Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
YDNEAS DSG
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2022 7:12 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από YDNEAS DSG »

Καλησπερα βγηκε η αποφαση επιτροπης για οβα ξηρας π εκανα και μου λεει αυτο: Υποχρεούστε να παρουσιαστείτε στην Επιτροπή Απαλλαγών: Γ΄ΣΣ (Θεσσαλονίκη), που εδρεύει στο 424 ΓΣΝΕ. ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ;
alicia
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Δευ Αύγ 01, 2022 7:27 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από alicia »

Προφανώς εκεί πρέπει να παε για να περάσεις κάποιες εξετάσεις. Σίγουρα στη μονάδα σου θα ξέρουν να σου πουν, αλλιώς πάρε τηλέφωνο
alicia
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Δευ Αύγ 01, 2022 7:27 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από alicia »

Προφανώς εκεί πρέπει να πας. Σίγουρα στη μονάδα σου θα ξέρουν να σου πουν, αλλιώς πάρε τηλέφωνο
Mine boom
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 18, 2022 1:55 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Mine boom »

YDNEAS DSG έγραψε:Καλησπερα βγηκε η αποφαση επιτροπης για οβα ξηρας π εκανα και μου λεει αυτο: Υποχρεούστε να παρουσιαστείτε στην Επιτροπή Απαλλαγών: Γ΄ΣΣ (Θεσσαλονίκη), που εδρεύει στο 424 ΓΣΝΕ. ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ;


Αδερφέ σε έχουν επιλέξει πρέπει να πας εκεί και θα περάσεις 3 η 4 γιατρούς εκεί στο νοσοκομείο... Δεν είναι τίποτα

Άβαταρ μέλους
lakis69
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Οκτ 22, 2021 12:05 am
Τοποθεσία: Λοχιας
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από lakis69 »

Φίλε που σε καλέσανε στο 424 ποτε έκανες αίτηση; Υπηρετεις τώρα; Γιατί έκανα κ γω ειδικες πριν 3 μέρες. Γιαυτό ρωταω
Εν καιρώ πολέμου ο νόμος σιωπά ΚΙΚΕΡΩΝ
Crator34
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 21, 2022 8:02 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Crator34 »

424 να περάσουμε γιατρούς θα μάθουμε εκείνη την ημέρα άμα περάσαμε η όχι;
Άβαταρ μέλους
lakis69
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Οκτ 22, 2021 12:05 am
Τοποθεσία: Λοχιας
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από lakis69 »

Και συ παιρνας 424; Που μένετε ρε παιδιά κ σας στείλανε εκεί; Και πότε κάνατε αιτηση
Εν καιρώ πολέμου ο νόμος σιωπά ΚΙΚΕΡΩΝ
YDNEAS DSG
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2022 7:12 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από YDNEAS DSG »

Παιδια ειμαι εφεδρος εχω απολυθει απ τον μαρτιο π μας περασε γ αυτο και με επιλεξανε μαλλον Την αιτηση την εκανα 6Σεπτεμβρη ! Τι γιατρους περναμεε; Θα μας πουν εκει που θα μας στειλουν;
Άβαταρ μέλους
lakis69
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Οκτ 22, 2021 12:05 am
Τοποθεσία: Λοχιας
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από lakis69 »

Σου γράφει ημερομηνία ποτε πρέπει να πας; Εχει καποιο τηλ; Πως θα πας; Θα πεις γεια σας ηρθα; Πεζικο εισουν η ειδικες?
Εν καιρώ πολέμου ο νόμος σιωπά ΚΙΚΕΡΩΝ
Maximosandreou
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Σεπ 09, 2022 10:34 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Maximosandreou »

Μου έστειλαν μνμ να πάω 26-30 του μηνός στο 401 για υγειονομικες εξετάσεις, αυτό σημαίνει ότι είμαι μέσα; Με πήραν δλδ;
33ΜΚ
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2021 3:05 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από 33ΜΚ »

Maximosandreou έγραψε:Μου έστειλαν μνμ να πάω 26-30 του μηνός στο 401 για υγειονομικες εξετάσεις, αυτό σημαίνει ότι είμαι μέσα; Με πήραν δλδ;
γραφει ότι είσαι μέσα ;Για εξετάσεις σε καλούν! Μέσα θα είναι οι πιο πρόσφατα απολυμένοι από στρατό, το μοναδικό κριτήριο για να μπεις οβα αυτό είναι όσο πιο πρόσφατα απολύθηκες τόσο πιο πολλές πιθανότητες έχεις να μπεις

Επίσης καλό είναι όταν κανεις τα χαρτιά σου κάπου να διαβάζεις και το αντίστοιχο ΦΕΚ

Maximosandreou
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Σεπ 09, 2022 10:34 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Maximosandreou »

Ναι το είδα απλά ρώτησα, τον περασμένο Οκτώβριο απολύθηκα και διάβασα στο φεκ ότι δεν πρέπει να έχει περάσει 5ετια από την ημερομηνία απόλυσης σου, αλλά για να σε καλούν για εξετάσεις δεν σημαίνει ότι τηρείς τα κρητηρια οπότε ποιος ο λόγος να σε καλέσουν για εξετάσεις;
33ΜΚ
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2021 3:05 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από 33ΜΚ »

Maximosandreou έγραψε:Ναι το είδα απλά ρώτησα, τον περασμένο Οκτώβριο απολύθηκα και διάβασα στο φεκ ότι δεν πρέπει να έχει περάσει 5ετια από την ημερομηνία απόλυσης σου, αλλά για να σε καλούν για εξετάσεις δεν σημαίνει ότι τηρείς τα κρητηρια οπότε ποιος ο λόγος να σε καλέσουν για εξετάσεις;
Για εξετάσεις φίλε θα πάνε όσοι δήλωσαν για ΟΒΑ και δεν έχει περάσει 5αετια από τότε που απολύθηκαν, ότι σε καλούν για εξετασεις δε σημαίνει πως μπήκε κιολας από κει και πέρα προτεραιότητα θα έχουν αυτοι που είναι τώρα φαντάροι και δήλωσαν, μετά όσοι απολύθηκαν το 2022 γενικότερα, μετά το 2021 και πάει λέγοντας.ακόμα και η ΕΣΣΟ μετράειΠέρυσι μπήκα οβα κ τα ξέρω, τώρα πέρασα Εποπ

Mine boom
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 18, 2022 1:55 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Mine boom »

Πέρυσι μπήκαν όλοι η επιλαχόντες οβά οπότε έχεις τεράστιες πιθανότητες να είσαι μεσα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες