Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Επισκέπτης

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Χριστός Ανέστη. Πιστεύετε ότι θα βγει το καλοκαίρι παιδιά; Ή τελευταίο τρίμηνο του 2023; Και εγώ του 92 οπότε αναγκαστικά πάμε μόνο ως πολιτικό προσωπικό.
Επισκέπτης

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Έχεις πέσει πολλές φορες έξω μη γράφεις ανακρίβειες! Είναι δυνατόν να βγει προκήρυξη ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ; Βρε άνθρωπε σύνελθε ! Κάτσε και μέτρα και το ευρώ στα κονδύλια κ υπολόγιζε όλη μέρα και όλη νυχτα.
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Απρ 22, 2023 2:22 pm Έχεις πέσει πολλές φορες έξω μη γράφεις ανακρίβειες! Είναι δυνατόν να βγει προκήρυξη ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ; Βρε άνθρωπε σύνελθε ! Κάτσε και μέτρα και το ευρώ στα κονδύλια κ υπολόγιζε όλη μέρα και όλη νυχτα.

Κάνε προφίλ κανονικό και μην εξαφανιστείς όταν βγει η προκήρυξη.
210.000 ευρώ για 600 άτομα βγαίνει 350 ευρώ ανά άτομο.
Οι οργανικες που έχουν συσταθεί μέχρι τώρα είναι 120 για Θεσσαλονίκη και 8 για το υπουργείο.
Εγω μιλάω με δεδομένα και φεκ, εσύ φαε γαλάζιο σανό.
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Απρ 22, 2023 2:07 pm Χριστός Ανέστη. Πιστεύετε ότι θα βγει το καλοκαίρι παιδιά; Ή τελευταίο τρίμηνο του 2023; Και εγώ του 92 οπότε αναγκαστικά πάμε μόνο ως πολιτικό προσωπικό.
Το πολιτικό προσωπικό θέλει συγκεκριμένα πτυχία.
ste11
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 09, 2023 7:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από ste11 »

Καλησπέρα και πάλι στη ομάδα, όπως ανέφερα είναι εντελώς άδικο και όχι τεκμηριωμένο αυτό το γελοίο όριο ηλικίας, στην Κύπρο αλλά και σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες το όριο Ηλικίας είναι τουλάχιστον 32 για κάθε προκύρυξη να το πω έτσι ένστολου προσωπικού. Είμαι της άποψης πως μπορούμε να κάνουμε κάποιες κινήσεις αρκεί να υπάρχει μια συλλογική προσέγγιση και ενστάσεις κυρίως μέσω Συνηγόρου του πολίτη. Είναι εντελώς άδικο κυρίως για τη γενιά του 92 που αυτό το νομοσχέδιο υπάρχει από τον Ιούλιο του 2022, ο υπουργός καθυστέρησε απίστευτα και τις διαδικασίες για να βγει η προκήρυξη μέχρι και Δεκέμβριο που τα περισσότερα έγκριτα sites, ακόμη και δήλωση του ίδιου του υπουργού υπάρχει που ανέφερε ότι θα έχει βγει μέχρι τον Δεκέμβριο του 2022. Το όριο πρέπει να ανέβει καθώς υπάρχουν προηγούμενα με ήδη ψηφισμένα νομοσχέδια π. Χ ένστολοι στη δημοτική αστυνομία κατηγορίες και ΠΕ και ΔΕ όριο το 35 όπως ανέφερα πιο πάνω. Πρεπει να υπάρξει τροποποίηση και να τηρηθεί η αρχή της αναλογικότητας. Οσοι εδώ μέσα είστε του 92 και κυρίως από Θεσσαλονίκη πρέπει επιβάλλεται να κινηθούμε ομαδικά με όλα τα διαθέσιμα μέσα ώστε να υπάρξουν πιο ουσιαστικές πιέσεις Πανελλαδικά, είμαι της άποψης ότι πρέπει να αγωνιζόμαστε για το οτιδήποτε άσχετα το πως νιώθουμε ή τι πιστεύουμε ατομικά. Λοιπον όσα άτομα είστε του 92 να επικοινωνήσετε μαζί μου να για να οργανώσουμε μια συλλογική προσπάθεια, η πίεση πρέπει να ξεκινήσει και μέσω του Συνηγόρου όπως προανέφερα αλλά και των τοπικών βουλευτών. Επικοινωνήστε φυσικά για αυτό που αναφέρω στο messenger μου stelios geltrenidis. Καλή δύναμη και πάλι σε όλους.
Magnum7
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 290
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 28, 2022 12:01 pm
Επικοινωνία:

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Magnum7 »

Άρα δλδ παιδιά να μην περιμένουμε προκηρηξη για Αθήνα φέτος έτσι ;
Venom94
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 399
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 10:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Venom94 »

Τίποτα δεν είναι σίγουρο μέχρι να βγει. Μην απελπιζομαστε
Konbae22

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Konbae22 »

Παιδιά ερώτηση, είμαι εποπ από την σειρά του 2022, γίνεται όταν βγει και αν η προκυρηξη να κάνω χαρτιά; Παρακαλώ να απάντηση κάποιος που όντως ξέρει.
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Konbae22 έγραψε: Σάβ Απρ 22, 2023 6:05 pm Παιδιά ερώτηση, είμαι εποπ από την σειρά του 2022, γίνεται όταν βγει και αν η προκυρηξη να κάνω χαρτιά; Παρακαλώ να απάντηση κάποιος που όντως ξέρει.
Αίτηση μπορείς να κάνεις αλλά μετά πρέπει να σε αφήσει ο στρατός να φύγεις που πριν τα υποχρεωτικά χρόνια αποκλείεται.
Θα πρέπει να κάνεις αλλαγή Γιωτα εικονική για να σε αποστρατευσουν, αλλά στην δικαστική αστυνομία δεν σε επηρεάζει γιατί είναι πολιτικό προσωπικό στα χαρτιά.
Konbae22

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Konbae22 »

Φέτος συνάδελφοι έφυγαν γιατί τους πήραν επιλαχόντες οππι
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Konbae22 έγραψε: Σάβ Απρ 22, 2023 6:22 pm Φέτος συνάδελφοι έφυγαν γιατί τους πήραν επιλαχόντες οππι
Το ξέρω, αυτοί πήγαν σε δικηγόρο γιατί με αλλαγή γιωτα δε θα μπορούσαν να πανε αστυνομία.
Εσένα δε σε επηρεάζει
Konbae22

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Konbae22 »

Γενικά μπορείς να δώσεις κάποιες πληροφορίες, δηλαδή μετά βραδινά για τι μισθό μιλάμε και αν ποτε υπάρχει περιπτώσει να τους μεταταξουν στην αστυνομία ;
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Konbae22 έγραψε: Σάβ Απρ 22, 2023 6:48 pm Γενικά μπορείς να δώσεις κάποιες πληροφορίες, δηλαδή μετά βραδινά για τι μισθό μιλάμε και αν ποτε υπάρχει περιπτώσει να τους μεταταξουν στην αστυνομία ;
Ναι αυτό το ξεχνάς. Ποτέ.
Αν καταργηθεί ποτέ η υπηρεσία θα γίνουν δικαστικοί υπάλληλοι όλοι.
Του ΔΕ χωρίς τις κρατήσεις του πρώτου χρόνου ο μισθός είναι 720+ βραδυνα αργίες +-100, και αν πάρουν κάποιο επίδομα άγνωστο ακόμα (δικαστικού υπαλλήλου ή επικίνδυνοτητας).
Magnum7
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 290
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 28, 2022 12:01 pm
Επικοινωνία:

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Magnum7 »

Διασώστη για Αθήνα πες μας πιστεύεις θα γίνει το θαύμα και θα βγει και για τα δικαστήρια στην Αθήνα ;
CoyoteIV

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από CoyoteIV »

Ρε παιδια αντικειμενικα πιστεύετε οτι θα βγει μονο για θεσσαλονικη; Αυτο το θεωρω προσωπικα εντελως παράδοξο, η Αθηνα εχει τη δεκαπλάσια αναγκη για υπαλλήλους στα δικαστηρια της. Θαταν εντελως ανουσιο να βγαλει θεσσαλονικη μονο.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 35 επισκέπτες