Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
kital
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2022 3:24 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από kital »

GuestMan έγραψε:Παιδια αρα εμενα που μου λεει 10 Μαιου μπορω να παω φρουραρχειο απο τις 5 Μαιου και μετα;

Και μεχρι να με καλεσει το 401 θα εχω αναβολη και δε θα με ψαχνουν στις 10 Μαιου;



Αφου σου λέει 10 Μαΐου, μπορείς να πας από τις 3 Μαΐου (5 εργάσιμες). Αλλά θα σου πρότεινα να πας στις 9, αντε το πολύ στις 6 (παρασκευή). Και ναι, με την ολοκλήρωση της διαδικασίας στο φρουραρχείο θα έχεις αμέσως αναβολή μέχρι να βγεί η απόφαση τις επιτροπής (που θα περάσεις μέσα σε περίπου 1 μήνα).

Δεν βγαίνεις ανυπότακτος, μην Ανησυχείς. Ακόμη και αν η επιτροπή απορρίψει την αναβολή σου, που αποκλείεται αν έχεις πάει με χαρτί από γιατρό, αλλά ακόμη και αν στην απορρίψει, δεν βγαίνεις ανυπότακτος και δεν υπάρχει πρόστιμο αν ακολούθησες την διαδικασία που πρέπει, θα σου δώσουν νέα ημερομηνία να παρουσιαστείς.

Έχεις ήδη χαρτί με κάποια γνωμάτευση από γιατρό φαντάζομαι (ψυχιατρική ή σωματική).
Κάποιος

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από Κάποιος »

Καλησπέρα. Είχα πάρει 2ετη αναβολή ψυχολογικό χωρίς γνωμάτευση. Θα μου δώσουν οριστική απαλλαγή χωρίς γνωμάτευση ;
kital
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2022 3:24 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από kital »

Κάποιος έγραψε:Καλησπέρα. Είχα πάρει 2ετη αναβολή ψυχολογικό χωρίς γνωμάτευση. Θα μου δώσουν οριστική απαλλαγή χωρίς γνωμάτευση ;


Καλύτερα να πάρεις μια γνωμάτευση για να είναι ευκολότερο και για εσένα και για τους γιατρούς εκει. Και στην επιτροπή που είχα περάσει φέτος, δώσανε σε έναν αναβολή χωρίς γνωμάτευση, αλλά του είπαν όταν ξαναπάει να φέρει χαρτί. Μπορεί να σε παιδέψουν αν δεν έχεις μαζί. Εντάξει, αν έχεις πρόβλημα θα την πάρεις ή στην επιτροπή ή στο στρατόπεδο, αλλά θα είναι πιο άνετα αν έχεις γνωμάτευση, ειδικά εάν έχεις κάποια ασθένεια που στο ΦΕΚ γράφει ότι πρέπει να μην έχεις βελτίωση από θεραπεία κλπ, γιατί πάνω στη γνωμάτευση θα σου γράφει τι φάρμακα πέρνεις κλπ.
κωστης

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από κωστης »

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση θελω να κανω.Περυσι πηρα την 1η μου αναβολη για ψυχολογικους λογους.

Οταν πηγα στο φρουραρχειο ενα μεσημερι και εκανα την διαδικασια δεν υπηρχε κυριολεκτικα ψυχη εκτος απο τους φανταρους και τον γιατρο.

Ξεμπερδεψα κυριολεκτικα σε 15-20 λεπτα.

Θεωρειται μπορω να πετυχω κατι αναλογο και φετος και να μην τραβηξει πολυ (δουλευω κιολας γιαυτο ρωταω) ; Πχ να παω πολυ μεσημερι η πολυ αργα;

η ετσι χαλαρα ειναι παντα;

diterman

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από diterman »

Ολοι σου λενε να πας πολυ πρωι για να μην πετυχεις ουρα αλλα εγω που πηγα απο τις 6 τελικα ξεμπερδεψα στις 11 ενω αυτοι που ηρθαν στις 10:30 προλαβαν μονο 10 ατομα στην ουρα οπως το περιγραφεις. Νομιζω καλυτερα να πας πιο αργα. Μην πας πολυ αργα και εισαι μονος σου. Θεωρω πως αν φτασεις εκει 10 θα πετυχεις τους τελευταιους και δεν θα περιμενεις πολυ
Str vpv
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2022 4:41 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από Str vpv »

diterman έγραψε:Ολοι σου λενε να πας πολυ πρωι για να μην πετυχεις ουρα αλλα εγω που πηγα απο τις 6 τελικα ξεμπερδεψα στις 11 ενω αυτοι που ηρθαν στις 10:30 προλαβαν μονο 10 ατομα στην ουρα οπως το περιγραφεις. Νομιζω καλυτερα να πας πιο αργα. Μην πας πολυ αργα και εισαι μονος σου. Θεωρω πως αν φτασεις εκει 10 θα πετυχεις τους τελευταιους και δεν θα περιμενεις πολυ


Τι 6 ρε;7- με 7:30 μπαίνουν τα στελεχη. Ποσά σκόπευε βαρεσα εκεί δεν θυμάμαι να ανοιγαμε στις 6

κωστης

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από κωστης »

Ξερουμε μηπως μεχρι τι ωρα δεχονται ατομα;
Crustie
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 27, 2020 9:27 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από Crustie »

Kital Τελικα σε δεχθηκαν στο φρουραρχειο αθηνων η πηγες αυλωνα; Γιατι και σε μενα το σημειωμα καταταξης λεει στρατολογικη υπηρεσια ανατολικης αττικης
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Crustie την Σάβ Απρ 30, 2022 3:25 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λεφ

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από Λεφ »

Καλημέρα στην ομάδα, Δευτέρα 2 μαϊου θα μπορέσω να πάω φρουραρχείο Αθηνών για αναβολή ή δεν θα λειτουργήσει λόγο αργίας; Περιμένω να πάρω το τελευταίο 6μηνο μιας και έχω συμπληρώσει 18 μήνες Α Υ λέτε να καταφέρω να το πάρω χωρίς χαρτί γιατρού;
kital
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2022 3:24 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από kital »

Crustie έγραψε:Kital Τελικα σε δεχθηκαν στο φρουραρχειο αθηνων η πηγες αυλωνα; Γιατι και σε μενα το σημειωμα καταταξης λεει στρατολογικη υπηρεσια ανατολικης αττικης

Αθηνών πήγα χωρίς πρόβλημα, και υπήρχε και κόσμος από στρατολογική υπηρεσία Κρήτης. Τελικά μόνο η διεύθυνση διαμονής μετράει.
ΣΑΜΟΥΡΑΙ

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από ΣΑΜΟΥΡΑΙ »

Καλησπερα παιδια μια ερωτησουλα και οποιος ξερει απανταει... Το 2016 πηρα την πρωτη μου 6μηνη αναβολη για πονοκεφαλους και κατι αλλα που εβγαλε εκεινη την στιγμη ο γιατρος απτο μυαλο του, μιας και πηγα χυμα και του ειπα την αληθεια οτι δηλαδη αρχιζω σχολη σε μερικους μηνες και απλα θελω μια εξαμηνη. Περυσι πηρα Ετησια για ψυχολογικους λογους με χαρτι ψυχιατρου. Απο τι θυμαμαι πρεπει να συμπληρωσω 24 μηνες και μετα η τελευταια ειναι απαλλαγη με ι5, αυτο σημαινει οτι τωρα που θα ξαναπαω πρεπει να παρω αλλη μια 6μηνη εφοσον ειμαι στους 18 μηνες ηδη; Και αν ναι θα το ξερει ο γιατρος απο ιστορικο αναβολων Η πρεπει να του το πω εγω;

Ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση

fsafsa

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από fsafsa »

Ρε σεις δεν γίνεται να το κάνετε επίτηδες, μπείτε στην διαδικασία να διαβάσετε και τα προηγούμενα μηνύματα, έχετε γεμίσει το θέμα με παρόμοιες απορίες.
ΣΑΜΟΥΡΑΙ

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από ΣΑΜΟΥΡΑΙ »

fsafsa έγραψε:Ρε σεις δεν γίνεται να το κάνετε επίτηδες, μπείτε στην διαδικασία να διαβάσετε και τα προηγούμενα μηνύματα, έχετε γεμίσει το θέμα με παρόμοιες απορίες.


Δηλαδη να κατσω να διαβασω 41 σελιδες ενω καποιος καλος ανθρωπος μπορει να μου απαντησει σε 20 δευτερολεπτα ; ...

dio25

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από dio25 »

Καλησπερα σας, μου εχει ερθει χαρτι για τις 10 μαιου να παρουσιαστω, προλαβαινω να παω μεχρι και την παρασκευη 6 του μηνα; Η ειναι μεχρι 5 εργασιμες ημερες πριν την ημερομνια παρουαιασης; Σας παρακαλω αν ξερει καποιος ας απαντησει εχω αγχωθει
Κωστης

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από Κωστης »

Παιχταρα μου μεχρι και ανημερα που παρουσιαζεσαι μπορεις να πας δηλαδη τριτη 10 του μηνος.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης