Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
chrusa
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Δευ Ιαν 04, 2021 7:47 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από chrusa »

Καλησπέρα παίδες. Προσωπικά βγάζω σχετικα ανετα το μιλι,100σταρι λιγα κλασματα κατω απο το οριο, ανετα το μηκος και υψος. Ομως ζοριζομαι στις καμψεις που τις βγαζω με πολυ υδρωτα. Ειμαι στο οριο να πιασω την σφαιρα κ απο το αριστερο χερι. Παλευω τα κανιστρα τα οποια μου βγαινουν στο οριο του χρονου ακριβως. Και δεν μπορω να βγαλω καμια ελξη... Εχω δοκιμασει τα παντα. Βλεπω βελτιωση αλλα δεν ειναι τοση για να καταφερω να βγαλω. Δυστυχως :(καμια αλλη συμβουλη περα απο τις αρνητικες που κανω αλλα δεν γινεται τπτ; εσεις ;
Flawless
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: Πέμ Απρ 29, 2021 1:44 am
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Flawless »

Οι έλξεις είναι ευκολότερες όταν κρατάς το μονόζυγο με τη λαβή που οι παλάμες σου κοιτάνε προς εσένα, πάρα προς τα μπροστά
Stavran
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Τρί Απρ 06, 2021 5:31 am
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Stavran »

chrusa έγραψε:Καλησπέρα παίδες. Προσωπικά βγάζω σχετικα ανετα το μιλι,100σταρι λιγα κλασματα κατω απο το οριο, ανετα το μηκος και υψος. Ομως ζοριζομαι στις καμψεις που τις βγαζω με πολυ υδρωτα. Ειμαι στο οριο να πιασω την σφαιρα κ απο το αριστερο χερι. Παλευω τα κανιστρα τα οποια μου βγαινουν στο οριο του χρονου ακριβως. Και δεν μπορω να βγαλω καμια ελξη... Εχω δοκιμασει τα παντα. Βλεπω βελτιωση αλλα δεν ειναι τοση για να καταφερω να βγαλω. Δυστυχως :(καμια αλλη συμβουλη περα απο τις αρνητικες που κανω αλλα δεν γινεται τπτ; Εσεις ;
Χρύσα Μ καλησπέρα. Καμψεις αφού τις βγάζεις απλά συνέχισε να βγάζεις πολλάπλα σετ μέσα στην μέρα. Σφαιρα τι εννοείς είσαι στο όριο πόσο ρίχνεις με το δεξίκαι πόσο με το αριστερό ;

Κάνιστρα καλό είναι να προσπαθήσεις να τα βγάλεις νωρίτερα μιας και αν είσαι στο όριο ίσως και να μην βγει με την κούραση της ημέρας. Ελξεις εκτός από αρνητικες υπάρχουν και τα λάστιχα π. Μπορεις να χρησιμοποιήσεις και παραλλαγές της άσκησης για να δυναμώσεις οπως australian pull ups κ. Α.

Flawless
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: Πέμ Απρ 29, 2021 1:44 am
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Flawless »

Όσον αφορά το μίλι, έχω συμμετάσχει σε αθλητικές δοκιμασίες για τις αστυνομικές σχολές. Βέβαια ήταν 1000 μέτρα και όχι ένα μίλι. Για προπόνηση έβγαινα μία βδομάδα πριν την ημερομηνία των αθλητικών δοκιμασιών για χαλαρό τρεξιμο ίσα ίσα να δω και να ξέρω τί με περιμένει όσον αφορά το θέμα αντοχής. Τελείως αγυμναστος και με πολύ τσιγάρο πήγα να βγάλω το χιλιαρι εκείνη τη μέρα. Πιστέψτε με. Εκείνη τη μέρα, όταν θα τρέχεις με άλλους δέκα θα νιώσεις τον ανταγωνισμό και θα το βγάλεις όσο κι αν δεν το πιστεύεις, όσο και αν στις προπονήσεις τα έβλεπες σκούρα. Εγώ τερμάτισα στα 3:50, ενώ το όριο ήταν 4:20. Είχα έναν πιτσιρικά μπροστά μου όλη την ώρα και είχα κολλήσει από πίσω του. Πάλι καλά που ήταν αυτός βέβαια και έδινε ρυθμο. Πιστεύω το μιλι θα βγει εκείνη τη μέρα. Όταν τρέχεις μόνος σου δεν είναι το ίδιο
Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1809
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Politis1994 »

Flawless έγραψε:Εγώ με το μιλι έχω θέμα. Ο χρόνος είναι το λιγότερο που με απασχολεί. Περισσότερο η αντοχή με ζοριζει. Σκουριασα τελείως δύο χρόνια καραντίνα και τσιγάρο
πρέπει να κάνεις άμεσες υπερπροσπαθειες. Ασχολεισου αποκλειστικά και Ενταντικα με μίλι.
Flawless
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: Πέμ Απρ 29, 2021 1:44 am
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Flawless »

Κάτι άσχετο. Πείτε ότι είμαστε τυχεροί και τα ονόματά μας είναι στους πίνακες επιτυχόντων που θα βγουν αυτές τις μέρες και μας καλούν για αθλήματα. Ακόμα και αν μας περάσουν στα αθλήματα, να φανταστώ αυτό δεν σημαίνει ότι θα είμαστε και στους τελικούς πίνακες
Άβαταρ μέλους
chrusa
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Δευ Ιαν 04, 2021 7:47 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από chrusa »

4,5 με το δεξι και 4 με το αριστερο. Απλα οπως καταλαβατε δεν εχω δυναμη στα χερια ανεκαθεν αλλα το παλευω οσο μπορω καθημερινα με προπονηση. Παρολα αυτα απογοητευομαι. Τα κανιστρα ειναι πολυ βαρια για εμενα που ειμαι 50 κιλα, πιστευω τα σηκωνω με το πεισμα μου και οχι με την δυναμη μου.:P απλα το παω περπατωντας διοτι ειναι πολλα τα κιλα και δν με βολευει να βαλω λιγο τρεξιμο. Οσον αφορα τις ελξεις εχω δοκιμασει με βοηθεια καρεκλα, με βοηθεια καποιου για να βγαλω εστω καποια σετ. Κ προσπαθω πολυ κ τις αρνητικες στις οποιες κατεβαινω οσο πιο αργα μπορω. Θα δοκιμασω και με λαστιχο για αντισταση λοιπον. Ευχαριστω πολυ! Ευχομαι να καταφερω να τις βγαλω ωσπου να χρειαστει.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος chrusa την Σάβ Μάιος 08, 2021 12:12 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Stavran
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Τρί Απρ 06, 2021 5:31 am
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Stavran »

Flawless έγραψε:Κάτι άσχετο. Πείτε ότι είμαστε τυχεροί και τα ονόματά μας είναι στους πίνακες επιτυχόντων που θα βγουν αυτές τις μέρες και μας καλούν για αθλήματα. Ακόμα και αν μας περάσουν στα αθλήματα, να φανταστώ αυτό δεν σημαίνει ότι θα είμαστε και στους τελικούς πίνακες
Όχι φίλε έχεις μια σειρά από άλλα πράγματα όπως υγειονομικά Και ψυχοτεχνικα

Leop
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 338
Εγγραφή: Τρί Απρ 13, 2021 3:57 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Leop »

Οι έλξεις δυστυχώς είναι συνδυασμός δύναμης μεταξύ κορμού βραχίονα δικέφαλων ώμων κτλπ. Μην απογοητεύεσαι όμως συνέχισε τη προσπάθεια σου μέχρι το τέλος άλλωστε υπέρβαση θα χρειαστεί πολλές φορές να κάνεις σε πολλά πράγματα και καλουμαστε όλοι καθημερινά σε πολλά πράγματα να υπερβούμε τον εαυτό μας. Συνέχισε όσο πάει κ θα τα καταφέρεις
Άβαταρ μέλους
EG-KYROS
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Παρ Μάιος 07, 2021 8:33 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από EG-KYROS »

Stavran έγραψε:
Flawless έγραψε:Κάτι άσχετο. Πείτε ότι είμαστε τυχεροί και τα ονόματά μας είναι στους πίνακες επιτυχόντων που θα βγουν αυτές τις μέρες και μας καλούν για αθλήματα. Ακόμα και αν μας περάσουν στα αθλήματα, να φανταστώ αυτό δεν σημαίνει ότι θα είμαστε και στους τελικούς πίνακες
Όχι φίλε έχεις μια σειρά από άλλα πράγματα όπως υγειονομικά Και ψυχοτεχνικα

και απο ολες τις ΠΚΕ να περασεις μπορει να μην σου φτασουν τα μορια

Leop
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 338
Εγγραφή: Τρί Απρ 13, 2021 3:57 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Leop »

Πώς το εννοείς φίλε αυτό γτ αναφέρει ότι θα είναι στους πίνακες προσωρινούς επιτυχών πως γίνεται αν ολοκληρωθούν οι άλλες διαδικασίες επιτυχώς να μην του φτάσουν τα μόρια αφού είναι ήδη μέσα
Άβαταρ μέλους
Var
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 483
Εγγραφή: Τετ Δεκ 09, 2020 10:54 am
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Var »

Απαξ και βγάλει το όνομα στους επιτυχόντες και περάσει επιτυχώς όλες τις λοιπές διαδικασίες είσαι μέσα δεν έχει μόρια
Flawless
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: Πέμ Απρ 29, 2021 1:44 am
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Flawless »

Var έγραψε:Απαξ και βγάλει το όνομα στους επιτυχόντες και περάσει επιτυχώς όλες τις λοιπές διαδικασίες είσαι μέσα δεν έχει μόρια
Θα καλέσουν τριπλάσιο αριθμό ατόμων από όσους χρειάζονται έτσι ώστε εάν κοπεί κάποιος σε αθλήματα/ψυχοτεχνικά να υπάρχουν αντικαταστάτες. Αν είσαι όμως από τους τελευταίους στην λίστα και δεν κοπούν πολλοί τότε ακόμα και να περάσεις όλες τις ΠΚΕ δεν σου εξασφαλίζει κανείς ότι θα σε πάρουν

Άβαταρ μέλους
EG-KYROS
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Παρ Μάιος 07, 2021 8:33 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από EG-KYROS »

Leop έγραψε:Πώς το εννοείς φίλε αυτό γτ αναφέρει ότι θα είναι στους πίνακες προσωρινούς επιτυχών πως γίνεται αν ολοκληρωθούν οι άλλες διαδικασίες επιτυχώς να μην του φτάσουν τα μόρια αφού είναι ήδη μέσα
επιτυχοντες πριν τις ΠΚΕ θα ειναι ο τριπλασιος αριθμος των θεσεων.

Άβαταρ μέλους
nikos521
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1279
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από nikos521 »

Θα κληθούν για ΠΚΕ ως επιλαχόντες, όχι ως επιτυχόντες.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Eirini_k και 3 επισκέπτες