Σημείωμα κατάταξης (2017)

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
privateryan
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 06, 2017 1:05 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από privateryan »

Παιδιά ήρθε το χαρτί για Σεπτέμβρη... Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Afairestis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 12:08 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Afairestis »

Σε ποια πολη; Και εγω το περιμενω σε Χανια, Δημος Αποκορωνου
Άβαταρ μέλους
GREEKDIVER
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 12:25 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από GREEKDIVER »

Εμενα μου ηθρε ΥΕΑ ΚΕΕΔ 19-9-2017 Καλη θητεια κομαντα ;)
ΕΔ-ΜΑΚ-ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ - ΕΛΛΑΣ - ΧΕΛ -
Άβαταρ μέλους
GREEKDIVER
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 12:25 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από GREEKDIVER »

Παιδια οσοι ειστε για πευκο και απο Αθηνα να μαζευτουμε για κανα καφε ;)... Τα λεμε ρεε
ΕΔ-ΜΑΚ-ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ - ΕΛΛΑΣ - ΧΕΛ -
Lezetano

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Lezetano »

Ρε παιδιά δεν μου έχει έρθει το χαρτι να παρω τηλέφωνο να ρωτήσω; Αστυνομία ή Στρατολογία να παρω να ρωτήσω?
Άβαταρ μέλους
gimitrop
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 1:43 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από gimitrop »

Lezetano έγραψε:Ρε παιδιά δεν μου έχει έρθει το χαρτι να παρω τηλέφωνο να ρωτήσω; Αστυνομία ή Στρατολογία να παρω να ρωτήσω;


Μην ανησυχείς, δεν σε ξέχασαν Εικόνα Μπες στο army.gr με τα στοιχεία σου ή ρώτα ΑΤ. Πολλές φορές αργούν να τα στείλουν.

Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
Lezetano

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Lezetano »

Παιδιά τελικά πήγα στο Α. Τ της περιοχής και το ζήτησα και μου το έδωσαν. Μου είπαν ότι τα χαρτιά κατάταξης τα έστειλαν από 26 Αυγούστου από την στρατολογία και δικαίωμα παράδοσης από 29 Αυγούστου, αλλά αν δεν πήγαινα μπορεί να μου το εστελαν και προτελευταία μέρα.
Ναυτικός

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Ναυτικός »

Καλημέρα σε όλους. Έκοψα την αναβολή 29/7 με όριο 31/7. Στην στρατολογια που πήρα τηλ τότε μ είπαν ότι έχει όριο μέχρι αρχές Αυγούστου 7 8 δν θυμάμαι, για την εσσο Νοεμβρίου. Μου ήρθε χαρτί ότι από στρατό ξηράς πάω πολεμικό ναυτικό λόγο επαγγέλματος (ναυτικός). Το θέμα είναι ότι τσέκαρα στο ίντερνετ την Δευτέρα κια έλεγε ότι είμαι προγραμματισμένος για την εσσο του Νοεμβρίου και να περιμένω τις ημερομηνίες, και τσεκάρω σήμερα και λέει ότι δν είμαι πρόγραμματισμενος για καμιά εσσο. Τι έγινε ; δν γίνεται να περιμένω μέχρι το Φλεβάρη πάντως.
Άβαταρ μέλους
Private Panikas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Μάιος 05, 2017 7:21 pm
Τοποθεσία: ΣΤΡ (ΕΜ)
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Private Panikas »

Παιδιά, αν γνωρίζει κανείς έχω της εξής απορία. Στη stratologia.gr σχετικά με την κατάταξή μου γράφει:

Έχετε κατανεμηθεί σε Στρατός Ξηράς, Εφοδιασμού Μεταφορών. Υποχρεούσθε να παρουσιαστείτε στο Κέντρο Εκπαιδεύσεως Εφοδιασμού Μεταφορών (ΚΕΕΜ) (Σπάρτη) στις (Ημερομηνια).

Αυτό σημαίνει ότι παρουσιάζομαι στο ΚΕΕΜ ως στρατιώτης εφοδιασμού μεταφορών, ή μπορεί όταν έρθει το σημείωμα κατάταξης να γράφει πάνω πεζικό, τεχνικό κτλ; Ξέρω ότι μετά την ορκωμωσία μπορεί να μου αλλάξουν σώμα/όπλο, απλώς ήθελα να εξακριβώσω εαν είμαι στο ΣΕΜ, ή απλώς κάνω βασική στο ΚΕΕΜ επειδή το δήλωσα στο parousiasi.army.gr

Άβαταρ μέλους
fotiskol
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Οκτ 10, 2017 8:37 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από fotiskol »

Καλησπέρα σε όλους σήμερα μπήκα στην στρατολογια στο ίντερνετ και είδα με έχουν πάρει στρατό Ξηράς Υγειονομικό στο κέντρο εκπαίδευσης τεθωρακισμενων στην αυλωνα αλλά εγώ δεν είμαι γιατρός ούτε έχω καμία σχέση σε αυτή την ειδικότητα τι συμβαίνει σε αυτή τ περίπτωση θα με κρατήσουν η θα με πάνε σε άλλο σώμα
Άβαταρ μέλους
Private Panikas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Μάιος 05, 2017 7:21 pm
Τοποθεσία: ΣΤΡ (ΕΜ)
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Private Panikas »

Τιποτα δε συμβαίνει. Μπορει να παραμεινεις υγειονομικο και να μην ασχοληθεις καθολου με σχετικα αντικείμενα στη θητεια σου. Κολλητος φιλος μου ηταν υγειονομικό, ετων 18 με απολυτηριο Λυκείου, καμια σχέση με ιατρικά και παραϊατρικα. Σε φυλακια την εβγαλε στα συνορα, μονο σκοπιες έκανςε. ς
Άβαταρ μέλους
Private Panikas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Μάιος 05, 2017 7:21 pm
Τοποθεσία: ΣΤΡ (ΕΜ)
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Private Panikas »

Και με το σχολιο σου (sorry για το διπλο ποστ, αλλα ειμαι απο κινητό και μου κανει κολπα) βεβαιωθηκα και για την ερώτησή μου, αφου στη στρατολογία σου γραφει υγειονομικό στο ΚΕΤΘ, εγω ειμαι ΣΕΜ
Άβαταρ μέλους
fotiskol
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Οκτ 10, 2017 8:37 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από fotiskol »

Δηλαδή θα παραμείνω Υγειονομικό κανονικά;
Άβαταρ μέλους
fotiskol
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Οκτ 10, 2017 8:37 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από fotiskol »

Γιατί ρώτησα και μου παν αν δεν έχεις ειδικότητα γιατρού η μέσον δεν μπορείς να κάτσεις Υγειονομικό κ εγώ δεν έχω τίποτα από τα δύο για αυτό ρώτησα
Άβαταρ μέλους
Private Panikas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Μάιος 05, 2017 7:21 pm
Τοποθεσία: ΣΤΡ (ΕΜ)
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Private Panikas »

Δεν ξέρω κάτι άλλο πέρα από αυτά που σου είπα για τον φίλο. Εκείνος παρουσιάστηκε στην Άρτα και μετά έκανε εκπαίδευση ειδικότητας, Νοσοκόμος-Τραυματιοφορέας στο 401 στην Αθήνα. Δεν είχε ουδεμία σχέση με ιατρικά/παραϊατρικά και παρουσιάστηκε αμέσως μετά το λύκειο, ούτε είχε περάσει σε κάποια σχολή. Μάλιστα ούτε έβαλε μέσο, ούτε ζήτησε καν να πάει στο συγκεκριμένο σώμα. Περίμενε πως θα τον πάρουν στο Πεζικό.

Τώρα το αν θα μείνεις δεν είναι σίγουρο... Απλώς με βάση το παραπάνω παράδειγμα γίνεται και αυτό

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες