Σημείωμα κατάταξης (2011)

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
alxpro
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 23, 2010 4:09 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από alxpro »

Καλημερα. Μπαινω τεταρτη αλλα μεχρι σημερα χαρτι δεν εχει ερθει. Παιρνω στο Ρουφ κανεις δε το σηκωνει. Τι προτεινετε; Να παω απο Ρουφ να δω τι εχει γινει;

Ευχαριστω

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Nassos »

Ναί, καλύτερα πήγαινε από εκεί.
Άβαταρ μέλους
giwrgos19
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Ιαν 24, 2011 6:59 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από giwrgos19 »

alxpro έγραψε:Καλημερα. Μπαινω τεταρτη αλλα μεχρι σημερα χαρτι δεν εχει ερθει. Παιρνω στο Ρουφ κανεις δε το σηκωνει. Τι προτεινετε; Να παω απο Ρουφ να δω τι εχει γινει;

Ευχαριστω



αφου δεν σου ηρθε χαρτι πως ξερεις οτι μπαινεις τεταρτη; Απο το ιντερνετ το ειδες;
Μόνο φτερά των 'αετών' βρίσκεις μετά τις μπόρες, γιατί εκείνα τα πουλιά πετούνε τέτοιες ώρες!
alxpro
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 23, 2010 4:09 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από alxpro »

Ναι απο το ιντερνετ το εχω δει. Πηγα σημερα ρουφ αλλα ειναι αργια για τον Ε. Σ (! ) οπως ειπε το παιδι στην πυλη. Δευτερα τωρα

Παιζει ναχει γινει κανα λαθος και να εχω χασει την ΕΣΣΟ Μαιου ακομα και αν στο stratologia.gr με εχει δω και βδομαδες για 4/5/11; Δε νομιζω ετσι; Γιατι ειμαι σε αδεια ανευ αποδοχων απο την δουλεια μου λογω στρατευσης, και αν εχει γινει λαθος χαθηκα

Άβαταρ μέλους
giwrgos19
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Ιαν 24, 2011 6:59 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από giwrgos19 »

alxpro έγραψε:Ναι απο το ιντερνετ το εχω δει. Πηγα σημερα ρουφ αλλα ειναι αργια για τον Ε. Σ (!) οπως ειπε το παιδι στην πυλη. Δευτερα τωρα

Παιζει ναχει γινει κανα λαθος και να εχω χασει την ΕΣΣΟ Μαιου ακομα και αν στο stratologia.gr με εχει δω και βδομαδες για 4/5/11; Δε νομιζω ετσι; Γιατι ειμαι σε αδεια ανευ αποδοχων απο την δουλεια μου λογω στρατευσης, και αν εχει γινει λαθος χαθηκα



οχι δεν παιζει αυτο με την καμια! Αν παρουσιαζεσε οντως την τεταρτη θα εχει γινει μαλακια στο αστυνομικο τμημα της περιοχης σου. Παρε εκει τηλεφωνο και πες τους για το σημειωμα καταταξης σου!
Μόνο φτερά των 'αετών' βρίσκεις μετά τις μπόρες, γιατί εκείνα τα πουλιά πετούνε τέτοιες ώρες!
alxpro
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 23, 2010 4:09 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από alxpro »

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου
Άβαταρ μέλους
Αλεξανδρος_9007
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 4:57 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Αλεξανδρος_9007 »

Ρε παιδια ασχετως που οταν περασα περιοδευων και δηλωσα πεζικο... Οταν εκοψα την αναβολη μου δηλωσα ειδικες δυναμεις... Και η ερωτηση ειναι η εξης: Εγω θα παρουσιαστω σε μοναδα πεζικου ή θα παω στο μεγαλο πευκο;

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Nassos »

Θα παρουσιαστείς εκεί που αναφέρει το σημείωμα κατάταξης. Το ότι δήλωσες Ειδικές Δυνάμεις όταν έκοψες την αναβολή σου δεν σημαίνει ότι θα πάς αυτόματα εκεί.
Άβαταρ μέλους
Αλεξανδρος_9007
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 4:57 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Αλεξανδρος_9007 »

Οποτε δηλαδη θα το μαθω τον οκτωβρη που θα ερθει το σημειωμα καταταξης... Ευχαριστω πολυ!
Άβαταρ μέλους
jmd2010
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Παρ Αύγ 27, 2010 11:05 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από jmd2010 »

Μια απορία, με πήραν χτες τηλέφωνο για να πάω το χαρτί κατάταξης από το αστυνομικό τμήμα τις περιοχής μου, αλλα εγώ βρίσκομαι εκτος αθηνών, άμα πάω την άλλη βδομάδα θα είναι όλα εντάξει; Δεν παίζει να χαθεί το χαρτί μου η tpt τέτοιο?
Σπύρος

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Σπύρος »

Παιδιά αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει θα του είμαι υπόχρεος. Χθες πήρα το σημείωμα κατάταξης και λέει ότι παρουσιάζομαι 30/8 στο Ναύπλιο στο ΚΕΜΧ. Το περίεργο είναι ότι δεν γράφει Μηχανικό αλλά Πεζικό και μάλιστα ΥΕΑ! Οι σχετικές εφαρμογές τόσο στο army.gr όσο και στο stratologia.gr μέχρι πριν λίγες μέρες έγραφαν Μηχανικό. Τώρα το μεν πρώτο με στέλνει στο Πεζικό αλλά πάλι στο Ναύπλιο το δε δεύτερο Γράφει ότι "δεν έχουν οριστικοποιηθεί ακόμη η ημερομηνία και το κέντρο υποχρέωσης κατάταξης". Μπορεί να πει κάποιος τι μπορεί να παίζει; Και κάτι ακόμα που δεν μπόρεσα να το καταλάβω από το σχετικά άρθρα που υπάρχουν στο site κάποιος που δεν θέλει να γίνει ΥΕΑ τι ακριβώς μπορεί να κάνει για να το αποφύγει - αρκεί να το δηλώσει;

Ευχαριστώ.

Ξέχασα να αναφέρω πιο πάνω ότι είμαι ο πρώτος γιος 4τεκνης οικογένειας και δικαιούμαι οκτάμηνη θητεία.

Υ. Γ.: Αυτά που ζητούνται για τους ΥΕΑ (αποδεικτικό γραμματικών γνώσεων, λευκό ποινικό μητρώο) θα πρέπει να τα έχω μαζί μου ή δεν χρειάζεται εφόσον δεν θέλω να γίνω ΔΕΑ

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Nassos »

jmd2010 έγραψε:Μια απορία, με πήραν χτες τηλέφωνο για να πάω το χαρτί κατάταξης από το αστυνομικό τμήμα τις περιοχής μου, αλλα εγώ βρίσκομαι εκτος αθηνών, άμα πάω την άλλη βδομάδα θα είναι όλα εντάξει; Δεν παίζει να χαθεί το χαρτί μου η tpt τέτοιο


Θα πρέπει να είναι πολύ βλάκες για να το χάσουν... Ναι μπορείς να πάς όταν επιστρέψεις.

Σπύρος έγραψε:κάποιος που δεν θέλει να γίνει ΥΕΑ τι ακριβώς μπορεί να κάνει για να το αποφύγει - αρκεί να το δηλώσει;


Ναι το δηλώνεις εκεί. Στη χειρότερη κόβεσαι επίτηδες στα αθλήματα. Δές και το παρακάτω θέμα

YEA: Είναι υποχρεωτικό να υπηρετήσω;
mihalis19
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2010 2:19 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από mihalis19 »

Είμαστε οι τελεταίοι που παίρνουμε το χαρτί !

http://army.gr/default.php?pname=Article&art_id=75517&cat_id=175
michael17
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 13, 2011 12:45 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από michael17 »

Παιδια την Δευτερα βγαινουν τα αποτελεσματα πανελληνιν αν δεν περάσω αστυφυλακων θελω να παω ειδικες δυναμεις ωστοσο δεν μου εχει ερθει ακομα χαρτι για στρατό γιατι?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Greek_Army »

michael17 έγραψε:Παιδια την Δευτερα βγαινουν τα αποτελεσματα πανελληνιν αν δεν περάσω αστυφυλακων θελω να παω ειδικες δυναμεις ωστοσο δεν μου εχει ερθει ακομα χαρτι για στρατό γιατι;


Aπό την στιγμή που δεν δήλωσεις εθελοντής πως να σου έρθει;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες