Εκπαίδευση και χρήση όπλων στην Αστυνομία

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ARN
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2018 3:05 pm
Επικοινωνία:

Εκπαίδευση και χρήση όπλων στην Αστυνομία

Δημοσίευση από ARN »

Μάγκες αυτό που φταίει είναι η ελλιπής εκπαίδευση. Πήραν εφ και τους πέταξαν στα βαθιά νερά απότομα. Στο βίντεο φαίνεται ότι ξεκάθαρα δεν ξέρουν να κάνουν χειροπεδηση, και έχουν ως λύση την γκλοπια ώστε να ακινητοποιηθει πλήρως ένας άνθρωπος 60 κιλών που δεν δείχνει και ιδιαίτερα μη συνεργασιμος. Οι αστυνομικοί βρίσκονται σε παραβατικες στιγμές και δεν ξέρουν τι να πράξουν. Αλλά έτσι είναι η Ελλάδα όλοι μια προχειροδουλεια, έχουμε εποπ - αξιωματικούς που δεν ξέρουν να κάνουν λύση αρμοση (δεν μιλάμε για βολές, έχετε κάνει όλοι φαντάροι και τα έχετε δει). Έτσι έχουμε και αστυνομικούς που δεν γνωρίζουν ουσιαστικές λαβές και χειροπεδηση
Rad.
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 549
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 20, 2019 3:05 pm
Επικοινωνία:

Εκπαίδευση και χρήση όπλων στην Αστυνομία

Δημοσίευση από Rad. »

Ξεκάθαρος και ο Κρικετος αλλά και ο Μαυροειδακος.

Συνοπτικά είπαν.

1.Δεν επιτρέπεται ο αστυνομικός να φέρει ΜΕΤΑΛΛΙΚΌ γκλοπ.

2.εκ παραδρομής είπε (δεν ξέρω αν είναι ΕΦ ή αστυνομικοί) και κάνουν λόγο για ελλειπή εκπαίδευση.

3.Ελπίζω η ηγεσία σήμερα κιόλας να πάρει μέτρα για αυτές τις συμπεριφορές.

4.Οι ΕΔΕ που γίνονται πρέπει να έχουν αποτέλεσμα να μην ανακοινωνονται
για να ικανοποιησουν τα αυτιά των πολιτών.

5.Ελπίζω η ηγεσία της αστυνομίας να κόψει ποπους σήμερα.

6. Αυτές δεν είναι εικόνες αστυνομίας, είναι εικόνες αλητείας.
7. Δεν με ενδιαφέρει τι έκανε ο πολίτης, δε δικαιολογεί αυτή τη συμπεριφορά.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rad. την Τρί Μαρ 09, 2021 1:35 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Johnny94
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 17, 2019 12:48 pm
Επικοινωνία:

Εκπαίδευση και χρήση όπλων στην Αστυνομία

Δημοσίευση από Johnny94 »

Xanthos έγραψε: Φιλε μου δεν τους βαζω ολους στο ιδιο τσουβάλι. Οσο για τους νεους που λες ισχυει αλλα κ παλι οχι για ολους. Μαλλον ξεχνας τις σειρουλες του 19 τι εκαναν εξω απο το μπαρ. Η ο αλλος με τα νταλαβερια και τις ληστειες. Οσο για τα καναλια να σε ενημερωσω πως οτι θελουν κ οτι τους πουνε δειχνουν ειτε είναι απλως κοσμακης ειτε αστυνομικος ειτε αστροναύτης. Οσο για υα τοτε εξαρχεια το αν ισχύουν ασε να το ξερω απο 1ο χερι. Μην νομίζεις οτι θα βρεθουν πολλοι να σου πούνε την αληθεια. Η αληθεια ειναι πικρη. Βέβαια αυτη ειναι η γνωμη μου... Σεβαστη κ η δικη σου. Πικρία εχω ναι μετα το χθεσινό. Σαν απλος πολίτης οταν βλέπω αυτα. Θελω να εχω ασφαλεια κ να νιώθω ασφαλεια απο αυτούς τους ανθρώπους. Πολλες οι ιστοριες πολλα τα αληθινα γεγονότα αλλα ταυτοχρονα πολλα και τα ραδιο. Τεσπα σεβαστη η αποψη σου!:)
Φίλε σε κάθε σειρά θα βρεις λαμόγια σε κάθε δουλειά αυτό δεν έχει να κάνει με την εκπαίδευση... Είναι με τον άνθρωπο... Παντα θα υπάρχουν παντού όχι στην αστυνομία... Επίσης βλέπω όλους να διαμαρτύρεστε για εκπαίδευση για το σκηνικό στην Ν Σμύρνη και δεν προσεξε κανεις τι έγραψα... Οι εμπλεκόμενοι δεν είμαι ΕΦ ούτε ήταν ποτε... Τώρα για τα εξαρχεια θα γελάσω λίγο με αυτό που λες γιατί πίστεψε με αυτό που λες τα ξέρω από πρώτο χέρι σε μενα δεν πιάνει... Καλύτερα από μενα δεν τα ξερεις φίλε δεν μπορώ να πω κάτι άλλο... Εσυ νομίζω δεν είσαι και από Αθήνα αν θυμαμαι καλά; Τεσπα μάγκες με το να κράζετε γιατί και καλά σας πάει η προκυρηξη πίσω δεν δείχνετε συναδελφική αλληλεγγύη στα δύσκολα ρίχνετε ευθύνες και μάλιστα στο θεσμό που θέλετε να μπείτε και δεν συμμετείχε και στα σκηνικά χθες... Κακό σκηνικό συμφωνούμε όλοι αλλά κοιτάξτε να μην ψάχνετε δικαιολογιες και ότι είναι να γίνει θα γίνει
Johnny94
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 17, 2019 12:48 pm
Επικοινωνία:

Εκπαίδευση και χρήση όπλων στην Αστυνομία

Δημοσίευση από Johnny94 »

ARN έγραψε: Μάγκες αυτό που φταίει είναι η ελλιπής εκπαίδευση. Πήραν εφ και τους πέταξαν στα βαθιά νερά απότομα. Στο βίντεο φαίνεται ότι ξεκάθαρα δεν ξέρουν να κάνουν χειροπεδηση, και έχουν ως λύση την γκλοπια ώστε να ακινητοποιηθει πλήρως ένας άνθρωπος 60 κιλών που δεν δείχνει και ιδιαίτερα μη συνεργασιμος. Οι αστυνομικοί βρίσκονται σε παραβατικες στιγμές και δεν ξέρουν τι να πράξουν. Αλλά έτσι είναι η Ελλάδα όλοι μια προχειροδουλεια, έχουμε εποπ - αξιωματικούς που δεν ξέρουν να κάνουν λύση αρμοση (δεν μιλάμε για βολές, έχετε κάνει όλοι φαντάροι και τα έχετε δει). Έτσι έχουμε και αστυνομικούς που δεν γνωρίζουν ουσιαστικές λαβές και χειροπεδηση
Άστοχη τοποθέτηση τελειως η ομάδα που βλεπεις δεν είναι ΕΦ παραγωγικοί πριν κατηγορείτε μάθετε... Επίσης φίλε καλά τα γράφεις από πληκτρολόγιο στην ένταση της στιγμής δεν ξερεις πως θα αντιδράσεις μην κρίνετε αν δεν το ζήσετε και δεν λέω γιαυτο το σκηνικό μιλάω γενικα
Johnny94
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 17, 2019 12:48 pm
Επικοινωνία:

Εκπαίδευση και χρήση όπλων στην Αστυνομία

Δημοσίευση από Johnny94 »

ARN έγραψε: Μάγκες αυτό που φταίει είναι η ελλιπής εκπαίδευση. Πήραν εφ και τους πέταξαν στα βαθιά νερά απότομα. Στο βίντεο φαίνεται ότι ξεκάθαρα δεν ξέρουν να κάνουν χειροπεδηση, και έχουν ως λύση την γκλοπια ώστε να ακινητοποιηθει πλήρως ένας άνθρωπος 60 κιλών που δεν δείχνει και ιδιαίτερα μη συνεργασιμος. Οι αστυνομικοί βρίσκονται σε παραβατικες στιγμές και δεν ξέρουν τι να πράξουν. Αλλά έτσι είναι η Ελλάδα όλοι μια προχειροδουλεια, έχουμε εποπ - αξιωματικούς που δεν ξέρουν να κάνουν λύση αρμοση (δεν μιλάμε για βολές, έχετε κάνει όλοι φαντάροι και τα έχετε δει). Έτσι έχουμε και αστυνομικούς που δεν γνωρίζουν ουσιαστικές λαβές και χειροπεδηση
Άστοχο τελείως ξαναλέω οι εμπλεκόμενοι δεν ήταν ΕΦ και έχουν και πολλά χρόνια υπηρεσιας ποτε δεν λέω κάτι παραπάνω γιατί δεν έχει και σημασία ποιοι ήταν κακές εικόνες ναι αλλά μην κρίνετε από το πληκτρολόγιο ειδικά εφόσον δεν το έχετε ζήσει καμία εκπαίδευση δεν θα σε μάθει να αντιδράς σε κάθε σκηνικό που είναι διαφορετικό κατακριτέο ότι έγινε αλλά γενικα μιλάω... Επίσης το πτυσσόμενο ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ μέχρι 26 εκατοστά μην αναπαράγεται ό ότι λένε άτομα που δεν ξέρουν τις διαταγές και δεν έχουν δουλέψει δρόμο
Player7
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1598
Εγγραφή: Παρ Αύγ 23, 2019 8:42 am
Επικοινωνία:

Εκπαίδευση και χρήση όπλων στην Αστυνομία

Δημοσίευση από Player7 »

Johnny94 το μεταλλικο-σιδερενιο πτυσσομενο γκλοπ Απαγορευεται! Αυτοι που εμπλεκονται εκει στο επεισοδιο ειναι Ανθυπας και Αρχιφυλακας!

Αν ηταν ΕΦ να ειστε σιγουροι οτι θα ειχε γινει χαμος και θα μιλαγαν ολοι για τους ανεκπαιδευτους ειδικους φρουρους του Χρυσοχοιδη!

Johnny94
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 17, 2019 12:48 pm
Επικοινωνία:

Εκπαίδευση και χρήση όπλων στην Αστυνομία

Δημοσίευση από Johnny94 »

Player7 το βαθμό του δεύτερου δεν τον πέτυχες... Το πτυσσόμενο επιτρέπεται βγες μια βόλτα αν είσαι από Αθήνα και δες σήμερα και τις επόμενες μερες αν το έχουν βγάλει από πάνω τους γιατί αν δεν επιτρέπονταν με αυτά που έγιναν δεν θα το έχουν πάνω τους... Με διαταγή καλημέρα
Player7
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1598
Εγγραφή: Παρ Αύγ 23, 2019 8:42 am
Επικοινωνία:

Εκπαίδευση και χρήση όπλων στην Αστυνομία

Δημοσίευση από Player7 »

Το πτυσσομενο γενικα ναι, το σιδερενιο οχι! Μονο το γκλοπ απο καουτσουκ προβλεπεται να φερουν στον οπλισμο τους!

Κανενας Ματατζης δεν εχει σιδερενιο γκλοπ, οποτε δε γινεται να επιτρεπεται για της Διας και για τα Ματ οχι!

Άβαταρ μέλους
Charlie Harper 13
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2020 8:30 pm
Επικοινωνία:

Εκπαίδευση και χρήση όπλων στην Αστυνομία

Δημοσίευση από Charlie Harper 13 »

Johnny94 έγραψε:Player7 το βαθμό του δεύτερου δεν τον πέτυχες... Το πτυσσόμενο επιτρέπεται βγες μια βόλτα αν είσαι από Αθήνα και δες σήμερα και τις επόμενες μερες αν το έχουν βγάλει από πάνω τους γιατί αν δεν επιτρέπονταν με αυτά που έγιναν δεν θα το έχουν πάνω τους... Με διαταγή καλημέρα
Το σιδερενιο γκλοπ απαγορευεται. Εσυ εχεις σιδερενιο γκλοπ;

Johnny94
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 17, 2019 12:48 pm
Επικοινωνία:

Εκπαίδευση και χρήση όπλων στην Αστυνομία

Δημοσίευση από Johnny94 »

Μεγάλη συζήτηση για το πτυσσόμενο παράνομο δεν είναι να ξερεις δεν θα κάτσω να το αναλύσω θα το δείτε όσοι μπείτε
Player7
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1598
Εγγραφή: Παρ Αύγ 23, 2019 8:42 am
Επικοινωνία:

Εκπαίδευση και χρήση όπλων στην Αστυνομία

Δημοσίευση από Player7 »

Ρε τζονυ δε καταλαβαινεις ελληνικα; Μιλαω για το ΣΙΔΕΡΕΝΙΟ πτυσσομενο οχι για το πλαστικο.

Τα σιδερενια γκλοπς απαγορευονται!

Johnny94
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 17, 2019 12:48 pm
Επικοινωνία:

Εκπαίδευση και χρήση όπλων στην Αστυνομία

Δημοσίευση από Johnny94 »

Player7 έγραψε: Ρε τζονυ δε καταλαβαινεις ελληνικα;Μιλαω για το ΣΙΔΕΡΕΝΙΟ πτυσσομενο οχι για το πλαστικο.

Τα σιδερενια γκλοπς απαγορευονται!

Στείλε Μου link φιλαράκο από πτυσσόμενο που να μην είναι μεταλλικό ... Γιατί εγώ δεν έχω βρει... Όσο ζούμε Μαθαίνουμε
SGT Folley
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 14, 2021 11:32 am
Τοποθεσία: Seargeant
Επικοινωνία:

Εκπαίδευση και χρήση όπλων στην Αστυνομία

Δημοσίευση από SGT Folley »

Johnny94 έγραψε:Μεγάλη συζήτηση για το πτυσσόμενο παράνομο δεν είναι να ξερεις δεν θα κάτσω να το αναλύσω θα το δείτε όσοι μπείτε
Από τα λεγόμενα σού καταλαβαίνω πώς ούτε εσύ είσαι μέσα. Χωρίς να μας πεις ονοματεπώνυμο πες μας που εκπαιδεύτηκες και περίπου πόσα μόρια είχες;

Player7
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1598
Εγγραφή: Παρ Αύγ 23, 2019 8:42 am
Επικοινωνία:

Εκπαίδευση και χρήση όπλων στην Αστυνομία

Δημοσίευση από Player7 »

Ρε Τζονυ τα σιδερενια απαγορευονται μη μας τρελαινεις,15 χρονια ειναι στα ματ ο ξαδερφος μου ολοι γκλοπ απο καουτσουν εχουν μου λεει απαγορευονται τα σιδερενια θα παμε κατηγορουμενοι!
SGT Folley
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 14, 2021 11:32 am
Τοποθεσία: Seargeant
Επικοινωνία:

Εκπαίδευση και χρήση όπλων στην Αστυνομία

Δημοσίευση από SGT Folley »

Johnny94 έγραψε:
Player7 έγραψε: Ρε τζονυ δε καταλαβαινεις ελληνικα;Μιλαω για το ΣΙΔΕΡΕΝΙΟ πτυσσομενο οχι για το πλαστικο.

Τα σιδερενια γκλοπς απαγορευονται!

Στείλε Μου link φιλαράκο από πτυσσόμενο που να μην είναι μεταλλικό ... Γιατί εγώ δεν έχω βρει... Όσο ζούμε Μαθαίνουμε
Υπάρχει και το πλαστικό. Προφανώς και δεν είσαι μέσα στο σώμα παρά μόνο με την φαντασία σού.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης