυροσβεστική, όσοι δεν ήταν εθελοντές ή εποχικοί που δίνει μόρια, δεν νομίζω να έχει μέλλον κανένας άλλος σε αυτή την προκήρυξη.
Τι εννοείς τι γίνεται; Αν ένας απο τους επιτυχόντες περάσει και τα αθλήματα και στο τέλος αρνηθεί την θέση για προσωπικούς του λόγους, τότε του παίρνει την θέση ο αμέσως επόμενος με βάση τα μόρια
Markus

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Markus »

Προφανώς κ ξέρω τι γίνεται. Ρητορική ήταν η ερώτηση, τζάμπα χρόνος κ παιδεμα.
Venom94
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 10:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Venom94 »

Άμα βγει μετά την 5Κ και 6Κ που λένε, πάει για Φεβρουάριο Μάρτιο η προκυρηξη.
Markus

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Markus »

Η 6κ ήταν για σωφρονιστικους. Θα πάρει πάλι?
Venom94
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 10:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Venom94 »

Τελικά ίσως είναι απ' τις πρώτες...
https://workenter.gr/asep-aftes-einai-o ... iko-652831
Markus

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Markus »

Κανονικά τώρα που ορκίστηκαν οι νέοι δήμαρχοι, πρέπει να τρέξει. Αλλά επειδή δεν υπάρχει πρέπει στην Ελλάδα, είδαμε κ από την δικαστική που άργησε τουλάχιστον 1 χρόνο να βγει. Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία κ ότι είναι. Έτσι κ αλλιώς, μάλλον ακλαφτη θα πάει κ αυτή.
Venom94
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 10:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Venom94 »

Καλή χρονιά να έχουμε όλοι με υγεία και ο, τι καλύτερο για τον καθε ένα!
pannnos92
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Δεκ 19, 2023 5:36 pm
Τοποθεσία: Nikaia
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από pannnos92 »

Παιδια σχετικα με την εκπαίδευση, εισαι εσωκλειστος για καποιους μηνες;
kreator999

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από kreator999 »

pannnos92 έγραψε: Κυρ Δεκ 31, 2023 10:41 am Παιδια σχετικα με την εκπαίδευση, εισαι εσωκλειστος για καποιους μηνες;
Οχι στο δημο που θα διοριστεις θα είσαι το τσιράκι τον μπάτσων για κανενα χρόνο νομίζω μέχρι να σου μαθουν την δουλειά στην ουσία απο τους μπάτσους θα εκπαιδευτείς για να κανουμε την δουλειά τους
Edwwww

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Edwwww »

Η τελευταία φουρνιά του 2009 πέρασε κανονική εκπαίδευση σε σχολή πάντως.

Ήτανε εσώκλειστη και έβγαιναν μόνο όταν δεν είχανε υπηρεσία.
Eklektos7

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Eklektos7 »

kreator999 έγραψε: Κυρ Δεκ 31, 2023 12:22 pm
pannnos92 έγραψε: Κυρ Δεκ 31, 2023 10:41 am Παιδια σχετικα με την εκπαίδευση, εισαι εσωκλειστος για καποιους μηνες;
Οχι στο δημο που θα διοριστεις θα είσαι το τσιράκι τον μπάτσων για κανενα χρόνο νομίζω μέχρι να σου μαθουν την δουλειά στην ουσία απο τους μπάτσους θα εκπαιδευτείς για να κανουμε την δουλειά τους
Εσύ με τη λέξη μπάτσος που χρησιμοποιείς, εισαι σίγουρος ότι θες να δουλέψεις σε τέτοια υπηρεσία; Διότι μπάτσος του Δήμου θα είσαι. Καλύτερα να το σκεφτείς.
Markus

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Markus »

Έχει 6 μήνες εκπαίδευση.4 θεωρητική σε σχολή των αστυφυλάκων από εκπαιδευτές της αστυνομίας και 2 μήνες πρακτική έξω. Φαντάζομαι ότι τα σκ θα είναι έξω κ μια έξοδος καθημερινή μέρα, όπως κάνουν και οι δοκιμοι αστυφύλακες. Αλλά αυτό είναι το τελευταίο, ας έμπαινα εγώ και καθόμουν κ 1 χρόνο στην σχολή.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες