Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Κωστης15
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Αύγ 29, 2018 4:12 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από Κωστης15 »

Καλησπέρα σε όλους ! Εγώ θα ήθελα να με βοηθήσετε λίγο καθώς δεν έχω καταλάβει ακριβώς τα κριτήρια για πρόσληψη ως εποχικός. Διάβασα την περσινή προκυρηξη όμως έχω κάποια κενά. Τα πτυχία ξένων γλωσσών και Η/Υ δεν μοριοδοτουν;

Εγώ που δεν έχω κάνει ειδικές δυνάμεις η ΔΕΑ, Έχω δίπλωμα Β, Α κατηγορίας και είναι στα σκαριά το Γ και μέλος τριτεκνης οικογένειας έχω ελπίδες; Πόσα μόρια παίρνω;

Ευχαριστώ και συγνώμη για το σεντόνι

Pkato
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 17, 2020 11:43 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από Pkato »

Κωστή τα πτυχία ξένων γλωσσών δεν μοριοδοτουν τους εποχικούς πυροσβέστες ούτε και το ecdl. Σε προκήρυξη μόνιμων μετράει το πτυχίο αγγλικών. Για το ecdl δεν ξέρω... Τα Α, Β διπλώματα πάλι στους εποχικούς δεν μοριοδοτουν καθόλου. Ούτε το Γ μοριοδοτει αλλά με αυτό μπορείς να συμμετέχεις σαν οδηγός στην προκήρυξη τών εποχικών. Έχεις ανεργία;

Είσαι πάνω από 25 ;

Κάνω αυτές τις ερωτήσεις για να υπολογίσουμε τα μόρια σου.

Άβαταρ μέλους
Κωστης15
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Αύγ 29, 2018 4:12 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από Κωστης15 »

Τον Γενάρη έκλεισα τα 26. Ανεργία όχι δεν έχω εργάζομαι αυτή τη στιγμή με ελάχιστα ένσημα βέβαια. Τώρα κάτι άλλο ίσως που να μοριοδοτει και μου διαφεύγει;
Pkato
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 17, 2020 11:43 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από Pkato »

Αφού είσαι πάνω από 25 με μια μικρή επιφύλαξη νομίζω δεν μετρά η τριτεκνια σου οπότε δεν έχεις μόρια από αυτή. Σου λέω με επιφύλαξη γιατί το ψάχνω και γω αυτό με την ηλικία και την τριτεκνια και δυσκολεύομαι να δω τι ισχύει όντως νομικά. Όποιος άλλος ξέρει ας δώσει τα φώτα του στο ποστ. Οσον αφορά την ανεργία θέλει από ένα έτος και πάνω για να πάρεις μόρια από εκεί. Οπότε νομίζω 0 βγαίνουν τα μόρια σου αν είναι σωστοί οι συλλογισμοί μου.
Άβαταρ μέλους
Κωστης15
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Αύγ 29, 2018 4:12 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από Κωστης15 »

Μάλιστα, αν κάποιος ξέρει για την τριτεκνια θα ήθελα να απαντήσει ! Αν λοιπόν είναι σωστοι οι υπολογισμοι δεν έχουμε μόρια άρα δεν μπορουμε και να μπούμε. Σε ευχαριστώ πολυ φίλε μου πάντως για τη βοήθεια
Predator
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 07, 2021 12:40 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από Predator »

Κώστα η τριτεκνια πάνω από τα 25 δεν μετριέται. Μόνο η πολυτεκνία... Και 80 χρονων να πας θα μετριέται. Το Γ δεν δίνει μόρια απλά σου ανοίγει την κατηγορία. Πτυχία δν δίνουν μόρια μόνο εθελοντές παίρνουν ΕΔ έφεδροι κλπ ο κάθε χρόνος ανεργίας δίνει 10 μόρια το χρόνο αν πχ έχεις δυο χρόνια άνεργος παίρνεις 2000 μόριαεάν όμως είσαι 1 χρόνο και 6 μήνες πχ παίρνεις μόνο 1000. Τα διπλώματα που δίνουν 2000 μόρια είναι από το Δ και πάνω δλδ συρόμενο που λέω εγώ και λεωφορείο. Αυτά ...

Predator
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 07, 2021 12:40 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από Predator »

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για την προκήρυξη εποπ που έχω σκοπό να κάνω έχω δίπλωμα Α και Γ κ λέει ότι πιάνει το Α τόσα μόρια (δεν θυμάμαι) και το Δ 250 νομίζω εγώ που έχω και τα δυο θα μου μετρήσουν και το Α και το Γ ή θα μ δώσει μόνο πχ το Γ που πιάνει πιο πολλά και δεν θα πάρω εξτρα μόρια από το Α. Γιατί με βάση αυτάπιάνω γύρω στα 8000+ μόρια γιατί έχω κ πολλά πτυχία

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Γ και Δ δίνουν 2000 μόρια στους εποχικούς.
lazlo
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 21, 2021 2:29 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από lazlo »

Επισης 2000 μορια δν παιρνεις εφοσον εισαι μακροχρονια ανεργος;(1χρονο++++.)
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Με τουλάχιστον 12 μήνες συνεχούς ανεργίας η οποία θα πρέπει να αποδεικνύεται μέσω του μητρώου εγγεγραμμένων ανέργων του ΟΑΕΔ.
Predator
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 07, 2021 12:40 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από Predator »

Όχι το Γ δεν δίνει απλά ανοίγει τηβ κατηγορία μόνο το Δ Ε το Γ τίποτα σας το λέω 100000000%
Predator
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 07, 2021 12:40 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από Predator »

Για την ανεργία από όσο κατάλαβα κ είδα στους πίνακες γιατί τους είχα μάθει απέξω τόσες φορές που τ δέκατα γιατί ήθελα να κάνω ενστάσεις, ο κάθε χρόνος ανεργίας σ δίνει από 1000 μόρια... Την έχω ψάξει όσο δεν πάει την προκυρηξη να ξέρεις με άτομα από μέσα κιόλας γ αυτό σ λέω
Pyr0
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 204
Εγγραφή: Παρ Ιαν 08, 2021 3:22 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από Pyr0 »

Μακάρι να πάνε όλα καλά παίδες και να βγει! Και εγώ με 9000 μόρια περιμένω πως κι πως!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από D.Y.K »

20 μόρια δίνει η ανεργία όσα χρόνια και αν είσαι άνεργος εφόσον φυσικά προκύπτει μέσω βεβαίωσης από τα μητρώα εγγεγραμμένων ανέργων του ΟΑΕΔ.

Αυτό επαληθεύεται και στην πράξη καθώς γνωστός που πέρασε πέρυσι στην προκήρυξη ήταν 4 συνεχόμενα χρόνια άνεργος και έλαβε 20 μόρια όπως προβλέπεται και όχι 40 πχ.

Pkato
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 17, 2020 11:43 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από Pkato »

Σχετικό τώρα και αυτό που λες. Την πρώτη χρονιά το 2019 πήρανε πολλά άτομα με 0 μόρια γιατί δεν υπήρχε ζήτηση για κάποιο λόγο και μείνανε και ξένες θέσεις. Το 2020 ήρθαν τα πάνω κάτω, πολλή ζήτηση και αυτό είχε ως αποτέλεσμα την αύξηση των βάσεων. Για παράδειγμα το 2019 στη δυτική αττική μείνανε θέσεις κενές και μπήκαν άνθρωποι με 0 μόρια σαν οδηγοί δηλαδή μόνο με το Γ όπως εσύ. Το 2020 πιθανόν λόγω κόβιντ και τεράστιας ανεργίας οι βάσεις εκτοξεύτηκαν ! Οι οδηγοί στην δυτική αττική θέλανε νομίζω 40 ή 50 μόρια τουλάχιστον για να μπούνε. Τώρα φέτος Ειδομέν. ΑΝ βγει προκήρυξη...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 34 επισκέπτες