ΟΠΠΙ - Ομάδες Προστασίας Πανεπιστημιακού Ιδρύματος

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Charlie Harper 13
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2020 8:30 pm
Επικοινωνία:

ΟΠΠΙ - Ομάδες Προστασίας Πανεπιστημιακού Ιδρύματος

Δημοσίευση από Charlie Harper 13 »

JonasGR έγραψε:Μην κρυβόμαστε οι πιο πολλοί γι'αυτό θέλουμε να μπούμε. Δεν θα προκαλούμε να τις τρώμε αλλά δε θα μας χαλάει να ρίχνουμε κι όλας.(Μέχρι να μας στείλουν 401)
Συμφωνο απολυτα φιλτατε

Rad.
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 549
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 20, 2019 3:05 pm
Επικοινωνία:

ΟΠΠΙ - Ομάδες Προστασίας Πανεπιστημιακού Ιδρύματος

Δημοσίευση από Rad. »

Το να βάζεις σε πανεπιστήμιο ένα στέλεχος της αστυνομίας
είναι σαν δόλωμα με τις υπάρχουσες συνθήκες.

Ας πούμε πως γίνεται μια αναταραχή, και πλακώνουν στο ξύλο τον φύλακα,
βούτυρο στο ψωμη και αφορμή στο να επέμβουν τα ματ,
απο κει και πέρα γνωστό το τι θα γίνει.

Προσπαθούμε να φτάσουμε τα επίπεδα άλλων ευρωπαϊκών χωρών σε πολλά θέματα
και πάντα τρώμε τα μούτρα μας.

Δε γίνονται από τη μια μέρα στην άλλη κάποια πράγματα.

Johnny94
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 17, 2019 12:48 pm
Επικοινωνία:

ΟΠΠΙ - Ομάδες Προστασίας Πανεπιστημιακού Ιδρύματος

Δημοσίευση από Johnny94 »

Ρε φίλε wolf και οποίοι άλλοι ενστερνίζονται τις απόψεις το θέμα σου είναι το όπλο; Είσαι σοβαρός; Ξερεις τι ευθύνη είναι; Από την στιγμή που δεν θα το έχεις στην δουλειά γιατί να το έχεις εκτός; Η νομίζεις αν δεις κάτι εκτός υπηρεσίας το Ορθών είναι να πιστόλιασεις... Το σωστο είναι να ενημερώσεις ειδικά χωρίς εκπαίδευση... Μην ακούω βλακειες είδατε τι έγινε με την σειρά του 19 Με τέτοια περιστατικα μην πάτε με αυτή την λογική γιατί θα μπλέξετε φιλικα... Και τυπικά Να σας ενημερώσω το όπλο χρεώνεται από την εκάστοτε τοποθέτηση και υποδιεύθυνση που ανήκετε ... Με απλά Λόγια αν εγώ πάω από την ασφάλεια στην άμεση δράση παραδίδω το όπλο μου και χρεώνομαι από την καινούργια υπηρεσία εσείς θα ανήκετε σε ξεχωριστη διεύθυνση αυτή που θα δημιουργηθεί για τα πανεπιστήμια όποτε δεν θα σας χρεώσουν όπλο...
Άβαταρ μέλους
Wolf93
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2020 12:09 pm
Επικοινωνία:

ΟΠΠΙ - Ομάδες Προστασίας Πανεπιστημιακού Ιδρύματος

Δημοσίευση από Wolf93 »

Καλα φιλε εσυ πριν καιρο ελεγες οτι δε θα ειναι Ειδικοι φρουροι και δε θα μπορουν να αλλαξουν υπηρεσια.Οσον αφορα τον οπλισμο, φυσικα και θα χρεωθουν υπηρεσιακα πιστολια απλα κατα τη διαρκεια της υπηρεσιας τους στα ΑΕΙ, το υπηρεσιακο πιστολι θα φυλασσεται σε ειδικο χωρο. Γι αυτο και εχει γινει σαματας απο τους αριστερους οτι θα μπουν οπλα στα πανεπιστημια!

Ακου λεει αστυνομικοι χωρις οπλα!

Μιλαμε για υπηρεσια πολυ επικινδυνη απο αποψη στοχοποιησης απο αναρχοαπλυτους!

Johnny94
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 17, 2019 12:48 pm
Επικοινωνία:

ΟΠΠΙ - Ομάδες Προστασίας Πανεπιστημιακού Ιδρύματος

Δημοσίευση από Johnny94 »

Wolf αν διάβαζες προσεχτικά τι έχω πει έγραψα στον guardian συγκεκριμένα πως για κάποια χρόνια θα είστε εκει... Και το τα πόσα χρόνια θα εξαρτηθούν από πολλά... Όπλα δεν θα σας δώσουν γιατί σίγουρα κάποιος ακατανίκητος θα το πάρει μαζί του και θα χουμε θέμα... Επίσης σου είπα θα ανήκετε στην διεύθυνση αυτή που δεν θα έχει όπλα. Σιγά μην σου δώσουν όπλο Να το έχεις εκτός υπηρεσίας ... Και να το αφήνεις σε ειδική χώρο... Ποιος ο λόγος; Εδώ δεν άφηναν να πάρουν δικά τους όπλα τα παιδιά της νέας σειράς για να αποφύγουν ατυχήματα και θα δώσουν σε εσάς ότι πεις... Αλλά το θέμα δεν είναι αυτό το θέμα είναι η σκέψη σου... Το όπλο τι το θες για πες μου αν δεν το χρησιμοποιείς στην δουλειά.
Johnny94
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 17, 2019 12:48 pm
Επικοινωνία:

ΟΠΠΙ - Ομάδες Προστασίας Πανεπιστημιακού Ιδρύματος

Δημοσίευση από Johnny94 »

Επικίνδυνη είναι σε αυτό συμφωνούμε ... Και θα πέσουν πεσίματα και τότε θα καλείς τους οπκε δράση Δίας που όπως ειπες είναι κατώτεροι από σενα... Αλλά αν έχεις όπλο και στην πέσουν τι θα κανεις; Νομίζεις θα το χρησιμοποιήσεις; Γιαυτο τον Λόγο δεν θα έχετε όπλα γιατί κάποιος θα την κάνει...
Johnny94
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 17, 2019 12:48 pm
Επικοινωνία:

ΟΠΠΙ - Ομάδες Προστασίας Πανεπιστημιακού Ιδρύματος

Δημοσίευση από Johnny94 »

Και κάτι τελευταίο πιστευεις πως θα έχει ειδικό χώρο στα πανεπιστήμια να αφήνεις τα όπλα; Δλδ αυτά που λες τα σκέφτεσαι; Τα πιστευεις όντως; Μια να γίνει και να σας τα πάρουν θα γίνει Βιετνάμ... Επίσης είναι ξεκάθαρο το χωρίς όπλα γιατί όντως δεν σας χρησιμεύουν είτε γιατί θα σας τα πάρουν είτε γιατί και να τα έχεις δεν θα τα βγάλεις σε φοιτητές για μαλακες τους έχεις τους από πάνω δεν ξέρουν.
Άβαταρ μέλους
Wolf93
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2020 12:09 pm
Επικοινωνία:

ΟΠΠΙ - Ομάδες Προστασίας Πανεπιστημιακού Ιδρύματος

Δημοσίευση από Wolf93 »

Ρε φιλε το ξερω οτι η υπηρεσια θα ειναι αοπλη, αλλο λεω εγω! Επισης τη σειρα του 2019 δε τους αφησαν να παρουν δικο τους ιδιωτικο οπλο, οχι υπηρεσιακο μη τα μπερδευεις! Υπηρεσιακο εχουν 24ωρο, απλα ηθελαν να παρουν και 2ο ιδιωτικο!

Εγω αυτα δε τα λεω επειδη εχω καποια ιδιαιτερη θεληση να οπλοφορω αλλα ετσι σχεδιαζεται να ξερεις. Να οπλοφορουν 24ωρο αλλα την ωρα της υπηρεσιας τους στα αει να ειναι αοπλοι, θα αφηνουν το υπηρεσιακο οπλο σε ειδικο χωρο μαλλον εκει που θα ειναι και το "τμημα" με τις καμερες!

Johnny94
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 17, 2019 12:48 pm
Επικοινωνία:

ΟΠΠΙ - Ομάδες Προστασίας Πανεπιστημιακού Ιδρύματος

Δημοσίευση από Johnny94 »

Φιλαράκι δεν τα ξερεις καλά... Δεν τους άφησαν για ιδιωτικά γιατί υπάρχουν όπλα Όπως το glock χωρίς ασφάλεια με ειδικούς χειρισμούς άκρως επιχειρησιακά... Αυτό που λες ότι οπλοφορούν φυσικά γιατί το χρησιμοποιούν στην υπηρεσία τους... Φυσικά και το παίρνουν μαζί τους... Γιατί το να χρεώνεσαι και να ξεχρεώνεσαι είμαι διαδικασία και δεν είναι εφικτή... Τα όπλα τα χρεώνει η διεύθυνση που ανήκεις εσυ θα ανήκεις σε καινούργια διεύθυνση που θα ανήκεις όποτε θα έχεις συγκεκριμένο ρόλο που είναι η προστασία των πανεπιστημίων ... Άρα πως θα σου χρεώσουν όπλο; Αφού θα είναι άοπλη υπηρεσία; Επίσης αυτό που λες θα το αφήνεται σε ειδικό χώρο στο πανεπιστήμιο δεν πρόκειται να γίνει ποτε... Αν είσαι έξυπνος θα καταλάβεις και σε ξανά ρωτάω πες πως έχεις όπλο και το αφήνεις στον χώρο εκείνο θέλω να μου πεις την ουσία όλου αυτού; Πως το έχεις στο μυαλό σου αν έχει κάποια λογική αυτό πες μου... Σας χρεώνουν όπλο να το έχεις μαζί σου εκτός υπηρεσίας και θα το αφήνεις στην υπηρεσία σου μέσα στο πανεπιστήμιο γιατί; Το βρίσκεις λογικό από την στιγμή που με το παραμικρό αν γίνει κάτι θα πέσουν όλοι πάνω στην κυβέρνηση και στους ειδικούς φρουρούς να μας κράζουν; Δεν το θες το όπλο αν είσαι έξυπνος πίστεψε με ... Όταν πας σε υπηρεσία που πρέπει τότε οκ...
Johnny94
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 17, 2019 12:48 pm
Επικοινωνία:

ΟΠΠΙ - Ομάδες Προστασίας Πανεπιστημιακού Ιδρύματος

Δημοσίευση από Johnny94 »

Θα το δούμε Εγώ θα σου δώσω μια συμβουλή αν θες ακουσε την ... Μην μπαινεις και εσυ και ο καθένας με την καυλα του όπλου και του σήματος... Και θα μπλέξεις και δεν θα περάσεις καλά... Τον αστυνομικό τον μάγκα δεν τον Κάνει το όπλο αλλά το μυαλό το ματι και το στιλό... Εξάλλου το όπλο όταν βγει θα είναι για να πυροβολήσει δεν προτάσεις έτσι όπλο είναι παράνομο να το προτάξεις χωρίς να έχεις απέναντι σου όπλο και πολλά αλλά Που θα μαθεις αν μπεις... Ειδικά σε περιπτωσεις Αναρχικων και άλλων που θα επιδιώξουν να σε προκαλέσουν για άλλους σκοπούς... Επικεντρώσου αν μπεις να μαθεις νομοθεσία και το πεζοδρόμιο και άσε τα όπλα για έπειτα αν θες να γίνεις καλος αστυνομικός ... Και προπάντων να μην γίνεις άλλος ένας που θα ξεφτιλίσει το εθνόσημο ... Με ενδιαφέρον τα λέω και για σενα και για όλους...
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3252
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

ΟΠΠΙ - Ομάδες Προστασίας Πανεπιστημιακού Ιδρύματος

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Όλοι Αθήνα θα πανε μετά, κάντε όνειρα. Οσοι θέλουν να μείνουν για πάντα Πάτρα, Θεσσαλονίκη να μείνουν και για πάντα στην ΟΠΠΙ. Που ούτε εκεί θα είναι για πάντα, θα έχουν αποσπάσεις. Αν χρειαστούν ΟΠΠΙ Κρήτη, Ρόδο, Κομοτηνή πχ αυτοι θα πηγαίνουν με αποσπαση.

Το προσωπικό της παρ.1 διατίθεται σε Α. Ε. Ι. με κριτήριο την ύπαρξη και την έκταση των σχετικών αναγκών και ανακατανέμεται ανάλογα με τις περιστάσεις,χωρίς χρονικό περιορισμό.

Ο Ποτσεπης κάνει πρακτική στην Αθήνα και μετά θα πάει Χίο. Διαλέγουν νησί η Αθήνα για πρακτική.

Gpap95
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1476
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 03, 2021 8:49 pm
Επικοινωνία:

ΟΠΠΙ - Ομάδες Προστασίας Πανεπιστημιακού Ιδρύματος

Δημοσίευση από Gpap95 »

Μπράβο σωστά. Σε πάνε όπου έχουν ανάγκη με λίγα λόγια
Manthos_997
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Τρί Σεπ 01, 2020 2:40 pm
Επικοινωνία:

ΟΠΠΙ - Ομάδες Προστασίας Πανεπιστημιακού Ιδρύματος

Δημοσίευση από Manthos_997 »

Gpap95 έγραψε:Μπράβο σωστά. Σε πάνε όπου έχουν ανάγκη με λίγα λόγια


Στις 9 εχει σαρβαιβορ σημερα🥥🥥

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης