Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
roula24
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2009 2:08 am
Επικοινωνία:

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από roula24 »

Γεια Σας παιδια! Ομολογω οτι αγχωθηκα με αυτα που διαβασα! Το υψος το εχω! Ειμαι 1,68. Αυτο που με φοβιζει ειναι το βαρος. Ειμαι 77 κιλα. Θα με βγαλουν Ι2; Περυσι που εδωσα ημουν ακριβως τα ιδια κιλα και ολοι μου ελεγαν οτι δεν εχω κανενα προβλημα! Φετος τι γινετε; Ειναι οντως τοσο αυστηρα τα πραγματα; Και αληθευει το οτι στα αθληματα σου λενε αμεσως αν κοβεσαι;

mila82
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 5:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από mila82 »

roula24 έγραψε: Γεια Σας παιδια! Ομολογω οτι αγχωθηκα με αυτα που διαβασα! Το υψος το εχω! Ειμαι 1,68. Αυτο που με φοβιζει ειναι το βαρος. Ειμαι 77 κιλα. Θα με βγαλουν Ι2; Περυσι που εδωσα ημουν ακριβως τα ιδια κιλα και ολοι μου ελεγαν οτι δεν εχω κανενα προβλημα! Φετος τι γινετε; Ειναι οντως τοσο αυστηρα τα πραγματα; Και αληθευει το οτι στα αθληματα σου λενε αμεσως αν κοβεσαι;

συμφωνα με την προκυρηξη επρεπε να εισαι Απο 58 Εως 69.6 κιλα για Ι1, απο 70 εως 75.4 για Ι2 και ανω των 75.4 κοβεσαι...

ειλικρινα ομως δεν ξερω αν τα τηρουν ολα αυτα.

δεν θελω να σε παρω στο λαιμο μου. Περυσι σε ειχαν περασει;

αν ναι τοτε μην πολυαγχωνεσαι. Αλλωστε οπως λενε ολοι εδω στο φορουμ αν εχεις βυσμα διεβαινε!Εικόνα

ΥΓ. Συγνωμη που σου δημιουργησα συγχηση με το προηγουμενο ποστ μου.

Anonymous

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από Anonymous »

Απο 58; Δλδ αν καποιος ειναι 50 κοβεται;

roula24
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2009 2:08 am
Επικοινωνία:

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από roula24 »

Ναι! Περυσι με περασαν κανονικα! Και μαλιστα ο ομαδαρχης μας που μας ειχε μετρησει υψος-βαρος μου ειχε πει οτι δεν εχω κανενα προβλημα με τα κιλα. Εδω μου ειπε οτι περνανε κοπελες με πολλα περισσοτερα κιλα απο μενα κι εγω ειμαι οκ. Τωρα φετος λετε να φαω καμια πατατα και να τρεχω; Μη ζητας συγνωμη κοριτσι μου. Καλα εκανες και το ειπες για να ειμαι προετοιμασμενη. Ας ελπισουμε οτι θα με περασουν! Να παω τουλαχιστον στα αθληματα!

tati
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 612
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2009 8:52 pm
Επικοινωνία:

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από tati »

Εμενα παντως βρε παιδια η ξαδερφη μου ειχε επιπλεον 20 κιλα κ την περασαν... τι να πεις μετα...

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από illy »

Καπου τα ειχε αναφερει η Μικαελα... Συμφωνα με το υψος της το φυσιολογικο υψος ειναι 57, με το 2/10 απο φυσιολογικο ειναι μεχρι 68 κιλα για ι1 και με τα 3/10 ειναι μεχρι 74 κιλα για ι2! Καλα ρε κουκλα μου, γιατι δεν εκανες ενσταση; Με δουλεουν ρε; Ποιο ι3 μην τα σπασω ολα; Αντε γεια ρε, αντε γεια!
Dum spiro spero
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από Su-35 »

illy έγραψε:Καπου τα ειχε αναφερει η Μικαελα... Συμφωνα με το υψος της το φυσιολογικο υψος ειναι 57, με το 2/10 απο φυσιολογικο ειναι μεχρι 68 κιλα για ι1 και με τα 3/10 ειναι μεχρι 74 κιλα για ι2! Καλα ρε κουκλα μου, γιατι δεν εκανες ενσταση; Με δουλεουν ρε; Ποιο ι3 μην τα σπασω ολα; Αντε γεια ρε, αντε γεια!
Δεν κατάλαβα τίποτα.

Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από Su-35 »

Ελα illy το βρήκα και κατάλαβα τι εννοείς...

mila82 έγραψε:
Συμφωνα με την προκηρυξη:

οι υποψηφιοι για να κριθουν Ι1 πρεπει να εχουν σωματικο βαρος μεχρι 2/10 απο το φυσιολογικο, ενω για να κριθουν Ι2 πρεπει να εχουν σωματικο βαρος απο 2/10 εως 3/10 πανω απο το φυσιολογικο.
το φυσιολογικο βαρος εκφραζεται σε κιλα και ισουται με το αναστημα σε εκατοστα μειον 100. Για τις γυναικες το φυσιολογικο βαρος μειωνεται κατα 15%.



Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από Su-35 »

Δ. Υ. Κ έγραψε:
ttsevekidou έγραψε:Ναι. τα κιλα μου ομως δε θα εμποδιζαν στο οικονομικο που δηλωσα κ εκτος αυτου το θεμα ειναι οτι περασε η αλλη που ηταν 1,65 κ 97 κιλα

μπορεις να το διανοηθεις;

κ ειχε δηλωσει ατ οπλα

κ τα κιλα μου δε φαινονται. Κοιτουσε ο ενας τον αλλον καλα καλα κ με μετρησαν 3 φορες.

Τσέβ καταρχήν λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα και κατά δεύτερον να πώ ότι τα Α-Τ Όπλα Ζητάνε ΜΟΝΟ Ι1, άρα και η έν λόγω κοπέλα που ανέφερες ότι βγήκε Ι2 ΚΟΠΗΚΕ.

Και εγώ για αυτό άρχισα να κράζω...

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από D.Y.K »



Και εγώ για αυτό άρχισα να κράζω...

Εικόνα Εικόνα Εικόνα

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από illy »

Τσεβ, ειλικρινα θαηθελα να μαθω τι στους ειπε οτι σε κοβουν λογω υπερβολικων κιλων (; ) ΕικόναΕικόνα Διοτι ηταν τελειως ακυρο κ αδικο αυτο που εγινε με σενα! Εδω ξερω κοπελα που πληρουσε ολες τις προδιαγραφες-1,80 υψος και Φυσιολογικα στα κιλα,60 αν θυμαμαι καλα- Κ την εκοψαν λογω ορασης, ειχε υπερμετρωπια και περασαν μια που ειχε 1,65 80 κιλα και 5 μυωπια που ξερω οτι το οριο ειναι 4,5... Πραγματικα η επιστημη σηκωνει τα χερια της ψηλα... Τι να πωΕικόναΕικόνα
Dum spiro spero
tati
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 612
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2009 8:52 pm
Επικοινωνία:

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από tati »

Οτι κ να εκανα δε θα καταφερνα κατι. οι ενστασεις δεν ισχυουν.

ναι ιλλυ μου. Εγραψε μετρια παχυσαρκια. Ο παθολογος με εκοψε.

και δυκ μου δυστυχως η κοπελα αυτη περασε κ συνεχιζει στα αθληματα οσο κ να σου φενεται περιεργο.

αλλα δε πειραζει αν βγει το πα. Σο. Κ θα κανω τα χαρτια μου ξανα ακομα κ αεροπορια κ αυτη τη φορα με γερο βυσμα

tati
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 612
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2009 8:52 pm
Επικοινωνία:

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από tati »

Θα κοιταξω την παρτη μου κ να μη πω που θα γραψω την αξιοκρατια
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από illy »

Ε οχι ρε κουκλα μου με τις μακακιες... Ελεος! Κι ομως θα μπορουσες να δικαιωθεις κοριτσι μου... Ασε τι λενε, δεν γινονται ενστασεις, γινονται κ παραγινονται! Εγω θα τους ειχα κανει ανω κατω... Αλλα κοριτσι μου ξερουν ποιοι θα ειναι αυτοι οι 10 και γι'αυτο κοβουν τους αλλους ανευ λογου κ αιτιας
Dum spiro spero
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από Su-35 »

ttsevekidou έγραψε:Θα κοιταξω την παρτη μου κ να μη πω που θα γραψω την αξιοκρατια
Βάλε και βύσμα αλλά χάσε και κανά κιλό...

Φιλικά στο λέω, μην με παρεξηγήσεις.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες