Συναντήσεις - 565 ΤΠ Λαγός (Έβρος)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Γιώργος

Συναντήσεις - 565 ΤΠ Λαγός (Έβρος)

Δημοσίευση από Γιώργος »

Είστε υπόχρεος κατάταξης, με την 2018 Β' ΕΣΣΟ (Μάρτιος), δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 5/2018. Έχετε κατανεμηθεί σε Στρατό Ξηράς, Διαβιβάσεις. Υποχρεούσθε να παρουσιαστείτε σε 565 Τάγμα Πεζικού (565 ΤΠ) () στις 14-03-2018. Παιδιά καλησπέρα σας, μπορείτε να μου πείτε κάποια πράγματα για αυτό εδω;
Κωνσταντινος

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Κωνσταντινος »

Γεια σου Γιωργο! Και εμενα δυστυχως εκει μου ετυχε να παω και φαντασου ειμαι απο Αθηνα.. Παιδια ο, τι ξερετε πειτε μας και πως παμε εκει εκτος απο αεροπλανο και πως ειναι ειναι το συγκεκριμενο στρατοπεδο.. Με κτελ η τρενο εχω μαθει ειναι πολλες ωρες, αλλα αν προτιμησω να ανεβω με τρενο σταματαω Αλεξανδρουπολη και απο εκει με κτελ?
Giorgio

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Giorgio »

Μάγκες και εμένα εκεί μου έτυχε να πάω. Από Αθήνα και γω, παρότι είχα συμπεριλάβει κοινωνικά και λοιπά κριτήρια...(να ναι καλά ο αρχηγός και η υπουργάρας μας). Από ότι έχω μάθει πας με τρένο Σαλόνικα, από κει αλλάζεις για Ορεστιάδα. Μετά λογικά θα βγάλουν υπηρεσιακό για την εξυπηρέτηση των στρατιωτών, γιατί δεν έχουν κάποιο λεωφορείο. Με κτελ αντίο ζωή!

Πάντως έίναι από τα σύγχρονα στρατόπεδα( νομόζω δεκαετία 80 φτιάχτηκε).2-3 μέρες θα κάτσουμε και μετά θα μας στέίλουν αλλού.

γιωργος

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από γιωργος »

Καλησπερα παιδια κι εμενα μου ηρθε πως ειμαι υποχρεως κατατακης με την 2018 β εσσο αλλα στο 485ΤΔΒ λαρισα στης 15-3-2018 και ειμαι απο κορινθο
Κωνσταντινος

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Κωνσταντινος »

Γεια σου φιλε. Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες! Δεν ξερω μακαρι να μας στελναν σε καποιο νησι να πας με καραβι η κατευθειαν με αεροπλανο σαν ανθρωπος. Τωρα για να πας εβρο και συγκεκριμενα διδυμοτειχο που θα παμε εμεις θα ταξιδευουμε μια μερα. Εγω παρουσιαζομαι 13 μαρτιου, αρα πρεπει να ειμαι εβρο απο δευτερα απογευμα προς βραδυ, για να ειμαι το πρωι της τριτης στην ωρα μου στο στρατοπεδο. Πυροβολικο με βαλανε. Ειναι καποιος αλλος πυροβολικο; Καλη θητεια να εχουμε!
Γιάννης

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Γιάννης »

Γεια σας! Και εγώ από Αθήνα. Πήρα τηλ στα ΚΤΕΛ και δεν υπάρχουν δρομολόγια από Αλεξανδρούπολη, Διδυμότειχο, Ορεστιάδα για Λαγό. Μάλιστα, στο Διδυμότειχο μου είπαν πως υπάρχει μόνο η λύση του ταξί (! ). Ελπίζω όντως να υπάρξει υπηρεσιακό, αλλά ακόμα και αν υπάρξει δεν ξέρω πως μπορούμε να μάθουμε ώρες και μέρος αναχώρησης.
Πανος

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Πανος »

Καλησπερα παιδια και εμένα Λάρισα με έτυχε , το χαρτι σας ηρθε;
Βασιληε

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Βασιληε »

Σας ήρθε χαρτι απο στρατο; στην στρατολογια δεν εχει βγει ακομα πρόσκληση
Αλέξανδρος

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

Καλημέρα! Εγώ είμαι υγειονομικό και είναι να παρουσιαστώ και γω 15 του μήνα στο 565 ΤΠ. Επειδή έχω μπερδευτεί· αυτή είναι η μόνιμη μονάδα μας που θα κάνουμε όλη μας την θητεια ή είναι Σημείο Υποδοχής Οπλιτών (ΣΥΠΟ) και θα κάτσουμε 3 μέρες και μετά θα μας στείλουν αλλού ; Πάντως στο ίντερνετ ως ΣΥΠΟ στον Λαγο Έβρου αναφέρει το 'Στρατόπεδο ΣΧΗ ΙΩΑΝΝΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑΚΗ'

Giorgio

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Giorgio »

Ούτε εμένα έχει έρθει χαρτί. Θα περάσω την Δευτέρα από την στρατολογία να ρωτήσω, τι στο καλό κάνουν
Πάνος

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Πάνος »

Πηρα εχθες τηλεφωνο στην στρατολογια και μου είπαν ότι απο δευτερα θα τα στειλουν
Αλέξανδρος

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

Καλησπέρα σε όλους απο Αθηνα, και εμενα μου εμφανιστηκε στην ιστοσελιδα της στρατολογιας για 565 ΤΠ. Προλαβαινουμε ακομα για αεροπορικα εισιτηρια μεχρι Αλεξανδρουπολη, ειναι σχετικα φτηνα προς το παρον. Μετα κτελ απο αεροδρομιο για ορεστιαδα και μετα φανταζομαι με καποιον τροπο ως το στρατοπεδο.
Giorgio

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Giorgio »

Υποτίθεται πως θα μείνουμε 2-3 μέρες εκεί, για εξετάσεις , ιματισμό κτλ και μετά θα μας κατανείμουν σε άλλες μονάδες όπου θα εκπαιδευτούμε και θα ορκιστούμε. Βέβαια επειδή το νέο σύστημα δοκιμάζεται από την δική μας εσσο, κανείς δεν ξέρει με σιγουριά.
Giorgio

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Giorgio »

Παιδιά τι κινητό σκέφτεστε να πάρετε μαζί; Λέω να πάρω το smartphone μου, μην χαθούμε πουθενά στον δρόμο και μας ψάχνει η ΝικολούληΕικόνα
Πάνος

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Πάνος »

Τα εισιτήρια για να παμε μας τα κάνει δωρεαν ο στρατός
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες