Κακή χρήση αναβολής ή ανυπότακτος;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Papadopoulos
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 13, 2021 6:22 pm
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής ή ανυπότακτος;

Δημοσίευση από Papadopoulos »

Καλησπέρα σας. Είμαι 29 χρονών και έχω πάρει αναβολή σπουδών για διδακτορικό στην Αγγλία μέχρι τον Δεκέμβριο του 2022. Δυστυχώς κόπηκα... Σκέφτομαι όμως να μην κόψω την αναβολή ακόμα και να μείνω Αγγλία να δουλέψω γιατί χρειάζομαι την προυπηρεσία μέχρι το Δεκέμβριο του 2022. Όταν έρθει η ώρα κατάταξης, θα μου ζητήσουν το διδακτορικό το οποίο δεν θα έχω να δείξω. Ξέρει κανείς τις επιπτώσεις; Είναι κακή χρήση αναβολής ή θα είμαι ανυπότακτος; Σας ευχαριστώ!
Petros

Κακή χρήση αναβολής ή ανυπότακτος;

Δημοσίευση από Petros »

Κακή χρήση αναβολής.
fsafsa

Κακή χρήση αναβολής ή ανυπότακτος;

Δημοσίευση από fsafsa »

Papadopoulos έγραψε:Καλησπέρα σας. Είμαι 29 χρονών και έχω πάρει αναβολή σπουδών για διδακτορικό στην Αγγλία μέχρι τον Δεκέμβριο του 2022. Δυστυχώς κόπηκα... Σκέφτομαι όμως να μην κόψω την αναβολή ακόμα και να μείνω Αγγλία να δουλέψω γιατί χρειάζομαι την προυπηρεσία μέχρι το Δεκέμβριο του 2022. Όταν έρθει η ώρα κατάταξης, θα μου ζητήσουν το διδακτορικό το οποίο δεν θα έχω να δείξω. Ξέρει κανείς τις επιπτώσεις; Είναι κακή χρήση αναβολής ή θα είμαι ανυπότακτος; Σας ευχαριστώ!


Ανυπότακτος θεωρείσαι όταν σου έρχεται το χαρτί κατάταξης και δεν παρουσιάζεσαι.

Liapunov13
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2020 4:08 pm
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής ή ανυπότακτος;

Δημοσίευση από Liapunov13 »

Papadopoulos έγραψε:Καλησπέρα σας. Είμαι 29 χρονών και έχω πάρει αναβολή σπουδών για διδακτορικό στην Αγγλία μέχρι τον Δεκέμβριο του 2022. Δυστυχώς κόπηκα... Σκέφτομαι όμως να μην κόψω την αναβολή ακόμα και να μείνω Αγγλία να δουλέψω γιατί χρειάζομαι την προυπηρεσία μέχρι το Δεκέμβριο του 2022. Όταν έρθει η ώρα κατάταξης, θα μου ζητήσουν το διδακτορικό το οποίο δεν θα έχω να δείξω. Ξέρει κανείς τις επιπτώσεις; Είναι κακή χρήση αναβολής ή θα είμαι ανυπότακτος; Σας ευχαριστώ!


οταν παρουσιαστεις, θα σου ζητησουν το χαρτι οτι πηρες διδακτορικο, και αν εν το εχεις, οριζεται ενα μικρο προστιμο "κακης χρησης αναβολης" νομιζω ειναι 90 ευρω ή κατι τετοιο.

Ανυποτακτος θα θεωρεισαι αν δεν παρουσιαστεις (δες το αντιστοιχο τοπικ).

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Liapunov13 την Δευ Μάιος 17, 2021 7:49 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες