Συναντήσεις - 565 ΤΠ Λαγός (Έβρος)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
nenos111
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2022 8:25 am
Επικοινωνία:

2022 Γ ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ Λαγός (Έβρος)

Δημοσίευση από nenos111 »

vackaming έγραψε:Καλησπέρα παιδιά,εγώ παρουσιάζομαι στις 16/5 λαγό 565 πεζικό.

Έχω κλείσει με αεροπλάνο προς αλεξανδρούπολη και μετά πάω προς διδυμότειχο, ξέρει κανείς που θα πάμε για να μας πάρουν;

Θα πάρεις ΚΤΕΛ από το αεροδρόμιο Αλεξανδρούπολης για Διδυμοτείχο (διαδρομή 1,5 ώρα).

Εξω από το ΚΤΕΛ Διδυμοτείχου τις ημέρες τις κατάταξης υπάρχουν στρατιωτικά οχήματα που μεταφέρουν τους νεοσύλλεκτους στο Λαγό.

Ο Λαγός από το Διδυμότειχο απέχει 12 χιλιόμετρα

vackaming

2022 Γ ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ Λαγός (Έβρος)

Δημοσίευση από vackaming »

Σε ευχαριστώ φίλε.
Τheo
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 30, 2022 5:43 pm
Επικοινωνία:

2022 Δ ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ/ΕΟΔ Λαγός (Έβρος)

Δημοσίευση από Τheo »

Καλή Θητεία σε όλους!

Παρουσιαζομαι 19/07 Πυροβολικό.Είναι κανείς άλλος;

Και γενικα υπάρχει κανείς που να γνωρίζει περισσότερα για το συγκεκριμένο στρατόπεδο;

GianPavl

2022 Δ ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ/ΕΟΔ Λαγός (Έβρος)

Δημοσίευση από GianPavl »

Καλημέρα! 19/7 και εγω Τεθωρακισμένα.Κανένας άλλος από Αθήνα;

AlienObs
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 04, 2022 6:19 pm
Επικοινωνία:

2022 Δ ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ/ΕΟΔ Λαγός (Έβρος)

Δημοσίευση από AlienObs »

Καλησπέρα σε όλους!

Εγώ παρουσιάζομαι 20/7.

Ξέρει κανείς αν προβλέπετε κάποιου ήδους μεταφορά στο στατόπεδο απο κάπου; Είχα διαβάσει π. Χ. Σε προηγούμενα θέματα προηγούμενων σειρών, να αναφέρετε κάτι για μεταφορά απο Διδυμοτειχο. Ξέρουμε εαν ισχύει κάτι ανάλογο; Ή που μπορώ έστω να ρωτήσω για να μάθω;

Απο Αθήνα ξέρει κάποιος εαν προλαβαίνει να πάει αυθημερών; Έχω βρει πτήση που φτάνει Αλεξανδρούπολη 7:45

nenos111
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2022 8:25 am
Επικοινωνία:

2022 Δ ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ/ΕΟΔ Λαγός (Έβρος)

Δημοσίευση από nenos111 »

AlienObs έγραψε:Καλησπέρα σε όλους!

Εγώ παρουσιάζομαι 20/7.

Ξέρει κανείς αν προβλέπετε κάποιου ήδους μεταφορά στο στατόπεδο απο κάπου; Είχα διαβάσει π. Χ. Σε προηγούμενα θέματα προηγούμενων σειρών, να αναφέρετε κάτι για μεταφορά απο Διδυμοτειχο. Ξέρουμε εαν ισχύει κάτι ανάλογο; Ή που μπορώ έστω να ρωτήσω για να μάθω;

Απο Αθήνα ξέρει κάποιος εαν προλαβαίνει να πάει αυθημερών; Έχω βρει πτήση που φτάνει Αλεξανδρούπολη 7:45

Αεροπορικώς Αθήνα - Αλεξανδρουπολη και μετά ΚΤΕΛ από το αεροδρόμιο Αλεξανδρούπολης για Διδυμοτείχο (διαδρομή 1,5 ώρα).(Μετά από κάθε πτήση περνάει λεοφορειο)

Εάν πας από την προηγούμενη μέρα μενεις σε ξενοδοχείο. Τις ημέρες της κατάταξης, έξω από το ΚΤΕΛ Διδυμοτείχου Υπάρχουν στρατιωτικά οχήματα που μεταφέρουν τους νεοσύλλεκτους στο Λαγό. Αλλιώς παίρνεις ταξί μαζί με άλλους συναδέλφους.

Ο Λαγός από το Διδυμότειχο απέχει 12 χιλιόμετρα.

Λευτερης

2022 Ε ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ/ΕΟΔ Λαγός (Έβρος)

Δημοσίευση από Λευτερης »

Καλημερα σας, καποιος για λαγο εβρου ;
Νίκος

2022 Ε ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ/ΕΟΔ Λαγός (Έβρος)

Δημοσίευση από Νίκος »

Καλησπέρα, εγώ για εκεί πάω, αλλά δεν έχω ιδέα.
Νίκος

2022 Ε ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ/ΕΟΔ Λαγός (Έβρος)

Δημοσίευση από Νίκος »

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση!

Θα ήθελα να μάθω ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να φτάσω εκεί και αν μπορώ να βγάλω εισιτήρια δωρεάν ή πρέπει να τα πληρώσω μόνος μου.

Αυτό που σχεδίαζα ήταν να πάω με ΚΤΕΛ μέχρι Ορεστιάδα και μετά από εκεί με κάποιο ταξί να φτάσω στο στρατόπεδο. Είναι εφικτό αυτό ή το σκέφτομαι λάθος;

Ευχαριστώ!

nenos111
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2022 8:25 am
Επικοινωνία:

2022 Ε ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ/ΕΟΔ Λαγός (Έβρος)

Δημοσίευση από nenos111 »

Νίκος έγραψε:Ευχαριστώ για την ανταπόκριση!

Θα ήθελα να μάθω ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να φτάσω εκεί και αν μπορώ να βγάλω εισιτήρια δωρεάν ή πρέπει να τα πληρώσω μόνος μου.

Αυτό που σχεδίαζα ήταν να πάω με ΚΤΕΛ μέχρι Ορεστιάδα και μετά από εκεί με κάποιο ταξί να φτάσω στο στρατόπεδο. Είναι εφικτό αυτό ή το σκέφτομαι λάθος;

Ευχαριστώ!

1) Μπορείς να ζητήσεις κατάσταση επιβίβασης από το Φρουραρχείο της περιοχής σου και με αυτή την κατάσταση βγάζεις δωρεάν εισιτήρια...

2) Εάν ταξιδέψεις με ΚΤΕΛ τότε θα βγάλεις εισιτήριο για Διδυμοτείχο. Έξω από το ΚΤΕΛ Διδυμότειχου υπάρχουν στρατιωτικά οχήματα που μεταφέρουν τους νεοσύλλεκτους στο Λαγό.

Ο Λαγός είναι ένα χωριό που απέχει από το Διδυμότειχο περίπου 10 χιλιομετρα

Νίκος

2022 Ε ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ/ΕΟΔ Λαγός (Έβρος)

Δημοσίευση από Νίκος »

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!
chris17
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Σεπ 14, 2022 3:19 pm
Επικοινωνία:

2022 Ε ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ/ΕΟΔ Λαγός (Έβρος)

Δημοσίευση από chris17 »

Καλησπέρα! Από Αθήνα ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για να ανέβω στο Λαγό; Αν πάω με ΚΤΕΛ Αλεξανδρούπολη υπάρχουν και από εκεί οχήματα του στρατού που μας μεταφέρουν;
Νηρέας

2022 Ε ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ/ΕΟΔ Λαγός (Έβρος)

Δημοσίευση από Νηρέας »

Από Αλεξανδρούπολη έχει ΚΤΕΛ για Διδυμότειχο αν δε κάνω λάθος. Παίζει να σε βολεύει με αεροπλάνο για Αλεξανδρούπολη, πρέπει να είναι πιο φθηνό.
alicia
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Δευ Αύγ 01, 2022 7:27 pm
Επικοινωνία:

2022 Ε ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ/ΕΟΔ Λαγός (Έβρος)

Δημοσίευση από alicia »

Από Αθήνα για Αλεξανδρούπολη, με τραίνο, ΚΤΕΛ ή αεροπλάνο. Από Αλεξανδρούπολη για Διδυμότειχο με τραίνο ή ΚΤΕΛ. Από Διδυμότειχο για Λαγό με ΚΤΕΛ της τοπικής γραμμής ή ταξί. Εκτός αν έρθεις μια και καλή με δικό σου όχημα.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης