Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
SGT Folley
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 14, 2021 11:32 am
Τοποθεσία: Seargeant
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από SGT Folley »

alexmpss έγραψε:Λέτε να προλάβουμε να δώσουμε μηχανή πριν την προκυρηξη ;
Φίλε θα παίξει ρόλο τι θα γίνει με τον ιό για τα διπλώματα.

Άβαταρ μέλους
Charlie Harper 13
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2020 8:30 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από Charlie Harper 13 »

Υπαρχει καμια εξελιξη για φεκ η προκηφυξη;
Kostantinos2017
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 442
Εγγραφή: Τρί Δεκ 29, 2020 11:47 am
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από Kostantinos2017 »

Παιδιά έμαθα χθες ένα νέο για τι προκήρυξη που αν ισχύσει μας, βλέπω να κλαίμε. Τον Απρίλιο θα μπει στα πανεπιστήμια η Οππι από αστυνομικούς που είδη υπάρχουν. Μέσα σε 2-3 μήνες θα φανεί αν η ομάδα αυτή έχει επιτυχία η όχι. Αν η οππι έχει επιτυχία θα προχωρήσει κανονικά η προκήρυξη αν δεν πετύχει δεν θα γίνει η προκήρυξη και οι αστυνομικοί θα πάνε πίσω στις υπηρεσίες τους.Εικόνα

Μακάρι να μην ισχύσει κάτι τέτοιο...

Άβαταρ μέλους
nikos521
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1279
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από nikos521 »

Οσοι μπουνε τον Απριλιο θα στελεχωσουν προσωρινα την ΟΠΠΙ μεχρι οι ΕΦ να ολοκληρωσουν την εκπαιδευση τους και να μπουνε στα πανεπιστημια το Φθινοπωρο απο οτι εχουν πει μεχρι στιγμης. Τωρα για τα υπολοιπα δεν ξερει κανεις.
Άβαταρ μέλους
Charlie Harper 13
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2020 8:30 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από Charlie Harper 13 »

Kostantinos2017 έγραψε:Παιδιά έμαθα χθες ένα νέο για τι προκήρυξη που αν ισχύσει μας, βλέπω να κλαίμε. Τον Απρίλιο θα μπει στα πανεπιστήμια η Οππι από αστυνομικούς που είδη υπάρχουν. Μέσα σε 2-3 μήνες θα φανεί αν η ομάδα αυτή έχει επιτυχία η όχι. Αν η οππι έχει επιτυχία θα προχωρήσει κανονικά η προκήρυξη αν δεν πετύχει δεν θα γίνει η προκήρυξη και οι αστυνομικοί θα πάνε πίσω στις υπηρεσίες τους.Εικόνα

Μακάρι να μην ισχύσει κάτι τέτοιο...

Δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο.

Kostantinos2017
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 442
Εγγραφή: Τρί Δεκ 29, 2020 11:47 am
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από Kostantinos2017 »

Charlie Harper 13 έγραψε:
Kostantinos2017 έγραψε:Παιδιά έμαθα χθες ένα νέο για τι προκήρυξη που αν ισχύσει μας, βλέπω να κλαίμε. Τον Απρίλιο θα μπει στα πανεπιστήμια η Οππι από αστυνομικούς που είδη υπάρχουν. Μέσα σε 2-3 μήνες θα φανεί αν η ομάδα αυτή έχει επιτυχία η όχι. Αν η οππι έχει επιτυχία θα προχωρήσει κανονικά η προκήρυξη αν δεν πετύχει δεν θα γίνει η προκήρυξη και οι αστυνομικοί θα πάνε πίσω στις υπηρεσίες τους.Εικόνα

Μακάρι να μην ισχύσει κάτι τέτοιο...

Δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο.



Δεν ξέρω ενας φίλος απο μέσα μου το είπε, μακάρι να μην ισχύει

Άβαταρ μέλους
manosvr7
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 24, 2020 8:36 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από manosvr7 »

Gpap95 έγραψε:Αυτό με τα ψυχοτεχνικα δε ξέρω γιατί το λέτε κάθε φορά. Όσοι πήγαν στρατό και ειδικότερα ειδικές δυνάμεις, πέρασαν ψυχοτεχνικα. Λες και στην αστυνομία θα γίνει κάτι το τρελό στα ψυχκοτεκνικα. Όπλο κράτησαν στο στρατό, όπλο και στην αστυνομία. Όποτε όποιος πέρασε τα ψυχοτεχνικα του στρατού και ειδικών δυνάμεων, φαντάζομαι θα περάσει και στην αστυνομία.
Ξέρω κόσμο που πέρασε ψυχοτεχνικά στις ειδικές δυνάμεις και όταν πήγε σε σοβαρούς θεσμούς του εξωτερικού να περάσει ψυχοτεχνικά, ΚΟΠΗΚΕ!

Άβαταρ μέλους
nikos521
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1279
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από nikos521 »

Επειδη εχουν εντελως διαφορετικα ψυχομετρικα τυπου ASVAB Αμερικης.
SGT Folley
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 14, 2021 11:32 am
Τοποθεσία: Seargeant
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από SGT Folley »

nikos521 έγραψε:Επειδη εχουν εντελως διαφορετικα ψυχομετρικα τυπου ASVAB Αμερικης.
Καλό αυτό να γίνει μία καλή αξιολόγηση να μην μπει ο κάθε πορομενος ειδικοδιναμιτης.

Alr4
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 03, 2021 12:32 am
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από Alr4 »

Καλημέρα παιδιά θα ήθελα τη βοήθεια κάποιου σχετικά με τις προκυρηξεις. Επειδή είμαι ακόμα 20 χρόνων και δεν ξέρω πολλά για αυτο θα ήθελα να ρωτήσω αν με ένα πτυχίο λυκείου (17Μ. Ο) αγγλικά (C1) και δίπλωμα αυτοκινήτου και μηχανής έχω ελπίδες για τις προκυρηξεις ειδικών φρουρών (ταυτόχρονα είμαι και φοιτητής όποτε σε κάποια χρόνια θα έχω και πτυχίο ΑΕΙ). Με αυτά τα 3 προς το παρών πάνω κάτω ποσα μόρια βγάζω ή και πόσες πιθανότητες έχω για να ξέρω σε τι δρόμο βρίσκομαι.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Καλημέρα και καλή σαρακοστή! Δεν μας αναφέρεις το σημαντικότερο. Έχεις κάνει τη θητεία σου; Και αν ναι, που υπηρέτησες; Αν όχι, θα πρέπει υποχρεωτικά να έχεις ολοκληρώσει τη θητεία σου πρώτα για να κάνεις τα χαρτιά σου σε οποιοδήποτε σώμα ασφαλείας μέσω προκήρυξης.

ΥΓ: Μικρός είσαι πάντως. Εγώ στην ηλικία σου θα προσπαθούσα τουλάχιστον άλλη μία ή και δύο φορές, να περάσω σε κάποια αστυνομική σχολή / πυροσβεστική ακαδημία / λιμενικό σώμα.

Kostantinos2017
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 442
Εγγραφή: Τρί Δεκ 29, 2020 11:47 am
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από Kostantinos2017 »

Το θέμα μας είναι να μάθουμε για αρχή τα μόρια. Αυριο θα πάρω τηλ. Μήπως μάθω κατι πάρτε και εσείς...
Βμκδ
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 701
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 05, 2020 1:17 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από Βμκδ »

Kostantinos2017 έγραψε:Το θέμα μας είναι να μάθουμε για αρχή τα μόρια. Αυριο θα πάρω τηλ. Μήπως μάθω κατι πάρτε και εσείς...


Όπου και να πάρεις θα σ πουν κοπη 19' αλλά αν δεν δω ΦΕΚ δεν πιστεύω τίποτα !

Kostantinos2017
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 442
Εγγραφή: Τρί Δεκ 29, 2020 11:47 am
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από Kostantinos2017 »

Alr4 έγραψε:Καλημέρα παιδιά θα ήθελα τη βοήθεια κάποιου σχετικά με τις προκυρηξεις. Επειδή είμαι ακόμα 20 χρόνων και δεν ξέρω πολλά για αυτο θα ήθελα να ρωτήσω αν με ένα πτυχίο λυκείου (17Μ. Ο) αγγλικά (C1) και δίπλωμα αυτοκινήτου και μηχανής έχω ελπίδες για τις προκυρηξεις ειδικών φρουρών (ταυτόχρονα είμαι και φοιτητής όποτε σε κάποια χρόνια θα έχω και πτυχίο ΑΕΙ). Με αυτά τα 3 προς το παρών πάνω κάτω ποσα μόρια βγάζω ή και πόσες πιθανότητες έχω για να ξέρω σε τι δρόμο βρίσκομαι.


Κάνε τα χαρτία σου και αν δεν τα καταφέρης δώσε Πανελλαδικές Αλλα ο στόχος σου να είναι η Πανελλαδικές...

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 41 επισκέπτες