Βάσεις - μόρια για ΕΠΟΠ (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
anonymous19970
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Δεκ 08, 2020 2:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από anonymous19970 »

Καλα μη το λες 780 ηταν η βαση του το 2009 τωρα θα ειναι και λιγοτερες θεσεις
Sefis
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2020 1:51 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Sefis »

Πόσους οικονομικού θα πάρει;20 σε όλη την Ελλάδα συνολικά και στα 3 σώματα; Ε θα βρεθούνε 15-20 με 12+ μήνες προϋπηρεσία, άντε καμία γλώσσα ακόμη κ μπορεί και με κανένα δίπλωμα από τρακτέρ😂Εγώ αεροπορία πήγα,1-3... Στρατο αν πήγαινα θα το έκανα για το σίγουρο μισθό και επειδή έχω 1 μεταπτυχιακό ήδη και τελειώνω το 2ο ίσως πήγαινα για καμία εσωτερική μετάθεση που βγάζουνε αυτοί εσωτερικά!

Sefis
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2020 1:51 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Sefis »

anonymous19970 έγραψε:Καλα μη το λες 780 ηταν η βαση του το 2009 τωρα θα ειναι και λιγοτερες θεσεις
Από τότε εχουνε περάσει τοσαααα χρόνια, και να σκεφτείς ότι το 09 και πιο πριν τους ΕΠΟΠ κ γενικά το στρατο τον θεωρούσανε κάτι κατώτερο. Όλα μέχρι το 09 πηγαίνανε τέλεια, μετά έσκασε η κρίση και καταλήξαμε έτσι

Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

Ρε παιδες, μιλαμε για πανω απο 900+ μορια.

Ειναι παρα πολλα και ποσοι να δηλωσουν αυτην την ειδικοτητα;

Δεν ξερω, προσωπικα με αυτα τα μορια πιστευω οποιος δηποτε ειναι μεσα σε οποια κι αν επιλεξει με πτυχιο ή χωρις.
Άβαταρ μέλους
anonymous19970
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Δεκ 08, 2020 2:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από anonymous19970 »

Και μενα με ενδιαφερει η συγκεκριμενη ειδικοτητα αλλα δυστυχως αισθανομαι οτι εχω περισσοτερες ελπιδες σε καποια που θελει λυκειο και θα παρει 100 ατομα αντι για οικονομικο που θα παρει 5-10. Το καλυτερο θα ηταν να μπορουσες να δηλωσεις 2 επιλογες
Sefis
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2020 1:51 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Sefis »

Προσωπικά δεν θα με πείραζε και να μην περνούσα, απλά θα το έκανα για την εμπειρία! Ελπίζω να βάλουνε μυαλό και να το πάνε 31 για όλους, να εχουνε και τα παιδιά που θέλουνε στρατο και είναι 28 η παραπάνω έστω μια προσπάθεια... Αλλά ας μην ανοίγουμε αυτό το θέμα!Σαν σεφης θεωρώ ότι κάποιος πρέπει να έχει 700 κ πάνω για να είναι καλά, και στις ειδικότητες με πτυχίο 1050-1100.

Topografos
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 02, 2021 2:42 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Topografos »

Sefis έγραψε:Προσωπικά δεν θα με πείραζε και να μην περνούσα, απλά θα το έκανα για την εμπειρία! Ελπίζω να βάλουνε μυαλό και να το πάνε 31 για όλους, να εχουνε και τα παιδιά που θέλουνε στρατο και είναι 28 η παραπάνω έστω μια προσπάθεια... Αλλά ας μην ανοίγουμε αυτό το θέμα!Σαν σεφης θεωρώ ότι κάποιος πρέπει να έχει 700 κ πάνω για να είναι καλά, και στις ειδικότητες με πτυχίο 1050-1100.



δεν θεωρώ ότι είναι αντιπροσωπευτικά τα μόρια που είπες, είναι και ειδικότητες που δεν έχει το αντίστοιχο πτυχιο 1 στους 5 γιατι καλως η κακως οικονομικα εχουν τελειωσει πολλοι τοπογράφους βγαζει 90 ατομα το χρόνο η σχολη μ πχ

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Topografos την Δευ Ιαν 18, 2021 1:35 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Αεί ο Θεός ο Μέγας γεωμετρεί" Πλάτων (427 π.Χ. - 347 π.Χ.)
Sefis
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2020 1:51 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Sefis »

Εντάξει μπορεί να βγάζει 90 τοπογράφους το χρόνο αλλά θα πάρει 5-10, με αυτήν την άποψη το ειπα! Ξέρω πολλά παιδιά με 2 γλώσσες κ πτυχίο άνεργα.
Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1809
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Politis1994 »

Η προσωπική μου άποψη είναι οποίος δε το κάνει μόνο για τα χρήματα αλλά είχε σαν όνειρο τον στρατό έστω και σαν εποπ ας δηλώσει μια ειδικότητα κατώτερη με απολ για να έχει παραπάνω ελπίδες
Topografos
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 02, 2021 2:42 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Topografos »

Sefis έγραψε:Εντάξει μπορεί να βγάζει 90 τοπογράφους το χρόνο αλλά θα πάρει 5-10, με αυτήν την άποψη το ειπα! Ξέρω πολλά παιδιά με 2 γλώσσες κ πτυχίο άνεργα.


κατάλαβαίνω, μακάρι να πάρει 10 άτομα χαχααχαχ εγω φοβάμαι μην δεν πάρει καθόλου.

πάντως όταν μιλας 2 γλώσσες δουλειά βρίσκεις και σαν τηλεφωνητης και ανάλογα την γλώσσα μπορεί να έχει και καλά χρήματα, το λέω επειδή η κοπέλα μου το κάνει και τα χρήματα είναι αρκετά καλά!

"Αεί ο Θεός ο Μέγας γεωμετρεί" Πλάτων (427 π.Χ. - 347 π.Χ.)
Sefis
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2020 1:51 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Sefis »

Topografos έγραψε:
Sefis έγραψε:Εντάξει μπορεί να βγάζει 90 τοπογράφους το χρόνο αλλά θα πάρει 5-10, με αυτήν την άποψη το ειπα! Ξέρω πολλά παιδιά με 2 γλώσσες κ πτυχίο άνεργα.


κατάλαβαίνω, μακάρι να πάρει 10 άτομα χαχααχαχ εγω φοβάμαι μην δεν πάρει καθόλου.

πάντως όταν μιλας 2 γλώσσες δουλειά βρίσκεις και σαν τηλεφωνητης και ανάλογα την γλώσσα μπορεί να έχει και καλά χρήματα, το λέω επειδή η κοπέλα μου το κάνει και τα χρήματα είναι αρκετά καλά!



Κοιτά, όταν σπουδάζεις και επενδύεις στον εαυτό σου και γενικά έχεις απαιτήσεις από αυτόν κανείς αυτό που σπούδασες... Εγώ πχ στρατο θα πήγαινα μόνο για οικονομικό. Απλά όταν πχ ξεκινήσεις κάτι άκυρο από το πτυχίο σου φτάνεις 30 κ έχεις προϋπηρεσία σε άκυρα πράγματα και 0 προϋπηρεσία σε αυτό που πργαματικα θες να κανείς.

Topografos
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 02, 2021 2:42 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Topografos »

Sefis έγραψε:Κοιτά, όταν σπουδάζεις και επενδύεις στον εαυτό σου και γενικά έχεις απαιτήσεις από αυτόν κανείς αυτό που σπούδασες... Εγώ πχ στρατο θα πήγαινα μόνο για οικονομικό. Απλά όταν πχ ξεκινήσεις κάτι άκυρο από το πτυχίο σου φτάνεις 30 κ έχεις προϋπηρεσία σε άκυρα πράγματα και 0 προϋπηρεσία σε αυτό που πργαματικα θες να κανείς.


Καλό πόιντ. Και εγώ το ίδιο σκέφτομαι σε περίπτωση που καταφέρω και μπω, και μόνιμος να μην γινω στα 7 χρόνια θα έχω πολύ καλή προυπηρεσία στο βιογραφικό μου.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Παρ Μαρ 26, 2021 6:15 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Sefis
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2020 1:51 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Sefis »

Εγώ εδώ βαφτιστικά κακος και αρνητικός... Απλά θέλω να βλέπω τα πράγματα πιο ρεαλιστικα! Να τονίσω ότι 700 μόρια εγώ σε ειδικότητα αεροπορίας, στρατο ξηράς πχ έχω 500 χωρίς προϋπηρεσία. Αμυνης αεροδρομίων έχω... Όποτε στην ίδια μοίρα με όλα τα παιδιά είμαι!

Άβαταρ μέλους
theodoros
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Τρί Φεβ 02, 2021 11:39 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από theodoros »

εχω απολυτηριο και πτυχιο από τα επαλ και θελω να δηλωσω πληρωμα ερπυστριοφορου πζ, καλυτερα να συμμετάσχω με το πτυχιο ή το απολυτηριο;

οι διαφορες είναι στις 4 μοναδες! δεν την λες και λιγη αλλα ουτε και τεραστια

Aggelos

Βάσεις - μόρια για ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Aggelos »

Για τον υπολογισμό των μορίων στης βαθμηδες εκπαίδευσης πχ. Λυκειο ιεκ τει δηλώνουμε μόνο μία;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες