Απαλλαγή ή μειωμένη θητεία

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
1999Nick
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 04, 2021 10:35 pm
Τοποθεσία: Επισκέπτης
Επικοινωνία:

Απαλλαγή ή μειωμένη θητεία

Δημοσίευση από 1999Nick »

Καλησπέρα, είμαι παιδί τριτέκνων, ο πατέρας μου έχει 50% αναπηρία, η μητέρα μου άνω των 90% αναπηρία, και ο αδερφός μου 80% αναπηρία, και μια αδερφή ανύπαντρη. Θα παρουσιαστώ τέλος του 2022,1) πρέπει να καταθέσω τις βεβαιώσεις αναπηρίας των ΚΕΠΑ στην στρατολογία τώρα; Η όταν παρουσιαστώ;2) Ξέρετε αν οι δικοί μου θα περάσουν ξανά από υγειονομική επιτροπή του στρατού; Η οι βεβαιώσεις ΚΕΠΑ αρκούν;3) Δικαιούμαι μειωμένη θητεία; Η απαλλαγή; Ευχαριστώ
ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Απαλλαγή η Μειωμένη Θητεία

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

1999Nick έγραψε:Καλησπέρα, είμαι παιδί τριτέκνων, ο πατέρας μου έχει 50% αναπηρία, η μητέρα μου άνω των 90% αναπηρία, και ο αδερφός μου 80% αναπηρία, και μια αδερφή ανύπαντρη. Θα παρουσιαστώ τέλος του 2022,1) πρέπει να καταθέσω τις βεβαιώσεις αναπηρίας των ΚΕΠΑ στην στρατολογία τώρα; Η όταν παρουσιαστώ;2) Ξέρετε αν οι δικοί μου θα περάσουν ξανά από υγειονομική επιτροπή του στρατού; Η οι βεβαιώσεις ΚΕΠΑ αρκούν;3) Δικαιούμαι μειωμένη θητεία; Η απαλλαγή;Ευχαριστώ



Ως τριτεκνος κάνεις μειωμένη θητεία 9 μήνες εάν υπηρετήσεις στο εσωτερικό ή 8 μήνες εάν υπηρετήσεις σε Έβρο ή νησί

Για να κάνεις 6μηνο πρέπει αφού παρουσιαστεις και μετά να κάνεις αίτηση στη στρατολογία για να περάσουν οι γονείς από υγειονομική επιτροπή του στρατου.

Εάν κριθούν και οι δύο γονεις με ποσοστό αναπηρίας άνω του 67% και ανίκανοι για κάθε εργασία (σημαντικό αυτό. Πρεπει η γνωμάτευση να γράφει... Ανίκανος για κάθε εργασία) μόνο τότε δικαιουσαι να κάνεις 6μηνο

Spiketrf
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2023 1:24 am
Τοποθεσία: Μαρουσι
Επικοινωνία:

Re: Απαλλαγή η Μειωμένη Θητεία

Δημοσίευση από Spiketrf »

Ο πατέρας διαγνώστηκε με καρκίνο και η μανα μου εχει κανει μεταμόσχευση νεφρού δικαιούμαι λιγότερη θητεια και αν ναι τι πρέπει να κανω
ειμαι Μόναχοπαιδι
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες