Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
mikeangel
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 14, 2021 10:15 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από mikeangel »

Εσύ τώρα θέλεις να γίνεις πυροσβέστης;
Alex98

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Alex98 »

Εγώ προσωπικά όχι, για αδερφό μου ρωτάω. Αξίζει ή θα μπούνε τίποτα γαλάζια γιωτόμπαλα; Αξίζει με Ε επαγγελματικό 17.1 απολυτήριο επάλ, ειδικές δυνάμεις αλεξίπτωτα και δίπλωμα αυτοκινήτου μηχανής να τα κάνει; Ή θα είναι βυσματικό;
Alex98

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Alex98 »

mikeangel έγραψε: Παρ Ιαν 13, 2023 6:27 pm Εσύ τώρα θέλεις να γίνεις πυροσβέστης;
Εσένα ποιο είναι το πρόβλημα σου;
Edwwww

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Edwwww »

Alex98 έγραψε: Παρ Ιαν 13, 2023 6:33 pm Εγώ προσωπικά όχι, για αδερφό μου ρωτάω. Αξίζει ή θα μπούνε τίποτα γαλάζια γιωτόμπαλα; Αξίζει με Ε επαγγελματικό 17.1 απολυτήριο επάλ, ειδικές δυνάμεις αλεξίπτωτα και δίπλωμα αυτοκινήτου μηχανής να τα κάνει; Ή θα είναι βυσματικό;
Γιατί ο αδερφός σου στα Αλεξίπτωτα πως μπήκε; Με την αξία του ; Και επίσης έχω συναντήσει πολλούς πράσινους που είναι τα μεγαλύτερα φίδια, οπότε άσε τα σχόλια.:twisted:
mikeangel
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 14, 2021 10:15 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από mikeangel »

Εγώ είμαι στο σώμα, και δεν έχω δει γαλάζια, πράσινα και κόκκινα γιωτομπλα. Βύσματα μόνο στις μεταθέσεις έχω δεί... Έχω δει και κάτι τύπους που το παίζουν Ράμπο επειδή είχαν ειδικές δυνάμεις και σε μεγάλη φωτιά κοντεύουν να βάλουν τα κλάματα και πάνε οι παραιτήσεις σύννεφο...
Alex98

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Alex98 »

Χαιρω πολυ ρε παιδια δεν το ειπα με αυτο το σκεπτικο. Απλα αν μπαινουνε μονο βυσματα ρωτησα και αν αξιζει να τα κανω. Δεν σημαινει οτι επειδη πηγα εκει ειμαι κομαντο. Μπορει ενα παιδι απο πεζικο, πυροβολικο κλπ να ειναι πιο μαχιμος απο εμενα. Σορρυ για την παρεξηγηση.
mikeangel
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 14, 2021 10:15 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από mikeangel »

Κάνε τα χαρτιά σου και ότι γίνει, ποτέ δεν ξέρεις, ακόμη και επιλαχον να είναι κάποιος κάποια στιγμή μπορεί να χτυπήσει το τηλέφωνο και να τον καλέσουν, συμβαίνει συχνά!
edwww

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από edwww »

Εγώ ξέρω πως όποιος έχει τα μόρια μπαίνει, πάνε οι εποχές των βυσμάτων τουλάχιστον στις προκηρύξεις που τα κριτήρια είναι μόνο η μοριοδότηση και δεν έχει γραπτά και προφορικά.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Δυστυχώς έμαθα ότι δεν προλαβαίνει ν βγεί προκήρυξη λόγο ότι θα έχουμε εκλογές τον Μάρτιο... Το μόνο θετικό είναι ότι θα γίνουν 800 οι θέσεις από 500...
Άβαταρ μέλους
KYNHGOS
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2011 1:30 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από KYNHGOS »

Απο που το εμαθες αυτο…;
Σε ρωταω γιατι αλλα λεει ο ενας αλλα ο αλλος.
Οποτε εχει βαση η πηγη της πληροφοριας σου.
Pyr0
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 204
Εγγραφή: Παρ Ιαν 08, 2021 3:22 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Pyr0 »

Καλησπέρα παιδιά Τι κάνετε;
Όσο αφορά αυτό Που είπε το παιδί δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο έχω ακούσει ότι μέσα στοις επόμενες ημέρες θα βγει όλοι περιμένουν να τελειώσουν οι κρίσεις των αξιωματικών και να βγει και οι θέσεις που ακούγονται είναι 500 με 600 οπότε δεν θεωρώ ότι πρέπει να χάνουμε γενικότερα τις ελπίδες μας για το μεγαλύτερο ποσοστό από ότι ακούμε είναι μάλλον αυτό που ακούω και εγω Μην ξεχνάμε ότι πραγματικά τους έχει ανάγκη για την καινούργια Αντιπυρική οπότε ότι είναι να γίνει θα γίνει Άμεσα.
NFS13
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 11:49 pm
Επάγγελμα: Διασώστης
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από NFS13 »

Κύριοι λένε για Απρίλιο εκλογές και ότι πάγωσαν ότι ήταν να βγει σε προκήρυξη
αληθεύει κάτι τέτοιο;
αν πάει σε εκλογές Απρίλιο πολύ φοβάμαι ότι δεν θα βγάλει κάτι
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εγώ άκουσα Μάρτιο εσύ Απρίλιο... Πολλές η πληροφορίες... Κ δεν ξέρουμε τη αληθεύει τελικά... Μακάρι να έχει δίκιο ο φίλος που λέει ότι θα βγεί...
Ethelontiscommando
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 18, 2022 1:32 pm
Επάγγελμα: Ανεργος
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Ethelontiscommando »

Για την ηλικια και τη μοριοδοτηση ακουσε καποιος κατι;
maluel86
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Τρί Δεκ 13, 2022 11:36 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από maluel86 »

Είπε ο Μητσοτάκης ότι εκλογές θα γίνουν την Άνοιξη "και ουσιαστικά θα γίνουν σε ένα τέτοιο χρονικό σημείο που πρακτικά θα έχει εξαντλήσει την τετραετία". Επίσης είπε ότι θα έχουμε εκλογές περίπου την ίδια χρονική περίοδο με την Τουρκία. Για την Τουρκία ακούγεται 14 Μαΐου. Πιο πιθανό το βλέπω για τέλη Απριλίου ή αρχές Μαΐου. Αλλά τι σημασία έχει, αν εγκρίνει την έκδοση προκήρυξης και τις προσλήψεις η τριμελής επιτροπή... Και το '19 είχαν πάρει άτομα ενόσω διαρκούσε η αναστολή προσλήψεων. Το παν είναι να θέλει το αρχηγείο και το υπουργείο. Πιστεύω κι εγώ ότι το πιο πιθανό να βγει η πρώτη προκήρυξη σε λίγες μέρες, το πολύ μήνα.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 29 επισκέπτες