Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Eirini_k
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2021 9:59 am
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από Eirini_k »

bobiras12 έγραψε: Ας το πάρουμε απόφαση ότι δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι και να ελπίζουμε να βγει κ του χρόνου προκήρυξη. Αν και δεν το νομίζω.
Θέλω να ελπίζω πως θα ανοίξουν γιατί είχαν πει για μια 5ετια. Οποτε αλλά ελπιζω
Άβαταρ μέλους
Var
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 483
Εγγραφή: Τετ Δεκ 09, 2020 10:54 am
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από Var »

Βάση των λεγόμενων τους θα βγει σίγουρα και του χρόνου και άλλα 3 μετά τώρα το τι πραγματικά θα κάνουν κάνεις δεν το ξέρει πάντως αν η Τουρκία αρχίσει τις πιέσεις θα αναγκαστούν ξανά
Άβαταρ μέλους
Galahad
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 03, 2021 6:20 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από Galahad »

Καλησπέρα και συγχωρέστε με για την άγνοια μου αλλά δεν έχω κάποιον που γνωρίζω για να ρωτήσω. Γράφει ότι είμαι κατάλληλος,704 βαθμολογία και σειρά 32/123. Τι ακριβώς σημαίνει η βαθμολογία και η σειρά; Υποθέτω ότι η βαθμολογία είναι τα μόρια αλλά είπα να ρωτήσω για να είμαι σίγουρος. Ευχαριστώ πολύ.
Άβαταρ μέλους
Var
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 483
Εγγραφή: Τετ Δεκ 09, 2020 10:54 am
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από Var »

Πολίτης εσύ τι έκανες ρε φίλε πέρασες κάπου;
Άβαταρ μέλους
MAYROS.ODERPAS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 06, 2021 6:39 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από MAYROS.ODERPAS »

Var έγραψε:Βάση των λεγόμενων τους θα βγει σίγουρα και του χρόνου και άλλα 3 μετά τώρα το τι πραγματικά θα κάνουν κάνεις δεν το ξέρει πάντως αν η Τουρκία αρχίσει τις πιέσεις θα αναγκαστούν ξανά
Ειναι σιγουρο οτι θα κανουν κι αλλες προκηρυξεις

Το θεμα ομως ειναι να αλλαξουν το καθεστος των μοριων

Αποψη ειναι να βαλουν με ποσοστα ατομα ειδικων κατηγοριων και εννοω ΠΧ αν θελουν 1000 ατομα τα 400 ατομα να τα βαλουν στις ειδικες κατηγοριες μοριων (εντοπιοτητα-πολυτεκνια, τρειτεκνια, ... Κτλ)

και τους αλλους 600 που εχουν πτυχια ΑΕΙ-ΤΕΙ-ΙΕΚ-ΓΕΛ... Κτλ αλλου.-Οπως και τους ΟΒΑ αλλου ειναι αλλη κατηγορια.

Που να ανταγωνιστεις καποιον που εχει (εντοπιοτητα-πολυτεκνια-και ειναι ΟΒΑ!) ουτε δυο πτυχια δεν φτανουν.

bobiras12
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Μαρ 30, 2021 9:55 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από bobiras12 »

Και για 15.000 προσλήψεις σε βάθος 5ετιας είπαν που αυτό σημαίνει ότι για να βγει αυτό το νούμερο του χρόνου θα πρέπει να πάρουν τους διπλάσιους από ότι φέτος... Η μόνη μας ελπίδα είναι να πλησιάζουν εκλογές για να βγάλουν την προκήρυξη
Άβαταρ μέλους
Var
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 483
Εγγραφή: Τετ Δεκ 09, 2020 10:54 am
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από Var »

Φίλε τα είπες ολοσωστα ένας πολύτεκνος από Ξάνθη έχει 200 μόρια άμεσα άμεσα εσύ ξεκινάς από 0 οπότε είναι πολύ άδικο αυτό πρέπει να έχει 60% των θέσεων σε κανονικούς και τις άλλες όπως είπες
Άβαταρ μέλους
Var
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 483
Εγγραφή: Τετ Δεκ 09, 2020 10:54 am
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από Var »

15.000 είπανε μαζί με τους ΟΒΑ και τα παιδιά των σχολών
Άβαταρ μέλους
re pate kala re
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 23, 2020 1:43 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από re pate kala re »

MAYROS.ODERPAS έγραψε:
Var έγραψε:Βάση των λεγόμενων τους θα βγει σίγουρα και του χρόνου και άλλα 3 μετά τώρα το τι πραγματικά θα κάνουν κάνεις δεν το ξέρει πάντως αν η Τουρκία αρχίσει τις πιέσεις θα αναγκαστούν ξανά
Ειναι σιγουρο οτι θα κανουν κι αλλες προκηρυξεις

Το θεμα ομως ειναι να αλλαξουν το καθεστος των μοριων

Αποψη ειναι να βαλουν με ποσοστα ατομα ειδικων κατηγοριων και εννοω ΠΧ αν θελουν 1000 ατομα τα 400 ατομα να τα βαλουν στις ειδικες κατηγοριες μοριων (εντοπιοτητα-πολυτεκνια, τρειτεκνια, ... Κτλ)

και τους αλλους 600 που εχουν πτυχια ΑΕΙ-ΤΕΙ-ΙΕΚ-ΓΕΛ... Κτλ αλλου.-Οπως και τους ΟΒΑ αλλου ειναι αλλη κατηγορια.

Που να ανταγωνιστεις καποιον που εχει (εντοπιοτητα-πολυτεκνια-και ειναι ΟΒΑ!) ουτε δυο πτυχια δεν φτανουν.



Απλό πολύτεκνοι 10% τρίτεκνοι 5%

Άβαταρ μέλους
Var
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 483
Εγγραφή: Τετ Δεκ 09, 2020 10:54 am
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από Var »

Πολύ σωστός ρε πάτε καλά έτσι θα έπρεπε να είναι αλλά που
Άβαταρ μέλους
re pate kala re
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 23, 2020 1:43 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από re pate kala re »

Var έγραψε:Φίλε τα είπες ολοσωστα ένας πολύτεκνος από Ξάνθη έχει 200 μόρια άμεσα άμεσα εσύ ξεκινάς από 0 οπότε είναι πολύ άδικο αυτό πρέπει να έχει 60% των θέσεων σε κανονικούς και τις άλλες όπως είπες


όχι 80% να τους δώσουμε 10%επι των θέσεων πολύτεκνοι και 5% οι τρίτεκνοι, οι ΟΒΑ ώπος το έλεγα απο την αρχή Αν δεν έχουν τα βασικά είναι εκτός είδατε πολύ μεγάλο ποσοστό ΟΒΑ μείναν εκτός και θα κάτσουν ως ΟΒΑ μπας και τους ανανεώσουν ξανά και πάρουν εχτρα 50 μοριάκια

Κύριοι αν στις ΠΚΕ τηρηθούν τα προβλεπόμενα σίγουρα θα έχουμε 30-40 % κομμένους ειδικά γυναίκες

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος re pate kala re την Κυρ Ιουν 06, 2021 9:23 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Andreas2000
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Παρ Απρ 02, 2021 6:45 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από Andreas2000 »

Μήπως ξέρει κανένας εάν φτάνει το covid test από μόνο του ή θα πρέπει να το βέβαιωσουμε μέσω Διαδικτύου; Ρωτάω επειδή αναρωτιέμαι πως θα ξέρουν στις επιτροπές εάν δεν το έχουμε κάνει λανθασμένα πάνω από 72 ώρες πριν ;
Mitsos1994
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 28, 2021 12:30 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από Mitsos1994 »

Καλησπέρα παιδιά με έχουν καλέσει κ εμενα 102/627 απο τις 50 θεσεις που παίρνει αν θυμάμαι καλά καλά στην ειδικότητα... Θα το προσπαθήσω κ ότι γίνει.

Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1809
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από Politis1994 »

Var έγραψε:Πολίτης εσύ τι έκανες ρε φίλε πέρασες κάπου;
δεν θα ανακοινώσω ειδικότητα έχω περάσει πολεμικό ναυτικό πάντως και βλέπουμε παιδιά.
Άβαταρ μέλους
Var
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 483
Εγγραφή: Τετ Δεκ 09, 2020 10:54 am
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από Var »

Αφού ξέρουμε τι έχεις δηλώσει στο πολεμικό ναυτικό πολίτη γιατί τέτοια μυστικότητα εγώ θα σου ευχηθώ καλή τύχη μακάρι να μπεις φίλε μου
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες