Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
andreas2021
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Τετ Απρ 07, 2021 1:11 pm
Τοποθεσία: ΕΠΟΠ ΠΝ
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από andreas2021 »

Navy έγραψε:Καλο δεν το λες. Θα τρεχουμε μίλι μεσα στον καυσωνα.


Βεβαίως κακό το να γίνουν οι ΠΚΕ μέσα στο καλοκαίρι (δεν ξέρω τι έχουν στο μυαλό τους να κάνουν με αυτό γιατί ως διαδικασία με τα αθλήματα διαρκεί πολλές ώρες για να μείνει τόσος κόσμος στον ήλιο και δεν νομίζω να έχουν προβλέψει για νερά κλπ (μακάρι να έχουν προβλεψει) για τόσα άτομα, οπότε ίσως προκύψουν και προβλήματα λειψυδρίας και λιποθυμιών).
Τουλάχιστον ίσως έτσι η προπαίδευση ξεκινήσει πιο αργά σε σχέση με πέρσι (27/08) ώστε να μην κάνουν παρελάσεις και πεζικά στον ήλιο κάθε μέρα για ένα μήνα όσοι είναι επιτυχόντες
Navy
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2020 10:54 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Navy »

andreas2021 έγραψε:Βεβαίως κακό το να γίνουν οι ΠΚΕ μέσα στο καλοκαίρι (δεν ξέρω τι έχουν στο μυαλό τους να κάνουν με αυτό γιατί ως διαδικασία με τα αθλήματα διαρκεί πολλές ώρες για να μείνει τόσος κόσμος στον ήλιο και δεν νομίζω να έχουν προβλέψει για νερά κλπ (μακάρι να έχουν προβλεψει) για τόσα άτομα, οπότε ίσως προκύψουν και προβλήματα λειψυδρίας και λιποθυμιών).
Τουλάχιστον ίσως έτσι η προπαίδευση ξεκινήσει πιο αργά σε σχέση με πέρσι (27/08) ώστε να μην κάνουν παρελάσεις και πεζικά στον ήλιο κάθε μέρα για ένα μήνα όσοι είναι επιτυχόντες
Κι οτι λέγαμε να ολοκληρωθουν οι διαδικασιες.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Παρ Απρ 22, 2022 10:33 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
andreas2021
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Τετ Απρ 07, 2021 1:11 pm
Τοποθεσία: ΕΠΟΠ ΠΝ
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από andreas2021 »

Navy έγραψε:Κι οτι λέγαμε να ολοκληρωθουν οι διαδικασιες.


Υπομονή λοιπόν φίλε μου, τι ειδικότητα έχεις δηλώσει αν επιτρέπεται;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Παρ Απρ 22, 2022 10:33 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Navy
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2020 10:54 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Navy »

Navy έγραψε:Κι οτι λέγαμε να ολοκληρωθουν οι διαδικασιες.


Υπομονή λοιπόν φίλε μου, τι ειδικότητα έχεις δηλώσει αν επιτρέπεται;[/QUOTEΕφαρμοστης ΜΕΚ και Τ/ΜΗΧ.

Άβαταρ μέλους
re pate kala re
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 23, 2020 1:43 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από re pate kala re »

andreas2021 έγραψε:Βεβαίως κακό το να γίνουν οι ΠΚΕ μέσα στο καλοκαίρι (δεν ξέρω τι έχουν στο μυαλό τους να κάνουν με αυτό γιατί ως διαδικασία με τα αθλήματα διαρκεί πολλές ώρες για να μείνει τόσος κόσμος στον ήλιο και δεν νομίζω να έχουν προβλέψει για νερά κλπ (μακάρι να έχουν προβλεψει) για τόσα άτομα, οπότε ίσως προκύψουν και προβλήματα λειψυδρίας και λιποθυμιών).
Τουλάχιστον ίσως έτσι η προπαίδευση ξεκινήσει πιο αργά σε σχέση με πέρσι (27/08) ώστε να μην κάνουν παρελάσεις και πεζικά στον ήλιο κάθε μέρα για ένα μήνα όσοι είναι επιτυχόντες
Σοβαρευτείτε με σωστή και καλή προετοιμασία δεν έχει να φοβηθεί κανείς τίποτα, όσο για τα νερά που λες οι ΠΚΕ δεν είναι αγώνας ποδοσφαίρου να σου φέρει η γηπεδούχος νερά η μόνη υποχρέωση του στρατού είναι να σου παρέχει ιατούς και ασθενοφόρα τουλάχιστον 2 γιατί πέρυσι που έφυγε ένας οι υπόλοιποί περιμέναμε να επιστρέψει για να Συνεχίσουμε, στον ήλιο δεν είναι όσο περιμένεις ακόμα και στην ΣΣΕ που δεν έχει σκέπαστρο το στάδιο τους βάλανε δίπλα στο κλειστό, και επίσης δεν είναι λογική αυτή αύριο αμα χρειαστείς να πας σε μια άσκηση κατακαλόκαιρο Τι θα πεις στον δοικα σου

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Σάβ Απρ 23, 2022 11:09 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Navy
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2020 10:54 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Navy »

re pate kala re έγραψε:Σοβαρευτείτε με σωστή και καλή προετοιμασία δεν έχει να φοβηθεί κανείς τίποτα, όσο για τα νερά που λες οι ΠΚΕ δεν είναι αγώνας ποδοσφαίρου να σου φέρει η γηπεδούχος νερά, στον ήλιο δεν είναι όσο περιμένεις ακόμα και στην ΣΣΕ που δεν έχει σκέπαστρο το στάδιο τους βάλανε δίπλα στο κλειστό, και επίσης δεν είναι λογική αυτή αύριο αμα χρειαστείς να πας σε μια άσκηση κατακαλόκαιρο Τι θα πεις στον δοικα σου
Έχεις δίκιο, το θέμα φίλε μου είναι να περασουμε γι'αυτο το ζαλιζουμε.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Σάβ Απρ 23, 2022 11:09 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
re pate kala re
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 23, 2020 1:43 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από re pate kala re »

Navy έγραψε:Έχεις δίκιο, το θέμα φίλε μου είναι να περασουμε γι'αυτο το ζαλιζουμε.
Δυστυχώς τα δεδομένα είναι αυτά, την φάγαμε καλά, δεν αλλάζει τίποτα πάμε παρακάτω

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Σάβ Απρ 23, 2022 11:09 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Navy
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2020 10:54 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Navy »

Καλησπέρα και Χριστός Ανέστη. Υπαρχει πληροφορηση ποσες αιτήσεις έχου γίνει;
Σταύρος157
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2022 12:57 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Σταύρος157 »

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση:Γίνεται κάποιος 18 χρόνων που έχει τελειώσει το γενικό λυκειο να μπει ως εποπ χωρίς να έχει πτυχίο πανεπιστημίου; Ή χρειάζεται αναγκαστικά τις συγκεκριμένες ειδικότητες να έχεις σπουδάσει τις ειδικότητες που γράφει η προκηρηξη πχ μηχανικός.

Ευχαριστώ πολύ.

Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1808
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Politis1994 »

Σταύρος157 έγραψε:Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση:Γίνεται κάποιος 18 χρόνων που έχει τελειώσει το γενικό λυκειο να μπει ως εποπ χωρίς να έχει πτυχίο πανεπιστημίου; Ή χρειάζεται αναγκαστικά τις συγκεκριμένες ειδικότητες να έχεις σπουδάσει τις ειδικότητες που γράφει η προκηρηξη πχ μηχανικός.

Ευχαριστώ πολύ.

έχει πάρα πολλές θέσεις για γενικό λύκειο
Σταύρος157
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2022 12:57 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Σταύρος157 »

Δηλαδή μπορώ να πάω και χωρίς κανένα πτυχίο αει-ικε;
Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1808
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Politis1994 »

Σταύρος157 έγραψε:Δηλαδή μπορώ να πάω και χωρίς κανένα πτυχίο αει-ικε;
ναι μόνο με γενικό
Σταύρος157
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2022 12:57 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Σταύρος157 »

Politis1994 έγραψε:
Σταύρος157 έγραψε:Δηλαδή μπορώ να πάω και χωρίς κανένα πτυχίο αει-ικε;
ναι μόνο με γενικό
Μήπως γνωρίζεις σε πόσα περίπου χρόνια μπορώ να προαχθώ στον μέγιστο βαθμό που είναι ο ανθυπασπιστής; Ενώ παράλληλα έχω κάνει στρατό στο ναυτικο.

Σταύρος157
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2022 12:57 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Σταύρος157 »

Αυτα τα δύο είναι οι προϋποθέσεις που πρέπει να έχω με βάση την προκήρυξη του εποπ στο πολεμικό ναυτικο για να μπεις. Γνωρίζει κανείς τι είναι το α και πως μπορώ να το αποκτήσω;

Εικόνα
Σταύρος157
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2022 12:57 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Σταύρος157 »

Σταύρος157 έγραψε:Αυτα τα δύο είναι οι προϋποθέσεις που πρέπει να έχω με βάση την προκήρυξη του εποπ στο πολεμικό ναυτικο για να μπεις. Γνωρίζει κανείς τι είναι το α και πως μπορώ να το αποκτήσω;

Εικόνα


Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες