Συναντήσεις - 565 ΤΠ Λαγός (Έβρος)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Κωνσταντινος

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Κωνσταντινος »

Παιδια δειτε και τη περιπτωση του κτελ. Κανει 12 ωρες σε αντιθεση με το τρενο που κανει 16 ωρες.. Ο, τι γλιτωσουμε καλο ειναι σε μια τοσο μεγαλη διαδρομη. Χωρις κινητο δεν παλευεται οντως με τοσες ωρες ταξιδι.. Η βλακεια ειναι οτι με το συστημα που αλλαζει μπαινουμε αμεσως στα βαθια που λενε. Χωρις να ξερουμε ουτε τα βασικα π. χ να παρουσιαζομαστε μας στελνουν αμεσως σε μοναδα οπου εκει θα πεσουμε πανω σε παλιοτερους και μαντεψτε.. Ολες τις αγγαρειες θα μας τις φορτωσουν σε εμας αφου θα ειμαστε καινουριοι.. Τεσπα απο την αλλη ας περιμενουμε να δουμε πρωτα, μην βιαζομαστε.
Σοφοκλής

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Σοφοκλής »

Παιδιά απ ότι κατάλαβα smartphone θα έχουμε όλοι μαζί μας. Ξέρουμε απο κανέναν παλιό τι έλεγχος υπάρχει. Κάτι άκουσα για έλεγχο που ανιχνεύει μεταλλικές συσκευές.
Παναγιωτης

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Παναγιωτης »

Κωνσταντινος έγραψε:Παιδια δειτε και τη περιπτωση του κτελ. Κανει 12 ωρες σε αντιθεση με το τρενο που κανει 16 ωρες. Ο, τι γλιτωσουμε καλο ειναι σε μια τοσο μεγαλη διαδρομη. Χωρις κινητο δεν παλευεται οντως με τοσες ωρες ταξιδι. Η βλακεια ειναι οτι με το συστημα που αλλαζει μπαινουμε αμεσως στα βαθια που λενε. Χωρις να ξερουμε ουτε τα βασικα π. Χ να παρουσιαζομαστε μας στελνουν αμεσως σε μοναδα οπου εκει θα πεσουμε πανω σε παλιοτερους και μαντεψτε. Ολες τις αγγαρειες θα μας τις φορτωσουν σε εμας αφου θα ειμαστε καινουριοι. Τεσπα απο την αλλη ας περιμενουμε να δουμε πρωτα, μην βιαζομαστε.


Κοίταξα τις τιμές για το δρομολόγιο Αθήνα - Διδυμότειχο (στο κτελ του έβρου) και το κανονικό εισιτήριο είναι 87.5 ευρώ, αλλά δεν έγραφε την διάρκεια της διαδρομής.

Θα περάσουμε πολύ ωραία στις μονάδες... Μες' τα μαύρα σκοτάδια θα είμαστε.

mike7

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από mike7 »

Kαλησπέρα σας. Έλαβα το σημείωμα κατάταξης. Πρέπει να παρουσιαστώ 14 Μαρτίου στην Λάρισα. Έχω κληθεί για Ειδικές Δυνάμεις και συγκεκριμένα στην μονάδα 32 ΤΥΠ. Οι απορίες μου είναι οι εξής: Α) Επειδή θέλω και επιθυμώ να υπηρετήσω είτε ως ΛΟΚ είτε ως Αμφίβιος αν αιτηθώ στο ΣΥΠΟ να το αλλάξω θα γίνει δεκτό το αίτημα μου; Γιατί δεν θέλω με τίποτα να πάω Πεζοναύτης β) Αν το αίτημα μου δεν γίνει δεκτό, δεν θα δεχτώ να πάω ειδικές δυνάμεις κοινώς θα αρνηθώ να υπηρετήσω ε. Δ. Τότε μπορώ να αιτηθώ να πάω ΕΛΔΥΚ ή θα με στείλουν υποχρεωτικά σε παραμεθόριο περιοχή; Ευχαριστώ. Συγνώμη για το άσχετο ποστ αλλά δεν μου απαντά κανένας ελπίζω να ξέρετε κάτι...

Paris21
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 24, 2018 6:29 am
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Paris21 »

Bill και εμενα σαμο..298 13 μαρτιου μετα μ εχουν μοναδα 4ετεθ εσενα τι σε εχουν; ... σαμο με καραβι θα πας?
Giorgio

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Giorgio »

Κωνσταντινος έγραψε:Παιδια δειτε και τη περιπτωση του κτελ. Κανει 12 ωρες σε αντιθεση με το τρενο που κανει 16 ωρες.. Ο, τι γλιτωσουμε καλο ειναι σε μια τοσο μεγαλη διαδρομη. Χωρις κινητο δεν παλευεται οντως με τοσες ωρες ταξιδι.. Η βλακεια ειναι οτι με το συστημα που αλλαζει μπαινουμε αμεσως στα βαθια που λενε. Χωρις να ξερουμε ουτε τα βασικα π. χ να παρουσιαζομαστε μας στελνουν αμεσως σε μοναδα οπου εκει θα πεσουμε πανω σε παλιοτερους και μαντεψτε.. Ολες τις αγγαρειες θα μας τις φορτωσουν σε εμας αφου θα ειμαστε καινουριοι.. Τεσπα απο την αλλη ας περιμενουμε να δουμε πρωτα, μην βιαζομαστε.
Με εσσο ανά 2 μήνες πλέον, δεν υφίσταται η έννοια παλιός-νέος. Μην σου πω κιόλας ότι λόγο της μορφής του νέου συστήματος οι νέοι θα είμαστε περισσότεροι! Μην ξεχνάμε ότι τα παιδιά που είναι πάνω τώρα έχουν φάει αγγούρι και περιμένουν εμάς να χαλαρώσουν λίγο, όπως και εμείς θα περιμένουμε την νέα εσσο...

Κωνσταντινος

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Κωνσταντινος »

Giorgio ναι εχεις δικιοι, απλα επειδή οι πιο παλιοι θα περιμενουν εμας και λογικο είναι ε για αυτό ειπα ότι θα μας Φορτωσουν πολλες υπηρεσίες όπως ενδεχομένως θα καναμε και εμεις. Επισης αν πατε στη φρουραρχεία και δηλώσετε ότι θα μετακινηθείτε με εξοδα του στρατου ειτε με τραινο ειτε με κτελ είναι δωρεαν το εισητηριο. Φρουραρχεία εχει στο μπατμιντον στην κατεχακη.

andy12839
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 01, 2018 1:31 pm
Επικοινωνία:

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από andy12839 »

Καλησπερα,
Εχω το σημειωμα καταταξης, αλλα δεν εδωσαν οτιδηποτε αλλο οσον αφορα τα εξοδα μετακινησης. Βλεπω στο πισω μερος του σημειωματος, στις οδηγιες, αναφερει πως σε περιπτωση που θελω να μετακινηθω με εξοδα της υπηρεσιας, να επικοινωνησω με το τοπικο φρουραρχειο. Γνωριζει κανεις λεπτομεριες για την διαδικασια ;

Επισης, εχει ενα χαρτι κολλημενο επανω που λεει πως οφειλω να προσκομμισω βεβαιωσεις σπουδων στην "υπηρεσια μας". Δεδομενου πως η υπηρεσια που μου στελνει το χαρτι καταταξης ειναι η στρατολογικη υπηρεσια Αττικης, υποθετω πως εννοουν πως πρεπει να το προσκομισω εκει. Παρ ολ αυτα, στο πισω μερος αναφερει πως πρεπει να το φερω κατα την καταταξη μου. Που τελικα πρεπει να φερω τα πιστοποιητικα αυτα ; Επισης εχουν θεμα με τιτλους σπουδων στα Αγγλικα;

Πάνος

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Πάνος »

Καλησπερα πηγα σημερα στο φρουραρχειο το μονο που θέλει είναι ταυτοτητα και φωτοτυπια το χαρτι καταταξης
Μάνος

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Μάνος »

Αλέξανδρε, κι εγώ ειμαι υγειονομικό (565 ΤΠ) και πρέπει να παρουσιαστώ στις 15/03. Απο Αθήνα (Ζω γραφου ) ειμαι. Εαν κλεισω εισιτήριο για άφιξη αεροδρόμιο Θεσσαλονίκης στι 07:55 την ίδια ημέρα, θα φτάσω εγκαίρως στο στρατόπεδο, έχεις καμία ιδέα;

Ευχαριστώ

Junior

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Junior »

Παιδιά εμένα μου ήρθε για 5μαρτιου Σώμα τεθωρακισμένα

Σημείο υποδοχής στρατο πύργου ψαρρου Δημητρίου

Έδρα Θήβα

Μονάδα τοποθετησης κεπβ/εοδ

Αυτό πάει να πει ότι 5 Μαρτίου πάω Θήβα και μετά συνεχίζω εκεί;

Giorgio

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Giorgio »

Μάνος έγραψε:Αλέξανδρε, κι εγώ ειμαι υγειονομικό (565 ΤΠ) και πρέπει να παρουσιαστώ στις 15/03. Απο Αθήνα (Ζω γραφου ) ειμαι. Εαν κλεισω εισιτήριο για άφιξη αεροδρόμιο Θεσσαλονίκης στι 07:55 την ίδια ημέρα, θα φτάσω εγκαίρως στο στρατόπεδο, έχεις καμία ιδέα;

Ευχαριστώ



Μια χαρά θα είσαι Μάνο. Χοντρικά ειναι 6-7 ώρες από Θεσσαλονίκη, αλλά έχουν κατανόηση οι άνθρωποι και να αργήσεις λίγο. Έχει κανείς ιδέα που σταματάμε; Διδυμότειχο ή Ορεστιάδα ; Και μετά πως θα παμε στην μονάδα;

Bill

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Bill »

Καλησπέρα Θα πάω με αεροπλάνο στη Σάμο... με έχουν τοποθετήσει στη μονάδα ΤΕΘ ΑΓΙΟΥ ΚΗΡΥΚΟΥ ΤΑ..
Άβαταρ μέλους
Heisenberg
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Μαρ 02, 2018 12:45 am
Επικοινωνία:

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Heisenberg »

Καλησπέρα παίδες και καλή θητεία να έχουμε!

Κι εγώ για 565 Λαγό διαβιβάσεις είμαι και μετά τοποθέτηση 16 ΛΔΒ.14/3 παρουσιάζομαι και προσωπικά θα πάω αεροπορικώς Αθήνα-Αλεξανδρούπολη με την πρωινή πτήση (06:50) Μετά λογικά με κάποιο ΚΤΕΛ από το αεροδρόμιο προς Ορεστιάδα και ταξί για το στρατόπεδο, κάπως έτσι.

Αν είναι και κάνας άλλος για 14/3 και πάει με αεροπλάνο, ας πει να μαζευτούμε αν είναι να πάμε παρέα μέσα :D

Alexander

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Alexander »

Καλησπερα φιλε! Θα σου συνιστουσα να μην βασιζεσαι και πολυ στον ΟΣΕ μιας και οι αμαξοστοιχιες εχουν παντα καθυστερηση και ειδικα η βραδινη. Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μην προλαβεις την ανταποκριση στην θεσσαλονικη και να χασεις το τρενο για αλεξανδρουπολη. Στο λεω αυτο γιατι ημουν χρονια φοιτητης στην λαρισα και επαιρνα συχνα το τρενο για αθηνα και το αντιστροφο και ειχε παντα καθυστερηση. Προσφατα μαλιστα ειχα παει να δωσω μαθημα και πηρα το βραδινο για αθηνα και εφτασα 1ωρα μετα απο οτι αναφερει στο site του ΟΣΕ. Οποτε κοψε εσυ αρχικα για θεσσαλονικη και αν δεις οτι σε παιρνει ο χρονος βγαλε μετα για αλεξανδρουπολη, διαφορετικα πας στην σιγουρη λυση που ειναι το κτελ απο θεσσαλονικη για διδυμοτειχο ή ορεστιαδα οτι σε βολευει και εχεις το κεφαλι σου ησυχο. Εγω παντως αυτο θα κανω.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης