Σημείωμα κατάταξης (2018)

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Kastien
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Ιαν 04, 2017 6:24 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Kastien »

Τάσος έγραψε:Από την αστυνομία σας έχει έρθει το χαρτί; Εμένα όχι ακόμη...


ναι με είχαν πάρει τηλέφωνο την Τρίτη και πήγα και το πήρα.

Άβαταρ μέλους
death4glory
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 5:03 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από death4glory »

Εμενα με πηραν τηλεφωνο τριτη για να παω να το παρω τεταρτη.
Τάσος

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Τάσος »

Και μένα τελικά (εγώ τους πήρα τηλ) μου ήρθε το Σάββατο 30/6
okada
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 04, 2018 2:42 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από okada »

Καλησπερα εχω καποιες αποριες. Μου ηρθε και εμενα το χαρτι και παρουσιαζομαι 12 ιουλιου στην Ν. Σαντα Κιλκις απο οτι εμαθα θα κατσουμε εκει 2 μερες να παρουμε ρουχα να κανουμε καποιες εξετασεις, στο χαρτι που μου εχει ερθει γραφει σε παρανθεση (Μοναδα Τοποθετησης 34 ΤΥΠ) εκανα μια ερευνα και ειναι στην Ασσηρο οποτε οταν φυγω απο Ν σαντα θα παω στην μοναδα Ασσηρου; Αν ναι, εκει θα ορκιστω; Θα εχω αλλη μεταθεση; Επισης λεει πως εχω επιλεχθει για ΤΕΧΝΙΚΟ ΟΠΛΙΤΗΣ αλλα δεν βρηκα κατι στο ιντερνετ εχει κανεις καποια ιδεα στο τι ειναι; !

Ευχαριστω

Άβαταρ μέλους
gimitrop
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 1:43 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από gimitrop »

okada έγραψε:Καλησπερα εχω καποιες αποριες. Μου ηρθε και εμενα το χαρτι και παρουσιαζομαι 12 ιουλιου στην Ν. Σαντα Κιλκις απο οτι εμαθα θα κατσουμε εκει 2 μερες να παρουμε ρουχα να κανουμε καποιες εξετασεις, στο χαρτι που μου εχει ερθει γραφει σε παρανθεση (Μοναδα Τοποθετησης 34 ΤΥΠ) εκανα μια ερευνα και ειναι στην Ασσηρο οποτε οταν φυγω απο Ν σαντα θα παω στην μοναδα Ασσηρου; Αν ναι, εκει θα ορκιστω; Θα εχω αλλη μεταθεση; Επισης λεει πως εχω επιλεχθει για ΤΕΧΝΙΚΟ ΟΠΛΙΤΗΣ αλλα δεν βρηκα κατι στο ιντερνετ εχει κανεις καποια ιδεα στο τι ειναι;

Ευχαριστω



Στη μονάδα Τοποθέτησης θα κάνεις ό, τι θα έκανες και πριν που υπήρχαν τα Κέντρα + ό, τι προβλέπεται στις Μονάδες. Και λογικά θα έχεις κι άλλες μεταθέσεις, ένας φίλος μου ήταν ίδια περίπτωση με σένα ακριβώς, Τεχνικό. Παρουσιαστήκαμε μαζί Καλαμάτα, μετά πήγε, Πάτρα στο ΚΕΤΧ, μετά Άσσηρο, μετά Θεσσαλονίκη... Τώρα όσον αφορά τις ειδικότητες Τεχνικού υπάρχει εδώ ξεχωριστή ενότητα http://www.ellinikos-stratos.com/forum/forum_posts.asp?TID=684

Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
JohnL

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από JohnL »

Ξερει κανεις αν περνά κλιμακι ειδικων δυναμεων απο 124 ΠΒΕ στην Τριπολη (Αεροπορια); Θελω να παω ΕΔ αλλα ειμαι αεροπορια
Άβαταρ μέλους
georg_lam
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Αύγ 20, 2018 8:03 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από georg_lam »

Σας έχει έρθει χαρτί κατάταξης για Ε ΕΣΣΟ 2018; Η στρατολογία που έχω πάρει 1-2 φορές τηλέφωνο τις δυο τελευταίες εβδομάδες λέει συνέχεια "απο μέρα σε μέρα" και η αστυνομία λέει να το περιμένω την τελευταία εβδομάδα πριν παρουσιαστώ.

Ξέρει κανείς τι ισχύει;

Άβαταρ μέλους
Γιανννης
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 18, 2018 5:08 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Γιανννης »

georg_lam έγραψε:Σας έχει έρθει χαρτί κατάταξης για Ε ΕΣΣΟ 2018;Η στρατολογία που έχω πάρει 1-2 φορές τηλέφωνο τις δυο τελευταίες εβδομάδες λέει συνέχεια "απο μέρα σε μέρα" και η αστυνομία λέει να το περιμένω την τελευταία εβδομάδα πριν παρουσιαστώ.

Ξέρει κανείς τι ισχύει;



πηγα απο την αστυνομια για να ρωτήσω αμα εχει ερθει το χαρτι και μου είπαν οτι ειναι θεμα χρονου καθως εχουν ερθει μερικα χαρτια για άλλους (λίγα βεβαια) Και απλα δεν ειχε ερθει το δικο μου
GreekMan10
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 23, 2018 5:58 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από GreekMan10 »

Μπες στο ιντερνετ στο site του ΓΕΣ και θα μαθεις που θα σε στειλουν... Εγω χτες εμαθα οτι παρουσιαζομαι 20 τ μηνα μεγαλο πευκο!
το χαρτι μπορει να σ ερθει και τελευταιες μερες... Οποτε μπες να τσεκαρεις αν θες!
Άβαταρ μέλους
georg_lam
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Αύγ 20, 2018 8:03 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από georg_lam »

GreekMan10 έγραψε:Μπες στο ιντερνετ στο site του ΓΕΣ και θα μαθεις που θα σε στειλουν... Εγω χτες εμαθα οτι παρουσιαζομαι 20 τ μηνα μεγαλο πευκο!
το χαρτι μπορει να σ ερθει και τελευταιες μερες... Οποτε μπες να τσεκαρεις αν θες!


Thanks man. Έχω μπει στο Internet απλά θέλω το χαρτί για την δουλειά - να ξεκινήσω τις διαδικασίες. Εγω παρουσιάζομαι Λαμία στις 17 για Κύπρο.

By the way, μόλις πήρα email απο τη Στρατολογία ότι έχει βγει το χαρτί και να πάω να το πάρω απο την Αστυνομία!

Άβαταρ μέλους
Γιανννης
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 18, 2018 5:08 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Γιανννης »

Περιμενει κανενας αλλος το χαρτι καταταξης ακομα για την ε εσσο;
Χρηστος

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Χρηστος »

Και εγω μπαινω 17/ 9 ροδο και δεν έχω παρει ακόμα το χαρτί
The Marine
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 249
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 27, 2012 10:54 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από The Marine »

Παιδιά υπάρχει κάποιος που να εχει παραλάβει το χαρτί της κατάταξης; Ε ΕΣΣΟ 2018
Tmed

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Tmed »

Παρουσιάζομαι 19/9 και δεν έχω λάβει ακόμη το χαρτί κατάταξης.
Άβαταρ μέλους
Γιανννης
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 18, 2018 5:08 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Γιανννης »

Παρτε τηλεφωνο στην αστυνομια γιατι βαριούνται να κουνήσουν το δαχτυλο τους, έτσι οτι μου ειχε ερθει και πήγα και το πηρα εγω σημερα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης