Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Tsolias

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Tsolias »

Ε καλά είπα και γω την παπαριά μου. Δεν χρειάζεται να τρελένεσαι. Εδώ δεν ξέρουμε καλά καλά αν βγει και αν όλα αυτά είναι προεκλογικές υποσχέσεις.

Εγώ πάντως δεν πιστεύω ότι θα είναι ίδια με εμοδέ. Πχ υπάρχει έλλειψη από οδηγούς. Η προκήρυξη σίγουρα θα χωρίζεται σε μάχιμους-οδηγούς και μακάρι να βάλουν και προυπηρεσία σε οδηγούς.
Άβαταρ μέλους
Straw Hat
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 16, 2022 9:04 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Straw Hat »

Προσωπικά επειδή μιλάμε για γενικών καθηκόντων πιστεύω πως θα έχει και αγγλικά κ άλλα κριτήρια ώστε να υπάρχει σχετική κλιμάκωση στα μόρια κ γιατί πολύ απλά ανεβάζεις έτσι το επίπεδο του προσωπικού.
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1002
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από niasimas »

Δεν ξέρω αν διάβασε κανένας το περιστατικό του Μητσοτάκη με κάτι κορίτσια στην Σαλαμίνα; Τα ρώτησε αν σκοπεύουν να πάνε για μπάνιο τη μέρα των εκλογών. Η απάντηση που του έδωσαν ήταν ότι ο καιρός, με τις βροχές, δεν βοηθάει ιδιαίτερα. "Υπάρχει όμως και ένα καλό με αυτόν τον καιρό", λέει ο Μητσοτάκης, "Έχει καθυστερήσει τις φωτιές"! Καταλαβαίνετε λοιπόν, ότι συζητάμε είναι στην σφαίρα της φαντασίας, μιας και όλοι περιμένουν τις φωτιές! Αν τα πράγματα πάνε καλά, μην εκπλαγείτε αν δεν υπάρξει προκήρυξη, έστω για το 23. Θα τα ξαναλέμε και του χρόνου τα ίδια!
Άβαταρ μέλους
Pyr
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2020 11:01 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Pyr »

niasimas έγραψε: Τετ Ιουν 14, 2023 5:16 pm Δεν ξέρω αν διάβασε κανένας το περιστατικό του Μητσοτάκη με κάτι κορίτσια στην Σαλαμίνα; Τα ρώτησε αν σκοπεύουν να πάνε για μπάνιο τη μέρα των εκλογών. Η απάντηση που του έδωσαν ήταν ότι ο καιρός, με τις βροχές, δεν βοηθάει ιδιαίτερα. "Υπάρχει όμως και ένα καλό με αυτόν τον καιρό", λέει ο Μητσοτάκης, "Έχει καθυστερήσει τις φωτιές"! Καταλαβαίνετε λοιπόν, ότι συζητάμε είναι στην σφαίρα της φαντασίας, μιας και όλοι περιμένουν τις φωτιές! Αν τα πράγματα πάνε καλά, μην εκπλαγείτε αν δεν υπάρξει προκήρυξη, έστω για το 23. Θα τα ξαναλέμε και του χρόνου τα ίδια!
απο ποιές φωτιές βγάζεις συμπέρασμα και ποια κοριτσάκια κ ποιές παραλίες οτι θα πάρει κόσμο μονιμο ή οχι στο Π. Σ.; Εδώ μετά το ΜΑΤΙ και την ΕΥΒΟΙΑ δε πήρε ακόμα μόνιμο κόσμο στις υπηρεσίες... Αν ηταν αυτό λογική θα ειχε πάρει πολλές χιλιάδες μετά απο αυτά που έγιναν και πάντα με τις ελλήψεις που εχει το ΣΩΜΑ... Παρα μόνο έφτιαξε νέα μονάδα με νεες κενές οργανικές θέσεις χωρίς να καλυφθεί καμία στις υπηρεσίες... Οι κενές οργανικές θέσεις ώς γνωστόν απο το προηγούμενο φθινόπωρο ειναι γνωστές και επίσημα... Κάποιες αρκετές 1000δες... Και πέρα απο φωτιές το μέλλον θα έχει και πολύ νερό... Αυτά ποιος; Πάλι το Π. Σ...
Άβαταρ μέλους
Pyr
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2020 11:01 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Pyr »

Straw Hat έγραψε: Τετ Ιουν 14, 2023 3:21 pm Προσωπικά επειδή μιλάμε για γενικών καθηκόντων πιστεύω πως θα έχει και αγγλικά κ άλλα κριτήρια ώστε να υπάρχει σχετική κλιμάκωση στα μόρια κ γιατί πολύ απλά ανεβάζεις έτσι το επίπεδο του προσωπικού.
να πιάσουμε ολοι το πιστεύω να δούμε τι θα πούνε οι αλλοι στο φόρουμ για να μας φτιάξουν την διάθεση; Γιατι νανε ετσι κ οχι στα πρότυπα ΕΜΟΔΕ; Εξήγησέ μου με παράδειγμα...
Tsolias

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Tsolias »

Γιατί ρε παιδιά μια ζωή έδιναν μόρια τα αγγλικά σε πυροσβεστική και ειδικούς φρουρούς κτλπ. Κανονικά και τα αγγλικά πρέπει και το ecdl και όλα. Να ανεβαίνει το επίπεδο όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω. Πως να το κάνουμε δηλαδή;. Είσαι τηλεφωνητής και σε καλεί ένας ξένος που κινδυνεύει και δεν καταλαβαίνεις την τύφλα σου. Τι θα γίνε εκεί;
Kakol

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Kakol »

Τσολιά πως σε βολεύει να βγει η προκήρυξη πες μου να πάρω τηλ τον υπουργό πάντως αγγλικά θα του πω να βάλει για να ανέβουμε επίπεδο στο σώμα . Τι χαζομάρες είναι αυτές που λέτε δεν μπορώ να καταλάβω η πυροσβεστική θέλει ψημένα παιδιά τώρα αυτά περί αγγλικών και δε ξέρω και εγώ να χαμε να λέγαμε θέλεις να του πω να βάλει και 3 ενότητες Η/Υ; Έχεις πτυχίο για υπολογιστές; Θα μας ανεβάσει και αυτό επίπεδο θα μας πουν να κλείσουμε κανένα συμβάν και δεν θα γνωρίζουμε να το χειριστούμε
Kakol

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Kakol »

Για να σε προλάβω κιόλας έχω και πτυχίο αγγλικών αλλά αυτά που λες είναι ανοησίες
Tsolias

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Tsolias »

Το να είμαστε και εμείς ψημένα παιδιά απλά με πτυχία κι όλας σου πέρασε από το μυαλό; Δεν το λέω εγώ, οι παλιές προκηρύξεις του πς το λένε φίλε μου. Εδώ συζήτηση κάνουμε. Τι σπάζεσαι; Γίνεται εν έτη 2023 να μην έχει κάποιος έστω ένα lower;

Όσο για εμένα.17.2 απολυτήριο,profi,ecdl, προεδρική, πολύτεκνος και βγάζω και Α, Β και βγάζω και Γ. Αν δεν είμαι στις πρώτες μέσα, γιατί ένας εποχικός με μια αντιπυρική θα με τρώει σίγουρα θα μπω στις επόμενες. Αν έχει ποσόστοση για πολίτες θα μπω με την μία, οπότε κλάψε.
Tsolias

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Tsolias »

Έχω α, β και βγάζω και Γ εννοώ. Το Α το αναφέρω, γιατί σε παλιές έδινε 2 μόρια. Αν και δεν νομίζω να παίξει κάτι τέτοιο τώρα.
Kakol

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Kakol »

Οκ τσολιά μου θα πω το τι πιστεύω εγώ περίμενε πρώτα να μπουν όλοι οι εποχικοί πυροσβέστες ανεξαρτήτως ηλικίας γιατί αυτό είναι το σωστό και αν δώσει ποσοστό σε πολιτες που νομίζω ότι θα δώσει γιατί μια προκήρυξη είναι αντισυνταγματική αν δεν πάρει έστω και κάποιους πολίτες (να με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος) και αυτό που πιστεύω εγώ είναι ότι το ποσοστό πολιτών θα περάσουν δασολόγοι πτυχιούχοι και μην αγχώνεσαι δεν σπαζομαι αλλά καλύτερα κάνε τα χαρτιά για ειδικός φρουρός αν βγει προκήρυξη η για συνοριοφύλακας
Άβαταρ μέλους
Straw Hat
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 16, 2022 9:04 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Straw Hat »

Pyr το τι λένε οι "επίσημες" πήγες το ξέρουμε, δηλαδή τα λόγια του Τουρνα που μετέφερε το παλικάρι πιο πριν:500 άτομα,31-32 όριο για εποχικούς με επιτυχόντες και πολίτες και προκηρυξη μέσα σε Νοέμβριο-Δεκέμβριο. Μας αρέσει δε μας αρέσει έτσι είναι και δεν είναι η γνώμη ενός ανθρώπου είναι η γραμμή του σώματος, και άλλος υπουργός να είναι το πιο πιθανό σενάριο είναι αυτό. Από εκεί και πέρα για τις λεπτομέρειες δε μπορούμε παρά μόνο να εικάζουμε.
Αυτά περί ψημένων παιδιών είναι βλακιες, όπως είπε το παιδί πιο πάνω υπάρχουν και ψημένα παιδιά με 2 πτυχία παραπάνω. Μόνο καλό κάνει αυτό στο σώμα
Άβαταρ μέλους
Straw Hat
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 16, 2022 9:04 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Straw Hat »

Κακολ φίλε μου όσοι μπήκαν, μπήκαν για εποχιακή απασχόληση με ορίζοντα 5αιτιας, ήξεραν τι υπέγραφαν, ούτε τους είπε κανείς ότι θα τους ανανεώσει ούτε ότι θα τους κάνει μόνιμους. Τώρα το ότι θέλουν όλοι να βολευτούν και να εξασφαλιστουν το καταλαβαίνω και εγώ στη θέση τους αυτό θα ήθελα, αλλά όχι να λέμε ότι αυτό είναι το σωστό και το πρέπον. Να λέμε τα πράγματα όπως έχουν.
Άβαταρ μέλους
Straw Hat
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 16, 2022 9:04 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Straw Hat »

Pyr έγραψε: Τετ Ιουν 14, 2023 6:26 pm
Straw Hat έγραψε: Τετ Ιουν 14, 2023 3:21 pm Προσωπικά επειδή μιλάμε για γενικών καθηκόντων πιστεύω πως θα έχει και αγγλικά κ άλλα κριτήρια ώστε να υπάρχει σχετική κλιμάκωση στα μόρια κ γιατί πολύ απλά ανεβάζεις έτσι το επίπεδο του προσωπικού.
να πιάσουμε ολοι το πιστεύω να δούμε τι θα πούνε οι αλλοι στο φόρουμ για να μας φτιάξουν την διάθεση; Γιατι νανε ετσι κ οχι στα πρότυπα ΕΜΟΔΕ; Εξήγησέ μου με παράδειγμα...
Το επιχείρημα μου σε αυτό που είπα για το πτυχίο και γενικότερα για διαφορετική μοριοδοτηση είναι ότι δε μιλάμε για δασοκομαντος δηλαδή για ομάδα που είναι μόνο για φωτιές αλλά για γενικών καθηκόντων που έρχονται σε επαφή με τον πολίτη πολύ συχνότερα και γενικότερα κάνουν τα πάντα γιαυτό θα κολλούσε να έχει κάποια πτυχία παραπάνω πχ αγγλικά και ecdl για τα γραφεία. Σορρυ αν κούρασα με τις συνεχόμενες απαντήσεις.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 28 επισκέπτες