Επιλαχόντες ΕΠΟΠ Αεροπορίας (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
GiannisAthens21
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Αύγ 20, 2021 4:40 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΕΠΟΠ Αεροπορίας (2021)

Δημοσίευση από GiannisAthens21 »

Καλησπερα, ειμαι επιλαχον στην αεροπορια, εχουμε κανα νεο γενικα για τους επιλαχοντες; Διαβασα ενας εγραψε για στρατο ξηρας οτι τον πηραν τηλ ηδη αλλα μου φαινεται νωρις...
Chris00
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 28, 2021 3:41 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΕΠΟΠ Αεροπορίας (2021)

Δημοσίευση από Chris00 »

Φίλε δεν νομίζω ότι ήταν πολύ αλήθεια πως τον πήραν γιατί το είδα και εγώ Αρχικά είχαν προθεσμία να μπουν οι επιτυχών μέχρι σήμερα άρα πως τον κάλεσαν ; Μάλλον τρολ
GiannisAthens21
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Αύγ 20, 2021 4:40 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΕΠΟΠ Αεροπορίας (2021)

Δημοσίευση από GiannisAthens21 »

Επισης δινουν διορια 5 μερες εξτρα για να παρουσιαστει σε καποιον σε περιπτωση που εχει προσωπικο λογο εφοσον το δηλωσει στο κοντινοτερο αστυνομικο τμημα αν δεν κανω λαθος
Chris00
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 28, 2021 3:41 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΕΠΟΠ Αεροπορίας (2021)

Δημοσίευση από Chris00 »

Ναι Γιάννη ισχύει όποτε ήταν ένας ακόμα τρολ Εγώ πιστεύω από βδομάδα Έχει ακούσει κανείς τπτ ;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΕΠΟΠ Αεροπορίας (2021)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Για όσους επιτυχόντες σε πάνω από ένα κλάδο δεν παρουσιάστηκαν στο κέντρο, έχουν ήδη καλέσει τους αντίστοιχους επιλαχόντες. Προφανώς θα καλέσουν και άλλους στην πορεία (λήξη διορίας παρουσίασης, παραιτήσεις, κλπ). Συστήνω υπομονή σε όλους.
GiannisAthens21
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Αύγ 20, 2021 4:40 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΕΠΟΠ Αεροπορίας (2021)

Δημοσίευση από GiannisAthens21 »

Εισαι σιγουρος για αυτο; Και για την αεροπορια; Γιατι ειμαι 1ος επιλαχον και ξερω στανταρ ατομο που μπηκε αλλου και οχι αεροπορια στην ειδικοτητα μου και εχει αδειασει θεση... Απλα αν οντως ισχυει ελλαδα εισαι μας φαγανε τα πολυμπριζα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΕΠΟΠ Αεροπορίας (2021)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Γνωρίζω σίγουρα για την στρατολογία.Σχετικά με την περίπτωσή σου, ίσως μία επικοινωνία με το επιτελείο να κρίνεται αναγκαία ώστε να σου λυθούν τυχόν απορίες, διότι εάν είσαι 1ος επιλαχόν και γνωρίζεις σίγουρα ότι άτομο της ειδικότητάς σου έχει επιλέξει να μην παρουσιαστεί ή έφυγε μετά την κατάταξή του, δύο είναι τα τινά:

  • Ή θα σε καλέσει για κατάταξη το επιτελείο τις προσεχείς ημέρες ώστε να καλύψεις την κενή θέση.


  • Ή κάτι άλλο γίνεται που μόνο μία τηλεφωνική επαφή με το επιτελείο θα σε καλύψει.


Τελευταία επεξεργασία από το μέλος D.Y.K την Παρ Αύγ 27, 2021 7:14 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Chris00
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 28, 2021 3:41 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΕΠΟΠ Αεροπορίας (2021)

Δημοσίευση από Chris00 »

Πως γίνεται να κάλεσαν επιλαχόντες από την στιγμή που ακόμα μπαίνουν επιτυχόντες ;
Άβαταρ μέλους
Xanthos
Αντιστράτηγος
Αντιστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2574
Εγγραφή: Δευ Μάιος 20, 2019 8:00 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΕΠΟΠ Αεροπορίας (2021)

Δημοσίευση από Xanthos »

Λογικα κάποιος δεν παρουσιάστηκε.
Ο. Π. Κ. Ε
epop96
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 23, 2021 11:36 am
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΕΠΟΠ Αεροπορίας (2021)

Δημοσίευση από epop96 »

Ναι φίλε μου απλά οποίος δεν παρουσιάστηκε είχε προθεσμία μέχρι και σήμερα και +5 μέρες ακόμα έτσι ξέρω. Το άλλο παιδί είπε πως μπήκε κιόλας Πέμπτη σαν επιλαχων!

Οπότε πως καλέστηκε επιλαχών χωρις να έχει περάσει η προθεσμία για τους επιτυχόντες;

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΕΠΟΠ Αεροπορίας (2021)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Προφανώς κάλεσαν όσους είχαν περάσει σαν ΕΠΟΠ σε πάνω από 1 κλάδο και επέλεξαν να πάνε σε κάποιον άλλο και έμεινε κενή η θέση. Αυτό λέμε. Θα καλέσουν και άλλους επιλαχόντες στην πορεία, είναι βέβαιο αυτό.
epop96
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 23, 2021 11:36 am
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΕΠΟΠ Αεροπορίας (2021)

Δημοσίευση από epop96 »

Ναι φίλε. Μου απλά λέω ότι πχ πέρασαν αεροπορία και στρατο Ένα παιδί είπε κιόλας πως το κάλεσαν Πέμπτη να μπει.

Πως γίνετε που ξέρουν ότι ο επιτυχών δεν θα μπει μέσα στη προθεσμία που έχει

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΕΠΟΠ Αεροπορίας (2021)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Προφανώς μπήκε ήδη σε ένα από τα δύο στην προθεσμία που έχει δοθεί. Έχω την εντύπωση (ας με διορθώσει κάποιος εάν δεν ισχύει), ότι δεν είχαν τις ίδιες προθεσμίες παρουσίασης όλοι οι κλάδοι.Εάν ισχύει κάτι άλλο, δε μπορώ να το γνωρίζω. Αυτό που γνωρίζω σίγουρα είναι πως υπάρχει άτομο που ήταν 2ος επιλαχών στη στρατολογία και τον κάλεσαν να παρουσιαστεί στον Αυλώνα χθες.

Όσοι είστε επιλαχόντες, το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να επικοινωνήσετε με τα τηλέφωνα των επιτελείων σας και να ρωτήσετε πότε στο περίπου σκοπεύουν να καλέσουν τους όποιους επιλαχόντες.

epop96
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 23, 2021 11:36 am
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΕΠΟΠ Αεροπορίας (2021)

Δημοσίευση από epop96 »

Η αλήθεια είναι πως παρουσιάζονται ξεχωριστά διαφορετικές μέρες μέσα στην εβδομάδα. Θέλει πολύ υπομονή...

Παιδιά πιστεύει κανεις πως θα πάρει όλους τους επιλαχοντες έστω με την επόμενη προκήρυξη ή μόνο εγω;

Epop2021
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Τρί Δεκ 08, 2020 10:28 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΕΠΟΠ Αεροπορίας (2021)

Δημοσίευση από Epop2021 »

Υπάρχει κανένα νέο για επιλαχόντες στην αεροποριά τι παίζει τι γίνεται;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες